Berčiūnų stovykla - ypatinga vasaros dalis


Draugai, ar mėgstate stovyklas? Pastarųjų būna visokių visokiausių - pradedant savo temomis, vaikų amžiumi ir trukme... Šiandieną noriu supažindinti visus su mano mėgstamiausia vasaros stovykla - Berčiūnų stovykla. Dievaži, tikiuosi, jog kaip ir praėjusiais metais mano straipsnelis palies kažkieno širdelės gilumą ir mes susitiksime Berčiūnuose. :)

(nuotraukoje 2011m. stovyklos vadovai prie štabo)

Kaip ir kiekvienais metais, Berčiūnų stovyklavietėje (8 kilometrai nuo Panevėžio) vyks Panevėžio krašto valdybos organizuojama vasaros stovykla. Šiais metais tai bus jau trečiasis kartas, kuomet aš visą savaitę praleidžiu su naujais draugais. Šių metų tema ''Mūs gyvybės versmės''. Pati šauniausia stovykla vyks rugpjūčio 12-19 dienomis. Į stovyklą kviečiami visi 12 - 17 metų turintys ateitininkai arba jų draugai.

Kadangi nelabai įsivaizduoju, ką šiais metais PKA valdyba paruošė stovyklautojams, teks remtis savo žiniomis iš praėjusių dviejų stovyklų. :) Iš tiesų, dažnai manęs klausia - kodėl aš vėl ir vėl ten grįžtu? Atsakymas vienas - ten taip gera! Visi žmonės tokie draugiški, tokie malonūs, nepaprastai šilti ir... rūpestingi. Berčiūnuose niekada nebūsi užmirštas - ten tvyro didžiulė tolerancija, kadangi stovyklą organizuoja ateitininkai. Iš tiesų, jeigu esate visiškai prieš krikščionišką pasaulį - šioje stovykloje bus sunku pritapti, todėl kad Berčiūnai yra katalikiška stovykla. Vaikams stengiamasi sutelkti didžiulį dėmesį, todėl kiekvieną dieną yra vis naujos programos, naujos pramogos, nauji užsiėmimai!

Visi atvykę vaikai būna suskirstyti į grupeles pagal amžių, nors kartais netikėtai pora vaikų ''išmėto'' į skirtingas grupeles, bet niekad dešimtmečiai nebūna vienoje grupelėje su penkiolikmečiais. Šiais metais nebus jaunesnių vaikų nei dvylika metų, o tai pažada gana įdomią ir brandžią stovyklą. Kiekvienas rytas prasideda su gitaros skambesiu (bent jau seniau taip buvo). Kai vadovai su šypsena įeina į tavo kambarį ir prie ausies švelniu balsu dainuoja linksmas daineles, atrodo net ir pats rytas ne toks baisus! Kiekviena diena turi kažkokią temą, todėl kaip ir minėjau - veikla garantuota.


Kartais dienoje būna laisvo laiko - valanda, dvi. Tuomet jau galima veikti visiškai ką tik norit - aš dažniausiai su draugais renkuosi tinklinio aikštę. Kelis kartus žaidėm regbį (:DD), kartais - mėtom į krepšį. Ne kartą esam tiesiog tinginiavę nameliuose ir žaidę stalo žaidimus. Kaip sakoma, laisvalaikis ir yra laisvas laikas - kuomet vadovai sėdi štabe ir tariasi dėl tolimesnės programos, vaikai pramogauja. Laisvalaikio laikas yra puiki pramoga labiau pažinti stovyklos apylinkes, pailsėti, galbūt - pamiegoti. :)

