Interviu su fotografijų konkurso pirmo etapo antros vietos nugalėtoja!

Sveikos. Pradėsiu nuo to, kad chate pamačiau jūsų norus - norit Vilijos. 
Jos čia niekas nelaikė, ji išėjo savo noru. Kaip ir bebūtų, visuomet lauksiu ir Monikos, ir Vilijos sugrįžtant.
Kažkada, labai senai pakalbėjau su fotografijų konkurso pirmojo etapo antros vietos nugalėtoja Gabyx2 (ji pati prašė taip paskelbti jos vardą). Iš tiesų, buvo šaunu sužinoti daugiau apie ją, jos fotografijas, nes daug kam patiko Gabyx2 nuotrauka. 

Kaip jautiesi "paragavusi" antros vietos titulo? Ar dažnai tenka atsidurti joje?

Nesielvartauju dėl antros vietos. Turbūt nugalėtojos nuotrauka buvo vertesnė patekti į finalą. :) Juk tą sprendžia skaitytojai, ne aš. Esu patenkinta.

O gal kažkada esi laimėjusi pirmą vietą? Papasakok kaip ir dėl ko.

Deja, su fotografija dar nesu laimėjusi pirmos vietos. Dažniausiai tai būna įvairūs apdovanojimai, ne visuose konkursuose skirstomi prizininkai. :) Labiau fotografijos srityje yra vertinami parodų dalyviai. Tokiose dalyvavau ne kartą. Ko gero svarbiausia - Žemės diena, kuri rengiama kiekvienais metais. Mano nuotrauka kabėjo šalia Lietuvos profesionalių fotografų. Labai didžiuojuosi tuo, nes mano amžiaus merginų nuotraukos retai kaba tokiose parodose, nes ten dalyvauja daugiau suaugusieji.
konkursinė nuotrauka.


Kaip manai, kaip reikia "pagauti" kuo geresnį kadrą?

Labai svarbi pati idėja. Deja, nepamačiau punkto, kuriame prašei aprašyti savo nuotrauką prieš prasidedant konkursui, tai dabar padarysiu tai. Būtent tokio vaizdo ir siekiau savo nuotraukoje. Norėjau, kad vienas paukštis būtų lyg vadas, o kiti jo klausytų. Visai kaip realiame gyvenime, pavyzdžiui, orkestre  Argi ne taip? 
Norint pagauti gerą kadrą reikia atkreipti dėmesį net į pačias didžiausias smulkmenas. Dar prieš pradedant lankyti fotografijos būrelį, nežiūrėdavau kaip skleidžiasi medžių pumpurai, nelabai kreipdavau dėmesio į apšvietimą, į gamtos grožį. Bet dabar aš tiesiog negaliu to nepastebėti. Fotografas privalo turėti gerą akį ir stebėti aplinką. Labai džiaugiuosi, kad ir aš tai darau, daugiau pamatau ir suvokiu, kokia iš tiesų yra gaži Lietuvos gamta.
Dar labai svarbu yra kuo daugiau fotografuoti ir eksperimentuoti Nes tik laukui bėgant jūs įgysite patirties 
Kodėl pasirinkai būtent šią nuotrauką? 

Pasirinkau šią nuotrauką dėl to, kad būtent per šiuos, 2012 metus labiausiai ja didžiuojuosi  Dar dabar pamenu tą dieną, kai ją dariau. Už mano lango yra ežeras ir kiekvieną pavasarį priskrenda šių paukščių (žuvėdrų? bijau suklysti :D). Šiais metais būtent gavau šansą juos pafotografuoti. Išbėgusi iš namų, padariau labai daug nuotraukų, kol nepradėjo lyti. Tada grįžau namo, bet netrukus vėl grįžau prie ežero, nes būtent tada supratau, kokią nuotrauką iš tiesų noriu padaryti. Ir štai, rezultatą matote patys :)
 Nuo ko pradėjai fotografuoti? Ar nuo muilinių, ar iš karto "sėdai" prie veidrodinių, o gal net ir dabar naudojiesi skaitmeniniu? 

 Pradėjau fotografuoti su Panasonic lumix dmc tz7 fotoaparatu. Dar ir dabar manau, kad jis labai geras. :) Ši nuotrauka jau daryta su mano nauju canon eos 550d veidrodiniu fotoaparatu. Visada pirma siūlau pirma fotografuoti su muiline, apsiprasti, pramokti paslapčių, o tada jau į rankas imti veidrodinį fotoaparatą, nes daug žmonių tikisi, kad jeigu jie jau fotografuoja su veidrodiniu - tai nuotraukos jau gaunasi nuostabios. Deja, taip nėra. Reikia atsižvelgti į rakursą (tašką iš kurio fotografuoji), kompoziciją ir kitus dalykus. Pradėdamas fotografuoti turint paprastą fotoaparatą sieki kuo geresnės nuotraukos, labiau vertini pavykusį kadrą, negu tai pradedant daryti su veidrodiniu. 

 Ką pasiūlytum merginoms, kurios bando fotografuoti?
 
Jau tikrai nemažai pasiūliau, bet šio punkto nepraleisiu. :D Geriau tiesiog viską trumpai surašysiu
1. Ekspirementuoti.
2. Stebėti aplinką.
3. Nevenkite teorijos, nes kad ir kaip būtų nuobodu skaityti, tai tikrai praverčia.
4. Kuo daugiau fotografuoti.
5. Pradėkite nuo skaitmeninio fotoaparato.

 O gal pati lankei kokį nors būrelį, ar fotografuoti pradėjai visiškai netikėtai?

 Kaip ir minėjau, lankau fotografijos būrelį. Šiemet jau bus treti metai. Labai džiaugiuosi, kad tai darau, nes žymiai patobulėjau per visus metus, įgavau patirties, gavau neįkainojamų patarimų. Ir svarbiausia - linksmai praleidau laiką, darydama tai, kas man patinka :)
 Kiek laiko fotoaparatas tavo rankose?
 Fotografuoju nuo kokios 5 klasės. Tada dar fotografavau labiau žmones, na o aštuntoje klasėje pradėjau fotografuoti viską. Dabar aš būsima dešimtokė :)

Ką palinkėtum TD blog'ui?

 TD blogui palinkėčiau kūrybiškumo ir idėjų, nes tai manau ir yra svarbiausia. Svarbiausia ne kiekybė, o kokybė, merginos. Bet nepiknaudžiaukite šiuo posakiu... :)

5 Komentarai

 1. Labai patiko interviu ir nuotraukos. Jos tiesiog nuostabios... Norėjau paklaust, kur galima būtu pamatyti daugiau Gabyx2 nuotraukų? :)

  AtsakytiPanaikinti
 2. Daugiau tokių interviu!
  Labai šilti ir aiškūs atsakymai, labai gerai jaučiausi skaitydama šį interviu (:
  Dar daugiau šaunių idėjų ir minčių tau kūryboje, Gabyx2 ! :>

  AtsakytiPanaikinti
 3. Interviu labai patiko, bet labiausiai patiko nuotraukos - jos nepaprastos!!!

  AtsakytiPanaikinti