Įdomybės iš viso pasaulio Šiandien paruošiau jums straipsnį, surinkusi įdomių faktų apie įvairius dalykus. Tikiuosi tai jus sudomins ir bent kiek praplės jūsų akiratį :)

Kaip sveikinamasi įvariose šalyse?

Pasaulyje yra daugybė skirtingų kraštų, juose gyvena žmonės su įvairiomis manieromis ir papročiais, tad ir sveikinamasi skirtingai:

JAV vyrams yra įprasta susitikus paspausti rankas, tačiau pasibučiuoti sveikinantis yra nepriimtina.
Didžiojoje Britanijoje rankos paspaudžiamos tik susipažįstant. Įprastai sveikinamasi tiesiog pasakant "Hello".
Prancūzijoje tiek vaikai, tiek suaugę, paspaudžia rankas ir pasibučiuoja į abu skruostus kaskart, kai susitinka ar atsisveikina. Štai kodėl prancūzai mano, kad Britai yra nedraugiški ir nemandagūs.
Japonijoje priimta susitikus nusilenkti vienas kitam.
Polinezijoje sveikinantis paimama kito žmogaus ranka ir ja trenkiama sau į veidą.
Eskimai sveikinasi pasitrindami nosimis.
Tibete yra labai mandagu iškišti kitam liežuvį. Taip parodoma, kad neturi piktų kėslų.


Faktai apie įžymius žmones:

Julijaus Cezario autografas yra vertas 2 mln. dolerių, deja, dar nė vienas nerastas.

Populiariausi vakarietiški vardai Kinijoje - Jėzus Kristus, Ričardas Niksonas ir Elis Preslis.

Suknelė, kurią dėvėjo Marilyn Monroe, parduota už 14 000 dol.

Kai mirė Albertas Einšteinas, paskutinius savo žodžius jis nusinešė su savimi. Ligoninės seselė nesuprato vokiškai.

Mocartas niekada nelankė mokyklos.


Keisti sutapimai

Žodynas žodį „atsitiktinumas“ apibudina kaip ryšį tarp dviejų ar daugiau įvykių vienu metu. Ar tai iš tiesų tėra atsitiktinumas, o gal likimas? Sutapimai vyksta visą laiką, labiausiai tarp žmonių, bet kai kurie iš įvykių yra keistesni nei įprastai. Niekas negali paneigti galimybės, kad antgamtinės jėgos čia gali būti prisidėjusios.
10. Johanas Wolfgangas von Goethe, 18-ojo amžiaus vokiečių poetas jojo Drusenheimo keliu. Netoliese pastebėjo jaunuolį, kuris atrodė lygiai taip pat kaip jis, bet dėvėjo pilką kostiumą aptrauktą auksu. Po aštuonerių metų von Goethe vėl keliavo tuo pačiu keliu, tačiau priešinga kryptimi. Prisiminęs keistą įvykį pastebėjo, kad jis vilki pilką kostiumą aptrauktą auksu, kaip anas matytas vaikinas. Tada suprato, kad prieš aštuonerius metus jis matė save.

9. Kai Amerikiečių romanistė Anne Parrish 1920 metais lankėsi knygynuose Paryžiuje, ji atrado savo vaikystės pamėgtą knygą „Džekas šaltis ir kitos istorijos“. Ji iš karto savo vyrui parodė, kad šios istorijos buvo jos mėgstamiausios. Su vyru atvertė knygą ir buvo priblokšti tuo, ką perskaitė vidinės viršelio pusės viršuje: „Anne Parrish, 209 N. Weberio gatvė, Coloradas.. Ji suprato radusi savo vaikystės knygą.

8. 1858 metais Robertas Fallonas buvo nušautas tų, su kuriais jis žaidė pokerį. Falonas, jų teigimu, laimėjo 600 $ sukčiaudamas. Liko tuščia Falono vieta ir niekas iš žaidėjų nenorėjo pasiimti nelaimingųjų 600 $. Jie rado naują žaidėją, kuris užims Falono vietą ir davė jam mirusiojo 600 $. Policija atvyko ištirti nužudimą, naujasis žaidėjas iš turėtųjų 600 $ laimėjimais gavo 2,200 $. Policija pareikalavo, kad originalius 600 $ perduotų Falono artimiesiams. Tyrimas atskleidė, kad naujas žaidėjas pasirodo esąs Falono sūnus, kuris nematė savo tėvo septynerius metus.

7. Markas Tvenas buvo populiarus amerikiečių rašytojas, kuris parašė tokias knygas kaip Tomo Sojerio ir Heklberio Fino nuotykiai. Markas Tvenas gimė Halio kometos pasirodymo dieną 1835 m. ir mirė 1910m. būtent tą dieną, kai ši kometa pasirodė antrąsyk. 1909 metais pats išprognozavo savo likimą sakydamas: „Aš gimiau su Halio kometa, kitais metais numatytas jos kitas pasirodymas ir aš tikiuosi išeiti kartu su ja“.

