Letargo miegas


Sveiki visi! Kadangi kaip pastebėjau jums patinka įvairūs mistiški dalykai, taip pat kaip ir man, nusprendžiau parašyti apie dar vieną gana keistoką reiškinį.

Apie letargo miegą žmonės žino, dažniausiai tie, kurie tuo domisi , tai yra miegas iš, kurio negalime pažadinti miegančio žmogaus. Letargo miegas apibūdinamas kaip liguistas miegas, kurio metu susilpnėja visos organizmo gyvybinės funkcijos, žmogaus smegenys veikia, lyg jis miegotų, dėl to tai ir yra vadinama miegu. Šis miegas gali tęstis įvairiai- nuo kelių valandų, iki kelių parų, ar net metų. Taip pat, užmigusio žmogaus, kuris miegojo labai ilgai elgesys, būdas lieka toks pats, nes jo organizme senėjimo procesas buvo labai suletėjęs, bet po 2-3 metų viskas atsistato.
Letargo miegas gali būti nuolatinis ir priepuolinis. Nuolatiniu galima užmigti tiems žmonėms, kurie serga įvairiomis smegenų ligomis, išsekimo neuroze.
Priepuolinis pasitaiko po migrenos, narkolepsijos, epilepsijos priepuolių.
Miegas išsivysto palaipsniui, jis gali būti susijęs su pervargimu, nereguliaria mityba, bet dažniausiai priežaščių nerandame.
Ši miego būsena lengvais atvejais nebūna baisi: žmogus būna nekietai įmigęs, jį galima girdyti ir valgydinti. Sunkiausia būsena būna tuomet, kai ligonis būna labai kietai įmigęs, nereaguoja į skausmą. Kartais būna tariamoji mirtis- oda išblyškusi, šalta, sunku apčiuopti pulsą. Po tokio miego dažnai nieko neprisimenama, bet miego gilumas keičiasi ir žmogus gali prisiminti savo gyvenimą iki šio keisto miego.
Vėl gi, pilna, žmonių patyrusių šį miegą, istorijų, keletas įdomesnių:
F.Petrarka, gyvenęs Prancūzijoje, XIV amžiuje, 40 metų sunkiai sirgo. Kartą neteko sąmonės, todėl jį palaikė mirusiu ir ruošė laidoti. Petrarkos laimei to meto įstatymai leido mirusius laidoti para po mirties. Žmogus nubudo, kai jo karstas stovėjo ant duobės krašto. Po šio įvykio šis žmogus gyveno dar tris dešimtis metų.
F.Petrarka
Kitoks likimas ištiko žymų praeities rašytoją N.Gogolį. Apie jį žinoma, jog jį kankino letargijos priepuoliai ir jis labia bijojo būti palaidotas gyvas. 1852 metais, mirus mylimai moteriai J.Chomiakovai, jis sudegino savo knygos Mirusios sielos antrąją dalį ir sunkiai susirgo. Tais pačiais metais, jos buvo palaidotas Maskvoje, Danilo vienuolyno kapinėse. Artimi draugai tikrino, ar jis neužmigęs paslaptinguoju miegu, bet padarė išvadą, kad miręs. 1931 metais, nuprendus panaikinti kapines, rašytojo kūnas buvo perlaidotas. Atidarius karstą, ekspedicijos dalyviams teko pamatyti siaubingą vaizdą: mirusiojo palaikai gulėjo ant pilvo, o karsto apmušalai buvo nudraskyti.
N.Gogolis
1880 m. Hamburge buvo siūloma į karstą dėti veido srityje tvirtinamą vamzdelį, kad atsigavęs žmogus galėtų kvėpuoti. Prie rankų ir kojų buvo rišamos virvelės, sujungtos su varpeliu. „Numirėliui“ pasijudinus, signalą turėjo išgirsti kapinių sargas ir nedelsiant atkasti kapą. Mūsų laikais į karstus tam tikslui kartais deda mobiliuosius telefonus. Šis dalykas kelia klausimą: kaip pasiskambinti, juk karste ir duobėje ryšio, manau, kad neturėtų būti…

Ilgiausio letargo miego atvejis užregistruotas Gineso rekordų knygoje. 1954 m. Mogiliovo kaimo gyventoja Nadežda Lebedina po ginčo su vyru užmigo ir atsibudo tik 1974 m. Gydytojai nustatė, kad ji visiškai sveika.

Taigi, štai tiek istorijų ir faktų apie šį mistišką reiškinį. Vis dėl to, tai yra tik istorijos ir jūsų valia, ar tikėti, ar ne. Bet šis dalykas yra patvirtintas, tai yra tikras, neišgalvotas miegas. Ir niekam nelinkiu to patirti.
Tai tiek, gal žinote ką nors apie šį miegą? Ar gal esate, pažįstate žmonių tai patyrusių? Ir ką apie tai manote?
Savo nuomonę apie straipsnį ir jei norite atsakyti į mano klausimus, rašykite komentaruose.
Na, o aš sakau jums iki kito karto :)
Remtasi internetu.

7 Komentarai

 1. Labai patiko. Man rodos apie tokį miegą, esu girdėjus. Bet nepamenu kur.. Labai patiko tos istorijos. Nepavydžiu tam antram vyrui, vargšas, niekam nelinkėčiau tokios mirties :(

  AtsakytiPanaikinti
 2. EveLyn- Ačiū! Aš irgi jam nepavydžiu ir taip pat niekam nelinkiu tokios mirties :s

  AtsakytiPanaikinti
 3. Puikus straipsnis. Ypač man irgi patiko istorijos.

  AtsakytiPanaikinti
 4. Man patiko. Kažkada skaičiau apie šį miega žurnale, norėjau pažiūrėt daugiau informacijos bet taip ir pamiršaus. O dabar kaip tik pakliuvo ta proga. Ir gerai, akd įdėjai tuos pasakojimus. Na straipsnis puikus, gal šiek tiek (man) per trumpas bet daug išsiplėsti irgi negali.
  Ačiū už straipsnį :)*

  AtsakytiPanaikinti
 5. MildultexD- Ačiū! :)
  Karolina- Ačiū :)
  Lile- smagu, kad patiko :)

  AtsakytiPanaikinti
 6. Sekmadienis? Zmones jus gal uzmigot? Ai ne gi dbr mokslai spaudzia, o vasara lingmybes. Tai nx ta bloga laikyt?

  AtsakytiPanaikinti