Šokiruojantis, keistas ir įdomus menasMenas - labai plati sąvoka, apimanti daugybę jo šakų - nuo šokio iki skulptūros, nuo muzikos iki grafiti ant sienų. Kiekvienas menininkas gali pats pasirinkti kryptį, kuria išreikš save, savo kūrybingumą. Kai kuriems pakanka tradicinių kelių, kiti renkasi patys kurti keistas, šokiruojančias ir stebinančias, bet vis dėl to labai originalias išeitis. Taip jie stengiasi išreikšti tamsiausias ir ekscentriškiausias savo emocijas, paslėptas giliai pasąmonėje. Visus menininkus vienija tai, kad savo darbais jie stengiasi žmonėms perteikti kokią nors mintį, o kaip stebėtojas ją priims ir supras, jau jo reikalas.


Štai keletas pr. moderninio meno rūšių, kurias derėtų skirti dėl bendro išprūsimo:

Abstrakčioji dailė (dažnai vadinta neformaliąja tapyba) -  5 dešimtmečio viduryje Niujorke susiformavusi meno kryptis, kuriai labiau rūpėjo vaizduoti emocijas negu objektus.
Abstraktaus ekspresionizmo šaltinis yra atsakymai į klausimus apie žmogaus egzistenciją. Ji kalba apie vidines psichologines kovas, išorines kovas tarp žmogaus ir natūros ir dvasinio komforto paieškas. Visi šie dalykai buvo išreiškiami per abstrakciją, ieškant prasmės tapybos procese, išlaisvinant pasąmonėje glūdinčius jausmus ir troškimus. Susiformavo dvi pagrindinės abstraktaus ekspresionizmo kryptys: veiksmo tapyba ir spalvinio lauko tapyba.
Abstrakcijoje spalva svarbiau už formą - nuo jos labiau priklausąs emocinio paveikslo poveikis.

Keletas žymiausių šios dailės pavyzdžių:

Brangiausias meno kūrinys pasaulyje - Džeksono Poloko paveikslas "Alchemija" 2006 m. buvo parduotas už 140mln dolerių.
 Kazimiero Malevičiaus "Juodasis kvadratas". Vertė - 1mln. dolerių. Kodėl jis toks brangus? Šis paveikslas vadinamas abstraktumo viršūne ir simbolizuoja žmogaus vietą pasaulyje.
Kubizmas - Kaip ir sako pats pavadinimas, tai meno šaka, kurioje vyrauja geometrinės formos.Būdingas suskaidytas tikrovės suvokimas, daiktų vaizdavimas vienu metu iš skirtingų taškų, dekoratyvumas. Kubizmo atstovai atmetė nuo renesanso laikų galiojusį principą, kad menas turi mėgdžioti tikrovę, nepaisė grožio ir bjaurumo kriterijų.

Pablo Pikaso kūrinys "Merginos iš Avinjono"

Siurrealizmas - Siurrealizmas pagrįstas aukštesnės realybės formomis, svajų visgalybe, nesavanaudišku idėjos žaidimu. Jis atsirado pirmojo pasaulinio karo metu, kuris tapo tokia žmonių žudymo mašina, kokios dar niekas nebuvo matę. Dėl to daugelis Europos intelektualų ir menininkų patyrė sunkią dvasios krizę. Jie ėmė burtis į protesto sąjudį, kuris, imdamas iš beprotiško karo pavyzdį ėmė propoguoti absurdišką, kvailą, neracionalų meną. Dailės kūriniuose tikrovės detalės tapomos natūraliai, meistriškai, tačiau iškraipomos daiktų savybės, pabrėžiamas sugretinimo absurdiškumas, realūs daiktai gretinami su nerealiais sapnų, haliucinacijų, erotinių fantazijų daiktais. Vaizdas kuriamas iš nesusijusių detalių koliažo principu.


Salvadoras Dali - "Atminties pastovumas"


Impresionizmas – meno judėjimas, prasidėjęs Paryžiuje, kai grupė dailininkų apie 1860m. pradėjo viešai eksponuoti savo darbus. Impresionizmo pradininku laikomas Klodas Monė ir jo paveikslas "Įspūdis: saulėtekis" Pagrindinis impresionizmo principas – atspindėti akimirką, sustabdyti judesį, atspindėti realybės nepastovumą, pagrįsti įspūdžiu.Štai keletas keisto meno pavyzdžių:

William Stoneham "Rankos jam priešinasi", 1972. Šis darbas, aišku, nėra pasaulinio masto šedevras, bet dėl to, kad jis yra keistas, niekam nekyla abejonių. Atrodo jis pakankamai kraupokai, nors paveikslo autorius teigia, kad tai jis pats, kai jam buvo penkeri. Po to, kai šį paveikslą bandyta parduoti Ebay, jis pramintas prakeiktu. Apie paveikslą sukurta daug įvairių legendų, o jo savininkas iki šiol gauna baisius laiškus, su grasinimais ir reikalavimais paveikslą sudeginti.


Latvių menininko Arthur Berzinsh paveikslas. Įdomu, kokia gi mintis jame paslėpta...Jordano Eagleso paveikslai iš tikro kraujo.

Natalie Irish yra viena iš tų menininkių, kuriai nereikia rankų, kad galėtų kurti šedevrus. Kaip kažkas pasakė, ji turi daugiau talento lūpose, nei kiti visame kūne. Naudodamasi tik lūpomis ir lūpdažiu, ji kuria detalius portretus. Hiūstone gyvenanti menininkė paprasčiausiai papučia lūpas, lyg ruoštųsi bučiniui ir pabučiuoja drobę tūkstančius kartų, kol gauna norimą rezultatą.Tikiuosi patiko, iki :)

1 Komentarai

  1. Heh... Kadangi dailė nėra mano stiprioji pusė, tai nė vienos iš paminėtu meno rūšių, nesu nei girdėjus... O apie paveikslus tai iš vis nekalbu :D Bet šiaip, straipsnis labai patiko. Džiugu, kad įdėjai nemažai paveikslėlių, tai labai palengvino skaitant straipsnį. :D

    AtsakytiPanaikinti