Interneto poveikis jaunimuiSveikos mielosios!

Turbūt dabartiniais laikais, sunkiai atrastumėme žmogų kuris  nei karto nėra pasinaudojęs internetu. Internetas tapo mūsų visų kasdienybė bei gyvenimo dalis. O dingęs internetas veda link depresijos. Internetas yra lyg antras, slaptas gyvenimas. Kur gali būti koks nori ir būti kuo nori. Tačiau ne visada internetas yra toks geras dalykas kaip mums visiems atrodo, kartais žmogaus gyvenime, didelį randą būtent internetas ir palieka. Tad apie tai ir noriu šiandiena pakalbėti, apie interneto poveikį jaunimui, bei jo žalą. Su šiuo straipsniu noriu jums merginos parodyti, kad internete iš tikrųjų reikia pasisaugoti, ir netikėti kiekvienu  ten sakomu žodžiu. :)

Internetas - tai žodis kurį  pasakome beveik kiekvieną dieną. Jis mums padeda daugelyje dalykų : namų darbų ruošai, mokymuisi, sužinojimui daug naują, bendravimui, ir daugeliui kitų svarbių dalykų. Tačiau ne visada internetas mums padeda, na kalbu ne apie internetą bet po jo sparnu besiglaudžiančiais žmonės.Nes būtent jie per internetą ir pridaro daug žalos daugelio gyvenime.

Visų pirma norėčiau pakalbėti, apie susirašinėjimą internetu, nes pati apie tai žinau daugiausia, ir tai man pačiai paliko gan didelį randą( bet apie tai pakalbėsime vėliau :)). Tai gi, kartais visai nekaltos žinutės su nepažįstamais žmonėmis internete gali virsti gyvenimo košmaru. Tai gali sugriauti mūsų gyvenimą. Nieko nesakau, nevisi surašinėjimai, pasibaigia blogai, šiais laikais daugelis būtent taip ir atranda savo antrąją pusę, susiranda artimų draugų ar malonių pašnekovų. Tikrai nesiruošiu kam nors uždrausti susirašinėti su nepažįstamaisiais, tačiau tik noriu parodyti jog reikia būti atsargiems tame reikale. :) Tad pradžiai įkelsiu tikrą istoriją, kaip internetas sužlugdė vienos moteries, lietuvės gyvenimą.

Simpatija virto persekiojimu
Dvidešimt trejų metų kaunietė Inga S.  praėjusį pavasarį nevengdavo panaršyti po interneto platybes. Dabar šį pomėgį moteris keikia įvairiausiais žodžiais. „Laisvalaikiu mėgau bendrauti socialiniuose tinklapiuose, atradau žaidimą „Travianas“ ir turėdama laiko pradėjau žaisti, bendrauti su ten kuriamų aljansų nariais. Atrodo viskas labai įprasta, nesitikėjau, kad visa tai įtrauks mane į nemalonių įvykių sukūrį“
Žaidime ji susipažino su keturiasdešimt trejų metų panevėžiečiu Nerijumi M. „Pradžioje kalbėdavome tik apie žaidimą, tik vėliau jis pradėjo pasakoti apie savo kasdienybę, žmoną ir vaikus. Žinojau, kur jis dirba, tačiau apie save pasakojau mažai, nenorėjau, kad svetimas žmogus žinotų mano istoriją“, - savo mintis dėstė Inga.
Vyriškis vis dažniau kalbėjo apie savo simpatiją. Iš pradžių nedideli dėmesio ženklai buvo malonus žaidimas, tačiau žinučių kiekis kasdien vis didėjo. Nerijus žadėjo atvažiuoti į svečius. Moteris pasakė, jog nebendraus su vedusiu vyru, ji pamėgino nutraukti bet kokius santykius su Nerijumi, tai ir buvo posūkis lėmęs tolesnius įvykius.
„Man reikėjo anksčiau jį sustabdyti, bet nesitikėjau, kad bendravimas gali virsti kuo nors daugiau“, - tvirtino Inga. Nerijus tapo dar įkyresnis. Vyriškis nusipirko naują telefono kortelę, kad žmona nepastebėtų vis didėjančių sąskaitų. Negaudamas atsakymo iš Ingos, vyriškis rašydavo elektroninius laiškus, mėgino paskambinti, jis tapo nepaprastai įkyrus.
Išvydęs, jog moteris užblokavo jo „skype“, „Facebook“ vartotojo anketas, Nerijus ėmėsi „žygių“. Jis išsiaiškino kur Inga dirba, kur gyvena. Vyriškis atsiųsdavo jai gėlių, vakarais rašydavo žinutes, kuriose vaizdžiai pasakojo apie bendrą judviejų ateitį, būsimus pasimatymus, įsivaizdavo kokiais bučiniais ar glamonėmis apibertų.

