Pykčiai su tėvais


 
Sveikos! Dėl asmeninių priežasčių kuriam laikui buvau dingus, bet nemanau, kad tai man buvo ne į naudą. Pasisėmiau įdėjų rašymui, draugių pasiklausinėjau, kokias temas jos laiko aktualiomis bei puikiai praleidau galbūt kiek per vėsią vasaros pradžią.
Karts nuo karto paskaitydama blogą, atkreipiau dėmesį į komentarus, kuriuose buvo išreikšta nuomonė, kad temų galima sugalvoti ne vien susijusių su mada. Taaaip, čia mano stiprioji pusė, bet labai noriu visiems parodyti, kad galiu ne vien taip ir pasisemdama šio laikotarpio savo patirtimi pakalbėsiu apie turbūt nei vieno paauglio neaplenkiančią problemą – ginčus su tėvais. 


 
KODĖL?
Neišplauti indai, sėdėjimas prie kompiuterio iki išnaktų, naujas vaikinas, abejotini draugai, grįžimas iš vakarėlio tik paryčiais, nekeliamas telefono ragelis... Priežasčių gali būti milijonas, į kurias tėvų ir mūsų nuomonės gali būti visiškai skirtingos.  Gi atrodo kas čia tokio, kad ant stalo puikuojasi pora neišplautų lėkščių, o tavo geriausia draugė surūko visą pakelį cigarečių per vieną dieną (nors tu net nepaiimi jos į ranką). Vos tik tai paaiškinus, prasideda riksmai, lyginimai su kitais, milijoną kartų geresniais bei tobulais, vaikais ir pažadais daugiau niekad niekur neišleisti. Atrodo, kad nepadarai nieko blogo, o prasideda kova baisesnė už visus pasaulyje vykstančius karus.

 KĄ DARYTI?
Pavyzdžiui paėmus keletą opiausių pykčių su tėvais priežasčių, pabandysiu jas išspręsti, išsakyti savo nuomonę bei ką tokiu atveju daryčiau aš.

      1)   Visiškas namų ruošos ignoravimas.
Krūva neplautų indų, savaitę laiko nevalytos dulkės, nepaklota lova bei išmėtyti drabužiai... Mama pyksta kaip nežinia kas, o tu net neturi kur dėti akių. Užbėkime visam tam už akių.
Tarkim, tėvai išėję į darbą, tu atsikeli, papusryčiauji ir skubi jungtis kompiuterį ar bėgti susitikti su draugėmis. Stop! Apsižvalgyk aplink, pamink savo pagundas ir garsiai pasileidus muziką pradėk švarintis.Šluodama namus, pasimaivyk su šluota priešais veidrodį, išplovusi indus pasijuok iš putomis aptaškyto veido ir net nepastebėsi, kaip greitai prabėgs laikas. O po to visa likusi diena – vien tik tau.

2)      Beproto daug praleistų skambučių nuo mamos.
Ir gaila, kad nepasiteisinsi vien tuo, kad negirdėjai. Visų pirma, kai dabar vasara ir nereikia sėdėti pamokose, visada laikyk įjungtą telefono garsą, išeidama iš namų. Dar geriau – nustatyk tėvams specifinį skambėjimo toną, kurį iš karto išgirstum bei atskirtum bei stenkis telefoną visada laikyti prie savęs.

3)      Grįžimas namo „per vėlai“.
Draugės gimtadienis, vakarėlis ar tik ilgas pasisėdėjimas mieste, o jau nepastebi, kai ateina vienuolikta valanda vakaro. Susitark su tėvais, kad kai temsta vis vėliau galėtum ilgiau pabūti lauke, susitark, kad kitą dieną padėsi jiems gaminti pietus ar sutvarkyti garažą. O visų svarbiausia – neplanavus taip ilgai užsibūti, būtinai jiems pranešk.

