Sveikos, skaitytojos

 
 
 
 

Kai oras, vos perkopus rugsėjo mėnesį, mainosi iš šiltų saulės spindulių į vėsius bei darganotus šaltukus, nieko veikti nebesinori. Susirangai šiltoje koldroje, pasidarai karštos, iš per vasarą surinktų arbatžolių, arbatos dideliame puodelyje su medumi ir stebi, kaip žmonės, apsiginklavę lietsargiais skuba į namus. O dar ta nelaukta mokykla, nauji namų darbai..
Siūlau bent truputį atsipūsti ir pasigaminti be galo skanų, nesunkų ir šiltą desertą, kurio kvapas, pasklidęs po visus namus, nuteiks itin puikiai. Taip pat, tai labai sveikas patiekalas, tinkantis tiek pusryčiams, tiek užkąsti, kai kažko nori, bet nežinai ko...  :) So, let's go!

Kadangi mano fotoaparatas po atostogų sugedo ir dabar neturiu su kuo užfiksuoti kiekvieno žingsnio kepant šį skanėstą, pamėginsiu tai nupasakoti ir rasti kuo panašesnį paveiksliuką internete. (Identiškai tokio pačio recepto internete neradau..)

Reikės:
1. Šviežių obuolių (geriau didesni), o jų skaičius nesvarbus, priklauso nuo to, kiek žadi žmonių jais vaišinti;
2. Riešutai. Rinkis tuos, kuriuos labiausiai mėgsti;
3. Razinos;
4. Medus (jei nemėgsti, gali pakeisti cukrumi, cinamonu, ar t.t.)

Kaip gaminti:
Pirmiausia pasidaryk įdarą. Užmerk 5-10 minučių razinas, susmulkink riešutus. Sumaišyk medų, razinas, riešutus ir trumpam palik pastovėti, kad susigertų medus. Tuo metu nuplauk švariai obuolius (jei kieta žievė, gali ją ir nulupti, bet aš pati visad kepu su žievele, nekenkia skoniui), nupjauk virūnėlę, išskaptuok sėklalizdžius, tik daug obuolio turinio neišpjauk. Padarytu saldžiu įdaru įdaryk obuolius ir visus juos sudėk į kepimo skardą, pertiestą sviestiniu popierium. Pašauk į orkaitę (150 laipsnių) ir palaikyk apie 15 minučių. Kepimo laikas priklauso nuo obuolio sunokimo, tad stebėk. Kai obuoliai bus beveik iškepę, obuolio viršų patepk trupučiu standžiai suplaktu kiaušinio baltymu su cukrumi ir vėl pašauk. Dar kelias minutes palaikyk ir išjunk orkaitę. Štai tau ir skanumynas!

Skanaus!
Labanaktis ;)
*Gal kepėt ką nors neseniai, kas buvo labai skanu ir įsimintina? Komentuokit, pasidalinkit :))

3 Komentarai

  1. Jau taaaip skaniai atrodo, būtinai darysiu, kai tik medaus bus :DD

    AtsakytiPanaikinti
  2. Akvile - tikrai verta. Ir skanu ir sveika!
    ^^ Eve Lyn ^^ - Iš tikrųjų net nežinau, nes žinojau apie jį ne iš interneto, bet iš mamos. Tai tarkim "Gardusis rudens skenduolis" :DD

    AtsakytiPanaikinti