"Mūsų pašnekesių kampelis"


Kolkas sulaukiau dar tik dviejų panelių laiškučių ir skubu į juos atsakyti.

?~  Man labai sunku bendrauti su vaikinais. Kas kart kai kalbuosi su kokiu nors vaikinu, pasakau kažką nesąmoningo ir vėliau gailiuosi, kad iš vis pravėriau srebtuvę. Arba kai užkalbina iš kart išraudonuoju ir pasimetu. Nežinau ką daryti... Kaip nepasakyti kažko nesąmoningo ir kaip nebijoti pasikalbėti su vaikinu?                                                                                                 Anonimas.

!~ Sveika. Šis tavo klausimas man nėra svetimas, nes anksčiau ir pati labai bijojau praverti burną, kažką pasakyti, mat visąlaik mane persekiojo ir kankino jausmas, jog tai bus niekam tikę ir neįdomu, vaikinas mane palaikys kvaila ar neįdomia, nuobodžia. Tik su laiku tas požiūris pasikeitė. Kaip?
1) Pirmiausia ir svarbiausia yra tai, jog žinotum savo vertę ir nenuvertintum savęs, kaip merginoms yra būdinga. Pavyzdžiui: "Oi, tu tik pažiūrėk, kokia aš negaži, koks spuogas, kokios kojos,-jis niekad manęs nemylės.." Dažniausiai tokios kalbos yra nepagrįstos ir iš kelmo spirtos. Kiekviena mergina pirmiausiai turi mylėti save, jeigu nori, jog ją mylėtų kitas, tavo atveju, vaikinas. O jei randi kažkokių neigiamų savybių savyje arba esi nepatenkinta savo išvaizda - padirbėk su savimi iki kol pamilsi save.
2) Būk pasitikinti savimi, žinok, vaikinus tai užveda ir jie prie tokios panelės jaučiasi daug geriau bei laisviau. Pasitikėjimo savimi negali nuslėpti, labai ryškiai matosi, kada žmogui jo stinga. Internete yra daugybė straipsnių apie pasitikėjimą savimi: kas tai yra, koks mąstymas mus verčia nepasitikėti, kas mažina mūsų nepasitikėjimą savimi ir kaip tai išspręsti. Šis video man ypač patiko ir paliko didelį įspūdį :) Pažiūrėk, gal tau bent truputį padės.  http://www.youtube.com/watch?v=kGTNYRFpSP0&feature=player_embedded#
3) Būk įdomi. Domėkis įvairiais dalykas ir vietoj spoksojimo į praėjusio sezono laidas, paskaityk kokios naujienos pasaulyje, kokios dainos dabar populiarios, kas laimėjo varžybas (žiūrint kokiu sportu daugiausiai domiesi) arba apie seno muzikos dievaičio praeitį. O jei žinai, kuo tau patinkantis vaikinukas domisi (pliusas tau!), pasidomėk ir tu. Galėsi jį nustebinti tuo, jog žinai, kas geriausiai mėtė krepšinio baudas vakarykštėse varžybose ir taip pradėsite pokalbį, o tu jausiesi geriau, žinodama, jog turėsi ką pasakyti.
4) Kad ir kaip būtų banalu, visgi paprastumas yra gražu ir jo nieku gyvu neišsižadėk. Nebūk tuo kuo nesu, vien tam, kad vaikinui patiktum labiau. Juk pagalvok, jei jūs visgi būtumėt kartu, tu negalėtum kasdien jam vaidinti to, kuo nesi. Tai vargintų tave ir pykdytų jį. Kiekvienas žmogus yra gražus ir puikus, kol nepradeda apsimetinėti kažkuo kitu. Ir tavo konkurentės ar tiesiog kitos panelės, niekada neturės to, ką turi ir gali parodyt jam, ką jis prisimins ir kas asocijuosis vaikinui visąlaik tik su tavimi. 
5) Nei viena kvaila panelė, protingo vaikino nesužavės, tad būk protinga ir turėk savo nuomonę, nepasiduok tam, vadinamam "bandos", jausmui. Taip pat, elkis pagal savo metus.
6) Visada būk linksma ir su šypsena. Kiek teko pastebėti, mano draugų, vaikinų, draugės nėra viskuo nusivylusios ir liūdnos lyg pardavusios žemę. Šypsenos ir nuotaika žmogų traukia lyg magnetas, visiems malonu bendrauti su linksmuoliu, o ne surūgėliu.

7) Neatrodyk pasikėlus. Tiksliau, apskritai nebūk tokia. Juk žinai, kaip nemalonu prieti prie žmogaus, kuris vaidina kietuolį ir atrodo viršesnis už kitus. Vaikinams patinka su panele bendrauti lengvai, o ne "laužyti" po vieną žodį iš jos lūpų.
8) Būk žaisminga! Nebijok iškėsti kvailystę ar atrodyti juokingai. Atrask aukso viduriuką. Esu skaičius, jog tos, kurios nebijo pasilinksminti, iškrėsti ką nors kvailo, labai patinka vaikinams! Tuomet ir jie nebijo atrodyti kvailai ir bendravimas tampa lengvesnis.
Be viso to, ką tau parašiau (ir tikiuosi padėjau), noriu nupasakoti dar vieną testą, kuris turėtų tau padėti išsiugdyti norimas savo savybes ir tapti tokia, kokia nori.
*Taigi, susikaupk ir atsisėsk prie stalo. Pagalvok apie save ir pamąstyk, kaip norėtum save matyti, ko tau stinga. Ant lapelio užsirašyk visas savybes, kurių tavo manymu tau trūksta (jei nesi tikra, pasiteirauk pas mamą arba gerą savo draugę). Susinumeruok visas trokštamas savybes žemyn ir skliausteliuose prie kiekvieno parašyk, kodėl tu tai darai ir kaip jausiesi, ją jau turint. Žodžiu, motyvuok save. To lapelio neišmesk, o visada turėk šalia savęs. Kiekvieną savaitę tobulink ir dirbk tik ties viena siekiama savybe. Kitą savaitę jau prieik prie sekančios. Tiesa, nepamiršk ir apie buvusią! Tarkim pirma yra pasitikėjimas savimi, o antra taupumas. Visą pirmą savaitę siek savo tikslo, bet antrają savaitę to taip pat nevalia pamiršti!
Linkiu tau sėkmės ir labai viliuosi, jog bent truputį tau padėjau! O jei liko neaiškumų, rašyk man :)

