Didžiausi grožio priešai

Sveiki,
Nors pukiai žinome,kas mūsų grožiui kenkia, o kas padeda jį išryškinti, dažnai pamirštame pačias didžiausias klaidas. Taigi, kokios didžiausios grožio klaidos?
Miego trūkumas.
Vaizdas, kurį matome veidrodyje po bemiegės nakties, išties nedžiugina. Ilgai trunkantis miego trūkumas akivaizdžiai atsispindi mūsų veide: paburksta ir patamsėja paakiai, suglemba oda. Miegas yra svarbi būsena, užtikrinanti viso mūsų organizmo sveikatą, atnaujinanti kūno ir dvasios jėgas. Miego metu vyksta atkuriamieji odos procesai, todėl net ir patys geriausi kremai neatstos saldaus grožio miego. Kiek jis turi trukti? Moksliniais tyrimais nustatyta, jog kiekvieno žmogaus organizmas pats išsiaiškina, kiek valandų miego jam reikia, kad kokybiškai pailsėtų. Dažniausiai 7-8 valandų. Kasdien reikėtų eiti miegoti ir keltis tuo pačiu metu, tada įprasite atsikelti ir be žadintuvo.
Beje, iš lovos reikėtų keltis vos tik pramerkus akis- tada visą dieną būsite žvalios ir energingos.
Ir dar:

 • Miego trūkumas didina ankstyvos mirties tikimybę.
 • Mažiau miegantys žmonės greičiau nutunka.
 • Neišsimiegojęs žmogus sunkai susikaupia.
 • Miego trūkumas silpnina imunitetą.

Spuogų spaudymas.
Nors žinome, kad savarankiškai spuogų spaudyti nepatartina, vis tiek neatsispiriame norui prie jų kišti nagus. Todėl būtina išsiaiškinti kokią žalą tai daro mūsų odai. Spausdamos spuogą, odą ne tik sudirginame, bet ir pažeidžiame- toje vietoje susidaro randas, kurio bus kur kas sunkiau atsikratyti, nei spuogo. Be to spaudant spuogus, bakterijos gali lengvai pasklisti po kitas veido vietas ir sukelti uždegimą. Viskas, ką reikėtų padaryti, tai spugus patepti dezinfekciniu skysčiu ir skubėti pas odos specialistą. Beje, dauguma moterų ir merginų, kad atsikratytų netikėtai išdygusio spuogo, prieš eidamos miegoti ant jo užtepa dantų pastos. Taip, dantų pastoje esančios veikliosios medžiagos sausina spuogus, bet taip pat gali suerzinti odą ir sukelti infekciją.

Nenuvalytas makiažas.
Prieš einant miegoti, būtina kruopščiai nuvalyti makiažą! Ši taisyklė turėtų būti auksinė. Negi tikrai norite leisti savo veidui per naktį `marinuotis` po storu makiažo ir susikaupusių riebaų suoksniu? Miegant mūsų kūno temperatūra pakyla, todėl į odą puikiai susigeria visa tai, kas yra paviršiuje. Be to, nešvarumai kemša odos poras, o kai šios nekvėpuoja, oda glemba, raukšlėjasi, įgauna pilką atspalvį, dauginasi spuogai. Kokia išeitis? Jei tikrai akys limpa taip, jog galvojate tik apie viena- kaip greičiau pasiekti lovą, iš anksto pasirūpinkite, kad ant naktinio stalelio turėtumėte drėgnų makiažo valymo srevetėlių. Jos darbo neatliks tobulai, tačiau bent jau nuvalys didžiają dalį makiažo likučių.

Svetimos kosmetikos naudojimas.
Mėgstate daytis? Taip, tai- draugiškumo ženklas, bet taip pat ir gana pavojingas veiksmas. Niekada negalite žinoti, kokia veido odos liga serga jūsų bičiulė, iš kurios skolinayės kompaktinę pudrą ar lūpų blizgį. Savaime suprantama, savosios taip pat neskolinkite. Venkite ir parduotuvėse esančių kosmetikos priemonių pavyzdžių- juk ja naudojasi ir kitos pirkėjos. Žmonės nešiojasi tūkstančius virusų, kuriuos lengvai gali perduoti kitiems. Jeigu jums nekyla mintis skolinti kitam žmogui savo dantų šepetėlio, taip pat elkitės ir su kosmetikos ar higienos priemonėmis.

