Gyvenimas..Laikas. Ah. Nežinau kaip suformuluot pavadinimą
Labas visiems :)
Nežinau ar man vienai, ar ir kitiems būna tokių akimirkų, kai kai kurie dalykai priverčia susimąstyti. Norisi kažkur išsilieti, tačiau ne visi turi kur. Bet aš turiu kur. Būtent TD. Galbūt atrasiu bendraminčių, galbūt išpeiksit, bet šis straipsnis kaip ir kiekvienas turi šiokią tokią prasmę, kurią norint galima įžvelgt. Gerai, galbūt per daug neišsiplėtosiu ir prieisiu prie tos temos.. Kuri liečia kiekvieną.

Tumblr_m5phbeu6sd1rv55imo1_500_largeMes gyvenam. Bet ar pagalvojat, kad mūsų gyvenimo minutės mažėja? Manau, kad kiekvienas žmogus apie tai pagalvoja.. Kas būtų jeigu rytoj.. Manęs čia nebebūtų. Kas ten? Kažkur. Koks jausmas tiesiog atsijungti nuo žemės? Netikiu, kad niekada apie tai negalvojot.. O jei tikrai negalvojot – vertėtų. Visgi, visi mes gimėm su tikslu. Kažką pasiekti. Bet kartais mes būnam lyg dalykas, kuris trukdo. Kartais mes pasijaučiam, kad mes esam nereikalingi, tačiau LAIKAS NENUVALDOMAI BĖGA ir viskas keičiasi. Po kiek laiko tampam galbūt vieni iš svarbiausių žmonių kitų gyvenimuose. Ir viską daro laikas – kuris su kiekviena diena mažėja.. Mūsų gyvenimai trumpėja. Kuris su kiekviena minute gydo žaizdas.. Kurios yra mumyse.. Bet visgi, mes gyvenam tik kartą. O jei gyvenam tik kartą, reiškia ir turim patirti viską, kas yra žmogiška. Įsimylėti, patirti netektį, susirasti nuostabių draugų ir kai kuriuos iš jų prarasti.. Nes kiekvienas iš mūsų turim patirti tai, kas pamoko.

Tumblr_m5zcipkdtq1qh77fdo1_500_largeGalbūt ne kiekvienas išdrįsta padaryti pačius kvailiausius dalykus, kurie atrodo, kad yra neįmanomi.. Bet šiuo atveju daug kas yra įmanoma, tiesiog reikia nebijot rizikuoti. Gyvenimas toks yra – jei nerizikuosi, gali daug ką prarasti. Bet ne kiekvienas iš mūsų turim tiek drąsos, kad rizikuotumėm.. Kad patirtumėm tai, ko atrodo, jog neįmanoma patirti.. Kas atrodo sustabdo laiką.. Arba tai, kas primena kas buvo ankščiau.

Visi mes turim prisiminimų.. Visi mes turim dainą, kuri primena laiką, kai buvo gera. Kai primena tai, kas buvo ankščiau ir ko mes nepakartosim. Ir viskas susiduria link to, kad gyvenimas – tai išbandymas.. Kartais atrodo, kad kiekvieną žingsnį, kurį mes darom turim apgalvoti, ar nuo to mums nebus blogai. Nes gyvenimas nenuspėjamas. Mes negalim žinot, kas bus rytoj, o kas poryt.. Kas bus po savaitės..

Stop-saying-i-cant-you-can-you-just-chose-not-to_largeMes gaunam išbandymus. Ar mes verti būti ČIA. Skamba keistai? O neturėtų. Nes kiekvienas žmogus vos gimęs, jau turi savo savitą gyvenimo istoriją... Ir kiekvieno iš mūsų, ji skiriasi... O jei skiriasi istorija – skiriasi ir mūsų gyvenimo nuotykiai... Gimimas, nuostabi vaikystė, paauglystė... Kol galiausiai tampam žmonėmis.. Žmonėmis, kurie ir toliau kuria savo gyvenimo istoriją.

