Sara Shepard ''Mielos mažos melagės''

Labas! Pastarosiomis dienomis buvau šiek tiek dingusi iš jūsų žydrųjų ekranų, nes visiškai neturėjau laiko savo laisvalaikiui - vis atsirasdavo kokių reikalų. Iš kitos pusės, šiandien aš jau pradėjau oficialiai atostogauti - kaip ir visi šalies moksleiviai. Kaip gera prisiminti tą jausmą, kai lovoje drybsoti gali ligi pietų, rankoje laikai karštą puodelį nuo mano mėgstamiausio kapučino ir skaitinėji ''Teenage Dreams''. Pažadu, kai kurioms rašytojoms tikrai kvepia atsisveikinimu - kviečiu susiimti arba bent jau pranešti man, kodėl nerašote. Na, o vakar pabaigiau dar vieną knygą ir visiems nuoširdžiai ją rekomenduoju.

SARA SHEPARD
Mielos mažos melagės

Esu serialų fanatikė. Taip, ne visų, pripažįstu - galbūt taip save pavadinti yra ir drąsus poelgis, bet serialą ''Pretty Little Liars'' aš tikrai mėgstu. Mėgstu taip, jog pamačius šią, ryškiai geltoną knygą ant mūsų miestelio kuklutės bibliotekėlės stalo... tikrąja ta žodžio prasme šokinėjau iš laimės. Ir tikrai buvo dėl ko - knyga man patiko. Šiame kūrinyje rašome apie keturias merginas, kurios yra visiškai skirtingos, bet tuo pačiu labai panašios, kadangi prieš tris metus buvo geriausios draugės. Kartu juokdavosi, leisdavo laiką, bet vieną dieną pastarųjų draugė Elison dingo.. be žinios. Nuo tada merginos ''atšaldė'' savo bendravimą, santykius ir pasikeitė. Vienos - į gera, kitos - į bloga. Viskas būtų po senovei, kol vieną dieną visos draugės pradeda gauti grasinančias, baugias žinutes nuo paslaptingojo -E. Ar tai - dingusi jų draugė Elison? Ar kažkas merginoms keršija? Daug mergaitiškų ir ne tik nuotykių šioje dalyje. Knyga skaitosi iš tiesų greitai - iš pradžių atrodo stora ir neįveikiama, bet kai pradedi skaityti... Viskas tiesiog susideda į vieną ir rodos tik ir nori gyventi su šia knyga. Ji tikrai patiks intrigų, veiksmo, dramų, galbūt - romantikos išsiilgusioms melagėms (ir ne tik). Knyga žavi savo veikėjų gausa, jų skirtumais ir panašumais, taip pat - veiksmu. Šią knygą tikrai pridėčiau prie geriausių kada nors savo skaitytų knygų - ne į pirmąsias vietas, bet į TOP 10-uką manau pakliūtų. :) Todėl visos, kurios esate pavargę nuo pilkos kasdienybės ir banalių istorijų - griebkit Saros Shepard ''Mielos mažos melagės''. Nepasigailėsit! Aš nepasigailėjau ir knygą vertinu riebiu devynetu iš dešimties. :)


O ar jūs skaitėte šią knygą?
Galbūt esate matę/žiūrite ''Pretty Little Liars''?
Reiškimės, diskutuokime komentaruose apie šią knygą ir serialą, kuris yra pastatytas būtent pagal šį kūrinį!

xo xo,
Vilija.

23 Komentarai

 1. Žiūriu šį serialą. Spėjau peržiūrėti jau 1 sezona ir man jis laaabai patiko! Nežinau kodėl, bet galiu pasakyti, kad tokio filmo/serialo dar niekur nėra tekia matyti, tad siūlau pažiūrėti :)

  AtsakytiPanaikinti
 2. Mano vienas iš mėgstamiausių serialų. Tikrai labai įdomus, įtraukiantis ir nebanalus !

  AtsakytiPanaikinti
 3. Serialas tikrai geras. Vilija, o knygos siužetas toks pat kaip seriale, ar galima tikėtis kažko kito? Nes serialas yra paremtas būtent šia knyga ir nežinau ar verta ją dar skaityti, ar tik perskaitysiu tą patį, ką jau žinau. :)

  AtsakytiPanaikinti
 4. Nenoriu nieko įžeisti, bet tikriausiai greit liausiuosi TD skaityti vien tik dėl tavęs, Vilija. Jei aprašai knygą, tai būk maloni, ir bent pasistenk nurodyti pagrindinių veikėjų vardus, jų charakterius. Gerai, jeigu esi skaitęs tavo aprašomą knygą (pripažinsiu, šįkart man pasisekė ir supratau apie ką eina kalba, nes šį nuostabų kūrinį jau esu skaičiusi) ir gali atskriti kas yra kas. O jeigu ne? Pasitempk, nes su nukopijuotais (viena rašytoja taip darė. Gėda) ar neišpildytais, neįdomiomis ir neaktualiomis temomis parašytais straipsniais ilgai netemsit. Taip pat siūlau padaryti reakciją "nepatinka". Ir jums turėtų mažiausiai rūpėti, kad jis bus spaudomas be reikalo. galbūt būtent tokia yra kitų žmonių nuomonė. Taip pat patariu neverkt, kad sulaukiat kritikos ar piktesnių komentarų. Nė viena iš jūsų nėra tobula ir straipsnių nerašot tobulai.

