Back to school (1 dalis)

Labas!

 Taip ir nesupratau kas vyksta su šiuo blog'u ir jo rašytojomis, todėl rašysiu toliau tiek, kiek Monika nuspręs kad blog'as gyvuos. Tą patį skatinu daryti ir kitas, dar neišbėgiojusias rašytojas :D
Idėjos tokiam straipsniui jau senokai sukosi mano galvoje, o dar viena blog'o skaitytoja pasiūlė jį parašyti, todėl, nors liko dar visas mėnesis, nuspręndžiau nelaukti, nes laikas bėga be galo greitai (ypač vasarą :D) ir nė nepastebėsime kai bus laikas į mokyklą... Taigi, vos pradėjusi rašyti supratau, kad ši tema laaabai plati, todėl niekaip jos nesutalpinsiu į vieną straipsnį, todėl čia yra tik pirmoji dalis, o jų bus dar bent 2. Beje, turiu įspėti tuos, kurie nenori girdėti nieko, susijusio su mokykla - praleiskite šį straipsnį ir grįžkite prie jo tik paskutinę atostogų dieną :D


Tikslai

Mokslo metų pradžioje, visi yra kupini didelių lūkesčių ir užsibrėžę optimistiškus tikslus. Vieni tikisi tapti pirmūnais, kiti klasės lyderiais, sutarti su mokytojais ar bendraklasiais, o treti tikisi bent jau nelikti antrais metais. Deja, daugeliui tie tikslai netenka reikšmės dar medžiams nespėjus numesti lapų. Naujų mokslo metų pradžia yra puikus metas pasirengti ateičiai ir užsibrėžti naujus tikslus, bet atmink, kad jie nieko verti, jeigu jų nesieki. Šiemet, susikurk tikslą siekti savo tikslų.

1. Užsirašyk
Pasižymėk savo tikslus ant popieriaus ir pasidėk matomoje vietoje, kad tiksliai žinotum, dėl ko reikia stengtis.
2. Judėk mažais žingsneliais.
Niekas nepakeitė pasaulio per vieną dieną. Geriau susikurk 50 mažų tikslų, negu vieną milžinišką šuolį. Vietoje to, kad visą laiką lieptum sau labiau stengtis, užsibrėžk gerai parašyti kontrolinį. Vietoj to, kad bandytum sutaupyti 1000 litų, bandyk sutaupyti po 10 litų per savaitę.
3. Įsigyk kalendorių.
Jis padės tau pasižymėti svarbius darbus. Pasistenk nusistatyti savo terminą (deadline'ą) bent porą dienų anksčiau, negu liepia mokytojas. Todėl jeigu darbą reikia atnešti trečiadienį, įsitikink, kad pirmadienį jis jau bus baigtas.
4. Kaskart pasiekusi tikslą, apdovanok save.
Žinoma, stenkis, kad atlygis neprieštarautų tavo tikslui. Atšvęsk puikiai atliktą kontrolinį nusipirkdama saldumynų, ne praleisdama pamoką.

Pažymiai

  Geri pažymiai reikalauja sunkaus darbo. Bet yra ir keletas paprastų patarimų, kaip mokytis geriau.:
Visada atlik namų darbus. Kad ir kaip tingėtum, visada stenkis atrasti laiko namų darbams, taip įtvirtinsi tai, ką mokeisi klasėje. Geriausiai atlik juos vos grįžusi iš mokyklos, taip turėsi visą laisvą dieną.
Aktyviai dalyvauk pamokoje. Kelk ranką, atsakinėk į klausimus ir pati klausk, kas neaišku. Taip lengviau suprasi temą, be to mokytojai dažnai pakelia pažymį aktyviems mokiniams.
Stenkis, kad tavo kambarys būtų tvarkingas. Bet kuris universiteto studentas tau pasakys, kad mokantis netvarkingoje patalpoje sunku susikoncentruoti ir blaškomas dėmesys. Be to, tvarkingame kambaryje pati geriau jausiesi ir bus lengviau viską rasti. Taip pat stenkis visuomet į mokyklą atsinešti reikiamas priemones.
Nebijok būti geriausia. Daugelis mokinių galėtų mokytis geriau, bet to nedaro, nes nenori pasirodyti "moksliukai" prieš draugus. Na ir kas, kad jie juokiasi iš tavęs? Veikiausiai jie tik pavydi, o po keleto metų tu galėsi pasijuokti  gavusi geresnį darbą nei jie ar daugiau pasiekusi gyvenime.
Neatidėliok užduočių rytdienai. Jeigu šiandien tingisi jas atlikti, nesitikėk, kad rytoj tai daryti norėsis labiau. Be to yra tikimybė, kad nuolat atidėliodama, darbą darysi skubėdama paskutinę naktį.
Sakoma, kad geriausiai įsimenama prieš miegą išmokta medžiaga. Todėl stenkis bent jau dar kartą perskaityti temą, kurią mokaisi prieš miegą.
Galvok apie ateitį. Tai geriausia motyvacija mokytis. Kovok ir sunkiai dirbk dėl savo svajonių, kad ateityje nereikėtų gailėtis, kad netapai tuo, kuo norėjai vien dėl to kad tinginiavai mokykloje