Visi stovyklos vaikai kiekvieną dieną bent ~2h. praleidžia pasirinktame būrelyje. O pačių būrelių būna įvairių įvairiausių - juos veda patys vadovai. Fotografija, muzika, instrumentalistika, teatras, rankdarbiai, sportas... Veikti - tikrai yra ką! Pasirinkimai tokie skirtingi ir visi tokie įdomūs, jog norint gauti vietą kažkokiame būrelyje kartais tenka net ir pakovoti... Aš jau du metus iš eilės renkuosi teatro būrelį pas tą pačią vadovę. Tikiuosi Agnė bus ir šiais metais ir aš tęsiu savo tradiciją. Na, o jūs savo tradiciją galėsite pradėti jau šiemet - stovykloje galite ne tik užsiimti mėgstama veikla, bet tuo pačiu ir išmokti kažką naujo! O patirtis, nauji dalykai visada praverčia tolimesniame gyvenime...

Maudynės! Berčiūnuose - tai irgi ne išimtis! Prie stovyklavietės yra labai puiki maudykla, o su naujais draugais maudytis yra dar smagiau! Tik gaila, jog dėl didelio vaikų skaičiaus ir, žinoma, pilnos programos visą dieną maudytis niekas neleidžia... Todėl maudynės - vienas iš laisvalaikio praleidimo būdų. :) Žinoma, tai ir puikus variantas atsivėsinti... Kokių tik nuotykių nepatiria stovyklautojai vandenyje! Galbūt ne visi džiugina vadovai (kai kurie net priveda prie pykčių), bet visi džiaugiasi, jog yra Berčiūnuose. :)

Turbūt neįmanoma papasakoti visų mano įspūdžių iš Berčiūnų stovyklos... Buvau ten tik du kartus po savaitę, o atrodo - ten gyvenu... Net ir žiūrint paprastas nuotraukos šypsausi, kai pamatau seniai matytus draugus, su kuriais tiek visko patirta! Labai noriu, jog prie tų draugų prisijungtų kas nors ir iš TD skaitytojų. Praėjusią vasarą perskaičiusi mano straipsnį SIBY skaitytoja atvyko į Berčiūnus ir mes susitikome!!! Todėl manyčiau, naujos pažintys nepamaišytų. :)

KELIALAPIŲ KAINA
Žinoma, stovykla kainuoja - gana nemažus pinigus, bet imant visa, ką ten patiri... Galvojant apie tai, jog per dieną duoda valgyti 5 kartus, susirandi daug draugų ir puikiai praleidi vasaros savaitę...

220 Lt - ateitininkams, davusiems įžodį;
360Lt. - visiems kitiems

Išsamesnė informacija tel. 8-614-32454
KELIALAPIŲ ĮSIGIJIMAS

Žinoma, stovykloje vietos ribotos. Kelialapius į stovyklą galima įsigyti jau nuo rytojaus iki ketvirtadienio. (Nuo birželio 4d. iki birželio 8d.). Pati jau rytoj lėksiu pas tikybos mokytoją ir registruosiuosi. Jeigu ir tu nori keliauti į stovyklą, turi jau nuo rytojaus iki ketvirtadienio įsigyti kelialapį šiais būdais :

Per tikybos mokytojus, kuopų globėjus (surašius duomenis ir perdavus pinigus)
Tiesiogiai įsigyjant PKA būstinėje Marijonų g. 24, Panevėžyje 15-18 valandomis.


Daiktų sąrašas :


Į stovyklą būtina pasiimti :
1. Pasirašytą tėvų sutikimą
2. Sveikatos pažymą
3. Patalynę
4. Miegmaišį
5. Kuprinę (daiktams susidėti žygio metu)
6. Galvos apdangalą nuo saulės
7. Apsaugos priemonių nuo erkių ir uodų
8. Patikimą, patogią avalynę
9. Higienos reikmenis
10. Šiltus drabužius
11. Drabužių nuo lietaus (geriausia - plastikinį lietpaltį)
12. Puošnius drabužius Šv. Mišioms (šortai, berankovės palaidinės ir trumpi sijonėliai netinka)
13. Ateitininko juostelę ir ženkliuką, jei turite

Rekomenduojama pasiimti :
1. Instrumentą, kuriuo grojate
2. Stalo žaidimą (-us)
3. Laikrodį
4. Jei reikia galite atsivežti vaistus, kuriuos įprastai vartojate
5. Maudymosi kostiumėlį
+6. Pridedu savo nuožiūra - bent jau aš trečią kartą (jau pasimokiau) tikrai vešiuosi vandens, paprasto vandens. Iš kranų nieks negeria, o jeigu tavo namelis toli nuo štabo - labai tingisi eiti atsigerti...