529780_215107168607471_1488718691_n_largeO ar jūs prisimenat vaikystę, kai buvom maži? Kai naktį verkdavom, o paryčiais, būdami kiek didesni išlipdavom iš lovytės ir eidavom pas tėvus? Ar prisimenat, ką darydavot parduotuvėse, kai mama buvo nusisukus? Ar prisimenat.. Kai paaugus krėtėt įvairius pokštus? Ar prisimenat, kai pirmą kartą atėjot į mokyklą? Ar prisimenat, kai pirmą kartą įsimylėjot? Spėju, kad pamenat ne viską, nes laikas, kai buvom maži, kai įsimylėjom praėjo nepastebimai greitai. Visi gražūs įvykiai, prabėgo atrodo lyg vėjo greičiu.. Bet tai buvo – ir tai gera prisimint.

559049_201425286634919_2093190896_n_largeTodėl galbūt.. Ar jūs pagalvojat, koks jūsų gyvenimas gali būti po metų? Dešimties ir daugiau? Ar jūs pajautėt, kaip nenuvaldomai prabėgo vaikystė? Ar jūs pajautėt, kaip jau prabėgo dalis mūsų gyvenimo? Todėl vienintelė taisyklė – NESTABDYKIT! GYVENKIT! Nes gyvenam tik kartą.. O gyvendami tik kartą turim patirti kuo daugiau... Kuo daugiau to, kas įmanoma. Nes tai mūsų vienintelis gyvenimas. Kai mes galim patirti tai, ką išdrįsta ne kiekvienas.. Bet tam reikia drąsos. Laiko..

Ir kartais negali žinot... Ar išaušus rytojuj, dar turėsi galimybę nuveikti kažką nuostabaus.
Nes minutės eina. Laikas mažėja. O patirti turim daug ką.
Galbūt kai kuriems tai nesąmonė, bet noriu su kuo nors šiomis mintimis pasidalint. Įdomu, ar yra tokių, kurie pasvarsto apie gyvenimą – koks jis svarbus ir kad kartais negalima delsti nei minutės, nes nežinai, kada gali tekti atsisveikinti su tau brangiu žmogumi.. Ir ne tik. Todėl pasidalinkit savo mintimis – ką jums reiškia gyvenimas, žodis GYVENTI ir ar.. Jaučiat, kaip su kiekviena sekunde trumpėja mūsų gyvenimas?

Su jumis buvo Monika, kuri tikisi sulaukti bendraminčių :)

Tumblr_m5z4g1atxu1r96yjqo1_400_large

14 Komentarai

 1. Visas mano dienoraštis yra prirašytas filosofinių minčių apie gyvenimą, jo prasmę, laiko negailestingumą, savo vaidmenį pasaulyje. Galėčiau diskutuoti ir diskutuoti apie tai. Bet tai yra per daug subjektyvu, o gal ir ne?.. Tik žinau viena – reikia gyventi, eiti pirmyn, nes gyvename tik kartą. Sustoti būtų per daug didelis praradimas, tiesa?
  Šaunu, jog apie tai mąstai. Nes ateina laikas, kai reikia atsikratyti bei nusimesti abejingumo, pasyvumo kiautą ir žvelgti į pasaulį atmerktomis akimis.
  P.S. Tas antras paveikslėlis... Po galais, sukėlė tokią nostalgiją... Nusikėliau devyneriais metais atgal, kai dar negyvenau Lietuvoje ir kai mano gyvenimas buvo toks tobulas, be jokių rūpesčių, problemų. Tiesiog skanus maistas, šilta jūra, dienos pripildytos juoko bei pramogų... Net ašarą nubraukiau.
  Dėkui tau, Monika.

  A.

  AtsakytiPanaikinti
 2. Blemba, kaip nuoširdžiai parašei! Šiaip niekada nemaniau, kad palyginus taip gražiai su tavim sutarsiu (na nesipyksim komentaruose). Ir man nėra už ką dėkoti - tiesiog dažnai apie tai pamąstau.. kas bus toliau.. ir kad gyvenu tik kartą, todėl daug kam sugebu pasiryžti. Bet ir daug ko pasibaidau..

  AtsakytiPanaikinti
 3. Ha, Vilija neseniai rašė apmąstymų straipsnį, o dabar jau ir tu sugalvojai...

