Olimpinių žaidynių 2012 atidarymasSveikos :)
Kadangi buvo pageidavimų, kad norite pamatyti straipsnį Londono olimpiados atidarymą, tad su mielu noru aprašysiu, nes šis renginys man paliko iš ties didžiulį įspūdį. Tai paskutinis mano straipsnis šiame blog'e, tačiau buvau prižadėjusi, o pažadus tęsiu. Nepasakosiu apie viską iki menkiausių smulkmenų, nuo pradžios iki pabaigos, tiesiog rašysiu apie tai, kas mano manymu buvo svarbiausia ir įdomiausia.


Kaip žinote, praėjusį penktadienį Londone įvyko 2012 metų olimpinių žaidynių atidarymas. Šio renginio režisierius- kino kūrėjas, gerai žinomo filmo "Lūšnynų milijonierius" autorius Danny Boyle'as. Ceremonija buvo pavadinta "Isles of wonder" ("Stebuklų salos") bei įkvėpta Viljamo Šekspyro pjesės "Audra". Režisieriaus tikslas buvo  parodyti, kaip keitėsi Didžiosios Britanijos kaimas, nes būtent tai geriausiai atspindi ir visos šalies augimą. Taip keliaujant laikmečiais buvo pristatyta britiška kultūra.

Pati pradžia- Didžioji Britanija persikelia į laikotarpį, kai gyvenimas buvo dar ganėtinai paprastas, nemechanizuotas, o žmonės gyvendavo kaimuose.
Vėliau, visi žmonės vaidinę šioje dalyje, sutempė žolę bei krūmus (taip, žinau, gal ir juokingai skamba, bet atrodė efektingai :) ) ir užleido vietą iš po žemių iškilusiems kaminams- gamyklų, bei garo mašinų amžiui. Tuo buvo siekiama parodyti, kad gamtą pamažu ėmė keisti technologijos.

Anglai labai didžiuojasi savo sveikatos apsaugos tarnyba, kuri yra labai stipriai pažengusi ir išplėtota. Tai buvo pati jautriausia atidarymo ceremonijos dalis- ligoninės lovose gulėjo tikri ligoniukai, kai kurie iš jų jau nebesulauks kitų olimpinių žaidynių... Man asmeniškai ši dalis nepatiko, buvo per daug graudu, nejauki atmosfera...
Sekančioje dalyje buvo pristatoma kultūrinė dalis- kinas bei knygos. Į sceną išėjus blogiems personažams, iš dangaus nusileido geradarių Merių Popins būrys. Šios damos išvaikė visą tvyrantį blogį.Tuomet, grojant simfoniniam orkerstrui, pasirodė garsusis Rovanas Atkinsonas, įkūnijęs Pono Byno vaidmenį. Tai buvo ypatingas kabliukas, užvedęs žiūrovus. R. Atkinsonas grodamas (ką čia grodamas, tiksliau spaudydamas vieną klavišą :D ) spėjo ir nosį išsipūsti, ir su iphone'u nusifilmuoti, ir net susapnuoti sapną, kuriame jis tampa olimpiniu čempionu. Kaip visada- juokingas, žavus bei originalus.

Olimpiados atidarymas neapsiėjo be karalienės- Elžbietos II. Buvo rodomas filmukas, kaip ji, Džeimso Bondo "mergina", įsėda į sraigtasparnį, ir apskrieja Londono įžymiausius statinius. Tuo tarpu, atskrido tikras sraigtasparnis ir iš jo iššoko inscenizuota karalienė.

Kaip ir įprasta, pabaigoje garbės ratą ėjo visų šalių delegacijos. Priekyje, žinoma- graikai. Juk pirmosios olimpinės žaidynės prasidėjo Graikijoje.
Pasidalinkite savo mintimis, nuomonėmis, ar patiko jums Londono olimpiados atidarymas? :)


2 Komentarai

  1. Pačios olimpiados atidarymo nemačiau :( Oh gaila. Kai dabar pamačiau ką praradau to nepažiūrėjusi... Bet džiaugiuosi, kad internete radau medžiagos apie tai :))

    AtsakytiPanaikinti