Cigaretės ir alkoholis.
Moksiniais tyrimais įrodyta, kad kasdien rūkantys ir alkoholį vartojantys žmonės gyvna bent dešimtmečiu trumpiau už tuos, kurie neturi žalingų įpročių ar jų laiku atsikratė. Savaime suprantama, šios nuodėmės ne tik trumpina gyvenimą, bet ir kenkia grožiui. Nikotinas mažina kolagino ir eastino kiekį organizme, dė to susidaro raukšlių. Nuo rūkymo ant dantų atsiranda gelsvų dėmių, didėja tikimybė, kad ilgainiui neteksite dantų. Alkoholis padidina infekcinių medžiagų kiekį kraujyje. Taip pat jis silpnina organizmą, todėl oda sausėja, gelsvėja. Akoholis plečia kraujagysles, todėl veido odą ima vis dažniau išmušti raudoniu, o nikotinas stabdo kraujo cirkuliaciją, todėl po akimis atsiranda tamsūs ratilai. Beje, jei norite sumažinti alkohoio daromą žalą, gerkite kuo daugiau vandens. Niekaip nepavyksta mesti rūkyti? Nuoat vartokite vitaminą C, česnakų, imbierų- šie produktai cirkuliuoja kraują.

Netvarkingi nagai.
Statistika teigia, kad vyrai pirmiausia apžiūri moterų nagus. Jei netvarkingi, labai ryškūs ar per ilgi, galima spręsti, kad tokių nagų savininkė neabai rūpinasi savo išvaizda ir higiena. Netvarkingi kojų nagai ir atviri bateiai- dar vienas neleistinas derinys, kuris gai akimirksniu sugriauti stilingos damos įvaizdį. Beje, svarbu ne nagų lako spalva, o nagų estetinė išvaizda. Jau geriau nenulakuoti, bet tvarkingi nagai.


Tikiuosi kuo nors sudominau. Na, o dabar skubu į savo mokyklą, jau paskutinį kartą.
Iki.
Justė


11 Komentarai

 1. BORRING...
  Galvoji, kad kas nors to nežino? Visos tos tavo pateiktos informacijos...

  AtsakytiPanaikinti
 2. Straipsnis neįpatingas bent jau man, kadangi pati viską tai žinojau. Bet dėl dantų pastos tepimo ant spuogų galiu paprieštarauti. Kadangi buvo atliktas tyrimas ir paaiškėjo, kas dantų pasta nesausina spuogų, bet gali pažeisti jūsų veido odą. Todėl nepatariu teptis spuogus dantų pasta.

  AtsakytiPanaikinti
 3. Straipsnis neįpatingas bent jau man, kadangi pati viską tai žinojau. Bet dėl dantų pastos tepimo ant spuogų galiu paprieštarauti. Kadangi buvo atliktas tyrimas ir paaiškėjo, kas dantų pasta nesausina spuogų, bet gali pažeisti jūsų veido odą. Todėl nepatariu teptis spuogus dantų pasta.

  AtsakytiPanaikinti
 4. Aš noriu daugiau informacijos kaip kovoti su spuogais.

  AtsakytiPanaikinti
 5. Straipsnis ne per tobulas, bet visai nieko :)

  AtsakytiPanaikinti
 6. Anonime- Na, gal yra žmonių kurie to nežino.
  Ieva- Ačiū:)
  Viktorija- gal tu ir teisi :)
  Rile- kaip tik apie tai ir galvojau, pabandysiu parašyti apie tai rytoj :)
  A- ačiū :)

  AtsakytiPanaikinti
 7. Spaudžiu visus tris mygtukus, esančius apačioje :)

  AtsakytiPanaikinti
 8. Nu niekaip savęs neprisiverčiu nespaudyti spuogų.. :D

  AtsakytiPanaikinti
 9. Karole, aš irgi. Visada išsispaudžiu :D O šiaip, straipsnis patiko :)

  AtsakytiPanaikinti