Kaip išmokti užsienio kalbos?


Hello, Ola, Hallo, Bonjour, Привет, sveiki!

Iš straipsnio pavadinimo ir mano pasisveikinimo tikriausiai jau supratote apie ką rašysiu. Turbūt daugelis jūsų svajoja išmokti (arba bent jau pramokti) kokią nors užsienio kalbą, kurios nesimokote mokykloje. Nors vasara daugeliui yra poilsio metas be jokių mokslų, vadovėlių ir kalimo, bet kodėl gi turint daug laisvo laiko nepradėjus mokytis patinkančios kalbos? Atėjus mokslo metams laisvalaikio tikriausiai turėsi mažai, arba visai neturėsi, todėl, jeigu tik pakanka noro, pradėk jau dabar, ir atėjusi į mokyklą nustebink drauges keliomis užsienio kalbos frazėmis! Pati neseniai pradėjau mokytis vokiečių kalbos ir jau džiaugiuosi mokėdama šiek tiek paprastų žodžių :) Iš pirmo žvilgsnio,išmokti naują kalbą gali pasirodyti sunku, bet jeigu rimtai tuo užsiimsi ir esi gabi kalboms, tikrai pasieksi savo tikslą!


Visų pirma, turėtum žinoti, kokias kalbas išmokti yra lengviausia.

Sakoma, kad lengviausia kalba yra ispanų. Šios kalbos gramatika paprasta ir tvarkinga, beveik be išimčių. Daug žodžių yra panašūs į angliškus, tarimas taip pat nelaužo liežuvio.

Prancūzų kalba yra gana lengva, bet joje sunkiausias dalykas yra tarimas ir nors ji skamba gražiai, bet išmokti taisyklingai kalbėti šia kalba gali būti sunku.

Vokiečių kalbą išmokti taip pat nebus labai sudėtinga, jeigu puikiai kalbi angliškai. Šioje kalboje labiausiai komplikuota atskirti gimines.


Tikriausiai daugelis žinote, kad lietuvių kalba yra gana sunki užsieniečiams, bet sunkiausios pasaulio kalbos yra šios:

Kinų kalboje kiekvienas žodis užrašomas skirtingu simboliu, be to jie yra ne fonetiški, todėl skaitant neduoda jokios užuominos, kaip juos tarti. Taip pat šioje kalboje labai svarbi intonacija - pavyzdžiui, skirtingai ištartas žodis "shì" gali turėti beveik 30 reikšmių.

Bauginanti rašymo sistema ir sudėtingas tarimas - todėl arabų kalba laikoma viena sunkiausių pasaulyje. Arabiškoje abėcėlėje yra tik 28 raidės, tačiau kiekviena iš jų turi keturias formas...

Korėjiečių, kaip ir Kinų kalboje reikia įsiminti tūkstančius skirtingų ženklų. Sunki skiemenų sistema dar apsunkina šią kalbą.

Nuo ko pradėti?

Jeigu jau išsirinkai patinkančią kalbą, nieko nelauk ir iš kart pradėk jos mokytis. Pirmiausiai nuspręsk, kur panaudosi šią kalbą. Ar tau jos reikia tik tam kad susikalbėtum? Ar verta mokytis gramatiką ir ar tau jos prireiks? Galbūt užtenka išmokti tik pagrindines frazes?
Jeigu planuoji mokytis rimtai, patartina įsigyti tos kalbos žodyną ir vadovėlį, iš kurių mokysiesi gramatiką ir naujus žodžius.Jeigu tau patogu, gali mokytis internetu. Čia galima rasti daugybę nemokamų įvairių kalbų pamokų, tereikia netingėti paieškoti.


Per dieną užsirašyk bent 1 gramatikos taisyklę ir 10 - 20 naujų žodžių (pagal savo galimybes), ir stenkis kuo dažniau juos kartotis - taip jie savaime įstrigs tau į galvą.

Prisimink:

Taisyklių kalimas =\= kalbos mokymasis
Vien sausai mokydamasi nieko nepasieksi. Naudok tai, ką jau išmokai - įsigyk pratybas ir daryk įvairias užduotis, pratimus, žiūrėk filmus, klausykis muzikos ta kalba. Galbūt iš pradžių mažai ką suprasi, bet ausys greičiau įpras prie naujos kalbos ir jos tarimo. Labai geras mokymosi būdas yra filmų žiūrėjimas užsienio kalba su lietuviškais titrais.

Geriau po mažiau, bet dažnai
Daug efektyviau mokytis po 15 - 30 min kasdien, negu kelias valandas kartą per savaitę. Net jeigu labai tingisi, ugdyk valią ir per dieną išmok bent keletą naujų žodžių

Susirask, su kuo kalbėti
Nenaudojama kalba greitai pasimiršta, todėl susirask žmogų mokantį tą kalbą ir bendrauk su juo. Būtų idealu, jeigu mokytumeisi kartu su drauge - taip galėtumėte pasidalinti žiniomis. Sakoma, kad išvykus į užsienio šalį, jos kalbą išmokti galima greičiau nei per bet kokius kursus. Jei tokių galimybių nėra - bendrauk su bet kuo, mokančiu tą kalbą - tai gali būti pasamdytas mokytojas, arba pažįstamas, besimokantis tą pačią kalbą.

