Modeliai/Manekenės/Fotomodeliai


Fotomodelis naujo produkto reklamoje. Fotomodelis garsiame žurnalo viršelyje. Modelis ant podiumo demonstruoja madingiausius rūbus. Modelis... Modelis... Modelis... Tas kerintis ir užburiantis žodis, svajonių darbas. Modelio darbas kupinas naujovių, emocijų, kelionių po įvairias pasaulio šalis, susitikimo su naujais žmonėmis, kupinas aplinkinių dėmesio ir ne tik. Modelis ir fotomodelis visuomet dėmesio centre.

Dažna mergina svajoja būti nepriekaištingo grožio, kaip modeliai: išbalintais dantimis, lygia veido oda, sveikais plaukais, nagais, grožio standartus atitinkančiomis veido proporcijomis, laibu kūno sudėjimu, ilgomis kojomis ir pribloškiama šypsena.. Dailios merginos, žvelgiančios iš glamūrinių žurnalų viršelių savo išdailintais ir neretai „nufotošopintais“ veidais, sukelia depresiją ,ne tokioms tobuloms, merginoms bei stresą jų mamelėms, dėl savo atžalų įnorių pasikeisti.

Bet ar verta? Gal tuos, kurių Dievas neapdovanojo modeliams skirtais matmenimis, mokina džiaugtis kitų sėkme ir domėtis jų gyvenimo ritmu?

Šis straipsnis bus apie modelių bei fotomodelių darbą, jiems keliamus reikalavimus, perspektyvas ir kitus dalykėlius.

Fotomodeliai ir manekenės. Esminiai skirtumai
Ar žinote, kad fotomodelis ir manekenė yra visiškai skirtingi dalykai?

Fotomodelio darbas yra tik pozavimas nuotraukoms. Nuotraukose galima paslėpti įvairius trūkumus, taigi fotomodeliams keliami mažesni reikalavimai. Dažnai fotomodeliai gali būti kur kas žemesni ar apkūnesni nei manekenės, tad ši veikla yra tarsi išsigelbėjimas merginoms neatitinkančioms aukštų modelio standartų. Užsienio rinkose fotomodeliai dažniausiai pozuoja ne reklamoms, o meninėms nuotraukoms, kuriose dažnai nevengiamas ir subtilus nuogumas.

Modeliais yra vadinamos manekenės. Deja, ja tapti labai sunku, mat modeliams keliami ypatingai griežti reikalavimai. Manekenės turi būti labai lieknos ir labai aukštos, tačiau ir ūgis ir laibumas yra labai priklausomi nuo regiono. Azijos šalyse modeliai gali būti žemesni ir pelningai dirbti būdami 1,70cm ūgio, tuo tarpu daugelyje Europos šalių manekenės turėtų būti aukštesnės ir dažniausiai būna 1,75cm ir daugiau.

Modelių / Manekenių išmatavimai
-Ūgis

Paprastai yra laikoma, kad 170-179cm merginos gali dirbti Azijoje, o 175-183cm merginos gali dirbti didžiosiose rinkose Europoje bei JAV. Universalus ir pats geriausias modelių ūgis svyruoja nuo 175 iki 179cm, kadangi šios merginos turi didžiausias galimybes rinktis šalį, kurioje galėtų dirbti.
-Svoris

Modelių svoris, kaip rodiklis, manekenių pasaulyje yra praktiškai visai nereikšmingas. Stambių kaulų mergina gali sverti labai daug ir atrodyti visai lieknutė, o smulkių kaulų mergina gali būti labai lengva, bet visai neliekna.
-Krūtinės, liemens ir klubų išmatavimai

Nereikėtų manyti, kad seniai pasklidęs gandas apie 90-60-90cm yra visiškai teisingas. Pastaraisiais metais pastebima, kad krūtinės matmuo 90cm dažnai būna per didelis ir prioritetas tenka merginoms, kurių krūtinės apimtis 80-86cm. Per didelė krūtinė deda didelį minusą sau dėl labai paprastos priežasties - daugelis siuvamų drabužių taikomi liekno asketiško sudėjimo merginoms, o didelė krūtinė tuoj pat pakeičia drabužio kritimą ir formą, todėl daugelis garsiausių dizainerių to vengia ir mieliau renkasi proporcingai liekną sudėjimą.
Kur kas svarbesnis matmuo – talija. Šiuo atveju viešai priimtas standartas iš tikrųjų yra 60cm. Taliją platinti gali stambūs kaulai, tačiau „žiemos atsargos“ čia neleidžiamos.
Pats svarbiausias manekenės matmuo – klubai. Jie negali viršyti 92cm, o dažniausiai pageidaujama, kad klubų apimtys būtų 89-90cm.

Vyrų modelių išmatavimai

Geriausias vaikinų ūgis 186-189cm. Vyrai turi būti sportiško sudėjimo, tačiau ne itin raumeningi. Pagrindinė taisyklė modelio išmatavimams – modelis turi atrodyti proporcingai: taip, kad niekur nesinorėtų nei pridėti nei atimti. Kūnas turi būti stangrus, oda nesuglebusi. Modeliai negali turėti celiulito bei pilvo rinkučių.

Kastingai (modelių atranka) - kas tai?

