Kraujo DONORYSTĖ


LABA LABA LABA VISIEMS!!

Labai labai jūsų pasiilgau! Seniai čia nerašiau.. Labai seniai. Kitąsavaitę išvykstu į stovyklą užsienyje, tad teko sutvarkyti begalės kitųreikalų; dokumentai, daiktai ir kt.
Kadangi viskas kaip ir paruošta, skubu jums parašyti straipsniuką, kurisjau ilgai gyvena mano galvoje - DONORYSTĖ

Kas yra donorystė?

Donoras yraasmuo, duodantis perpilti sergantiesiems arba sužeistiesiems savo kraujo,persodinti audinių arba organą (pvz.: odos, inkstą, širdį). Organizmas, kuriamyra persodinamas transplantatas vadinamas recipientu. (medžiaga iškraujocentras.lt)

Taigi, donorystės neįmanoma apibrėžti vienužodžiu. Tai lyg gyvybės išgelbėjimas. Pats Donoras- sveikas asmuo kurio būklė atitinka tam tikrus reikalavimus.

Labiausiai yra paplitusi kraujo donorystė.

Kraujodonorystė

Kraujo donoru gali tapti kiekvienas LietuvosRespublikos pilietis sulaukęs 18 metų. (Juo gali būti ir 17, bet turi būtitėvų/globėjų sutikimas).
Kiekviename mieste yra tam tikri kraujo centrai, į kuriuosatėjęs žmogui yra nustatomas hemoglobinas ir jei atitinka normas galima paimtikraują.
Iš kiekvieno paciento galima paimti 450 mlkraujo. 450ml išsaugo 3 žmonių gyvybes!!

Taigi, mes kiekvienas galim išsaugoti 3gyvybes, o tai padaryti nesunku !
Nepatariama duoti kraujo tiems kurie bijo adatų – aš patijų paniškai bijau.

Kraujo davimo procedūra
Donoras guli ant nugaros ant patogaus suolo. Vidinė alkūnės pusė dezinfekuojama, ir adata įvedamaį veną. Kraujo davimoprocedūra trunka nuo 6 iki 15 minučių. Jos metu patariama atsipalaiduoti irrankoje spaudyti minkštą kamuoliuką, kuris pagreitina patį procesą. Kraujasteka iš venos per adatą ir vamzdelį į specialų renkamąjį maišelį, kurautomatiškai matuojamas paimto kraujo kiekis. Standartinė fiziologinė kraujodavimo dozė – 450 ml. Dar apie 15 – 20 ml kraujo paimama tyrimams. Kraujassurenkamas kraujo maišelyje, kuris savyje turi citrinų rūgšties druskosdekstrozę, kuri trukdo kraujo krešėjimui ir išsaugo kraują ilgą laikotarpį.

Naudingos nuorodos:
Apie kraujo centrus Lietuvoje - pažiūrėkit šiame video.
Kraujo davimo procedūra - šiame video.:)

Taigi, viską rašiau pati, tikrai nekopijavau ar panašiai. Mano mama yra gydytoja, tad visa medžiaga - iš jos bei manęs, nes pati nemažai žinau šia tema:)
Tikiuosi mano straipsnis jums patiko!
Na o dabar mano sekantis straipsniukas bus apie Angliją į kurią greit išvyksiu. Nebent man šautų kokia nors tema, apie ją ir parašysiu:)

Tad šiam kartui tiek:) laikiu komentarų, nuomonių!

Saugojimas

7 Komentarai

 1. Tema pasirinkai tikrai gera, bet. Tu jos tiesiog neišplėtojai. Gavosi labai trumpas straipsniukas, o dar tos raidės paryškintos, padidintos, gadino visą vaizdą. Kitam kartui patariu rašyti vienodu šriftu, ir nedidinti raidžių, labai negražiai atrodo ir išplėtoti temą! :)

  AtsakytiPanaikinti
 2. Nebuvo pradžios.
  Labas, atsiprašau kad nerašiau ir bla bla bla – tai ne pradžia. Kam rūpi kur tu buvai dingusi?.. Geriau parašyk gerą straipsnį ir tada atpirksi visą savo kaltę, o ne teisinkis.

  AtsakytiPanaikinti
 3. Užkliuvo šriftas, bet straipsnis patiko, sužinojau daug naujo. Ačiū!

  AtsakytiPanaikinti
 4. Iš ties kadangi pati galvojau rašyt tokia tema, tai aš būčiau rašius visiškai kitaip, bet tai neesmė, tai tavo stilius ir tavo straipsnis.
  Iš ties man trūko informacijos, nežinau kodėl, bet man viskas pasirodė funkcija "copy-paste", tik porą sakinių pasirodė tavo, bet gal klystu, nežinau. Iš ties labai trumpas straipsnis, dar galėjai parašyt kada negalima būti donoru, įdėti nuorodų, kur apie tai būtų galima pasiskaityti plačiau, kaip kas vyksta ir kur yra tos įstaigos, galėjai parašyti kas būna donorams po to kai jie duoda kraujo ir pan. Iš ties, bent jau man, tai tema visiškai neišpildyta, ir čia tik straipsnio "griaučiai". : )
  Sėkmės toliau rašant ir tobulėjant : )

  AtsakytiPanaikinti
 5. Sutvarkyk straipsnį :D
  O šiaip visom po truputį pritariu :)

  AtsakytiPanaikinti
 6. Žodžiu, viskas kaip biologijos vadovėlyje :D
  Kas yra donoras, kas jis toks ir t..t :)
  Labai reikėjo pradžios (kurios nebuvo),tuomet tavo rašliava būtų bent kiek daugiau panašėjęs į straipsnį. Siūlau sutvarkyti šią rašliavą (straipsniu vadinti negaliu..).

  AtsakytiPanaikinti
 7. Neringa, man labai patinka, kad tavyje yra noras rašyti. Na, bent jau gegužės mėnesį jis tikrai matėsi. Man rodos, šį ''straipsnį'' rašei labai skubėdama - viską suvėlei. Galbūt kažkiek informacijos ir yra, bet visai neišplėtojai temos.

  Kitą kartą linkiu labiau įsigilinti į temą - nebūtina iš kart sėsti ir rašyti. Gali skaityti straipsnius, kalbinti žmones... Visą medžiagą sukonspektuoti ir savais žodžiais atpasakoti, jog skaitytojams būtų įdomu.

  Aš tikiu, jog tu sugebėsi. :) Sėkmės!

  AtsakytiPanaikinti