Grasino nusižudyti, prarado šeimą ir darbą
Inga neatsakydavo į žinutes, tačiau kartą neapsikentųsi ji atsiliepė į eilinį Nerijaus skambutį ir pasakė, kad praneš jo žmonai apie vyro persekiojimą, jeigu reiks kreipsis ir į policiją. „Tą vakarą daugiau negavau jokių žinių, tačiau kitą rytą išėjusi iš namų pamačiau jį stovintį šalia laiptinės su didžiausia puokšte rožių. Jis stovėjo ir taip klaikiai šypsojosi, kad man norėjosi skradžiai žemę prasmegti“, - su pasibjaurėjimu pasakojo Inga. Moteris parlėkė į namus ir netrukus iš Nerijaus mobiliuoju telefonu atskriejo komlimentai, kad buvo verta važiuoti iš Panevėžio į Kauną, kad pamatytų jos nuostabias akis.
„Tą patį vakarą sulaukiau skambučio iš jo žmonos. Moteris verkdama prašė neardyti šeimos. Ji jau kurį laiką suvokė, kad vyro jausmai atšalo, tad patikrinusi sutuoktinio telefoną rado mano numeriu siųstas žinutes. Tada dėkojau Dievui, kad ji man paskambino. Pasakiau, kad jos vyras mane persekioja, kad bijau, nežinau kaip elgtis. Mes supratome viena kitą ir nutarėm bendradarbiauti“, - netikėtą įvykių posūkį prisiminė Inga.
Nerijaus žmona grįžusiam vyrui iškėlė ultimatumą: arba gyveni kaip anksčiau, arba kraustykis iš namų. Ji perspėjo, kad vaikai sužinos jo klystkelių istorijas, kad visa tai bus paviešinta draugams, giminėms ir bendradarbiams. Nerijus apsisuko ir išėjo.
Inga netrukus gavo trumpąją žinutę, kad vyriškis ketina nusižudyti. Jis rašė, jog be meilės gyvenimas yra tik praraja į kurią jis nukristų. „Nors jis mane persekiojo, tačiau niekam nelinkėjau mirties. Viską papasakojau Nerijaus žmonai, ji tikėjosi, kad tai buvo manipuliacija ir liepė neatsakyti. Ji buvo teisi“, - pasakojo Inga.
Vyriškis dar kurį laiką ieškojo Ingos. Tačiau moteris apie kiekvieną žinutę pranešdavo Nerijaus žmonai. Suvokęs, kad mylima moteris jį atstūmė, vyriškis pradėjo gerti, prarado darbą. Jo žmona stengėsi išlaikyti savo vyrą, tačiau, neapsikentusi užgauliojimų ir bjauraus elgesio, šeima jį paliko. „Jaučiausi siaubingai. Nerijaus žmona tikrai mylėjo vyrą, bet, po daugybės pastangų jį išlaikyti, palūžo. Jaučiuosi kalta išardžiusi šeimą, tikriausiai kaltės jausmo neatsikratysiu iki gyvenimo pabaigos. Nesitikėjau, kad bendravimas internetu gali peraugti į pamišusią meilę. Tai pamoka visam gyvenimui“, - apie skaudžią patirtį kalbėjo pašnekovė.
 Informacija paimta iš www.zebra.lt :)

Tai tik vienas pavyzdys kas gali atsitikti, dėl visiškai nekalto bendravimo internetu. Tačiau čia dar niekas taip baisiai nenukentėjo. Kiek kartų yra atsitikę, jog vaikinu iš interneto susižavėjusi mergina, įšeina su juo susitikti, ir dėja nebegrįžta? Dėja daugiau tokių istorijų internete neradau. Na bet manau esmę supratot, kad nereikia būti akloms, ir pasistengti laiku susiprasti kad kažkas ne taip.

Kitas dalykas kurį internete tai pat  visi naudoja tai yra, nuotraukų kėlimas į socialinius tinklapius. Tai pasitaiko ne taip dažnai, tačiau tai  vyksta, bet dėja apie tai daug informacijos neradau. Pasakysiu tiek kad tiesiog kartais mūsų kad ir Facebook'e esančios nuotraukos, gali nukeliauti į visai kitokius tinklapius. Kur manau nei viena iš mūsų visai nenorėtų dėti  nuotraukų, taip pat su jūsų nuotraukomis gali sukurti taip po gi įvairias anketas, išplatinti numerį, ir galite sulaukti tikrai keistų pasiūlymų. Tad siūlyčiau dėti į internetinius tinklapius kuo mažiau, tų apsinuoginusių, išsišokančių nuotraukų, bei kuo mažiau asmeninės informacijos nes visa tai  gali būti panaudota ne kokiems tikslams. :)

