Knygų lentynąSveiki, sveikučiai . Kaip mokykloje ? Tikiu , kad pirmoji savaitė turėjo būti sunki , kuriems į naujas mokyklas , tai dar sunkiau . Taigi , laiko nelabai ir turėsiu , nes labai daug pamokų , o kaip suprantama , tai ir namų darbų . Bet kol galiu , įkeliu keletą knygų .

Cassandra Clare . " Kaulų miestas " Mirties įrankių serijos pirmoji knyga .

Kaulų miestas – aštrus kaip durklas, nutviekstas žaibo, varomas į priekį jėgos ir meilės
Kai niujorkietė Klarė Frėj išsirengia į „Pragaro“ klubą, ji nė neįtaria tapsianti žmogžudystės liudininke, juolab kad žudikai bus trys paaugliai, pasipuošę keistomis tatuiruotėmis. Taip Klarė pirmą kartą susitinka su prieblandos medžiotojais – kariais, pasiryžusiais išnaikinti Žemėje demonus, sutramdyti vilkatus ir vampyrus.
Tada ji susipažįsta su žaviu auksaplaukiu Džeiku. Nė parai nepraėjus Klarė įtraukiama į Džeiko pasaulį: dingsta jos motina, o pačią Klarę užpuola demonas. Tačiau kodėl demonus turėtų dominti tokia paprasta mergina kaip Klarė? Ir kaip ji staiga ima regėti tai, ko nemato paprasti mirtingieji?
Prieblandos medžiotojams rūpi tai sužinoti.

                                                          Įterptasis vaizdas 1


Niekada nemaniau , kad knyga , kuria nesidomėjau , mane įtrauks . Skaičiau šitą knygą neatitraukdama akių . Galėjai net  įjungti visą televizoriaus garsą , aš buvau įtrauktą į Klarės Frėj gyvenimą . Knyga kupina netikėtumų , paslapčių , fantastikos , meilės . Tai kas atrodo neįmanoma , pasirodo yra atvirkščai . Šią knygą vertinu 10 / 10 . Ir patariu perskaityti šią knygą visiems ir tikrai tai padarę nesigailėsit .
***
Cassandra Clare . " Pelenų miestas " Mirties įrankiai serijos antroji knyga

Klarė Frėj tenori, kad jos gyvenimas grįžtų į normalias vėžes. Juk kas čia normalaus, kai esi demonus žudanti prieblandos medžiotoja, tavo motina nepabunda iš burtų sukeltos komos, o tu staiga pradedi matyti požemėnus – vilkatus, vampyrus ir fėjas? Klarė mielai leistų daugiau laiko su geriausiu draugu Saimonu, bet jos nepaleidžia prieblandos medžiotojai. Ypač – gražuolis ką tik atsiradęs brolis Džeikas. Vienintelė Klarės galimybė padėti motinai – surasti klastingąjį prieblandos medžiotoją Valentiną, veikiausiai pamišėlį, tikriausiai nedorėlį ir dar... jos tėvą. Kai pavagiamas antras mirtinas įrankis, siaubą kelianti inkvizitorė įtaria Džeiką. Ar Džeikas sutiks išduoti viską, kuo tiki, kad padėtų jųdviejų tėvui?
Įterptasis vaizdas 2
Taigi , aprašau ir antrąją knygą , " Kaulų miesto " antrąją dalį . Apie šią knygą galiu daug ką pasakyti kaip ir apie pirmąją dalį . Neprasta , įtraukianti , užgniaužianti kvapą , stebuklinga . Antrąją dalį taip pat vertinu 10 / 10 . Paskaičius pirmąją dalį iš karto griebkite ir antrąją !
***
Alessandro D'Avenia . " Balta kaip pienas , raudona kaip kraujas "
Leo – niekuo neišsiskiriantis šešiolikmetis: jam patinka plepėti su draugais, žaisti futbolą, lakstyti gatvėmis motoroleriu ir leisti dienas nesiskiriant su savo aipodu. Mokykla jam atrodo nežmoniška kankynė, o mokytojai – „saugoma rūšis, kuri, tikėkimės, negrįžtamai išnyks“. Atėjus naujam istorijos ir filosofijos mokytojui, Leo pasirengia jį sutikti ciniškomis pastabėlėmis ir apseilėtais popieriaus gumuliukais, bet šis jaunas mokytojas pasirodo esąs kitoks nei visi: jo akys spindėte spindi, kai aiškina savo dalyką ir kai ragina mokinius gyventi nešvaistant laiko ir siekiant svajonių išsipildymo.
Leo jaučiasi galingas tarsi liūtas, jį gąsdina tik vienas dalykas – balta spalva. Balta jam – nebūtis, visa, kas reiškia praradimą ir netektį. Užtat raudona – meilės, aistros, kraujo spalva. Raudona – ir Beatričės, slaptos Leo svajonės, plaukų spalva. Vaikinas turi ir kitą artimą draugę, Silviją, tačiau būtent dėl to, kad visuomet yra šalia, ją sunkiau pastebėti.
Sužinojęs, kad Beatričė serga ir kad jos liga susijusi su jį taip bauginančia balta spalva, Leo privalės įsigilinti į save, nukraujuoti ir atgimti – tik taip suvoks, kad svajonės nemiršta, o gyvenimas gali būti gražus net tada, kai nusidažo baltai.