Priemonės

Vieniems apsipirkimas mokyklai yra tikras galvos skausmas, kitiems malonus užsiėmimas, bet visiems moksleiviams vasarai baigiantis tai yra būtinas dalykas. Žinoma, kiekvienam būtinų prekių sąrašas būna individualus, bet mano manymu, vyresnių klasių mokiniams (ir man) jis būtų toks:Bent 2 tušinukai (nes jie dažnai pasimeta, būna negrįžtamai paskolinti ar tiesiog paslaptingai dingsta). Mano mokykloje leidžiama rašyti tik mėlynais tušinukais, bet jeigu tu nori, gali rinktis juodus. Taip pat praverstų raudonas tušinukas.
Keli pieštukai (Aš paprastai perku vieną piešimui, 1 rašymui ir 1 automatinį).
Liniuotė, matlankis, skriestuvas
Linijuotas popierius
Sąsiuviniai ir jų aplankalai ( Po 2 storus arba pusstorius sąsiuvinius kiekvienam dalykui)
Klijai, žirklės
Markeriai (labai patogu ką nors pasižymėti, paryškinti. Siūlau įsigyti keleto spalvų)
Skaičiuotuvas

Kaip lengviau surasti tai ko reikia ir sutaupyti perkant priemones mokyklai?

° Susirašyk sąrašą daiktų, kurių tau prireiks. Taip nieko nepamirši.

° Nepagailėk savo laiko ieškodama išpardavimų. Vieną dieną apėjusi visas parduotuves rasi pigesnių drabužių, kitą sąsiuvinių ar tušinukų ir taip pamažu nusipirksi visus reikalingus daiktus. Patikėk, taip sutaupysi daug daugiau, nei pirkdama viską iš karto. Taip pat, pamačiusi daugiau variantų, atrasi prekes, kurios tau labiausiai patinka.

° Panaudok tai, kas liko nuo praeitų metų. Gal kažkur stalčiuje mėtosi dar nepanaudoti sąsiuvinių apvalkalai? Galbūt senas penalas dar tinkamas ir tau visai nereikia naujo?

° Taip pat nepatingėk paieškoti originalesnių  priemonių, kokių neturėtų niekas kitas, arba pagražink jas pati. Apeik vietines suvenyrų parduotuves, ten tikrai rasi įdomesnių pieštukų ar rašiklių. Jeigu lankaisi kitose šalyse ar miestuose, parsivežk iš ten sąsiuvinių ar gražesnį penalą. Apsipirkimas mokyklai nebūtinai turi būti  nuobodus reikalas!


° Jeigu mokytojai leidžia, apklijuok sąsiuvinius, užrašų knygeles paveikslėliais, lipdukais, daryk koliažus. Naudok iškarpas iš žurnalų, laikraščių, užrašyk patinkančias citatas ar mintis, viską klijuok ant sąsiuvinio viršelio, o paskui aplenk klijuojamu apvalkalų popieriumi (jo rasi kanceliarinės parduotuvėse). Pasitelk savo vaizduotę ir rezultatas bus stulbinantis!
Kuprinė

Kuprinė yra bene svarbiausias pirkinys ruošiantis mokyklai. Tinkamai pasirinkta ir kokybiška gali puikiai tarnauti keletą metų, o netikusi suplyš po pirmo pusmečio. Išvaizdumas yra svarbus faktorius, bet svarbiausia, kad kuprinė atitiktų savo pagrindinę funkciją - būtų patogi ir talpi. Tai yra toks daiktas,kurį perkant taupyti nereikia - geriau pakloti daugiau pinigų už patvarią ir geros firmos kuprinę. jeigu tau labiau patinka rankinės, išsirink tokią, į kurią tikrai tilptų visos knygos.

