back to school (2 dalis)

                                     Akvilė
  
Nauja mokykla?

Tikriausiai tarp jūsų yra tokių, kurios šiemet pradeda eiti į naują mokyklą ar klasę. Pradėti viską iš naujo visuomet būna sunku - juk svarbu padaryti gerą įspūdį naujiems klasiokams ir mokytojams. Ir žinoma - susirasti naujų draugų. Iš pradžių viskas gali pasirodyti svetima ir nepažįstama, svarbiausia yra nebijoti žengti pirmąjį žingsnį.  Nėra nieko blogo nervintis pirmąją vieną naujoje mokykloje. Naujokams tenka dvigubas iššūkis - prisitaikyti ne tik prie kasdienės mokyklos rutinos, bet ir prie naujos aplinkos. Štai pagrindinės elgesio taisyklės naujoje mokykloje, padėsiančios prisitaikyti:
 Būk draugiška kiekvienam. Stenkis maloniai elgtis su kiekvienu žmogumi, kad ir koks jis bebūtų, nesusidaryk apie nieką išankstinės nuomonės vien iš apkalbų, kurias girdėjai apie tą žmogų. Daug šypsokis - taip žmonės savaime norės su tavimi bendrauti.
Užmegzk pokalbį. Susirasti naujų draugų gali būti sunku, ypač jeigu esi drovi, tačiau nebijok žengti pirmojo žingsnio. Susipažinti gali padėti paprasčiausios frazės - paklausk ko nors, kas užduota namų darbų, pagirk jų aprangą arba paprasčiausiai pasisveikink. Stenkis įsiminti savo naujų klasės draugų vardus.
Būk savimi.  Pakeitusi mokyklą nebūtina keisti save. Žmonės turi priimti tave tokią, kokia esi, o jeigu to nedaro, vadinasi neverta dėl jų sukti sau galvos.
Užsiimk patinkančia veikla. Užsirašyk į teatro būrelį ar chorą. Nors čia nieko nepažinosi, jus sies bendri pomėgiai ir netruksi susipažinti su naujais žmonėmis.
Stenkis gerai mokytis ir įtikti mokytojams. Jeigu jie nuo pat pradžių susidarys apie tave blogą nuomonę, vėliau bus sunku ją pakeisti. Žinoma, mokytojų numylėtinių taip pat niekas nemėgsta, todėl stenkis tiesiog atskleisti savo gerąją pusę ir būti pareiginga, tvarkinga mokine.

Apranga mokykloje

Svarbiausiai mokykloje yra atrodyti tvarkingai, neiššaukiančiai ir rengtis patogiai. Todėl niekada čia nesirodyk su purvinais, suglamžytais, pernelyg aptemptais ar atvirais, nepatogiais drabužiais. Žinoma, svarbu yra ir atrodyti stilingai.

Taigi, kokie madingiausi šių metų mokykliniai drabužiai ir aksesuarai?

Palaidinės ir švarkai papūstomis rankovėmis - subtili užuomina į 80-tuosius.
Vyriško kirpimo švarkas + įdomesnė palaidinė = idealus derinys mokyklai.
neoninių spalvų drabužiai - labai drąsu ir madinga. Tik nepersistenk, kad neįgytum pravardės "atšvaitinė mergaitė".
Batus taip pat rinkis ryškių spalvų, kad praskaidrintų pilkas dienas mokykloje.
Lėlės kaspinėlis arba "Dolly bow" - tai plaukų raištis su vielute viduje - labai stilingas ir mergaitiškas aksesuaras.
Į madą grįžta gražus, tačiau pamirštas aksesuaras - segė. Ji gali pagyvinti net nuobodžiausią megztinį.

Uniforma

Jeigu tavo mokykloje yra įvestos privalomos uniformos, tikriausiai rytais net nekyla klausimo "ką apsirengti?". Ne bėda, jeigu uniforma graži, o ką daryti jeigu ji tau nepatinka?Daugelis merginų skundžiasi, kad uniforma varžo jų stilių ir kūrybingumą. Tačiau jeigu negali ekspermentuoti su drabužiais, kurk savo įvaizdį aksesuarais. Gražus manikiūras, ryškus šalikas ar diržas, plaukų papuošalai, sagės, įdomių raštų pėdkelnės ir su uniforma atrodysi visai kitaip.