4)      Išlaidos.
Dvidešimt litų kelionei į kiną, nemenka suma naujai suknelei, o dar reikia ir naujų batelių vasarai... Per savaitę laiko išleidai kosminę sumą pinigų ir tėvai pareiškia, kad tu visiškai neatsakinga ir sukis kaip išmanai. Visų pirma, pradėk taupymo procesą. Kad būtų lengviau, gali nusipirkti vaikystę primenančią taupyklę arba bent jau niekada nesinešiok visų pinigų su savimi. Dabar vasara, kas reiškia, kad darbą jaunimui susirasti yra daug lengviau nei per mokslo metus. Patyrinėk skelbimų puslapius, pasiklausinėk per pažįstamus, apsilankyk savo miesto reklaminių skrajučių gaminimo puslapiuose (dažnai tenais būna darbo pasiūlymai dalinti skrajutes mieste moksleiviams). Mėnesį laiko pasivadovaukite tokiomis taisyklėmis ir pamatysite, kaip bus malonu išleisti savo pinigus ir neatsiskaityti dėl jų su tėvais.

Kaip minėjau, problemų gali būti milijonai, bet paėmiau tik kelias. Komentaruose galite klausti, kaip vienokioj ar kitokioj situacijoje „susidoroti su tėvais“ – būtinai atsakysiu. Taip pat galiu šiuo bei tuo padėti, ieškančioms darbo vasarai (geriausiai kaunietėms).
Taigi, džiaukitės vasarą, gerų artėjančių Joninių bei dar geresnių santykių su tėvais. Prisiminkite – tėvų nepasirinksite, tad priimkite juos tokius, kokie yra :)Big kisses, Indrė :*7 Komentarai

 1. Kaip man patinka mėnesio pabaiga, kuomet rašytojos jaučia, jog galbūt nepadarė visko, ką galėjo per mėnesį ir stengiasi atsigriebti mėnesio pabaiga. :D

  Jau atrankoje mačiau tave pirmu numeriu, Indre. Aw, prašau Dievo, kad tik tu nepabėgtum ir rastum valandžiukę TD, nes turi beprotišką talentą! Kaip smagu matyti tokį kokybišką straipsnį, kuris tikrai yra aktualus.

  Ačiū. Man labai patiko ir visiškai neturiu jokių priekaištų. Šaunuolė. :)

  AtsakytiPanaikinti
 2. Man irgi labai patiko. Žiūriu, kad blog'as atgimsta, vis daugiau ir daugiau straipsnių... :D

  AtsakytiPanaikinti
 3. Labai dėkui už tokius gražius komplimentus, stengsiuos daugiau niekur nedingti ir dažniau pasireikšti bloge :)

  AtsakytiPanaikinti
 4. Šaunus straipsnis, gera idėja dėl specifinio skambučio tono, reiks pasinaudot :D

  AtsakytiPanaikinti
 5. Indre, susiimk :D
  Anksčiau tavo straipsniai mane žavėjo, bet kuo toliau, tuo tavo pasirinktos rašymo temos nuvilia.

  AtsakytiPanaikinti
 6. O va kai skaičiau Tavo straipsnį - sekundę buvau nudžiugusi,nes maniau,kad ir pakalbėsi man tinkama tema. Buvai minėjusi apie tėvų neleidimą turėti vaikino,tai maniau,kad ir plėtosi tą temą. Bet kadangi neparašei,truputį nusivyliau.:( Bet vėliau rašei,kad galime klausti,todėl klausiu,ką patartum daryti? Dabar nuo mamos slėpiu,kad turiu,nes vėl bandys išskirt,kaip buvo su buvusiu. Bet žinau,kad tiesa iškils į paviršių. Todėl klausiu,ką patartum daryti?

  AtsakytiPanaikinti
 7. Anonime, taaaip, žinau... dabar ir pati nesuprantu, kodėl šį straipsnį taip greitai pateikiau, žinau, kad galėjau ir geriau :D

  Zuzzi, sudėtinga situacija, kadangi mama mane pati skatina susirasti vaikiną :D Nežinau, kiek metų, tad patarti tau sunkoka. Pasakyk mamai, kad taip nesėdėsi visą laiką namie, juk vasara. Galėsi pasivaikščioti su juo tiesiog mieste, gamtoje, paminėk, kad neprašysi jos tiek pinigų, kaip susitikimams su draugėmis. Taip pat gali pasakyti, kad draugės (ar draugė, kuria tavo mama tikrai pasitiki) yra pažįstama su tuo vaikinu ir jis tikrai yra taip sakant super :D Tiesiog ramiai susėsk su mama, galbūt nupirk sausainių ar saldainių, ir paaiškink, kad nori turėti kažką šalia, ne vien mergaitišką kompaniją. Juk nesiruoši nei tekėti, nei turėti vaikų :) Sėkmės!

  AtsakytiPanaikinti