_______________________________________________________________

?~ Sveika, 
 Rašau dėl naujos rubrikos :)
Štai dėl ko man labai reikia patarimo: šiais metais pereinu į gimnaziją. Gali būti, kad pakliūsiu į klasę, kurioje nieko nepažįstu. Esu truputį kukli, nedrąsi. Kaip susibendrauti su klasiokėm ir klasiokais? Ypač su klasiokais, nes su vaikinais apskritai sunkiai sekasi bendrauti.
Iš anksto ačiū,
Goda :)
!~ Labuka. Tavo problema yra aktuali, manau, daugeliui, bet kaip sakoma: nėra padėties, be išeities.:)Labai atsiprašau, jog turbūt parašiau jau gan per vėlai, bet kitaip negalėjau.
Žinai, ateidama į naują klasę, tam tikra prasme, pradedi nuo nulio. Nauji tavo draugai bei klasiokai, tave matys nuo nulio, iš anksto neturėdami jokios nuomonės apie tave. Ir tik tavo reikalas, kokią jie susidarys. Suprantu, jog turi didelę baimę ir labai pergyveni, kaip tave priims, ypač kai dabartinis jaunimas toks negailestingas ir bjaurus, smerkiantys. Pamąstyk, kaip pati vertintum ir kaip žiūrėtum į naują klasės draugą (-ę) ? Koks jis turėtų būti, jog tau patiktų ir koks,- kad nepatiktų? Gali pasirašyti ant lapuko ir tuos kriterijus išsikelti sau pačiai. Žinok, pačioje pradžioje visi naujoką itin stebi per padidinamąjį stiklą ir, rodos, tik ieško, prie ko prisikabinti. Bet būk stipri, pasitikėk savimi, būk draugiška, nebijok naujų įššūkių ir pasiūlymų. Jei pastebėsi, jog tave kalbina - nenusisuk ir neignoruok. Jei bus pasiūlymų sudalyvauti mokyklos šventėje ar kartu lankyti šokių būrelį - sutik! Juk bendros veiklos taip suartina svetimus žmones. Pamačius, jog nesulauki itin teigiamo vertinimo iš klasiokų, ženk pati pirmą žingsnį ir užkalbink (gal jie tiesiog nedrįsta, bijo). Tai bus didelis pliusas tau, jie manys, jog esi draugiška ir bendraujanti mergina. Dar vienas labai svarbus dalykas - stenkis nekonfliktuoti, jei matai, jog kažkas nepatinka ar jau rodos prasprūsi šaukti - verčiau susivaldyk, nes nuomonė, kad ir kokia prieš tai gera buvo, gali staiga pasikeisti. Nesipyk, ieškok kompromisų ir kkuo mažiau neigiamų emocijų. Elkis verčiau taktiškai ir neįžeidžiant pasakyk, kas nepatiko. Taipogi, būk su šypsena! Ji išsklaidys visus debesis ir niūrų rūką.
Mokykla antraisiais namais vadinami ne be reikalo, juk ten praleidi vos ne daugiausiai laiko, ir dažnai pakliūni į įvairiausias situacijas: nepadaryti namų darbai, muštynės, konfliktai, staigus kontrolinis.. Būk paslaugi ir padėk. Jei matai ir žinai, jog laiko turi ir nesinori 'šaudyti varnų' ar gaišti be reikalo, pasisiūlyk į pagalbą. Tiesiog būk maloni.
Nežinau, kiek tau padėjau, bet viską rašiau iš širdies ir kiek prisiminiau mokyklinių situacijų. Labai tau linkiu sėkmės ir didelio pasisekimo naujoje klasėje. Tikiuosi prigysi ir jau netrukus naująją klasę galėsi pavadinti savo antrąja šeima!
Būtinai pranešk, kaip seksis :)


5 Komentarai

 1. Sveikos. Ar dar galima rašyti anketas į blog`o rašytojas ? Labai noriu ja tapti ir tą dieną kai buvo rinkimai, nespėjau parašyti laiško jums. Tai ar galima? Ačiū, už atsakymą. :)

  AtsakytiPanaikinti
 2. Aqilė - Ačiū! :)
  Austii - Žinok, net nežinau ką tau atsakyti, rašyk šio blog'o adminei.

  AtsakytiPanaikinti
 3. Labai patiko! Iš tikrųjų, tavo tokie išsamūs ir gražūs atsakymai, kad neturiu ko pasakyt! :D

  AtsakytiPanaikinti
 4. Labai patiko! Kaip sakė Eve Lyn, išsamūs atsakymai ir, turiu pasakyti, taiklūs bei teisingi. Šaunuolė!

  AtsakytiPanaikinti