Šukuosena

Tikriausiai kiekvienai būna tokių rytų, kai išskubame pro duris su tokia šukuosena, lyg būtume praėję pro vėjo tunelį. Kad ir kaip skubėtum, visuomet reikia surasti laiko susitvarkyti plaukams. Šukuosena einant į mokyklą turi būti patogi, kad plaukai nelystų į akis, tačiau ir graži bei stilinga. Štai keletas pasiūlymų, kaip pasidaryti gražią šukuoseną per 5 minutes.

Laisvas kuodukas - viena lengviausiai pasidaromų ir patogiausių šukuosenų.
Šiek tiek puošnesnis, tačiau visai paprastas šukuosenos variantas.
Pagyvinti "arklio uodegą" galima įrišant gražų kaspinėlį.

 Prieš mokslo metus nori apsilankyti kirpykloje ir radikaliai pakeisti plaukų stilių? Štai keletas idėjų:

Kirpčiukai

Jeigu seniai svajoji pakeisti šukuoseną, arba tiesiog manai, kad tavo veido ko nors trūksta, nusikirpk kirpčiukus. Yra daug tokio kirpimo variacijų - gali juos dėvėti tiesiai arba susisegti į viršų, šiek tiek paauginusi - šukuoti į šoną, todėl niekada neatrodysi nuobodžiai. Nebijok pasikeisti - juk plaukai atauga.
  Madingiausi šį sezoną - šonuose ilgėjantys kirpčiukai, tačiau siūlyčiau juos pasirinkti pagal veido formą.Kare šukuosena
 
Originalus kare - tai griežtų linijų plaukų kirpimas sulig smarkru. Kare šukuosena yra viena populiariausiaų pasaulyje, nes ją išties paprasta tiek padaryti, tiek prižiūrėti. Kare šukuosena nereikalauja ypatingos plaukų struktūros. Net ir plonus plaukus nukirpus kare, šukuosena gali būti stulbinama. Žinoma, tik drasuolės galėtų nusirėžti plaukus trumpai, tačiau pasaulio dizaineriai vis garsiau kalba, kad ilgos kasos po truputį išeina iš mados, užleisdamos vietą jaunatviškesnėms šukuosenoms.

 
Spalvotos sruogelės

Vėlgi - šukuosena drąsioms ir trokštančioms išsiskirti bei išreikšti save panelėms. Labiausiai mėgiamos - raudonos, šviesios, violetinės sruogelės. Jeigu nori išbandyti ar jos tau tiks bei patiks, pirmiausiai nusidažyk nuplaunamais dažais.Makiažas

Daugeliui merginų makiažas yra būtinas dalykas, netgi einant į mokyklą. Jis padeda maskuoti odos trūkumus , pabrėžti privalumus, suteikti veidui išraiškingumo. Svarbu mokėti pasirinkti tinkamas priemones ir jas naudoti. tačiau pirmoje vietoje turėtų būti veido priežiūra. Juk net ir geriausias makiažas nepaslėps spuogų, priešingai - Naudojant makiažą ant nešvarios veido odos užkemšamos poros ir jie dygsta dar sparčiau.
 Prižiūrėti odą reikia atsižvelgiant į jos tipą ir rinktis priemones sukurtas būtent jam. Nežinai, koks tavo odos tipas? Yra tam tikri bendri požymiai:
Riebi veido oda dažnai yra blizganti, tarsi būtų ką tik patepta kremu, poros išsiplėtusios, tokios odos savininkes dažnai kankina spuogai ir inkštirai.
Sausa veido oda labai greitai nudega, valant ją nemaloniai traukia, reikia dažnai drėkinti, yra matinė ir niekada neblizga.
Mišri veido oda: Labiausiai blizga "T zona" - nosis ir kakta, šioje srityje daugiausiai spuogų ir inkštirų, vasarą oda būna riebesnė nei žiemą.
Jautri veido oda: Beveik visada panaudojus naują kosmetinį produktą ant jos atsiranda rausvų arba raudonų dėmių, įgimtas odos atspalvis yra baltas, ilgiau pabuvus karštoje patalpoje,dažnai ima niežėti ir perštėti.
Normali oda: atrodo sveikai beveik visus metus, įdegis būna tolygus, nelinkusi sausėti ar blizgėti.
 Atsižvelgusi į savo odos tipą, rinkis priemones sukurtas tik jam, nes  kitaip gali tik pakenkti jai.