 Štai dar vienas pavyzdys kaip viena nedidelė klaida atlikta internete gali sugriauti žmogaus gyvenimą į šipulius.
15 metų kanadietė Amanda Todd rasta negyva trečiadienio naktį, praėjus vos kelioms savaitėms po to, kai mergina paplatino video siužetą, kuriame prašo palikti ją ramybėje, praneša dailymai.co.uk.
A. Todd mirties detalės dar neatskleidžiamos, tačiau įtariama, kad tai buvo savižudybė. Rugsėjo 7 d. A. Todd tinkle „Youtube“ įkėlė vaizdo siužetą, kuriame pasakoja apie tai, kaip ir kodėl iš jos šaiposi internete.
A. Todd nelaimės prasidėjo tada, kai mergina padarė klaidą - bendraudama internete parodė krūtinę. Paauglė teigė, kad nauji draugai ją vadindavo „nuostabia, gražia“ ir kitaip pataikaudavo. Todėl kai kažkas paprašė parodyti krūtinę, patikli paauglė nepagalvojo, kad daro didžiulę klaidą.
Praėjus metams po to įvykio, per socialinį tinklą „Facebook“ A. Todd parašė nepažįstamas vaikinas. Jis grasino, kad turi jos krūtinės nuotrauką ir jeigu ji nevykdys jo reikalavimų, nuotrauka bus paplatinta po visus kanalus.
Žinoma, A. Todd neatsakė į grasinimus ir vieną dieną jos namuose pasirodė policija - nuotrauka apskriejo visą internetą.
A. Todd ėmė vartoti narkotikus, gerti alkoholį, susirgo depresija, nuolatos patirdavo panikos priepuolius ir ėmė save žaloti.
Paauglę atakuodavo internete ir realiame gyvenime. Mergina kelis kartus keitė mokyklą, tačiau nepažįstamasis ją vis surasdavo ir nuotrauką paplatindavo ir tarp naujų draugų.
A. Todd pasakoja, kad padarė didžiulę klaidą, tačiau negali būti dėl to persekiojama visą gyvenimą ir nuolatos galvoja: „Kodėl aš vis dar čia?“.
Paauglė prisipažįsta, kad jau du kartus bandė žudytis. Vieną kartą išgėrė baliklio. Ligoninėje medikams pavyko išplauti jai skrandį ir išgelbėti gyvybę. Bendraamžių širdžių tai nesuminkštino. A. Todd gaudavo laiškus, kuriuose nepažįstami žmonės jai siūlydavo „geriau veikiantį baliklį“ ir rašydavo „tikiuosi, šį kartą tu išties mirsi“.
Panašu, kad atviras ir pagalbos šauksmas merginai nepadėjo. A. Todd trečiadienio naktį negyvą rado artimieji.


Read more: http://kaunodiena.lt/naujienos/uzsienis/nusizude-patyciu-internete-neatlaikiusi-paaugle-454197#ixzz2D9PGnAcS

15 metų kanadietė Amanda Todd rasta negyva trečiadienio naktį, praėjus vos kelioms savaitėms po to, kai mergina paplatino video siužetą, kuriame prašo palikti ją ramybėje, praneša dailymai.co.uk.
A. Todd mirties detalės dar neatskleidžiamos, tačiau įtariama, kad tai buvo savižudybė. Rugsėjo 7 d. A. Todd tinkle „Youtube“ įkėlė vaizdo siužetą, kuriame pasakoja apie tai, kaip ir kodėl iš jos šaiposi internete.
A. Todd nelaimės prasidėjo tada, kai mergina padarė klaidą - bendraudama internete parodė krūtinę. Paauglė teigė, kad nauji draugai ją vadindavo „nuostabia, gražia“ ir kitaip pataikaudavo. Todėl kai kažkas paprašė parodyti krūtinę, patikli paauglė nepagalvojo, kad daro didžiulę klaidą.
Praėjus metams po to įvykio, per socialinį tinklą „Facebook“ A. Todd parašė nepažįstamas vaikinas. Jis grasino, kad turi jos krūtinės nuotrauką ir jeigu ji nevykdys jo reikalavimų, nuotrauka bus paplatinta po visus kanalus.
Žinoma, A. Todd neatsakė į grasinimus ir vieną dieną jos namuose pasirodė policija - nuotrauka apskriejo visą internetą.
A. Todd ėmė vartoti narkotikus, gerti alkoholį, susirgo depresija, nuolatos patirdavo panikos priepuolius ir ėmė save žaloti.
Paauglę atakuodavo internete ir realiame gyvenime. Mergina kelis kartus keitė mokyklą, tačiau nepažįstamasis ją vis surasdavo ir nuotrauką paplatindavo ir tarp naujų draugų.
A. Todd pasakoja, kad padarė didžiulę klaidą, tačiau negali būti dėl to persekiojama visą gyvenimą ir nuolatos galvoja: „Kodėl aš vis dar čia?“.
Paauglė prisipažįsta, kad jau du kartus bandė žudytis. Vieną kartą išgėrė baliklio. Ligoninėje medikams pavyko išplauti jai skrandį ir išgelbėti gyvybę. Bendraamžių širdžių tai nesuminkštino. A. Todd gaudavo laiškus, kuriuose nepažįstami žmonės jai siūlydavo „geriau veikiantį baliklį“ ir rašydavo „tikiuosi, šį kartą tu išties mirsi“.
Panašu, kad atviras ir pagalbos šauksmas merginai nepadėjo. A. Todd trečiadienio naktį negyvą rado artimieji.