Draudžiama vežtis :
1. Pinigus
2. Mobiliuosius telefonus
3. Vaizdo/garso grotuvus
4. Kitus brangius daiktus pvz. riedučius
Toks mano trumpas pasakojimas apie Berčiūnus. Ten buvau tik 2 kartus, o patyriau tiek daug... Tiek daug, kas priverčia vėl grįžti atgal. Visko, ką ten gauni neįmanoma sutalpinti į kažkokius straipsnio rėmus, nes tai - nepakartojama. Kviečiu visus pasikalbėti su tėveliais, griebti draugę ir atvykti rugpjūčio 12-19 dienomis į Berčiūnus! Ypač Tu, Monika! Komentaruose pasakykit, kokias stovyklas patys mėgstat ir ar galiu tikėtis kažką sutikti Berčiūnuose. :) Na, o jei nukeliausit ir mane užmatysit - eikit! Rėkit! Kvieskit! Susipažinsim. :)

Laimingos jums paskutinės savaitės.
Myliu, Vilija. ;*

10 Komentarai

 1. Patiko man tavo aprašymas.......................................

  AtsakytiPanaikinti
 2. NORIU TEN.Bet tada niekaip negaliu ten nuvykt:( Niekas nenuveža....

  AtsakytiPanaikinti
 3. Eeiii merdžinos. :SS Lėktuvą išsinuomokit nuosavą :S

  AtsakytiPanaikinti
 4. Jooooo:D Nu nežn gal kas nors nuvežtu...

  AtsakytiPanaikinti
 5. O taip, žinau tą jausmą, pati KIEKVIENAIS mielais metais vykstu į stovyklas, tik jau su savo būreliu. Gal reikėtų kada ir šią išbandyti? :)

  AtsakytiPanaikinti
 6. Taip fainai aprašei :)))
  Bet be telefono- neištverčiau :D

  AtsakytiPanaikinti
 7. Victoria - tėvai? Autobusai? :S Galiausiai draugų tėvai/draugai? :SS

  Gintarija - pabandyk! Pati labai daug žmonių (savų draugų)esu prikvietusi į Berčius. Patikėkit, dauguma jų tapo kiekvienų metų lankytojais. :)

  A - hmm.. aš ir taip maniau. :D Pirmais metais leido naudotis, antrais - ne, bet kai kurie vis tiek turėjo. Šiaip labai atsipalaiduoji nuo tų kompiuterių ir telefonų, nes aplinkui tik gamta ir geri draugai. :))

  AtsakytiPanaikinti
 8. Kai kažkada rašei panašų straipsnį į SIBY, jau buvau susidomėjusi šia stovykla :) Galvojau šiais metais čia vykti, bet, kad nelabai galėsiu :s

  AtsakytiPanaikinti
 9. Osom! Dievinu sia stovykla. Buvau cia... net 4 kartus is eiles. Bet vaziuoju tik su Jonavos grupe. Teko is draugu girdet, kad sita grupe kiekviena diena i baznycia eina, tai atbaide truputi :D bet ana irgi katalikiska. Nu zodziu, manau, pagrindas tas pats, kad sitoj vietoj vykstancios stovyklos - nerealios, ir neimanoma negrizti <3 kita vasara varysiu ten jau 5 karta :) o dar kita vasara busiu jau vadove... :))

  AtsakytiPanaikinti