Kasdienė bet kokio tipo veido priežiūra susideda iš 3 etapų:
 • Prausimas
  Vos atsikėlus veidą reikia prausti šiltu vandeniu, naudojant putas, gelį arba pienelį. 
 • Tonizavimas
  Šiek tiek drėgną veido odą ir kaklą nuvalyk toniku sudrėkintu vatos diskeliu.
 • Drėkinimas/maitinimas/apsauga
  Lengvais sukamaisiais judesiais užtepk kremą pagal veido masažines linijas (žr. paveikslėlį).


Niekada neprausk veido odos muilu, tai ją sausina. Rinkis švelnesnes prausimosi priemones.
Jeigu neturi toniko, jį puikiai atstoja citrinos sultys.
Netepk per daug kremo, nes veidas atrodys riebaluotas. Užtenka žirnio dydžio kremo kiekio.


Po odos valymo ant veido tolygiai paskirstyk pudrą (jeigu ją naudoji). Ši makiažo priemonė padės nuimti veido blizgesį, suteikti jam matiškumo.Labai svarbu parinkti tinkamą pudros atspalvį. Renkantis pudrą, ją vertėtų išbandyti patepus skruostą, o ne rankos riešą, nes rankų odos spalva paprastai būna tamsesnė nei veido. 
Jeigu nori akis paryškinti akių pieštuku, daryk tai atsargiai. naudodama akių tušą, jo taip pat nepadaugink - daugelis merginų juo per blakstienas perbraukia 20-30 kartų, nors realiai užtenka 3-4. Taip nelieka gumulėlių ir tušas pasiskirsto vienodai. Akių šešėlių mokykloje geriau nenaudoti arba rinktis švelnius atspalvius.

Jeigu pirksi pudrą vasarą, kai oda yra įdegusi ir jos atspalvis tamsesnis, žiemą ją tikriausiai teks pakeisti.


Ką dar turėtum nuveikti per paskutinį vasaros mėnesį?

Įdegti. Jeigu trokšti gražaus įdegio, jo tikrai nepasieksi kepdama saulėje paskutinę atostogų dieną. Juk sakoma "Ko neprivalgei, to neprilaižysi". Todėl vos tik išlys saulė, išeik į lauką arba važiuok prie ežero degintis.
Atsikratyti spuogų. Galėtum vadinti save laimės kūdikiu, jeigu ant tavo veido nėra nė vieno spuogelio, deja, tai dažna paauglių problema. Štai keletas būdų, kaip atsikratyti netinkamu laiku ir netinkamoje vietoje atsiradusio spuogo:


Uždėk ant jo ledo kubelį ir palaikyk 10 min. Tai vadinamasis "užšaldymo" metodas - paraudimas išnyks iškart, o kitą dieną spuogelis bus dingęs.

Uždėk nedidelį kiekį dantų pastos ant spuogo, eidama miegoti. Kitą rytą jo jau nebebus.

Ryte išsivirusi žalios arbatos, maišelio neišmesk, o uždėk ant spuogo ir palaikyk. Arbata daro stebuklus!
Atnaujinti garderobą. Stilingų ir gražių drabužių gali rasti ne tik firminėse parduotuvėse bet ir turguje ar dėvėtų drabužių parduotuvėse, tik netingėk paieškoti!

Tiek šįkart, tikiuosi patiko :)

5 Komentarai

 1. Labai patiко :) Parašei be priekaištų, net įdomu buvo skaityt :) Šaunuolė, taip ir toliau!

  AtsakytiPanaikinti
 2. Paspaudžiau visas tris reakcijas! Nu tu rašai kaip profė :) Puiku, taip ir toliau!

  AtsakytiPanaikinti
 3. Labai labai patiko!!! :) Spaudžiu visas tris reakcijas :)

  AtsakytiPanaikinti
 4. Labai patiko ir labai naudinga. Ačiū

  AtsakytiPanaikinti