Dainavimas :)).


kaip jau sakiau man labai patinka dainuot, tikriausiai visiems patinka, dar nebuvau sutikus žmogaus kuriam tai nepatiktų arba nemėgtų klausytis muzikos, turbūt tai visiškai neįmanoma... taigi sugalvojau parašyt straipsnį apie tai.

ar nekyla kartais noras užtraukt savo mėgstamiausią dainą? Kaip jau tikriausiai daug kas pastebėjote dainavimas padeda nustūmt mintis į šalį, tai kaip savotiškas meditavimas, kad padėtų atsipūst visiems žmonėms nuo savo bėdų, todėl tam yra sukūrti įvairių rūšių žanrai, nes kiekvienas turi savo dainų skonį.

pagrindiniai žanrai: 

Bliuzas - instrumentinis žanras, jo atsiradimui daugiausia įtakos turėjo vergai .

Džiazas - profesionali improvizacinės muzikos rūšis, Vakarų Afrikos ir Europos muzikinių tradicijų jungties rezultatas.
Elektroninė muzika - kuriama ir atliekama naudojant elektroniką, pradininkai buvo jauni vokiečių kompozitoriai.
Kantri muzika -  išsivystė pietinėse JAV valstijose
klasikinė muzika - meninės muzikos žanras, kilęs iš Vakarų liturginės muzikos
Liaudies muzika (folklorinė) - kiekviena šalis turi savo liaudies dainas
Pop - Pop muzika paprastos, lengvos ritmikos
Repas - Daugiausia juodaodžių muzika.
Rokas - Kartais rokas lyginamas su pop muzika kaip jos priešingybė, tačiau aiškios skiriamosios ribos tarp jų nėra ir daugybės muzikinių grupių stilius balansuoja tarp šių dviejų krypčių.
Trance muzika -  elektroninės muzikos forma, "sunkesnės" techno muzikos, atsiskyrė ir labiau atitinka harmoningumą.
Sunkusis metalas - pasižyminti skambesio šiurkštumu bei itin dideliu atlikimo meistriškumu
Taip pat pagal žanrus skirstomi ir daininkai : Operos dainininkai – dainuojantys spektaklio pastatymo metu. Kameriniai dainininkai – atliekantys muzikos kūrinius pritariant fortepijonui ar kitam muzikos instrumentui koncerto metu. Choro dainininkai – atliekantys chorinius kūrinius. Džiazo dainininkai – atliekantys džiazo kūrinius. Estrados dainininkai – atliekantys estradines dainas, šlagerius. Bardai – atliekantys savo ar kitų autorinės kūrybos dainas, pritardami gitara, bandža, balalaika, akordeonu ar kitu individualiu muzikos instrumentu. Roko dainininkai – atliekantys roko dainas. pop daininkai - atliekantys populiariasias dainas. Pagal balso tembrą, diapazoną ir atlikėjo lytį skiriami pagrindiniai: Moterų balsai Sopranas – aukštas moteriškas balsas; Mecosopranas – vidutinio aukščio moteriškas balsas; Kontraltas – žemas moteriškas balsas; Vyrų balsai Tenoras – aukštas vyriškas balsas. Baritonas – vidutinio aukščio vyriškas balsas. Bosas – žemas vyriškas balsas. Informacija dainuojantiems ar norint dainuot scenoje: Balso mutacija – fiziologinis procesas, kuomet keičiasi paauglio balsas. Tai balso tembro pokytis, vykstantis lytinio brendimo periodu, kai, veikiant hormonams, balso stygos ilgėja. Stadijos Balso mutacija esti trijų stadijų: Priešmutacinė - Būdinga 12–13 metų paaugliams, trunka nuo 2 mėn. iki 6 mėn. Apibūdinamas kaip „vaikiško balso sužydėjimas“ – tuomet balsas pasižymi ypatingu skambumu ir galimybių aukštumomis. Po to viduriniajame balso registre atsiranda šnabždesys, apatinių garsų diapazone – patamsėjimas, krūtininis atspalvis. Aštrioji mutacija - Tai balso lūžimas, vaikiško balso pasikeitimas į vyresnį. Pasireiškia 14–16 gyvenimo metais, trunka nuo 2–3 dienų iki 2–3 metų. Išryškėja užkimimas, dainavimo metu lūžinėja viršutinio diapazono natos. Pomutacinė stadija - Vyksta 16–18 gyvenimo metais. Tai pirmasis jaunuoliško balso formavimasis. Šioje stadijoje pranyksta šnabždesys ir atsiranda švarus balsas. Dainavimas taip pat padeda pralinksmėt, juk visada dainuojama per kokių renginių pertraukas, per vestuves, šventes ir t.t , ar įsivaizduojat šiuos dalykus tyloje? Aš tai ne, nes būtų labai nuobodu... Šiaip ar taip dainavimas taip pat gero pragyvenimo šaltinis, žinoma jei esi geras daininkas, ne toks kaip MINEDAS :D. Remtasi Wikipedia. Ačiū kad skaitėt :). LAUKIU KOMENTARŲ.

6 Komentarai

 1. Straipsnis geras :) O Dieve sax guy idejai :D o dainuoti man patinka ir ypac su tavim :P

  AtsakytiPanaikinti
 2. Nepatiko. Nesakau, kad straipsnis blogas, tiesiog trūko kažko, kad būtų įdomu. :)

  AtsakytiPanaikinti
 3. Nežinau. Šis straipsnis buvo parašytas tik tam, kad parašyt ir viskas. Visa ši informacija kurią parašei, jau ir taip buvo žinoma. Galėjai įdėti istorijos, faktų ir t.t. Šį kartą pritrūko įdomesnės, negirdėtos informacijos. Na, bet ačiū už straipsnį ;)

  AtsakytiPanaikinti
 4. Klaidelė: Žemas moteriškas balsas yra Altas o ne Kontraltas,čia jau laaabai žemas moteriškas balsas yra kontraltas kurė turi ko gero viena kita moters/panelė :))

  AtsakytiPanaikinti