#2 Fotografija: pradėk nuo savęs
Sveiki!
Eilinis, ramus Sekmadienio vakaras su muzika ir kompiuteriu... Taip,juk galėčiau eit į lauką..Nors saulė šviečia , ten eit nenoriu,o tas vėjas..Mane tiesiog erzina tai geriau parašysiu straipsnelį...
Nors sulaukiau nedaug komentarų,bet tikiuos dabar sulauksiu kiek daugiau.
Ankstesnį straipsnį galite rasti čia

Taigi, jei turi tą meno gyslelę ją puoselėk ir lavink. Tačiau kaip fotografuoti geriau ir geriau? Pradėk nuo savęs.
Pirmiausia tu turi tai pamėgti,turi mėgautis tuo.Džiaugtis kiekvienu kadru ir mylėti gamtą,žmones,kiekvieną daiktą.Turi,tiesiog privalai tapti jų draugu. Pirmiausia apžiūrėk vietą ar daiktą akimis. Tiesiog apmąstyk ar padarytas kadras tau bus reikalingas, nes pavydžiui daug nuotraukų ištriname tik įsikėlę į kompiuterį,nes pamatome, kad jis visiškai neįdomus ir nereikalingas, užimantis vietą. Taip pat įsivaizduok kaip ši nuotrauka atrodys apdirbta su tam tikromis programomis. Taigi neskubėk!
Išlik ramus kaip visada. Nesinervok kai kada kas nors nepasiseka. Nukrenta fotoaparatas arba kas nors užstoja tą daiktą ar vietą. Gal būt tai kaip tik geras momentas fotografuoti? Gal būt tas užstojantis žmogus puikiai atrodytu nuotraukoje? Arba jei galvoji, kad niekas nesigaus paprašyk nepažystamojo,kad pasitrauktu, aiškus gražiai, o ne piktai.
Dėl fotoaparato nukritimo... Jį saugok!
Bet gi visko atsitinka...
Nekaltink savo fotoaparato.
Žinokit aš visą pyktį išlieju ant savo fotoaparato (:D) Visada sakau, kad jis toks ir anoks, nes jis mane kartais taip nervina. Išeina neryškios nuotraukos arba tamsios, susilieja..Mane tai tiesiog žudo. Bet kartais aš jį taip myliu, nes jis kartais yra „osumiškas“ ir padaro labai geras nuotraukas.
Taigi ne visada kaltink savo fotoaparatą.Gal tiesiog tau nėra nuotaikos ir nenori fotografuoti? Tai nepamiršk.Fotografuok tik tada kai tu nori.
Pamiršk mintis „Ne, man tai nepavyks“ . Viskas pavyks tik nereikia dvėjoti.Imk ir fotografuok! Išliek mintis, visus norus,galvok pozityviai. Visada reikia bandyti ir bandyti, beje iš klaidų visi mokomės.Jei koks kadras nepavyko, kitą dieną bandyk dar. Kai
kada kas nepavyko pagalvok kodėl, nes kartais bėda slypi ne fotoaparate, o gal būt net tavyje! Taigi nenusivilk rezultatu, kad ir koks jis būtų!
Klausk kito
ir bendrauk, domėkis! Gal tavo mieste gyvena kitas draugiškas fotografas? Pvz: aš turiu klasiokę kuri taip pat fotografuoja ir mes kartu einame pasivaikščioti su fotoaparatais, pakalbame apie kitus fotografus, linksmai praleidžiame laiką. Daryk taip ir tu! Jei nepažįsti nei vieno pažįstamo, domėkis internete.Ieškok blogų,puslapių kuriuose yra daug mielų,draugiškų fotografų kurie atsakys į tavo užduotus klausimus, patars norimu klausimu... Gal būt nori pirkti naują fotoaparatą? Ieškok straipsnių kuriuose komentuojami fotoaparatai, parašyti jų reitingai,funkcijos, objektyvai ir t.t.. Internetas visagalis!
Dalinkis nuotraukomis ir
priimk kritiką. Nuotraukas gali kelti į facebook albumą, flickr, efoto ir t.t.. Dalindamasi nuotraukomis apie tave sužinos nemažai žmonių, susirinksi fanų, gal būt priešų.Nepamiršk ne visiems gali patikti tavo menas.
Kritika geras dalykas.Nepradėk verkti,kai po nuotrauka rasi ne tokį komentarą, kokio tikėjaisi. Apgalvok komentarą.Gal būt komentatorius sako tiesą? Nuotraukoje kažko trūksta? Žinoma visada kritika yra skaudi, kad ir kokia ji bebūtu, tačiau nepasiduok.
Bet jei sulauksi gero komentaro į jį atsakyk mielai, parašyk paprastą žodelį „ačiū“. Žinok, kad „Gražus kadras“ arba „ Patinka“ nėra geriausi komentarai. Viskas yra gražu ir puiku gyvenime...Tikiuosi paskaitėt,netingėjot padaryti tokio didelio darbo. Tereikia pasitikėti savimi,pažinti fotoaparatą,dalintis,pažinti,domėtis,netingėti...

Viktorija xx

P.S kažkas klausė , tai mane galit rasti  PASPAUDĘ ČIA


5 Komentarai

  1. Bet tai kas jeigu mes ta nuotrauka nufotografuosim ir istrinsim jau geriau daugiau tu nuotrauku padaryt o paskui istrint negu prarasti gerus kadru kurie atrode nieko verti bet gal gerai gausis :)

    AtsakytiPanaikinti
  2. Spaudžiu visus tris mygtukus:: Ačiū, patinka, naudinga. Labai patiko straipsnis :) Pasinaudosiu Tavo patarimais :)

    AtsakytiPanaikinti