  AtsakytiPanaikinti
 5. jo, reakcijos nepatinka tikrai reikėtų. ta ačiū ne į temą. ir beje, knygą ir aš skaičiau.;D

  AtsakytiPanaikinti
 6. jo, reakcijos nepatinka tikrai reikėtų. ta ačiū ne į temą. ir beje, knygą ir aš skaičiau.;D

  AtsakytiPanaikinti
 7. As ziuriu seriala ( jau 3 sezona ) ir esu perskaicius 3 knygas "mielu mazu melagiu" . Man labai patinka ir knygos ir serialas . :)

  AtsakytiPanaikinti
 8. Sveiki, anonimai - kaip norėčiau susipažinti su žmonėmis, kurie turi tokią tvirtą, rimtą nuomonę! Man vis tik įdomu, kodėl neprisistatot.. Ką gi, kaži kelintą kartą atsiprašau komandos vardu ir tikrai stengsiuosi pakeisti situaciją čia. Dievaži, jeigu mums nepasiseks - neužsipulkit, juk visi mes mokomės. :) Tam šį blog'ą ir sukūriau - kad išmoktume rašyti. Galbūt žmonės siekia kažkokios ateities su rašymu ir TD jiems būtų puiki patirtis? :) Žinot, be prisvilusių blynų niekada neatrasime puikių, naujų receptų. Todėl kviečiu visus komentatorius nepamiršti, jog čia rašo mokinės, paauglės, kurios MOKINASI - taip, anonime, mes tikrai nerašom tobulai ir TIKRAI nesame tobulos. Bet tam čia ir esame - kad bent liežuvio galiuku paliestume tą tobulumo viršūnę.

  Ačiū už nuomones!

  AtsakytiPanaikinti
 9. tau įdomu, kodėl neprisistatom? Nenorim (bent jau aš). Paprasčiausiai manau, kad nereikia kvaršinti sau galvos "Kas tie anonimai" ir pan. Mes išsakom kritiką, kuri ne visuomet yra maloni. Tiesiog tokia yra mūsų nuomonė.
  Na gerai, rašo mokinės. Ir kas? Kai tik pabandai pasakyti ką nors kritiško, tos "mokinės" tuoj pat įsižeidžia, nes mano, kad yra pasaulinio lygio rašytojos. TAIP NĖRA. Nors to nepasitenkinimo jos dažniausiai ir neparodo, bet būtent tokiuose komentaruose kaip: "Ačiū už kritika, ji man labai svarbi, padeda tobulėti ir bla bla bla" jaučiu, kad jos viduje tiesiog VERDA ir galvoja, kad tuos žmones, kuriems nepatinka jų straipsniai, skradžiai žemę.
  Ir dar: jeigu blog'ą sukūrei, kad išmoktumėt rašyt, tai kodėl per atrankas priimat tik (jūsų nuomone) LABAI LABAI IR DAR MILIJONĄ KARTŲ LABAI GERAI RAŠANČIAS MERGINAS?

  AtsakytiPanaikinti
 10. Ir nenorit kodėl? Nes neturit drąsos atidengt savo veidą ir pasakyt kas esat. Kaip sakoma, ''pažiūrėt į akis''. O kuri rašytoja, čia atėjusi, į kažkokį blogiūkštį, kurį sukūrė vaikiška keturiolikmetė laiko save pasaulinio lygio rašytojomis? Kažkodėl viską pervertini. Pasirinkimas yra vienas - arba lankaisi, arba ne. Lankaisi jei patinka, jei nepatinka - išeini. :) Kiekvienas turi savo nuomonę ir dabar nereikia užsipuldinėti po kiekvienu straipsniu. Svarbiausia yra žmonių, kuriems patinka tai, ką darome.