Read more: http://kaunodiena.lt/naujienos/uzsienis/nusizude-patyciu-internete-neatlaikiusi-paaugle-454197#ixzz2D9PGnAcS
15 metų kanadietė Amanda Todd rasta negyva trečiadienio naktį, praėjus vos kelioms savaitėms po to, kai mergina paplatino video siužetą, kuriame prašo palikti ją ramybėje, praneša dailymai.co.uk.
A. Todd mirties detalės dar neatskleidžiamos, tačiau įtariama, kad tai buvo savižudybė. Rugsėjo 7 d. A. Todd tinkle „Youtube“ įkėlė vaizdo siužetą, kuriame pasakoja apie tai, kaip ir kodėl iš jos šaiposi internete.
A. Todd nelaimės prasidėjo tada, kai mergina padarė klaidą - bendraudama internete parodė krūtinę. Paauglė teigė, kad nauji draugai ją vadindavo „nuostabia, gražia“ ir kitaip pataikaudavo. Todėl kai kažkas paprašė parodyti krūtinę, patikli paauglė nepagalvojo, kad daro didžiulę klaidą.
Praėjus metams po to įvykio, per socialinį tinklą „Facebook“ A. Todd parašė nepažįstamas vaikinas. Jis grasino, kad turi jos krūtinės nuotrauką ir jeigu ji nevykdys jo reikalavimų, nuotrauka bus paplatinta po visus kanalus.
Žinoma, A. Todd neatsakė į grasinimus ir vieną dieną jos namuose pasirodė policija - nuotrauka apskriejo visą internetą.
A. Todd ėmė vartoti narkotikus, gerti alkoholį, susirgo depresija, nuolatos patirdavo panikos priepuolius ir ėmė save žaloti.
Paauglę atakuodavo internete ir realiame gyvenime. Mergina kelis kartus keitė mokyklą, tačiau nepažįstamasis ją vis surasdavo ir nuotrauką paplatindavo ir tarp naujų draugų.
A. Todd pasakoja, kad padarė didžiulę klaidą, tačiau negali būti dėl to persekiojama visą gyvenimą ir nuolatos galvoja: „Kodėl aš vis dar čia?“.
Paauglė prisipažįsta, kad jau du kartus bandė žudytis. Vieną kartą išgėrė baliklio. Ligoninėje medikams pavyko išplauti jai skrandį ir išgelbėti gyvybę. Bendraamžių širdžių tai nesuminkštino. A. Todd gaudavo laiškus, kuriuose nepažįstami žmonės jai siūlydavo „geriau veikiantį baliklį“ ir rašydavo „tikiuosi, šį kartą tu išties mirsi“.
Panašu, kad atviras ir pagalbos šauksmas merginai nepadėjo. A. Todd trečiadienio naktį negyvą rado artimieji.


Read more: http://kaunodiena.lt/naujienos/uzsienis/nusizude-patyciu-internete-neatlaikiusi-paaugle-454197#ixzz2D9PGnAcS
15 metų kanadietė Amanda Todd rasta negyva trečiadienio naktį, praėjus vos kelioms savaitėms po to, kai mergina paplatino video siužetą, kuriame prašo palikti ją ramybėje, praneša dailymai.co.uk.
A. Todd mirties detalės dar neatskleidžiamos, tačiau įtariama, kad tai buvo savižudybė. Rugsėjo 7 d. A. Todd tinkle „Youtube“ įkėlė vaizdo siužetą, kuriame pasakoja apie tai, kaip ir kodėl iš jos šaiposi internete.
A. Todd nelaimės prasidėjo tada, kai mergina padarė klaidą - bendraudama internete parodė krūtinę. Paauglė teigė, kad nauji draugai ją vadindavo „nuostabia, gražia“ ir kitaip pataikaudavo. Todėl kai kažkas paprašė parodyti krūtinę, patikli paauglė nepagalvojo, kad daro didžiulę klaidą.
Praėjus metams po to įvykio, per socialinį tinklą „Facebook“ A. Todd parašė nepažįstamas vaikinas. Jis grasino, kad turi jos krūtinės nuotrauką ir jeigu ji nevykdys jo reikalavimų, nuotrauka bus paplatinta po visus kanalus.
Žinoma, A. Todd neatsakė į grasinimus ir vieną dieną jos namuose pasirodė policija - nuotrauka apskriejo visą internetą.
A. Todd ėmė vartoti narkotikus, gerti alkoholį, susirgo depresija, nuolatos patirdavo panikos priepuolius ir ėmė save žaloti.
Paauglę atakuodavo internete ir realiame gyvenime. Mergina kelis kartus keitė mokyklą, tačiau nepažįstamasis ją vis surasdavo ir nuotrauką paplatindavo ir tarp naujų draugų.
A. Todd pasakoja, kad padarė didžiulę klaidą, tačiau negali būti dėl to persekiojama visą gyvenimą ir nuolatos galvoja: „Kodėl aš vis dar čia?“.
Paauglė prisipažįsta, kad jau du kartus bandė žudytis. Vieną kartą išgėrė baliklio. Ligoninėje medikams pavyko išplauti jai skrandį ir išgelbėti gyvybę. Bendraamžių širdžių tai nesuminkštino. A. Todd gaudavo laiškus, kuriuose nepažįstami žmonės jai siūlydavo „geriau veikiantį baliklį“ ir rašydavo „tikiuosi, šį kartą tu išties mirsi“.
Panašu, kad atviras ir pagalbos šauksmas merginai nepadėjo. A. Todd trečiadienio naktį negyvą rado artimieji.