Kastingai (modelių, fotomodelių atranka) yra modelių verslo „darbo birža", t.y. situacija, kuomet susitinka potencialūs užsakovai (užsienio agentūros, reklamų gamintojai, įvairių kompanijų atstovai) su modeliais, ieškančiais darbo.
Jei į konkrečias agentūras atvažiuoja užsienio agentūrų atstovai iš Italijos, Prancūzijos, modeliai turi atitikti griežtus standartus, t.y. ūgis nuo 174cm, liekno kūno sudėjimo; Ispanijos ar Graikijos rinkai tinka ne itin liekni modeliai, o rytų šalims (Japonija, Korėja, Tailandas) galima siūlyti ir žemesnio ūgio modelius.


Turbūt kiekvienam, kam dar neteko nei karto sudalyvauti kastinge, kyla daug klausimų, kaip elgtis, ką turėti su savimi ir pan. „Supermodels" tau pataria:

 1. Kastinge būti be makiažo, švariais plaukais, sutvarkytais nagučiais ir turėti atskirą maudymosi kostiumėlį, savo „modelio portfolį" (portfolis - profesionalus nuotraukų aplankas - tai tavo pasas modelių pasaulyje.) ir, jei turi, kompozitinių kortelių (tai modelio reprezentacinė kortelė, kurioje talpinamos pačios geriausios nuotraukos iš profesionalaus modelio albumo (portfolio) sumažintu formatu, taip pat informacija apie modelį) su agentūros kontaktais.
 2. Nevėluoti ir būti draugiškai nusiteikus, noriai bendrauti, nerodyti kaprizų. Kartais tai padaryti yra pakankamai nelengva, nes būna kastingų, kur susirenka daugybė kandidatų ir ne vieną valandą tenka pralaukti eilėje.
 3. Kastinguose tave sukioja, apžiūrinėja, matuoja, todėl kartais gali pasijausti kaip prekė, todėl turi išmokti atsiriboti nuo tokių minčių.
 4. Elgtis drąsiai, nebūti susikausčius. Kartais gali paprašyti ką nors paimprovizuoti, pabendrauti, todėl turi nepasimesti. Visada atsimink - nuo to, kaip save pristatysi, priklausys užsakovų sprendimas pasirinkti būtent tave.
 5. Kastinguose privalu turėti aukštakulnius batelius, kurių kulno dydis turėtų buti ne mažesnis nei 10 cm.
 6. Į modelių atranką geriausia eiti apsirengus aptemptais drabužiais, išryškinančiais tavo figūrą.

Įdomūs ir daug pasiekę pasaulio modeliai

Ana Hickmann yra viena gražiausių Brazilijos supermodelių. Ji išgarsėjo ir kaip ilgiausių kojų savininkė (jos ūgis -185 cm, o kojų ilgis net 123 cm).


Tai - Kelly Knox. Nuostabios figūros, šviesių plaukų ir skvarbus žvilgsnio savininkė būtų beveik tobula, jei ne vienas trūkumas – nuo gimimo ji neturi vienos rankos. Bet ji tai laiko Dievo dovana, mat nemano turėsianti tokio pasisekimo, jei būtų sveika kaip kiti modeliai..


Denisse Aleman. Manekenė, kuri ankstyvoje vaikystėje neteko regos gebėjimo. Mergina dar būdama maža svajojo tapti modeliu, tad nepabijojo demonstruoti madas net visiškai akla.

Aimee Mullins. Ši mergina modelis, taip pat. Tik ji turi šiokį tokį trūkumą – neturi, rodos, būtino manekenėms bruožo, ilgų kojų. Tiksliau, ji išvis jų neturi. Kojos Aimee buvo amputuotus, kai ši dar buvo kūdikis. Bet siekti šlovės tai jai netrukdo.


Amazon Eve. Aukščiausias pasaulio modelis (205cm). Už erotines nuotraukas žurnale Amazon gauna tūkstančius dolerių. Bet, mano nuomone, ji nėra itin laibas ir gražus modelis.


Taigi šiandien tiek. Tikiuosi praplėčiau jūsų akiratį ir sužinojote naujausias mados tendencijas. Iki greito. J Neliūdėkit!
 

4 Komentarai

 1. Šis straipnis nuvarė mane į visišką neviltį, kad aš niekada nebūsiu modelis... O žvelgiant iš kitos pusės - tikrai šaunus straipsnis, puikiai padirbėjai :)

  AtsakytiPanaikinti
 2. Labai patiko straipsnio pateikimas, išsamumas. Patiko, kad parinkai tokius modelius, kurie tūri šokių tokių trūkumų, bet vis tiek tapo modeliais :) Šaunu!

  AtsakytiPanaikinti
 3. Villa - Nesinervink, svarbu žinai, kad ir tep graži. Nei nereik būti modeliu :p O už komentarą labai didelis ačiū!!

  ^^ Eve Lyn ^^ - Mane tie modeliai labai sužavėjo, negalėjau to neparodyti ir jums :) Ačiū!!

  AtsakytiPanaikinti
 4. Esu stambių kaulų, ir galvojau, kad stambiud kaulus turinčioms merginoms net svajoti neverta.. juk netaptų.. bet paskaičiusi šį straipsnį nudžiugau, kad vis dėl to yra modelių stambiaus kaulais. Buvau praradusi viltį tapti modeliu, na ją po biškį susigražinu.. tik va bėda visada klasėje buvau auksčiausia.. (1.64cm) ir kažkaip jau neaugu metus.. na tikiuosi pasieksiu bent 1.70, o pasaka būtų jei 1.75

  AtsakytiPanaikinti