Dekupažas!


pirmiausia - atsiprašau kad nerašiau 2 dienas,visiškai nebuvo laiko, bet štai aš vėl čia su savo straipsniu, gero skaitymo :).

šis dalykas neseniai vėl atėjo į madą, nuo jo tampa priklausomos merginos, nes tai labai gražu, originalu, nauja. Man dekupažas taip pat patinka, taigi norėčiau apie jį ir pakalbėti:

Dekupažas - tai daiktų dekoravimas įvairiais paveikslėliais.

Istorija

Dekupažo techniką XII a. išrado kinai. Kinai pirmieji plonu, puošniu popieriumi pradėjo puošti įvairius daiktus, dėžutes, net žibintus ir langus. Iš jų šią techniką perėmė ir Rytų Sibiro klajokliai, spalvingu kinų popieriumi puošę savo kapaviečių sienas. Vėliau dekupažas atkeliavo iki vokiečių ir lenkų, kurie popierinėmis iškarpomis ėmė dekoruoti baldus.

Dekupažo suklestėjimo laikomas XVII a. Tuo laikotarpiu Europą pasiekė dekupažuoti rytietiški baldai ir daiktai. tada pardavėjai net nebepajėgė visų norinčių aprūpinti naujaisiais baldais iš Kinijos ir Japonijos. Meistrai samdė mokinius, kurie turėdavo ant popieriaus nukopijuoti žinomų dailininkų paveikslus bei graviūras. Po to tie piešiniai būdavo klijuojami ant baldų ar net muzikos instrumentų ir padengiami keliais lako sluoksniais. Tais laikais dekupažu buvo susižavėjusios daugelis to meto įžymybių.

Technika
Dekupažo pagrindas gali būti medžio, akmens, stiklo, metalo paviršiai.
Dekoruojamas objektas apklijuojamas paveikslėliais, į pagalbą pasitelkiant įvairius efektus: paišymo, auksavimo, sendinimo lakus. Apklijuotas objektas aptepamas laku. Galutinis rezultatas panašus į tapybą.

Reikmenys:
Žirklės
Teptukas.
Klijai - lipalas, šiek tiek sumaišytas su vandeniu.
Gali būti naudojama liniuotė, kuria braukiama per klijuojamą paveiksliuką lyginant iškilimus ir susiraukšlėjimus.
Lakas arba glazūra. Jie naudojami padengiant daiktą, ant kurio buvo priklijuota iliustracija.

Eiga:

pirmiausia reikia lipalą sumaišyt su vandeniu, tada ant objekto uždėti paveikslėlį ir su teptuku jį ištepti tuo mišiniu, palaukti kol visiškai išdžius ir užtepti norimo lako arba glazūros, štai ir viskas, labai paprasta.

Lakai:
matinis lakas
blizgus lakas
sendinimo lakas
spalvoti lakai
akrilinis lakas


Naudojimas:
dekupažuotas daiktas gali būt padovanotas gimtadienio proga, gali būt naudojamas buityje, gali tapti namo interjero papuošimu, gali pagražinti seną nenaudojamą ar nereikalingą daiktą, kuris vėl tampa nauju, yra daug pasirinkimų.

patarimas:
šis malonumas nėra labai pigus, ir kai tampi priklausomas nuo jo, pinigai gali lengvai išplaukt :D, todėl dekupažuoti daiktus reikia saikingai.

nuotraukos:
Mano dekupažuoti daiktai:
Ačiū kad skaitėt ;).

Baldai

10 PAKOMENTAVO

 1. Man pačiai dekupažas nelabai patinka, nes reikia kruopštumo, bet darbai visuomet būna įspūdingi. Beje, gražūs darbai.

  AtsakytiPanaikinti
 2. Laimėspaukštėėė:*2012 m. rugpjūčio 16 d. 17:43

  gražūs darbai:) Man priešingai,labai patinka dekupažas, bet niekada nesu išbandžius ir bijau , kad viskas nueis veltui,nes kruopštumu neapdovanota,tokiems darbams :DD

  AtsakytiPanaikinti
 3. Laimėspaukšte, nereikia pradėti nuo labai sudėtingų darbų. Pavyzdžiui mano pirmasis dekupažuotas daigtas buvo maža dėžutė, o ir piešinėlį klijavau tik ant dangtelio. Pirmą kartą nereikia rinktis labai smulkių paveiksliukų, o jeigu labai bijai, kad nieko neišeis, pabandyk pasibandyti ant kokio nors nereikalingo medienos gabalo.
  Akvile, kodėl neparašei pavyzdžiui apie iškilųjį, atvirkštinį dekupažą?

  AtsakytiPanaikinti
 4. Senienų atnaujinimas man asmeniškai ne prie širdies. Bet kaip kam.

  AtsakytiPanaikinti
 5. Patiko. Sudomino, bet tokiems darbams neturiu kantrybės, be to, nelabai man sekasi dailė... Tai kaip ir tokie straipsniai ne man :D

  AtsakytiPanaikinti
 6. pritariu, prie tokio darbo reikia užsiknisti, bet kai neturi ką veikt tinka :D, Juste - Ačiū :), Minė- tai kad apie tokį net nežinau, o ir internete kažkaip nebuvo... Laimėspaukštėėė- Ačiū, be to nenuvertink savęs, gal kaip tik tau gausis labai gražiai ;). Anonimiškas - teisingai tu sakai "kaip kam". ^^Eve Lyn^^- tau apie dailę straipsniai netinka, bet tau patiko ir sudomino :), man labai diedelis pliusas AČIŪ :))).

  AtsakytiPanaikinti
 7. Kada įkelsit normalių straipsnių nesuprantu. Viliuosi sulaukti jų šiandien, nes esu visiškai nusivylusi dabar.

  Ka.

  AtsakytiPanaikinti
 8. Anonimiškas - atleisk jeigu šis straipsnis tave nuvylė... bet kaip kam.

  AtsakytiPanaikinti
 9. Ne nu negaliu. Kada jūs straipsnį įkelsit???

  AtsakytiPanaikinti