Read more: http://kaunodiena.lt/naujienos/uzsienis/nusizude-patyciu-internete-neatlaikiusi-paaugle-454197#ixzz2D9PGnAcS
Amanda Todd
Internete patyčių neatlaikiusi mergina
15 metų kanadietė Amanda Todd rasta negyva trečiadienio naktį, praėjus vos kelioms savaitėms po to, kai mergina paplatino video siužetą, kuriame prašo palikti ją ramybėje, praneša dailymai.co.uk.
A. Todd mirties detalės dar neatskleidžiamos, tačiau įtariama, kad tai buvo savižudybė. Rugsėjo 7 d. A. Todd tinkle „Youtube“ įkėlė vaizdo siužetą, kuriame pasakoja apie tai, kaip ir kodėl iš jos šaiposi internete.
A. Todd nelaimės prasidėjo tada, kai mergina padarė klaidą - bendraudama internete parodė krūtinę. Paauglė teigė, kad nauji draugai ją vadindavo „nuostabia, gražia“ ir kitaip pataikaudavo. Todėl kai kažkas paprašė parodyti krūtinę, patikli paauglė nepagalvojo, kad daro didžiulę klaidą.
Praėjus metams po to įvykio, per socialinį tinklą „Facebook“ A. Todd parašė nepažįstamas vaikinas. Jis grasino, kad turi jos krūtinės nuotrauką ir jeigu ji nevykdys jo reikalavimų, nuotrauka bus paplatinta po visus kanalus.
Žinoma, A. Todd neatsakė į grasinimus ir vieną dieną jos namuose pasirodė policija - nuotrauka apskriejo visą internetą.
A. Todd ėmė vartoti narkotikus, gerti alkoholį, susirgo depresija, nuolatos patirdavo panikos priepuolius ir ėmė save žaloti
Paauglę atakuodavo internete ir realiame gyvenime. Mergina kelis kartus keitė mokyklą, tačiau nepažįstamasis ją vis surasdavo ir nuotrauką paplatindavo ir tarp naujų draugų.
A. Todd pasakoja, kad padarė didžiulę klaidą, tačiau negali būti dėl to persekiojama visą gyvenimą ir nuolatos galvoja: „Kodėl aš vis dar čia?“.
Paauglė prisipažįsta, kad jau du kartus bandė žudytis. Vieną kartą išgėrė baliklio. Ligoninėje medikams pavyko išplauti jai skrandį ir išgelbėti gyvybę. Bendraamžių širdžių tai nesuminkštino. A. Todd gaudavo laiškus, kuriuose nepažįstami žmonės jai siūlydavo „geriau veikiantį baliklį“ ir rašydavo „tikiuosi, šį kartą tu išties mirsi“.
Panašu, kad atviras ir pagalbos šauksmas merginai nepadėjo. A. Todd trečiadienio naktį negyvą rado artimieji.
Informacijos paimta iš : www.kaunodiena.lt
Norėdami pažiūrėti šios merginos atsisveikinimo video spauskite ČIA
15 metų kanadietė Amanda Todd rasta negyva trečiadienio naktį, praėjus vos kelioms savaitėms po to, kai mergina paplatino video siužetą, kuriame prašo palikti ją ramybėje, praneša dailymai.co.uk.
A. Todd mirties detalės dar neatskleidžiamos, tačiau įtariama, kad tai buvo savižudybė. Rugsėjo 7 d. A. Todd tinkle „Youtube“ įkėlė vaizdo siužetą, kuriame pasakoja apie tai, kaip ir kodėl iš jos šaiposi internete.
A. Todd nelaimės prasidėjo tada, kai mergina padarė klaidą - bendraudama internete parodė krūtinę. Paauglė teigė, kad nauji draugai ją vadindavo „nuostabia, gražia“ ir kitaip pataikaudavo. Todėl kai kažkas paprašė parodyti krūtinę, patikli paauglė nepagalvojo, kad daro didžiulę klaidą.
Praėjus metams po to įvykio, per socialinį tinklą „Facebook“ A. Todd parašė nepažįstamas vaikinas. Jis grasino, kad turi jos krūtinės nuotrauką ir jeigu ji nevykdys jo reikalavimų, nuotrauka bus paplatinta po visus kanalus.
Žinoma, A. Todd neatsakė į grasinimus ir vieną dieną jos namuose pasirodė policija - nuotrauka apskriejo visą internetą.
A. Todd ėmė vartoti narkotikus, gerti alkoholį, susirgo depresija, nuolatos patirdavo panikos priepuolius ir ėmė save žaloti


