Atrask savo paslėptą talentą


Kas yra talentas?

Kitais žodžiais talentą galima apibūdinti kaip "veiklą, kuri tau sekasi geriausiai". Kiekvienas žmogus turi talentą, tik ne kiekvienam pavyksta jį atrasti ir tinkamai panaudoti.

Yra žmonių, kurie jau nuo mažens atranda savo talentą ir kryptingai jį tobulina. Atrodo, kad jie jau gimė žinodami, ko nori šiame gyvenime, ir belieka tik tai pasiekti. Tada nejučia kyla pavydas tokiems žmoniems, jie puikiai žino kas jiems sekasi ir patinka, jų gyvenimo kelias tiesus kaip styga. Iš tiesų kiekvienas žmogus turi talentų ir gabumų. Talentai nuo gabumų skiriasi tuo, kad jie dažniausiai būna įgimti, o ne įgyti gyvenimo eigoje. Juos atradus, galima toliau puoselėti ir vystyti, bet jų ieškojimas savyje gali būti sudėtingas. Tai iš dalies savęs stebėjimo ir sąžiningumo procesas. Vėliau seka tik praktika.

.. liūdnas likimas laukia kiekvieno, kuris apdovanotas talentu, bet, užuot ugdęs ir tobulinęs savo gabumus, ima puikuoti, gėrėtis savimi ir dykinėti.
- Leonardas Da Vinčis.


Talentai gali būti įvairūs. Jie gali būti meniniai ar techniniai, protiniai ar fiziniai, viduje arba išorėje. Idealiausia savo talentą atrasti dar paauglystėje, kad būtų laiko apsispręsti, ką su juo veikti gyvenime, o ne mėtytis nuo vienos veiklos prie kitos, kai jau būna per vėlu.Taigi kaip atrasti savo paslėptą talentą?

Pagalvok apie tai, ką mėgsti daryti.
Ką mielai atlieki nepaprašyta? Ką veikdama jautiesi kaip žuvis vandenyje? Gal moki gražiai pasidaryti manikiūrą arba puikiai šoki? Greičiausiai ta veikla tau patinka todėl, kad ji tau puikiai sekasi - tai ir yra tavo talentas!
Ekspermentuok
Paauglystė yra pats geriausias metas ekspermentuoti. Piešk, šok, dainuok, fotografuok, daryk viską, kas tau atrodo įdomu, po kiek laiko tikrai atrasi veiklą, kuri tau patinka.
Atlik asmenybės testą
Asmenybės testas yra puikus būdas dar labiau pažinti save ir savo charakterio savybes. Štai vienas asmenybės testas. Jis yra gana ilgas, bet rezultatai tikrai nustebins!
Stebėk save
Talentas nebūtinai gali pasireikšti tam tikros veiklos pavidalu, bet ir savybėmis. Pavyzdžiui, kai kurie žmonės iš prigimties puikūs vadovai - tai būsimi vadybininkai, kiti pasižymi ypatingu rūpestingumu ir švelnumu būdingu darželio auklėtojoms ir medicinos seselėms. Įsiklausykт ne tik į save, bet ir į tai, ką apie tave sako draugai. Gal jie sako, kad puikiai kalbi prieš klasę, gal giria tavo piešinius, fotografijas?
Praktikuokis
Jeigu jau atradai savo talentą - praktikuokis! Veikiausiai aplink yra žmonių su panašiu talentu - suburk juos! Geriau jau vienas teisingai panaudotas talentas, negu 10 paslėptų, todėl daryk tai, ką mėgsti kiek įmanoma daugiau. Naudodamasis savo talentu gali paversti pasaulį geresne vieta arba tiesiog pasirodyti. Nuspręsk ar iš to darysi karjerą, ar tavo talentas bus tik hobis.

Paklausinėjau jaunosios dailininkės- Agnės (11 m.) apie jos talentą:Nuo kelerių metų pradėjai piešti, kaip atradai savo talentą?
Piešti pradėjau pirmoje klasėje. Talentą atradau, kai su drauge pradėjom kurti savo fantastinius veikėjus ir nusprendėme juos nupiešti.


Papasakok apie savo piešinius, jų stilių, ką dažniausiai juose vaizduoji?
Na, tai, ką vaizduoju dažnai priklauso nuo mano nuotaikos, pavyzdžiui jeigu būnu liūdna, mano piešiniai irgi būna liūdni, jeigu būnu linksma tai ir piešiniai būna linksmi ir t.t . Mano stilius yra daugiau fantastinis (bent jau taip manau).Kas tau padeda piešiant? Iš kur semiesi idėjų?
Šiaip jokios dailės mokyklos nelankau, tad tobulėti padeda dailininkė mama. Na o idėjų semiuosi iš beveik visko. :)

Ar sieji ateitį su savo talentu, kuo planuoji būti užaugusi?
Užaugus norėčiau būti architekte, tad man piešti yra labai svarbu.

Kaip manai, ką reikėtų daryti žmogui norinčiam atrasti savo talentą?
Manau jam reikėtų išbandyti daug dalykų ( bandyti ir šokti, ir dainuoti, piešti ir panašiai), kol atras tai kas jam tikrai patinka.

Ačiū Agnei už atsakymus.

Na, o jums linkiu sėkmės ieškant ir atrandant savo talentus :)
Na o jeigu savo talentą jau atradote, pasidalinkite juo komentaruose :)

Akvilė

7 Komentarai

 1. Čia aš truputį ne į temą, bet ką tik pastebėjau, jog neturiu tavęs skype, o reikia pakalbėt. Pakviesk mane į skype vilyte9 , gerai? :)

  Ačiū už straipsnį. :)

  AtsakytiPanaikinti
 2. Patiko straipsnis. Šiaip, talentų turiu daug: sekasi ir dainavimas, ir šokiai, ir sportas, ir fotografija ir t.t. Klasiokės sako, kad užaugusi, galėčiau būti renginių vedėja, nes dažnai tenka būti ant scenos ir deklamuoti eilėraščius, bei taip kalbėti :D Bet dėl to dar nežinau. Kol kas, savo gyvenimą sieju su sportu, buvo šansas pasirinkti ir muziką, bet nusprendžiau geriau sportuoti. :D

  AtsakytiPanaikinti
 3. Dariau, pasirodo aš esu INTJ, viskas gryna tiesa apie mane :D O tu?

  AtsakytiPanaikinti
 4. Opaaa:
  INFJ tipas
  Rečiausias asmenybės tipas (apie 1 proc. pasaulio gyventojų).
  Kaip fainai. :DD Aš reta. :DD

  AtsakytiPanaikinti
 5. Aš ENFJ ;D esu viena iš penkių procentų pasauly :D

  AtsakytiPanaikinti