Nenuleisk rankų
Net jeigu iš pradžių norėsis viską mesti, nepasiduok - jeigu tikrai nori išmokti kalbą, užsibrėžk tikslą ir kryptingai jo siek, o jeigu nežiūri į tai rimtai - geriau visai nepradėti, nes tik nusivilsi savimi.

Kiek trunka išmokti naują kalbą?

Kalbos mokymasis gali užtrukti nuo 6 mėnesių iki kelių metų, bet tai priklauso nuo daugelio veiksnių:
*Kiek nauja kalba yra panaši į gimtąją kalbą;
*Kiek laiko per savaitę skiri jos mokymuisi;
*Mokymosi intensyvumo;
*Tavo motyvacijos.

Naudingos nuorodos:

http://livemocha.com/ - Puiki svetainė, kurioje galima mokytis 38 kalbų, gilinti jau žinomų kalbų žinias, bendrauti su žmonėmis iš iso pasaulio. 2010m. Livemocha pateko į 50-ties geriausių tinklapių intenete sąrašą, paskelbtą žurnalo "TIME".
http://www.deutsch-lernen.com/ - Šioje svetainėje gali mokytis vokiečių kalbos. Į rinkinį įeina 10 pamokų pradedantiesiems ir 24 pamokos pažengusiems. Kiekvieną pamoką sudaro gramatika, užduotys su atsakymais ir pavyzdžiai praktikoje. Visa tai yra nemokama!
http://www.learn-spanish-online.de/ - Svetainė norintiems išmokti Ispanų kalbą. Visas kalbos kursas taip pat yra nemokamas
http://www.postcrossing.com/ - Šio projekto tikslas yra suteikti žmonėms progą nemokamai gauti atvirutes iš viso pasaulio.Pagrindinė mintis yra ta, kad išsiuntęs atvirutę, bent vieną gausi mainais iš Postcrosser‘io, gyvenančio kažkur Žemės rutulyje. Įdomiausia yra tai, kad niekada nežinai, iš kokio žemės kampelio ir kokią atvirutę gausi.

Tikiuosi straipsnis patiko ir galbūt kažkam padėjo žengti pirmąjį žingsnelį kalbų pažinimo link! :)

9 Komentarai

 1. Nežinau, Akvile, galbūt nieko naujo jau ir nebepasakysiu, nes gerus žodžius tau sakau po kiekvienu tavo straipsniu.

  Mačiau šito straipsnio pradžią kažkada labai seniai juodraščiuose, bet ilgai jo nepabaigei. Nusiminiau, nes tema tikrai labai gera.

  O dabar tu ją išpildei su kaupu. Ir man labai patinka, jog tu (ir kai kurios kitos rašytojos) rašydamos išskiriat potemes. Bent jau man daug lengviau skaitosi straipsnis su potemėmis, paveikslėliais, paryškintais tekstais ir panašiai - tuomet jei straipsnis ir ilgas, jis persiskaito labai greitai.

  Tu esi tikra šaunuolė. Nežinau, gal dėl to, jog baigiasi mėnesis, bet rodai tikrą lygį.

  Lenkiu galvą prieš tave ir tavo sugebėjimus. Nepabėk, neapleisk savo talento.

  Tu šaunuolė.

  AtsakytiPanaikinti
 2. Ačiū, Vilija, tokie žodžiai tikrai glosto širdį :)
  Iš tikrųjų, baigiantis mėnesiui bandau susiimti, tikiuosi atsiras laiko rašyti daugiau ir dažniau :)

  AtsakytiPanaikinti
 3. Tema ir pats straipsnis tikrai verti dėmesio, greitai persiskaitė. Labai pagirtina tai, kad moki pritraukti skaitytoją. Pati labai noriu išmokti prancūzų kalbą, tad tikrai pasistengsiu pasinaudoti tavo patarimais. Dėkui už puikų straipsnį! :)

  AtsakytiPanaikinti
 4. Patiko, kad iterpei svetainiu, kad paminejai nezinomu dalyku. Zodziu - saunuole. :)

  AtsakytiPanaikinti
 5. As pati praeita savaite nusipirkau svedu kalbos knygele - bandysiu pramokti per vasara :)))

  AtsakytiPanaikinti
 6. Puikus straipsnis :)
  Mokausi ispanų :)))

  AtsakytiPanaikinti
 7. Man irgi patiko straipsnis. :) Labai noriu išmokti Ispanų kalbą ( sesuo gyvena Ispanijoje), tad kartais po kelis žodžius išmokstu... Po šio straipsnio apsisprendžiau tvirtai, kad reikia pradėti mokytis. Ačiū :) Tu šaunuolė! :)

  AtsakytiPanaikinti
 8. Mokausi kinu jau kaip 3 metus, na bet negeliu paskyti, kad ji jau labai sunki, gal tik is pradziu, bet po kiek laiko isivaziuoji ir tampa lengviau ja mokytis. Aisku, reik tureti nora mokytis :)

  AtsakytiPanaikinti