Mitinė būtybė - vilkolakis


Sveiki!!!

Pratesiant temą apie mitologines būtybes, noriu jums parašyti apie vilkolakius.
Nežinau kaip jums, tačiau man patinka netik vampyrai, bet ir vilkolakiai.


VILKOLAKIS

Tai mitinė būtybė, žmogus pasiverčiantis vilku. Minimas įvairių tautų mitologijoje.

KAIP TAMPAMA VILKOLAKIU?


Yra keli būdai kaip tai padaryti.
1. Tai gali įvykti savo noru. Pavyzdžiui naudojant magiškus daiktus (dažniausiai diržus padarytus iš vilko odos), taip pat užsitepus magišku tepalu, arba atsigėrus vandens iš gyvūno palikto pėdsako.
Yra pasakojimų, kad užtenka vasaros naktį miegoti po atviru dangumi šviečiant pilnačiai tau į veidą ir kitą naktį, tu, jau būsi vilkolakis.
2. Na yra ir ne pats maloniausias būdas. Tai būti prakeiktam arba baudžiamam Dievo.KAIP ATPAŽINTI VILKOLAKĮ?

Tautosakoje minima, kad žmonės, kurie pasiverčia vilkais, visada yra labai pikti. Jie turi susijungusius antakius (tačiau nevisi), riestus nagus. Dar vienas būdas atpažinti - iškirpti odos gabaliuką, ir jei tas žmogus yra vilkolakis, žaizdoje pasimatys kailio žymės.

Šiaurinės Lenkijos gyventojai kašubai teigia, jog kūdikiai, kurie tik gimę turėdavo plaukų, turi sugebėjimų tapti vilkais ar kitais gyvūnais. Taipogi, žmonės, kurie tapdavo vilkolakiais, beveik visada būdavo melanchlokai arba kentėdavo nuo depresijos, kurią sukeldavo ir gyvenimo veiksniai, ir tai, kad jie žudydavo prieš savo valią.
Vilkolakiai turi žmogaus protą, bet negali kalbėti. Su tikrais vilkais nebendrauja, dažnai laikosi netoli gyvenamų vietų, net apsigyvena svirnuose. Kad nebadautų, turi maitintis kaip tikri vilkai, puola naminius gyvūlius.
Užuominų apie vilkolakius pasitaiko ir lietuvių mitologijoje bei tautosakoje. Dažniausiai apie išorę nieko nesakoma, nors kartais minima uodega (dažniausiai trumpa), kartais dantys.


KAIP SUNAIKINTI VILKOLAKĮ?

Yra keletas būdų sunaikinti vilkolakį. Pirmas- sušerti jam klumpelę (gėlę). Manoma, jog bet koks vilkas, suvalgęs šią žolę, miršta. Kita vilkolakių silpnybė- sidabras. Užtenka įdurti sidabriniu durklu ar iššauti sidabrinę kulką, ir vilkolakis greitai nusibaigs.
Yra ir būdų vilkolakį išgydyti jo nesunaikinant. Vienas būdų yra išsekinimas- nusilpęs vilkolakis nesugebės viduje išlaikyti vilko ir išgis.
Kitas būdas- nuplėšti vilkolakio kailį. Dar vienas, viduramžiais paplitęs būdas- jei nesi krikščionis, atsiversti į krikščionybę.


Ieškodama įdomios info., radau straipsnį „Žmonių“ žurnale apie pilnatį ir vilkolakių sindromą.

Per pilnatį mumyse gali prabusti vilkolakis

„Kai kurie žmonių žiaurūs bruožai, panašūs į vilkolakių, atsiskleidžia per pilnatį, rodo Australijos mokslininkų tyrimai.
Tyrimas atliktas Niukaslio ligoninėje, į šiaurę nuo Sidnėjaus, ištyrė, kad per metus iki liepos į ligoninę pateko 91 pacientas, pasižymintis savybėmis, panašiomis į vilkolakių, rašo telegraph.co.uk.
Dauguma tokių atvejų atsitikdavo per pilnatį, teigia Leonie Calver, toksikologijos skyriaus slaugytoja.
„Kai kurie iš šitų pacientų užpuolė darbuotojus kaip gyvūnai, jie kandžiojosi, draskėsi ir spaudydavosi“, – sakė ji. Pacientai turėjo būti nuraminti ir fiziškai sutramdyti, kad savęs nesužeistų.
Tyrimas, publikuotas „Medical Journal of Australia“, padarė išvadą, kad šie pacientai gali būti lyginami su praeities vilkolakiais, kurie pasirodydavo naktimis.
Mituose apie vilkolakius sakoma, kad žmonės turėdavo išsitepti „stebuklingu tepalu“ ar įkvėpti garų, kad sukeltų transformaciją iš žmogaus į gyvulį.
Svarbiausios tepalo sudedamosios dalys, sakė Calver, buvo beladonas ir kiauliauogė – medžiaga, kuri galėjo sukelti kliedesį, haliucinacijas ir metamorfozės iliuziją.
„Šiuolaikinis vilkolakis“ panaudojo kitokią „mikstūrą“ – daugiau kaip 60 procentų pacientų, apžvelgtų moters tyrime, buvo pavartoję alkoholio ar vaistų.
„Mūsų rezultatai palaiko prielaidą, kad asmenys, linkę į smurtą, kritišką būseną pajus per pilnatį“, – sakė moteris.“


Taigi, per pilnatį būkite atsargūs!!! ;)

Bye bye...
Alyra

5 Komentarai

 1. Jau atsibodo visi tie vampyrai, vilkolakiai.... Manau, kad tai yra netikroviska ir neverta net gilintis i tokius dalykus. Cia gal visiem uzejo twilight'o manija vel?

  AtsakytiPanaikinti
 2. Žmogau, kur tu matei čia paminėta twilight šiame straipsnyje?

  AtsakytiPanaikinti
 3. Na, gal ir nieko. Greitai susiskaitė, bet kažko trūko... Nežinau net ko :D Spaudžiu ačiū :)

  AtsakytiPanaikinti
 4. Norėjau parašyti daugiau, bet info.labai jau kartojasi. Arba tokių jau nesamonių rašo, kad... žiauru.

  AtsakytiPanaikinti
 5. Asmeniškai gal būt kažkiek tikiu visokiomis tokiomis istorijomis, tokiais mitais ir pasakojimais, nes kai kurie faktai tiesiog kalba patys už save ir jie atrodo daug tikresni ir juos galima daug greičiau įrodyt, nei kai kuriuos kitus dalykus, kuriais žmonės tiki daug labiau. : )

  AtsakytiPanaikinti