  AtsakytiPanaikinti
 4. o dieve... prasideda. Jei tau blogai, neskaityk ir ramybė, o ne kabinėkis. Ačiū.

  AtsakytiPanaikinti
 5. Galit man pasakyt kdl as apsiverkiau ? ;(

  AtsakytiPanaikinti
 6. As visada apie tai galvoju ir mastau, koks mano gyvenimas bevertis... Dabar prisiminiau viena daina ,,What for are we living, what for are we crying, what for are we dying?".

  AtsakytiPanaikinti
 7. Taip, Monika, bendraminčių tu suradai, aš esu viena iš jų!
  Aš nuolatos mąstau apie tai. Ir randu tik vieną akivaizdžią išvadą - GYVENK DABAR TAIP, LYG RYTOJ MIRTUM!
  Būtent ir vadovaujuosi šia išvada. Darau tai, ko man reikia, kad jausčiausi gerai, kiekviena diena yra nuostabi. Na ir kas, kad galbūt nuotaika bloga. Bet ta diena, kuri išaušo šiandien, jau niekada nebeišaus rytoj! Tad ryžtuosi viskam, nes tai mano gyvenimas ir gyvenam tik vieną kartą! :)))))

  Va, puiki daina visiems mąstantiems, jog jų gyvenime kažko trūksta..
  Mantas - Gyvenam kartą

  :)

  AtsakytiPanaikinti
 8. Bliamba, dabar susidūriau su tokiu skaudžiu dalyku, tai taip suėmė širdį...
  Ačiū, Monika, už labai nuoširdų straipsnį...

  AtsakytiPanaikinti
 9. Mano mieloji Monika, suprask vieną dalyką, dabar mažiausiai rūpinkis kas bus rytoj ar poryt, gyvenk šia diena, būk vaiku, pasakysiu tarpas tarp keturiolikos ir septyniolikos pats įdomiausias, paskui nebeturėsi laiko net pagalvot apie savo vaikystę ar gyvenimą, tu jau gyvensi. Kad ir dabar aš, neturiu jokios vaikystės, tėvai kiša į galvą visokius bakalaurus ir aš JAU PLANUOJU ATEITĮ, tu bent įsivaizduoji kaip tai sunku? Aš nebemalsiu šūdo mokykloj, būsiu studentė, sieksiu kažko aukščiau nebebus laiko kvailioti, tai kodėl tu jį švaistai galvodama kas bus rytoj? Tu pati prašvaistai savo laiką tokiems menkniekiams kaip mąstymas apie gyvenimą ir kas bus toliau. Ateis laikas prisimąstysi, nes vėliau jo nebebus. Užaugsi, dirbsi, turėsi šeimą ir viskas gyvenimas tęsiasi tik kasdienine rūtina. Mano brangioji, džiaukis kol nesi didelė išnaudok kiekvieną progą, nes tėvai daug ko nebesupranta. :)

  AtsakytiPanaikinti
 10. Be to, turėtum džiaugtis, kad tau Dievas davė tiek metų pragyvent. Pochui ryt mirsim ar gyvensim, tiesiog džiaukis ir apie nieką negalvok. Taip sutvertas pasaulis vieni gimsta, kiti miršta. Gyvenk dabartim, o ne praeitim. Dar milijoną kartų įsimylėsi, padarysi kažką siaubingai kvailo. ;D Tiesiog reikia daryt kažką kvailo, kad papasakotum savo vaikams, anūkams kokia šelmė buvai : )

  AtsakytiPanaikinti
 11. Neduteaa ;]*~ : gyva dar ? Nes turetum buti jau nustipus nx ...

  AtsakytiPanaikinti
 12. Jūs nekalbėkit apie mirtį banaliai. Kol su ja nesusitinki akis į akį, tol galvoji kvailai.
  Dabar supratau. Patariu nepatirti to jausmo. Reikia gyventi taip, tarsi kiekviena diena būtų paskutinė, bet ne taip, kad ištisai būtum laimingas, o kitą dieną sužinotum baisią naujieną.

  AtsakytiPanaikinti
 13. nežinau ar taip įmanoma, bet sutinku su visom po truputį. :D

  AtsakytiPanaikinti