SantauposMan atrodo, kad anksčiau ar vėliau kiekviena mergina susiduria su tokia problema, kaip didesnis ar mažesnis pinigų stygius. Vienos svajoja apie madingą suknelę, antros trokšta įsigyti aukštakulnius batelius, trečios ilgai galvoja kaip prasimanyti pinigų kelionei ar nerealiam vakarėliui. Visų pirmiausia norint kažko pasiekti, reikia turėti tikslą ir šiokias tokias taisykles. Svarbiausia, kad jūsų norimas įsigyti daiktas nebūtų trumpalaikė užgaida ar kažkieno primestas noras. O jei tvirtai apsisprendėte, kad jums to daikto reikia, tai puiku. Štai keletas mano patarimų, kaip taupyti pinigus:

1. Ugdyk valią.
Situacija: buvai pas draugę, kartu kepėt didelę picą.  Susiruoši keliauti namo. Tau liko penki litai ir kaip tik eidama, pakeliui pamatai parduotuvę.

Neigiamas pavyzdys: Užsuki su įpročiu tapusia mintimi “kažko noriu”. Pasiimi šokoladinį batonėlį ir kokos skardinę. Žiūri, kad tau dar šiek tiek lieka, tad nuo lentynos nugrobi čipsų pakelį. Susimoki ir užkandžiaudama eini namo.
Teigiamas pavyzdys: Praeini pro parduotuvę lyg niekur nieko. Juk tu nealkana. Kaip tik prisimeni, jog turi tikslą- ir tie penki litai būtų šioks toks indėlis svajonės įgyvendinimo link.

 
2.Pasiskirk sumą, kurią gali išleisti per dieną.
Situacija: mama duoda 10lt kišenpinigių per dieną. Niekur neplanuoji išeiti, nebent kažko prisireiks nusipirkti.

Neigiamas pavyzdys: tiesiu taikymu leki į parduotuvę ir ištaškai visus 10lt. Prisiperki visokių   “valgomų niekučių” ir grįžti sau patenkinta.
Teigiamas pavyzdys: pagalvoji, kad tau nebūtina pirkti tai, ko gal būt ir neprireiks ar nesuvalgysi.   Skiri sau 2lt parduotuvės reikalams, o likusius pasidedi į taupyklę ar kažkur, kur jie būtų saugūs ir nepasiekiami.
  

 3.Taupydama pinigus dėk juos į saugią vietą.
Tai neturi esmės kur, banknotus į vokelį, o monetas į taupyklę ar dailų stiklainiuką. Svarbiausia, kad visos santaupos būtų saugios ir nepasiekiamos tuo metu, kai kažko staigiai užsinori.


4.Susirask darbelio
Net neabejoju, kad iškilo klausimas kokį? Ypač jei jums mažiau nei 16. Yra daugybė, tereikia turėti tik noro ir fantazijos. Gali turguje pardavinėti laikraščius, už tam tikrą mokestį vedžioti šuniukus, pardavinėti savo kurtus rankdarbius, platinti skrajutes ar kosmetiką. Jei gyveni daugiabutyje, ir tavo laiptinė visada būna labai prišiukšlinta, su gyventojų sutikimu gali ją šluoti vėl gi už tam tikrą mokestį. Šeimos narių siūlau labai nevarginti šiuo klausimu, vis dėl to juk jų meilės kaina jums- nemokama. Siūlau paskaityti internete rastą istoriją:

Mažas berniukas priėjo prie mamytės, kai jinai ruošė vakarienę ir padavė popieriaus lapą. Mama nusišluostė rankas su prijuoste ir pradėjo skaityti:

Už žolės nupjovimą: 20 lt
Už šios savaitės savo kambario sutvarkymą: 4 Lt
Apsipirkimas parduotuvėje už tave: 2 Lt
Broliuko (sesutės) – kūdikio prižiūrėjimas, kai eidavai į parduotuvę: 1 Lt
Šiukšlių išnešimas: 4 Lt
Už gerus pažymius: 20 Lt
Už kiemo valymą ir grėbstymą: 8 Lt
Iš viso skolinga: 59 Lt

Mama pažvelgė į jį, ir berniukas pamatė jos akyse prabėgant prisiminimus. Ji paėmė tušinuką ir parašė:

Už devynis mėnesius, kai aš tave nešiojau savyje: nemokamai.
Už visas naktis praleistas prie tavęs gydant ir meldžiantis už tave: nemokamai.
Už visus pastangų metus ir pralietas ašaras: nemokamai.
Už visas naktis, praleistas baimėje dėl tavo ateities: nemokamai.
Už žaislus, maistą, drabužius, ar netgi tavo nosies nuvalymą: nemokamai.
Sūnau, kai visą tai sudedi, mano meilės kaina tau: nemokama.

Kada berniukas perskaitė, ką jo mama parašė, su didelėm ašarom akyse tiesiai pažvelgė į ją ir pasakė: „Mama, aš tave labai myliu“.
Tada jis paėmė tušinuką ir didelėm raidėm parašė: „Apmokėta su kaupu“.
    
           
Mano patirtis: nuo mažens turėjau ne viena “paršą”, skirtą monetoms ir džiaugdavausi kiekvienu litu, gautu iš tėvų. Kol jų “apatinės skylės” būdavo užklijuotos, tol visada žinodavau ir net nekildavo noras iš ten imti. Žinoma, kiekvieną kartą taupant turėjau tikslą. Nuskambės juokingai, bet pirmasis daiktas (kurį pirkau po taupymo pirmoje klasėje) buvo furbis :) Po kurio laiko buvau apsėsta išlaidavimo manijos. Ir visai nerūpėjo, ar nusipirkti daiktai bus reikalingi, tiesiog svarbu buvo pirkti. Vėliau atsirado rimtų norų, todėl dabar vėl taupau :)

     
Gal būt jums pasirodė keista, kad šiame straipsnyje kalba ėjo apie maistinių niekučių pirkimą, bet pripažinkim, juk tai ir yra kone pagrindinė mūsų išlaidų dalis. Žinoma, nesiūlau viso to atsisakyti, tačiau yra tam tikros ribos. Ir jeigu jums pavyksta susitaupyti pinigų rimtiems dalykams, tai labai sveikintina. Kas taupo, su manim tikrai sutiks- labai smagu gauti tai apie ką senai svajoji, ir žinai kad to pasiekei pati. :)

Laukiu komentarų :)

Geros dienos,
Eglė :)

5 Komentarai

 1. Patiko straipsnis :) Šiaip, nesu išlaidūnė. Jei į miestą eidama įsidedu kokį 30LT, būnu tikra, kad 10, ar 15LT tikrai parsinešiu namo. Nėra man to poreikio leisti pinigų... Aišku, kartais save galima palepinti, bet ne per dažnai! :)

  AtsakytiPanaikinti
 2. Man labai patinka tavo rašymo stilius. Ir šiaip, džiaugiuosi, jog visos rašytojos, kurios nori iš tikrųjų stengiasi.

  Ačiū, Egle, jog priverti mane suprasti, kad priimti tave čia ne atrankų metu nebuvo klaida. :)

  Spaudžiu visus tris mygtukus apačioje!

  AtsakytiPanaikinti
 3. Ačiū, jūs neįsivaizduojat kaip malonu išgirsti gerą žodį! :)

  AtsakytiPanaikinti
 4. Geras straipsniukas, o štai aš visai neseniai sukūriau panašų,nes nebuvau pamačius šito. Na maniškis kiek trumpesnis.Nesupyksi jei įkelsiu? :))* Na ten kaip taupyti pinigus .:>

  AtsakytiPanaikinti