Dabar madingos senovinio modelio, odinės ir medžiaginės raštuotos kuprinės. Pasirinkusi tokią, tikrai neprašausi!

Jeigu patinka sportinio stiliaus rankinės, rinkis kuo ryškesnes, traukiančias akį.
Rankinių mėgėjoms taip pat siūlau rinktis dideles, odines rankines.


Kuprinės turinys

Neskaitant būtinų priemonių, ką dar turėtum nešiotis kuprinėje? Žinoma, kiekviena pasirenka ko jai reikia ir ko nereikia, bet tai yra maždaug universalus sąrašas kiekvienai:

Kramtomoji guma (Patarimas: Niekada neišsitrauk jos koridoriuje ar prie kompanijos :D)
Plaukų šukos/šepetys, plaukų gumytės ir segtukai.
Smulkūs pinigai (tam siūlyčiau įsigyti nedidelę smulkių monetų piniginę)
Butelis vandens (geriausia įsigyk specialią gertuvę)
Lūpų balzamas
Dezoderantas
Rankų dezifektantas (Nes mokyklos tualetuose dažniausiai nebūna muilo)
Mažas skėtis

Tiek šįkart. greitu laiku įkelsiu antrąją šio straipsnio dalį. :)


12 Komentarai

 1. Nuostabus straipsnis :) Taip pat laukiu sekančios dalies :)))

  AtsakytiPanaikinti
 2. Sudomino.:) Dėkui už straipsnį.:)) Patiko tas paveiksliukas su spinta ir žodžiais "Dreams don`t work unless you do" Galvoju pasgražinti tap saviškę, tik vis nesugalvoju su kuo reiktų dažyt...:s Gal kas pasiųlytų?:D

  AtsakytiPanaikinti
 3. Patiko straipsnis :) Aišku, nebuvo būtina rašyti kai kurių dalykų, nes ir taip aišku, kad to reikės, bet iš esmės, puikus straipsnis. Tik gal reikėjo jį rašyti galė rugpjūčio ;D

  AtsakytiPanaikinti
 4. Are you fucking kidding me????? Tokius straipsnius rašyt rugpjūtį???? Nebejuokaukim gal, ką?

  AtsakytiPanaikinti
 5. Visai patiko, tik pamirsai kai ka labai svarbaus - trintuka :DD
  Siemet eisiu i kita mokykla, tad mokslo metu pradzia bus rimtai sudetinga... :((

  AtsakytiPanaikinti
 6. Anonime - įspėjau, kad neskaitytum :D

  Kawaii gone loca - trintuko neturėjimas motyvuoja nedaryt klaidų ;DD Žinau, ką reiškia būt naujoke. Linkiu sėkmės :)

  AtsakytiPanaikinti
 7. Ah, ačiū :) Lauksiu kitos dalies. Ir visai ne per anksti :) Jau parduotuvėse krauna prekes mokyklai, tai yra laiko pasidairyti originalesnių priemonių ir pasivaikyti išpardavimus.
  Laikykit mane kvaila, bet aš pasiilgau mokyklos :/

  AtsakytiPanaikinti
 8. Neduteaa - tu ne vienintelė tokia :D Aš irgi visai pasiilgau draugų, užimtumo, kai kurių pamokų ir net namų darbų :D

  AtsakytiPanaikinti
 9. O Dieve... Man iki rugpjūčio vidurio reikia pabaigt nunešt piešinį dailės mokytojai, o aš ko nė pusės nepadariau. O.O Laukia bemiegės naktys. :D
  Dėl originalumo sutinku. Užpernai iš Maximos nusipirkau didelę, talpią ir labai spalvingą pieštukinę, o pernai stalčiuje radau spalvotų sąvaržėlių. Kad jos nepasimestų prisegiau prie užtrauktuko. Visai nepagalvojus. O panos mokykloj sakė, kad labai gražu. ^^

  AtsakytiPanaikinti
 10. Labai labai patiko šis straipsnis :) Laukiu kitos dalies!!!

  AtsakytiPanaikinti
 11. esi nuostabi rasytoja ,tik tavo straipsniai privercia susidometi :) laukiam nesulaukiam kitos dalies :)

  AtsakytiPanaikinti