Kaip rašyti dienoraštį?


Sveiki :)

Kadangi viena skaitytoja norėjo straipsnio apie dienoraštį ir jo rašymą, o aš pamaniau kad tai gana įdomi tema, šį šeštadienio vakarą siūlau neilgą straipsnelį paskaitymui. Tikiuosi jis padės toms, kurios nori rašyti dienoraštį ir niekaip neprisiruošia :)

Kodėl verta rašyti dienoraštį?

Galima rasti begales priežąsčių, kodėl dienoraščio rašymas yra smagus ir naudingas užsiėmimas. Apžvelkime keletą jų:

1. rašydama gali kovoti su stresu. Manau kiekvienai būna tokių dienų, kai nekenti viso pasaulio ir atrodo tuoj palūši. Pabandyk savo pykti išlieti žodžiais dienoraščio lapuose. Patikėk - palengvės, ir tai daug geriau negu tuščiai pyktis su aplinkiniais ir taip iškrauti savo energiją.
2.  Lengviau siek savo tikslų  "Neužrašytas tikslas yra tik noras". Dienoraštyje gali pasižymėti savo tikslus ir rašyti, kaip tau sekasi juos įgyvendinti.


3. Dienoraščio rašymas labai padeda išmokti dėstyti mintis popieriuje, pagerina rašymo įgūdžius.
4. Rašydama gali geriau suprasti kad tu esi, kas tau iš tiesų patinka, kodėl tu pasielgei kaip nors vienoje ar kitoje situacijoje.
5. Ateityje bus be galo įdomu skaityti savo seną dienoraštį. Prisiminsi visas istorijas, vėl išgyvensi visus įsimylėjimus ir prisiminsi kokia buvai, apie ką svajojai, ko troškai...
6. rašydama dienoraštį gali išmokti džiaugtis mažais dalykais, paįvairinti savo dienas. Pavyzdžiui, jeigu žinau, kad vakare turėsiu ką nors parašyti į dienoraštį, pasistengsiu nuveikti ką nors įdomaus, kad įrašas būtų nenuobodus.

7. Tai padeda prastumti laiką ir nenuobodžiauti. Jeigu ko nors lauki, vietoje to, kad nervintumeisi ir nuobodžiautum, gali ką nors parašyti į dienoraštį.
8. Taip gali įamžinti ypatingas akimirkas. Pavyzdžiui, jeigu kur nors keliauji, gali rašyti kelionės dienoraštį.
9. Į dienoraštį gali užsirašyti savo sapnus, kad vėliau jų neužmirštum ir galėtum išanalizuoti.
10. Savo dienoraštį gali palikti ateities kartoms. Dažnai būna taip, kad dienoraščiai tampa knygomis...


 Nuo ko pradėti? 

Pirmiausia, žinoma turėtum įsigyti sąsiuvinį, į kurį rašysi savo dienoraštį. Jis gali būti bet koks, svarbiausia kad būtų pakankamai storas, ir tau būtų malonu jame rašyti. Pati įsigijau tokį, kaip nuotraukoje, iš 3,5LT parduotuvės. Jis gana storas, kietesniais viršeliais, o ir viršelio raštas kažkuo patraukė. Žinoma, jeigu tik nori gali pati dekoruoti viršelį taip, kaip tau patinka.


Ką rašyti į dienoraštį?

Nesistenk kasdien detaliai apibūdinti visos savo dienotvarkės, bet pasižymėk kur buvai, ką veikei, ką sutikai ar įdomaus pamatei, kokius jausmus tau visa tai sukėlė. Nebijok atskleisti visos tiesos apie įvykius, juk dienoraštis tam ir reikalingas, kad turėtum kur viską išlieti be jokių nutylėjimų. Jeigu vis dėl to bijai, kad kas nors visa tai perskaitys, naudokis koduotėmis, pvz. Parašyk mylimojo vardą pirmomis žodžių raidėmis ir pan. Dienoraštyje gali rašyti linksmas istorijas, kurios tau nutiko, taip pat pasiguosti, jeigu nutiko kažkas liūdno.
Apibūdink savo dabartines svajones ir pabandyk paieškoti būdų, kaip jas įgyvendinti. Arba tiesiog rašyk tai, kas tau tuo metu šauna į galvą. Nepamiršk prie įrašų pažymėti datos.


Padaryk savo dienoraštį originalų

Nors dienoraštis yra toks daiktas, kuris priklauso tik tau, bet vis dėl to malonu jį padaryti tokį, kad būtų malonu kasdien jį pildyti,o prabėgus daug metų vėl sklaidyti jo puslapius. Štai keletas patarimų:


Klijuok į dienoraštį viską, kas tik tau patinka. Lipdukus, nuotraukas, raštelius, džiovintus augalus, plunksnas. Viską, kas tau miela ar ką nors primena.