Read more: http://kaunodiena.lt/naujienos/uzsienis/nusizude-patyciu-internete-neatlaikiusi-paaugle-454197#ixzz2D9QG3fES
15 metų kanadietė Amanda Todd rasta negyva trečiadienio naktį, praėjus vos kelioms savaitėms po to, kai mergina paplatino video siužetą, kuriame prašo palikti ją ramybėje, praneša dailymai.co.uk.
A. Todd mirties detalės dar neatskleidžiamos, tačiau įtariama, kad tai buvo savižudybė. Rugsėjo 7 d. A. Todd tinkle „Youtube“ įkėlė vaizdo siužetą, kuriame pasakoja apie tai, kaip ir kodėl iš jos šaiposi internete.
A. Todd nelaimės prasidėjo tada, kai mergina padarė klaidą - bendraudama internete parodė krūtinę. Paauglė teigė, kad nauji draugai ją vadindavo „nuostabia, gražia“ ir kitaip pataikaudavo. Todėl kai kažkas paprašė parodyti krūtinę, patikli paauglė nepagalvojo, kad daro didžiulę klaidą.
Praėjus metams po to įvykio, per socialinį tinklą „Facebook“ A. Todd parašė nepažįstamas vaikinas. Jis grasino, kad turi jos krūtinės nuotrauką ir jeigu ji nevykdys jo reikalavimų, nuotrauka bus paplatinta po visus kanalus.
Žinoma, A. Todd neatsakė į grasinimus ir vieną dieną jos namuose pasirodė policija - nuotrauka apskriejo visą internetą.
A. Todd ėmė vartoti narkotikus, gerti alkoholį, susirgo depresija, nuolatos patirdavo panikos priepuolius ir ėmė save žaloti.
Paauglę atakuodavo internete ir realiame gyvenime. Mergina kelis kartus keitė mokyklą, tačiau nepažįstamasis ją vis surasdavo ir nuotrauką paplatindavo ir tarp naujų draugų.
A. Todd pasakoja, kad padarė didžiulę klaidą, tačiau negali būti dėl to persekiojama visą gyvenimą ir nuolatos galvoja: „Kodėl aš vis dar čia?“.
Paauglė prisipažįsta, kad jau du kartus bandė žudytis. Vieną kartą išgėrė baliklio. Ligoninėje medikams pavyko išplauti jai skrandį ir išgelbėti gyvybę. Bendraamžių širdžių tai nesuminkštino. A. Todd gaudavo laiškus, kuriuose nepažįstami žmonės jai siūlydavo „geriau veikiantį baliklį“ ir rašydavo „tikiuosi, šį kartą tu išties mirsi“.
Panašu, kad atviras ir pagalbos šauksmas merginai nepadėjo. A. Todd trečiadienio naktį negyvą rado artimieji.


Read more: http://kaunodiena.lt/naujienos/uzsienis/nusizude-patyciu-internete-neatlaikiusi-paaugle-454197#ixzz2D9PGnAcS

Kelios saugaus elgesio internete taisykles : 
1. Visų pirma, jokiu būdu neviešink savo asmeninės informacijos internete. T.y. telefono numerio, pavardės, namų adreso, asmens kodo.
2.  Susidūręs internete su nepažįstamu žmogumi, jokiu būdu nepasakok jam savo informacijos, išlik atsargus bei budrus, atsisakyk bet kokių jo siūlymų, nustok bendrauti su juo vos kils kokių nors įtarimų.
3. Patyręs patyčias internete, informuok to tinklapio administratorius, viską pasakyk savo artimiesiems bei jei patyčios nesiliaus pranešk apie tai policijai.
4. Po interneto naudojimosi viešoje prieigoje, būtinai uždaryk visus svetainių langus bei išeik iš sistemos( atsijunk)!

