Savanorystė

Labas!
Ak, kaip senai rašiau "normalų" straipsnį. Klausiate, kiek? Tiek, kiek jūs nematėte mano kortelės straipsnių viršuje! Na, jo jei rimtai, tai šiandien kalbu pakankamai rimta tema - Savanoryste.
Kas yra savanorystė?
Savanorystė - tai darbas, skirtas padėti žmonėms, rūpintis aplinkos bei kitų gerove. Savanoris - tas žmogus, kuris tuo užsiima. Savanoris dirba jokiu būdu ne prievarta - jis dirba laisva valia, kitaip tariant savo noru. Prieš tapdamas savanoriu, žmogus turi išsirinkti, kokia veikla jam labiausiai patiktų - padėti seniems žmonėms ar beglobiams vaikams, organizuoti renginius, šventes, padėti gyvūnėliams ir t.t. Kadangi šis darbas yra laisvas, gali pati nuspręsti, kada ir kokiu metu juo užsiimsi. Būdamas savanoris gerai praleidi laiką, užmezgi nemažai naujų pažinčių, aktyviai leidi laiką ir gilini žinias!
beautiful, fun, heart, hearts, hope
Kodėl apsimoka tapti savanoriu?
Žodis savanoris yra dviejų žodžių junginys - savo noru - tad, kaip ir minėjau, tu pati gali išsirinkti, ką nori veikti ir kuo užsiimti. Pavyzdžiui, jei tau visada patiko rūpintis gyvūnais, kodėl gi nepasisiūlius savanoriauti į kokią nors beglobių gyvūnų organizaciją? O gal mėgsti užsiimti su mažais vaikais? Galbūt svajoji prisidėti prie savo miesto renginių? Savanoriškos veiklos yra per akis! Beje, už darbą niekas nemoka, tačiau patirsi gerų įspūdžių - į valias, bei gausi savanoriškų dovanėlių!
cute, fashion, girl, happy, original
Geri ir nelabai dalykai
Kadangi medalis turi dvi puses, tai ir pati gražiausia veikla turi savų minusų ir pliusų. Pasidomėjau jais ir... Štai, pateikiu jums!
GEROJI PUSĖ:
Tobulėjimas. Būdama savanore tu tobulėji, kadangi įgyji naujų žinių bei įgūdžių, kurie gali praversti ne tik savanorystėje.
Naujos pažintys. Jas jau minėjau viršuje. Taip, būdama savanore įgysi daug naujų draugų, susipažinsi su bendraminčiais ir bendraamžiais, kurių pomėgiai bus panašūs į tavuosius, tad sprendžiant iš to susirasi daug gerų draugų.
Kelionės ir nemokami renginiai. Viena iš pagrindinių savanorių veiklų - renginių organizavimas, tad gali būti tikra, jog į visus pateksi nemokamai! Savanoriai taip pat neša gėrį ir į kitus miestus ar net pasaulio kampelius, tad jei būsi ištikima savanorė - pažadu, kad ir tau pasitaikys proga pamatyti pasaulį atidžiau!
Bendravimas su įžymiais žmonėmis. Pavyzdžiui Andriumi Mamontovu, kuris irgi prisideda prie savanoriškos veiklos, ir kiti.
BLOGOJI PUSĖ:
Nuovargis. Kiekvienas darbas suteikia nuovargio. Bus dienų, kai jausiesi labai, labai pavargusi, tačiau busi ir tokių dienų, kada tiesiog švytėsi po atlikto gero darbo. Kadangi gerų dienų bus nemažai (kaip ir nelabai gerų) nevertėtų pasiduoti!
Dingęs laikas. Nors darbo laiką pasirinksi pati, savanorystė vis vien atima nemažą dalį tavo laisvo laiko. Vis dėlto, jeigu esi neužimta panelė, gali nieko nebijoti!
Linksmybėms - ne. Nepamiršk, savanorystė tai darbas, o jokio darbo metu nevalia linksmintis. Jeigu esi panelė, kuri negali išgyventi be begalės draugų ir linksmybių, turėtum susikaupti.
SUSIDOMĖJAI?
Jeigu susidomėjai savanorių darbu, pirmiausia atsakyk į kelis klausimus:

 • Kokia veikla man labiausiai patiktų užsiimti?
 • Kuo galėtum būti naudinga kitiems?
 • Ko tikiesi iš savanoriškos veiklos?
 • Ar būsi patikima savanorė?
 • Ar skirsi šiam darbui pakankamai laiko ir jėgų?
Jei jau atsakei, pasidomėk arčiausiai tavęs esančia savanorių organizacija ir pradėk jau dabar! Linkiu tau nepamirštamų įspūdžių, daug naujų pažinčių ir kuo daugiau sėkmės!
girl, happy, smile

Viktorija:]

3 Komentarai

 1. Labai patiko straipsnis. :) beje, norėjau paklausti. O norint tapti savanoriu, nereikia kartais sulaukti 16 metų? Nes kiek žinau, ne visur priima jaunesnius nei 16... :D

  AtsakytiPanaikinti
 2. Šaunus straipsnis, žadėjau apie tai rašyti, bet tu mane aplenkei :)
  ^^Eve Lyn^^- kadangi ir aš savanoriauju, tai galiu pasakyti, kad tai priklauso nuo organizacijos, šiaip daugumoje priima ir jaunesnius tik reikia tėvų sutikimo :)

  AtsakytiPanaikinti