Iš vienos knygos esu pasiskolinusi mintį dienoraštyje sudarinėti įvairius sąrašus. Pavyzdžiui: "10 žmonių kurie mane įkvepia" arba " 5 daiktai kuriuos imčiau į negyvenamą salą" ir t.t.Jeigu nepavyksta išreikšti jausmų žodžiais, pabandyk juos pavaizduoti piešinyje. Nebijok pripaišyti dienoraščio puslapių - tegul jis būna tavo kūrybinė erdvė.

Į dienoraštį taip pat gali pasižymėti patinkančias mintis arba citatas.

Pirmame dienoraščio puslapyje gali užrašyti savo kontaktus, jeigu kur nors jį pamestum ir radęs žmogus galėtų grąžinti. Arba čia galėtum parašyti ką nors apie save - pomėgius, mėgstamus dalykus ir pan. Kad ateityje prisimintum, kokia buvai.

Stenkis rašyti savo dienoraštį taip, lyg jis būtų knyga. Pridėk dialogų, įvykių detalių, žmonių aprašymų. Žinoma, dienoraštis turi atspindėti tavo realybę, ne fantaziją.

Stenkis, kad dienoraščio rašymas būtų malonus, o ne priverstinis užsiėmimas. Svarbiausia, kad būtų smagu!

"Wreck this journal" arba dienoraštis kūrimui ir gadinimui

Keri Smith išleista iliustruota knyga "Wreck this journal" skirta tiems, kurie tiesiog neturi kantrybės rašyti dienoraštį. Kiekviename knygos puslapyje yra kokia nors užduotis skatinanti savo "klaidų darymo" ir netvarkos sugebėjimais užpildyti knygos puslapius (ir juos sunaikinti). Autorius skatina užsimti destruktyviais veiksmais prieš jo knygą - šokinėti ant jos, pieštuku badyti skyles jos puslapiuose, tapyti su kava ir net... paštu išsiųsti knygą sau pačiam. Užpildžius visus lapus iš knygos turbūt mažai kas liks, bet juk svarbiausia įsitraukti į kūrybinį procesą. Šios knygos Lietuvoje pirkti nemačiau, bet tikrai galima įsigyti internetu. O labai panorėjus galima pačiai sukurti ką nors panašaus :) štai keletas puslapių iš knygos:

Tiek šįvakar, tikiuosi patiko:)

 * Komentuok šį pranešimą ir gauk 1 tašką! Rink taškus, tapk aktyviausiu mėnesio skaitytoju ir laimėk nemokamą sąskaitos papildymą! *

28 Komentarai

 1. Užsimaniau rašyt į dienoraštį.:D

  AtsakytiPanaikinti
 2. įdomu ;) ir apie tą "keistą" dienoraštį buvo įdomu sužinot, norėčiau tokio ;)))

  AtsakytiPanaikinti
 3. Fainas straipsnis. Man patiko. Dabar noriu to "Wreck this journal" dienoraščio :D

  AtsakytiPanaikinti
 4. Ačiū, tikrai puikus, pradėsiu rašyt :D

  AtsakytiPanaikinti
 5. Patiko labai straipsnis :)
  Buvo tikrai gera ir įdomu skaityti :)

  Kuri knyga tave įkvėpė sudarinėti sąrašus? :D Vieną tokią žinau, tad noriu sužinoti ar ta pati. :)

  AtsakytiPanaikinti
 6. Smagu, kad patiko :)

  Gabija- Tikrai neprisimenu, kokia knyga tai buvo, bet šita idėja man įsiminė :)

  AtsakytiPanaikinti
 7. perskaičius straipsnį, nutariau, kad pradėsiu rašyti dienoraštį :D super straipsnis

  AtsakytiPanaikinti
 8. Sveika..! Man labai patiko tavo straipsnis. Matos turi talenta!! :) Na, paskaiciau.. Ir uzsimaniau rasyti dienorasti!! :D

  AtsakytiPanaikinti
 9. Akvile, tavo dėka jau noriu rašyti dienorašti :DDD

  AtsakytiPanaikinti
 10. Perskaiciau straipsni, ir tiesiog nekantrauju kaip noriu rasyti dienorasti. :D

  AtsakytiPanaikinti
 11. Kažkada rašiau dienoraštį, bet laikui bėgant apsigalvojau, kažkaip "nejaukus" jis man buvo. O dabar kai pamačiau daug tokių nuotraukų, kuriose yra dienoraščiai šiame straipsnyje... Užsinorėjau vėl rašyti dienoraštį. Ačiū tau! :)