6. Henris Zielglandas galvojo, kad jis apgavo likimą. 1883 metais jis nutraukė santykius su savo drauge, kuri iš sielvarto nusižudė. Mergaitės brolis buvo toks įniršęs, kad jis sumedžiojo Zieglandą ir šovė į jį. Brolis manė nužudęs Zieglandą, todėl atsuko ginklą į save ir nusižudė. Bet Zieglandas nebuvo nužudytas. Kulka tik nubrozdino veidą ir tada nuskrido į medį. Zieglandas galvojo apie save kaip apie laimingą žmogų. Po kelerių metų Henris Zieglandas nusprendė nukirsti didelį medį, kuriame vis dar buvo kulka. Užduotis atrodė tokia sunki, kad jis sugalvojo jį susprogdinti dinamitu. Sprogimo metu medyje buvusi kulka skriejo tiesiai Zieglandui į galvą ir jį nužudė.


5. 1975 metais važiuojant mopedu į Bermudą, vyras netyčia atsitrenkė į taksi ir mirė. Po vienerių metų šio žmogaus brolis žuvo lygiai tokiu pat būdu. Brolis važiavo tuo pačiu mopedu ir žuvo tame pačiame ruože. Neįtikimiausia tai, kad brolis atsitrenkė į tą pačią taksi, kurią vairavo tas pats vairuotojas ir net su tuo pačiu keleiviu!

4. Sausio mėnesio straipsnyje, 1980 leidime Reader Digest pranešė apie keistą identiškų dvynių berniukų gyvenimą. Dvyniai buvo atskirti nuo gimimo Ohajuje ir įvaikinti skirtingose šeimose. Po keturiasdešimties metų jie surado vienas kitą ir pasikalbėję pamatė, kad jų gyvenimas ėjo neįtikėtinai lygiagrečiai. Abu berniukai buvo pavadinti Džeimsais. Abu mokėsi teisėsaugos. Abu turi braižybos ir dailidės sugebėjimų. Jie abu vedė moterį vardu Linda ir turi po sūnų, kurių vardai Džeimsas Alanas ir Džeimsas Allan. Abu broliai vėliau išsiskyrė ir vedė moterį vardu Betė. Jų abiejų šunų vardai Žaislas.

3. 19-ojoamžiaus žymus siaubo rašytojas Edgaras Allanas Poe parašė knygą pavadinimu “Pasakojimas apie Arturą Gordoną Pymą”. Knyga buvo apie 4 žmones, išgyvenusius laivo sudužimą, kurie eilę dienų plūduriavo atviroje valtyje, kol galiausiai nusprendė nužudyti ir suvalgyti jungą, vardu Richardas Parkeris. 1884 metais, praėjus nemažai metų nuo knygos parašymo, sudužo laivas, iš kurio išsigelbėjo 4 žmonės ir eilę dienų išbuvo atviroje valtyje. Galiausiai, 3 vyriausi įgulos nariai nutarė užmušti ir suvalgyti jungą. Jungos vardas buvo Richardas Parkeris.

2. “ Tada ateina Tomas Džefersonas ir Džonas Adamsas, du iš Amerikos steigėjų. Džefersonas paruošia nepriklausomybės deklaraciją, rodydamas projektus D. Adamsui, kuris (su Benjaminu Franklinu) padėjo redaguoti ir patobulinti ją. Kontinentinis kongresas patvirtino dokumentą 1776 m. liepos 4 “. Keista tai, kad tiek Džefersonas, tiek Adamsas mirė tą pačią dieną, liepos 4 d. 1826 metais- lygiai 50 metų nuo Nepriklausomybės deklaracijos pasirašymo.

1. Karalius Umberto, Italijoje, Monzos mieste nuvyko į nedidelį restoraną vakarienės kartu su  Generolu Emiliu Ponzu-Voglia. Kai savininkas paėmė iš Karaliaus užsakymą, karalius pastebėjo, kad jis ir restorano savininkas panašūs tiek iš veido tiek iš sudėjimo. Abu vyrai pradėjo svarstyti ryškius panašumus ir rado daug daugiau panašumų. Abu vyrai gimę toje pačioje vietoje, tą pačią dieną, tais pačiais metais (1884 metų kovo 14, Italijoje, Turine). Tą dieną kai karalius vedė Karalienę Margaritą, restorano savininkas vedę moterį, vardu Margarita. Savininkas atidarė savo restoraną tą pačią dieną, kai karalius Umberto buvo karūnuotas Italijos karaliumi. 1900 metų liepos 29 dieną karalius Umberto buvo informuotas, kad restorano savininkas mirė, kai vyko paslaptingas susišaudymas. Umberto, bandantį išreikšti apgailestavimą nužudė minioje buvęs anarchistas.14 Komentarai

 1. Daugiau tokiu straipsniu noretusi, vietoj visokiu muziku, filmu, serialu ir t.t.

  AtsakytiPanaikinti
 2. ten kur apie Anne Parrish ir jos knyga, tai buvo toks filmas...

  AtsakytiPanaikinti
 3. Labai patiko ir tikrai norėtus daugiau tokių straipsnių ;)

  AtsakytiPanaikinti
 4. Straipsnis tikrai įdomus :), bet daug ką praleidau :D,nes neturiu laiko daug skaityt

  AtsakytiPanaikinti
 5. Laaaabai įdomus straipsnis :) Dažniau tokius rašyk :)

  AtsakytiPanaikinti