Įterptasis vaizdas 3

Skaitydama šią knygą , įsijaučiau į Leo vaidmenį . Supratau jo skausmą , neviltį , pasiryžimą .Ši knyga parodo vieno ar kito žmogaus gyvenimą . Tai nėra išgalvota , tai yra tikra . Gyvenimas ne visus apdovanoja . Bet ne viskas šioje knygoje taip liūdna . 
Kiekviena knygą turi ir laimingą pabaigą , bet norint sužinoti šios knygos laimingą pabaigą , turite ją perskaityti . Taigi , šią knygą vertinu 10 / 10 .  Ir siūlau ne sėdėti prie kompiuterio , o pasiimti į rankas knygą , atsipalaiduoti ir skaityti .

8 Komentarai

 1. Monika, dabar pasakysiu labai nuoširdžiai. Straipsnis, nepaisant visų rašybos, skirybos klaidų gal ir nieko, bet.. Kableliai ne ten kur reikia. Tarp kiekvieno skirybos ženklo dedi tarpą. Man, kaip ir daugeliui skaitytojų, tai nepatinka. Manau atsižvelgsi į tai..
  5/10

  AtsakytiPanaikinti
 2. Myliuuu tokius straipsnius. : ** Hm knygos atrodo negirdėtos, bet atsiradus progai būtinai perskaitysiu :)) Aišku pasitaikė klaidelių, bet man svarbiau , kad straipsnis sudomino tad labai tavęs prašau įkelk tokius straipsnius dažniau :))

  AtsakytiPanaikinti
 3. Iš dalies, pritariu Viktorijai. Nors nelabai žiūrėjau į klaidas (tiesa sakant iš viso nežiūrėjau tik skaičiau :D), bet galiu pasakyti, kad straipsniui trūko "pagyvinimo". Galėjai įdėti knygų viršelių nuotraukas, būtu vis įdomiau :)
  Beje, pasiėmiau iš bibliotekos knygą " Balta kaip pienas , raudona kaip kraujas ". Kol kas ji guli ant mano "staliuko", bet greitu metu ją skaitysiu :)

  AtsakytiPanaikinti
 4. ačiū už kritiką , nors su ja persistengėt . tarpai tarp simbolių, tai mano tai mano toks rašymas .
  Beatriče , ačiu labai : * pagrindinai tokius ir rašysiu .
  Evelina , nuotraukos buvo įkeltos , tik gal neatidarė .

  AtsakytiPanaikinti
 5. Jei ką, mieloji, rašyti į blogą reikia taisyklingai, o ne taip kaip tau patinka. Tu įsivaizduoji koks būtų jovalas jei vienai patiktų rašyt ne lietuviškom raidėm, ji imtų ir taip darytų. Kitai patiktų rašyt be taškų, o dar kitai be didžiųjų raidžių.
  Argi ne vaikiškas komentaras - tai mano toks rašymas. Meilut, yra toks dalykas kaip Lietuvių kalbos paisymas.
  Neatrodyk kaip mažvaikė.

  AtsakytiPanaikinti
 6. Anonimiškas - sustūmei :D, bet taip ir turi būt :). Apie straipsnį - reiks paskaityt tą pirmą knygą :D, jei atrasiu ją bibliotekoj, nes esu visiškai įsitraukus į fantastinį pasaulį :P.

  AtsakytiPanaikinti
 7. Anonime , gali neaiškinti kaip man rašyt , nes nei viena mokytoja tuo nesiskundė ^^
  Lile , būtinai paskaityk. Labai daug puikių komentarų apie šią knygą ir šiuo metu yra statomas filmas pagal šią knygą .

  AtsakytiPanaikinti