  AtsakytiPanaikinti
 12. straipsnis LIUX. dienoraštį rašau jau tris metus, ir labai džiaugiuosi, reikėjo dar įmest dienoraščių su spynutėm, nes tai sudaro saugumo jausmą tikrai, tik gaila dabar kur turiu dienoraštį, jis ne toks, bet užtat jėgiškas, tikrai nebuvo gaila dvidešimt litų :D

  AtsakytiPanaikinti
 13. Kažkada rašiau dienoraštį.. Rašiau rašiau, kol pabodo.. Aprašiau maždaug 3 dienas :DD Kadangi filme "LOL" Lola rašė dienoraštį, tai užsimaniau ir aš pradėti rašyti, tik deja nežinojau nuo ko pradėti.. Ir štai - labai puikus straipsnis :) Dabar tikrai pradėsiu rašyti dienoraštį :)

  AtsakytiPanaikinti
 14. Dienoraštį bandžiau rašyti turbūt apie 102 kartus :D bet vis mesdavau, keista būdavo kažkaip, bet dabar kai perskaičiau šį NEPAKARTOJAMA straipsnį užsimaniau ir vėl jį rašyti :D Turi neapsakomą talentą jeigu moki taip sudominti tiek žmonių:) Šaunuolė, taip ir toliau :)

  AtsakytiPanaikinti
 15. Nuostabus straipsnis, rašau dienoraštį jau labai ilgai ir nesiruošiu mesti, beje labai norėčiau šio "dienorasčio" :)

  AtsakytiPanaikinti
 16. Straipsnis mane sužavėjo! Po tavo straipsnio ir vėl pradėjau rašyti dienoraštį. Šaunuolė, taip ir toliau ! Pritariu kitoms merginoms, kad tu tikrai turi talentą. Vėl sakau ŠAUNUOLĖ :)

  AtsakytiPanaikinti
 17. as irgi jau pradejau rasyti nes jau nezinojau ka daryti neturejau kur issilieti.siulau ir kitom

  AtsakytiPanaikinti
 18. Turėjau dienoraštį, rašiau į jį, bet nustojau......dabar paskaičius straipsnį vėl atėjo noras rašyti...:)

  P.S. Tikrai geras straipsnis.

  AtsakytiPanaikinti
 19. jetus, mane tokie straipsniai kaip motyvuoja kažko siekti, kažką daryti... lyg šiol maniau, jog dienoraščio rašymas yra tikra nesąmonė, bet vis dėl to pakeisti mano nuomonę tau pavyko. ;-)

  AtsakytiPanaikinti
 20. Yra lietuvoje pirkti wreck this journal lietuviska versija kurk arba naikink bet patarciau geriau angliska versija nusipirkti. galima nusipirkti per ebay angliska versija :)

  AtsakytiPanaikinti
 21. Ziauriai patiko tavo straipsnis. Galetum ir daugiau tokiu sukurti. Ikvepei mane vel rasyti dienorasti!!!

  AtsakytiPanaikinti
 22. Neseniai ir aš pradėjau rašyti dienoraštį. Galbūt net ir nebūčiau pradėjusi, tačiau gavau didžiulį įkvėpimą iš serialo „The Carrie Diaries“ (siūlyčiau pažiūrėti ir kitoms merginoms), tad per keletą dienų ilgo ieškojimo, radau sau patinkančią knygelę ir pradėjau ją pildyti. Šaunu, spaudžiu visas reakcijas! :)

  AtsakytiPanaikinti
 23. Man patiko sis straipsnis..na,as jau seniau rasau dienorasti..tik kartais labai tingiu ir jis uzsistovi savaite,menesi ar net puse metu..kol vel pradedu ji rasyti..neseniai rasiau ir vel pabodo..gal galit patarti ka daryti?kartais net labai tingiu ji rasyti..ir..kur jus laikote dienorascius?norejau kad si dalyka butum aprasius..kur ji deti ar paslepti..o taip ziauriai fainei parasei.

  AtsakytiPanaikinti
 24. Sudomino mane šis straipsnis aš ir užsinorejau rašyti.

  AtsakytiPanaikinti
 25. Man patiko sis straipsnis..jetus, mane tokie straipsniai kaip motyvuoja kažko siekti, kažką daryti... lyg šiol maniau, jog dienoraščio rašymas yra tikra nesąmonė, bet vis dėl to pakeisti mano nuomonę tau pavyko. ;-)

  AtsakytiPanaikinti
 26. šis straipsnis labai mane sudomino, ir aš pradėsiu rašyti :)

  AtsakytiPanaikinti