  AtsakytiPanaikinti
 11. Ir Vilija parodė savo tikrąjį veidą. Blog'as yra prieinamas VISIEMS ir tu neturi teisės sakyti, kam jame lankytis galima, o kam - ne.
  Kritikos nereikia bijoti. Ji yra skirta būtent tam, kad TOBULĖTUM. Jeigu visi tik ir sakys, kad tai ką rašai yra labai įdomu, parašyta BE KLAIDŲ ir visos temos, kurias pasirinkai, yra labai aktualios, tai kas tuomet bus? Jeigu tuomet, kai išsakai pastabas lieki pasiųstas lauk, tai tuomet abejoju, kad čia kas nors lankysis. O vietoj to anonimo, kuriam tu liepei čia nebesilankyti (neakivaizdžiai, bet liepei) aš perskaityčiau šiuos komentarus ir dingčiau iš šio blog'o visam laikui.
  Taigi, sakau jums ADIOS SU VISAM> Nebelaukit manęs čia.

  AtsakytiPanaikinti
 12. Mine - ar tu darai dalykus, kurie tau nepatinka? Ar liptum ant aukščiausio pasaulio kalno, jei paniškai bijai aukščio? Ar visą dieną klausytum dainos, kuri tave varo iš proto? Ar sėdėtum prie fizikos knygos vietoj susibūrimo su draugais? Idėja tame, jog kiekvienas renkasi tai, kas jam įdomu. Jei čia kažkas kliūna - nesilankykit, juk mes neverčiame. :) Kiekvienas turi teisę pasirinkimui, todėl taip ir pasakiau. Kas kaip suprato - ne mano reikalas. :)

  AtsakytiPanaikinti
 13. Nuostabus serialas myliu ji, tik juo ir gyvenu ;)

  AtsakytiPanaikinti
 14. Kritikai, mokat kritikuot - mokėkit ir pagirt. Kodėl visų anonimų komentarai neatsiduria po kitais straipsniais, o tik po tais, kurie jums kažkuo neįtiko? Nes kiek tik pažiūri vien tik neigiami komentarai būtent iš anonimų. Taip kad nezyskit, kad norit daugiau straipsnių ir kad mes turim dirbti. Pradėkit nuo savęs, tada kitiem aiškinkit, nes daugiau nieko nesugebat tik kritikuot ir aiškint. :)

  AtsakytiPanaikinti
 15. Gabyx2 - pati žiūriu ''Pretty Little Liars ''. Jau peržiūrėjau 1 sezoną, vasarą ruošiuosi atakuoti antrąjį. Pirmoje knygoje, t.y. šioje dalyje viskas dar neįsibėgėja. Čia pasakoja apie visų keturių merginų - Emilijos, Spencerės, Arijos ir Hanos - gyvenimus atskirai, o seriale jos vaizduojamos jau kaip kartu vėl susibėgusios merginos. Knyga baigiasi Elison kūno radimu ir laidotuvėmis, o per jas merginos gauna dar vieną paslaptingą žinutę nuo -E, kur jis/ji rašo, jog viskam dar nepabaiga... :) Tai reiškia, jog reikia skaityti kitas knygas. O šiaip esu girdėjusi, kad net ir tas -E parinkimas knygose ir seriale skiriasi. Knygoje, -E, berods Mona.. Seriale kiek žinau ne. Galbūt ir klystu, nes antro sezono dar nežiūrėjau. :)

  AtsakytiPanaikinti
 16. Pagaliau. Ačiū :D
  Bet manau, kad nebeverta skaityt, nes praktiškai tas pats ir seriale. Na, aš jau ir trečią pradėjau, naujausią, tai ir nepasakosiu geriau nieko, neišduosiu tolimesnių įvykių... :)

  AtsakytiPanaikinti
 17. Būtent, Vilija. Kiekvienas turi savo nuomonę. Nejau ir vėl sau prieštarauji?..
  Ir mes esame anonimai, nes po priedanga visad yra lengva išsakyti savo nuomonę. Ji leidžia mums pasijausti laisviems ir nevaržomais. O svarbiausi pasaulyje yra žodžio teisė. Ką norim, tą šnekam. Netinka?... Pačios neskaitykit.
  So, Have A Problem?..

  A.

  AtsakytiPanaikinti
 18. A - tame ir esmė, kad po priedanga visi yra pernelyg drąsūs peikti ir kritikuoti. O taip norėčiau susipažinti su žmonėmis, kurie taip elgiasi.

  AtsakytiPanaikinti
 19. Ir kas iš to?.. Argi pasikeis mūsų nuomonė?.. Išvaizda ar vardas nieko daugiau nepasakys.

  A.

  AtsakytiPanaikinti
 20. Man iš dalies pakeistų. Galėčiau teirautis pas konkretų žmogų dėl savo klaidų ir tobulėjimo.

  AtsakytiPanaikinti
 21. kokia tu slyksti :DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
  vien pamacius tavo ft baisu eit i knygyna. :DDDDDDDDDDDDDDDDDD o dieve. :DDDDDDD prasau nesidek daugiau savo ft. tu tikrai gasdini.

  AtsakytiPanaikinti
 22. bandziau ziureti seriala. bet knyga idomesnė. siulau perskaityti. puiki knyga

  AtsakytiPanaikinti