Na o dabar manau atėjo pats laikas man papasakoti  savo istoriją, kuri taip po gi vyko internete, ir gan ilgą laiką. Nenoriu per daug išsiplėsti tad rašysiu viską labiau apibendrintai. :)
 Tai gi, viskas prasidėjo prieš trejus metus. Visiems gerai žinomame tinklapyje ONE.LT . Tuo laiku be galo populiarus filmas '' Twilight''. Ir daugelis merginų, ONE.LT tinklapyje susikurdavo netikrą, kitaip jų vadinamą ''fanų'' anketą. Aš taip pat buvau ne išimtis, ir susikūriau ''fanų anketą''. Būtent tuo laikotarpiu buvau susipykusi su vienu žmogumi kuris man kažkada buvo brangus, ir aš nieko nenorėjau nei matyti nei girdėti tuo tarpu. Tad ONE.LT buvo gera vieta praleisti laisvalaikį. Tuomet pradėjau susirašinėti su ten pasivadinusiu vaikinu Edvardu ( o dieve kiek ten daug anketų buvo su Edvardais ir Belutemis :D ), aš visuomet galvojau kad realybėje tai yra mergina, ir per daug nekreipiau dėmesio į tai, tiesiog sakiau sau jog ten netikras pasaulis ir nereikia jo per daug sureikšminti. Tačiau vieną kartą pradėjus mums su juo kalbėti apie realųjį pasaulį, jis pasakė kad ir realybėj yra vaikinas. Žinoma aš apsidžiaugiau, nes su juo sutariau tikrai gerai, ir be proto juo pasitikėjau. Mes pradėjome bendrauti kaip tikrieji mes, o ne tai kuo mes apsimetėme, nors jau aš taip maniau. Turbūt nebuvo daugiau tokio žmogaus su kuriuo man bendrauti būtų taip lengva ir gera, mes buvome labai panašūs, abu kairiarankiai, ožiaragiai, su labai panašia nuomone. Jis sakė jog nekenčia romantikos, tačiau jo pasakyti žodžiai, kažkodėl dar ir dabar yra įstrigę mano galvoje. Mes abu nemėgome Paryžiaus už jo nuvalkiota meilę. Pamažu tai tapo tas žmogus su kuriuo pradėjau įsivaizduoti ateitį. Tiesa mus skyrė daug kilometrų, niekada nebuvome susitikę, ar kalbėję telefonu, tik matėme vienas kito nuotraukas. Bet aš juo labai pasitikėjau. Ir dėl jo būčiau padariusi labai daug. Bet aš visuomet žinojau, kad čia ne pasaka ir viskas negali būti taip nuostabu ir spalvota. Taip mes iš bendravome daugiau nei dvejus metus. Atėjo vasarą, pradėjome galvoti apie susitikimą. Kadangi jis gyveno Klaipėdoje, o aš Rokiškyje tad mus skyrė ilgų keturių valandų kelias. Jis žadėjo atvažiuoti pas mane. Tėvai apie jį nieko nežinojo. Jau vasarai gerai įpusėjus, tėvai pasiūlė man pasiimti geriausią draugę ir su jais kartu važiuoti į jūros šventę, kuri kaip žinote vyksta Klaipėdoje. O kad būtumėte matę kaip aš bėgau krautis daiktų, neįsivaizdavau kokius rūbus man pasiimti. Aš jam pasakiau kad atvažiuoju į Klaipėda tačiau jis nelabai kreipė į tai dėmesį, ir net nebuvo nusiteikęs kalbėti apie susitikimą, o aš irgi to bijojau, nes kažkodėl jaučiau jog kai susitiksim kažkas pasikeis, gal jis nusivils manimi? O gal aš juo, na bet tai juk buvo neįmanoma, jis man buvo nepakartojamas. Tad jau man atsidūrus Klaipėdoje, mano draugė ėmė ir paskambino jam ( už tai turbūt liksiu jai dėkinga visą gyvenimą ), jai buvo keista kaip du žmonės taip tinkantys vienas kitam, esantys toje pačioje vietoje gali nesusitikti! Nenoriu sakyti kaip viskas baigėsi. Tiesiog mes nesusitikome, aš su juo nepakalbėjau, mano draugė taip pat, tiesiog išgirdau tai ko niekada nesitikėjau išgirsti( o gal giliai širdį kaip tik ir žinojau kad tai išgirsiu). Kaltinu save kad buvau tokia kvaila ir akla, ir taip pasitikėjau žmogumi, kuris tam tikra prasme sugadino mano gyvenimą. Štai jau praėjo keturi mėnesiai, kaip nebebendrauju su juo. Iš pradžių aš be galo pykau ant jo už tai kad jis mane taip įskaudino, tačiau visai neliūdėjau, o dabar praėjus šitiek laiko darosi gan keista, jog kažkam atsitikus negriebiu telefono į rankas, ir nerašau jam. Tikriausiai dabar jums labai smalsu kaip viskas baigėsi ar ne? Pasakyčiau, bet nenoriu viso to platinti visai Lietuvai, nes žinau kad šį tinklapį skaito ir keletas mano pažįstamų ir jie nežino šios istorijos ir nenoriu kad žinotų, nes... gal man tiesiog gėda? Kad patikėjau tuo žmogumi? O gal gėda pripažinti tai kas paaiškėjo nuvažiavus į Klaipėda?
Na bet kas ištikrūjų norės išgirsti kaip viskas baigėsi, visuomet galite man rašyti
į skype : atenor98 , arba facebook'ą : Roneta Grižaitė. :) Parašykite ir aš jums pasakysiu šios istorijos pabaigą ( jeigu prižadėsite jos niekam nesakyti :D ).

Ir noriu papasakoti jums dar vieną, tikrą istorija kuri atsitiko mano gerai draugei ( tiesa, su ja susipažinau taip pat per internetą)  Lanai. : )
Lana vieną vakarą sedėdama  prie kompiuterio, ir bendraudama su žmonėmis per ''chatroulete'' susipažino su vienu vaikinu vardu Ahmed. Ir jau po kelių dienų jie pradėjo bendrauti per skype'ą, apsimainė facebook'o kontaktais. : ) Viskas klostėsi gerai, jie labai draugiškai sutardavo, Ahmed'as sakydavo jai nuostabius žodžius, jie svajodavo apie gyvenimą kartu.  Tačiau Ahmed'as facebook'e dažnai like'indavo kitų merginų nuotraukas, ir dėdavosi daug nuotraukų su kitomis merginomis kurias Lanai pristatydavo kaip seses, ar drauges. Vieną dieną jis Lanai atsiuntė nuotrauką, kurioje jis ant krūtinės pasirašęs jos vardą su širdele. Viskas klostėsi gerai, kol vieną dieną Lana neužtiko vienos merginos fotoalbume esančios Ahmed'o nuotraukos, kurioje jis buvo pasirašęs ant krūtinės visai kitos merginos vardą  Išaiškėjo tai jog jis taip apgaudinėjo daugelį merginų.
Tad štai jums dar vienas pavyzdys, kaip negalima pasitikėti žmonėmis internete, kad ir kokie nuostabūs ir geri jie be atrodytų :)

Na o pabaigai kelių merginų nuomonės apie interneto poveikį jaunimui :))

Deboros nuomonė :
Kadangi tema apie interneto poveikį jaunimui. Tai manau, kad jis nėra labai geras. Nes daugelis mūsų turi priklausomybę jam. Ypač didelę įtaką daro socialiniai tinklai. Mes tampame jiems priklausomi, ir be jų neištveriame nei dienos. Yra ir geroji pusė tai, kad čia mes susirandam draugų, bendraujame ir pnš. Bet vis dėl to, ar nėra geriau būtų realybėj susipažinti, juk internete žmonės skiriasi negu realybėj, tiek išvaizda, tiek charakteriu, per internetą mes galime būti bet kuo, bet realybėje tai yra sunkiau. Esu girdėjusi nemažai istorijų apie tai, kaip jauni žmonės, praranda pinigus, sužino, kad bendravo su pana arba vaikinu arba tiesiog įsipareigojo ir sužinojo, kad jis/ji buvo neištikima. Ištiktųjų visiems norėčiau palinkėti, kad kuo mažiau būtų tų nesusipratimų internete, kad mažiau pasitikėtumėte žmonėmis jame ir, kad nebūtų priklausomybės socialiniam tinklapiams.

Valdone( dėja nežinau tikro šios merginos vardo) nuomonė :
Na, mano nuomone, interneto poveikis jaunimui yra labai didelis, nes, tarkim, kalbant apie žaidimus, tai ypatingai jaunus žmones labai įtraukia, atima daug laiko ir visiškai nereikalingai. Visi tokie dalykai, kad ir tas pats facebook įtraukia, nes vakare, kai prisėdi daryt namų darbų įsijungi kompiuterį, pasijungi fb, tada bandai daryt, tada kas nors parašo, ir taip be galo, be krašto. Tai čia vienas minusas, kad prie interneto, prie tų pokalbių svetainių prisiriši, ir jos kenkia mokslams bei atima begalę laiko. Antras minusas būtų tai, kad dėl to prisirišimo vakarais ilgai nenueinam miegot, o tai jau kenkia mūsų sveikatai, nes vis mažiau laiko lieka poilsiui, miegui. Trečias minusas, kad praplauna visas smegenis su visokia visiškai nereikalinga informacija. Čia viskas glaudžiai surišta, kaip koks ratas.


Oho, nesitikėjau kad gausis toks ilgas straipsnis! :D
Na o ką jūs manote apie interneto poveikį jaunimui? Lauksiu jūsų nuomonės komentaruose :)
Iki susitikimo :)                                      

Reklamos gamyba | Jusuvizija

11 Komentarai

 1. labai aktuali tema, gerai, kad parašei, nes daugelis jaunimo dažnai pakliūva į internetinius spąstus......aš stengiuosi būti atsargi, bet niekada negali žinoti, kada tavęs laukia nelaimė..
  labai patiko ;)

  AtsakytiPanaikinti
 2. Labai ilgas, bet puikus straipsnis, perskaičiau su malonumu :)

  AtsakytiPanaikinti
 3. Labai geras ir įdomus straipsnis, pati irgi stengiuosi būti atsargi, bet kai parašo koks nors gražus vaikinas pradedu mažiau slėpti informaciją... Bet, kai siūlo susitikti visuomet tariuosi su draugėmis ir prašau, kad jos eitų su manimi :)

  AtsakytiPanaikinti
 4. Ką galiu pasakyti - patiko. Jei atvirai, pati jaučiu, kad tampu kompiuterio maniake. Kiekvieną dieną grįžusi iš treniruotės pirma mintis tokia "Reikia greičiau padaryti namų darbus, o tada jau prie kompiuterio..". Truputi pasimokau ir likusį laiką praleidžiu internete. Svarbiausia tai, jog visą tą laiką kurį praleidžiu prie kompiuterio, nieko gero nenuveikiu, bet vis tiek norisi paskaityti, pažaisti kažką... Nežinau ką daryti. Aišku, man nėra taip jog nebuvus vieną dieną prie kompiuterio pakvaištu. Ne, aš galiu prie jo nesėdėt ir savaitę, bet vėliau vėl norėsiu prie jo praleist ištisas valandas... Žodžiu, prirašiau labai daug. Tad turbūt mano prašymas būtų, jog parašytumėt apie tai straipsnį :(

  AtsakytiPanaikinti
 5. Sveika.! Labai geras straipsnis!! Perskaiciau tris kartus, kad visa informacija suzinociau ir prisiminciau ilgam!! :)) Tai buvo geriausias is visu mano skaitytu straipsniu siame bloge!! :> Straipsnis ilgas, bet perskaityt galeciau net kai neturiu laiko! :)) Aciu labai tau!! :))

  AtsakytiPanaikinti
 6. NaOku - labai ačiū :)
  Barbora - net pati viską baigusi nustebau kad toks ilgas gavosi :D ačiū!
  Juste - va, va tie gražūs vaikinai dažniausia ir apgauna :D šaunuolė, kad neeini susitikti viena! Ačiū :))
  Evelina - ačiū :) manau, čia ne tavo vienos problema o mūsų daugelio. :) labai ačiū už temą, tikrai pasistengsiu artimiausiu metu parašyti apie tai :))
  Estera - awww, tavo komentaras privertė garsiai sušukti '' valio'' :D neįsivaizduoji kaip malonu yra skaityti tokius žodžius :) labai tau ačiū!!!

  AtsakytiPanaikinti
 7. Valdonė ir yra vardas
  :DDDDD

  AtsakytiPanaikinti
 8. Ploju! Ilgassss straipsnis...Patiko istorijos.

  AtsakytiPanaikinti
 9. tokių straipsnių pilna visur apie interneto žalą, bet šis buvo tikrai įdomus, ilgas, išsamus, nenuobodus, LIUX :).

  AtsakytiPanaikinti
 10. Anonime nr.1 - hm, gali būti :D
  Goda - laaabai ačiū :))
  Lile - dėkoju :)
  Ir mielasis anonime nr. 2 - ačiū ir už tokią nuomone, jei tai galima pavadinti nuomone :)

  AtsakytiPanaikinti