Red Hot Chili Peppers.


Sveikos, merginos. Savo prisistatyme minėjau, kad man labai patinka roko muzikos grupė  "Red Hot Chili Peppers". Kadangi iškart pradėti nuo rubrikos neturiu noro, nusprendžiau parašyti būtent apie tuos žmones, kurių kurta muzika aš žaviuosi. Nors galbūt tai ir nėra labiausiai vykęs pasirinkimas...

Kaip viskas prasidėjo...

Grupė buvo įkurta 1983 metais. Tuomet ją sudarė vokalistas Anthony Kiedis, bosistas Michael Balzary (jis yra geriau žinomas "Flea" pseudonimu), gitaristas Hillel Slovak ir būgnininkas Jack Irons. Pirmąsis grupės  "Red Hot Chili Peppers" kontraktas buvo pasirašytas su EMI, tačiau po aštuonerių metų (1991 - aisiais) bendradarbiavimo jie perėjo į "Warner Brothers Records" ir iki šiol tebedirba su šia kompanija.

Grupės sudėtis.

Nuo įkūrimo dienos, iki šiandienos, grupėje "išsilaikę" yra tik vokalistas Anthony Kiedis ir bosistas Flea - gitaristo Hillel Slovak gyvybę nusinešė narkotikai - jis mirė jų perdozavęs. Ne paslaptis, kad praeityje jų vartojo ir Anthony Kiedis.
Grupės sudėtis keitėsi daugybę kartų - joje grojo keturi skirtingi būgnininkai ir net aštuoni gitaristai.
Šiuo metu be bosisto ir vokalisto grupėje yra būgnininkas Chad Smith ir gitaristas Josh Klinghoffer.

Būgninkai.

Chad Smith
Be Chado Smitho ir  Jacko Ironso prie būgnų sėdėjo ir Cliffas Martinezas, kuris pakeitė pirmąjį grupės būgninką ir D. H. Peligro, kuriam būgninko vieta buvo patikėta tikrai neilgam laikui. Į pastarojo vietą perklausos metu pretendavęs Chadas pakerėjo grupę improvizaciją, kuri, kaip buvo kalbama, netikėtai užklupo grupės bosistą Flea, už ką buvo aprėktas - ir ne bet ko, o pretendento į būgnininko vietą! Prie grupės prisijungęs 1989 metais, Chadas joje groja iki šiol, o po albumo "Blood Sugar Sex Magik" pasirodymo, jis buvo pripažintas vienu iš geriausių roko būgnininkų pasaulyje.

Gitaristai.

Josh Klinghoffer
Nors grupėje grojo net aštuoni gitaristai, tik penki iš jų įrašė albumus ir nors visi penki (Jack Sherman, Hillel Slovak, John Frusciante, Dave Navarro ir Josh Klinghoffer) buvo paveikti Jimi Hendrixo kūrybos, jų stiliai buvo skirtingi. Štai, pavyzdžiui, Shermano gitara grojo "sausiausiai" ir labiausiai džeržgė, bet jis stengėsi išlaikyti Hillelio stilių, nes pirmosios "Red Hot Chili Peppers" dainos buvo kartu su juo. Slovakas savo grojime naudojo tamsesnius bliuzo ir fanko motyvus, o Dave'as Navarro išsiskyrė iš kitų savo sunkiu garsu ir psichodeliniais motyvais. Ilgiausiai grupėje grojo ir labiausiai "Red Hot Chili Peppers" gerbėjams įsiminė Johnas Frusciante. Jis įnešė permainingo vėjo - grojo melodingesnę ir "gilesnę" muziką. Šiuo metu grupėje gitaristo vietą užima Joshas Klinghofferis, koncertavęs su grupe per albumo "Stadium Arcadium" turą. Jis pakeitė Johną Frusciantę, kuris iš grupės pasitraukė 2009 metais.

Bosistas. 

Michael Balzary - Flea
Nuo grupės įkūrimo iki šių dienų, "Red Hot Chili Peppers" bosisto vietą užėmė vienas ir tas pats žmogus. Tai - Michael Balzary, arba tiesiog - Flea (šis žodis, išvertus į lietuvių kalbą, reiškia "blusa"). Be jo atliekamos bosinės gitaros partijos neįsivaizduojama nė viena daina - Flea su savo gitara suteikia joms ritmą. Michael grojimo stiliuje juntama pankroko, funko ir bliuzo įtaka.

Vokalistas. 

Anthony Kiedis
Anthony Kiedis - vienas iš įvairiapusiškiausių vokalistų roko pasaulyje. Jis yra puikiai įvaldęs kelis muzikos stilius, o netradicinis šio, lapkričio pirmąją penkiasdešimtmetį atšventusio vyro, yra tikrai netradicinis - jis labiau grįstas melodija, o ne ritmu. Turbūt pastebėjot, kad Kiedis - lietuviška pavardė. Ją Anthonis paveldėjo iš savo prosenelio, kuris, kaip ir daugelis kitų lietuvių, XX amžiaus pradžioje emigravo į Jungtines Amerikos Valstijas. Vardą "Anthony" atlikėjas taip pat gavo neatsitiktinai - taip jis buvo pavadintas savo senelio Antano garbei. 2004 metais, Anthony Kiedis išleido savo autobiografinę knygą "Randai" ("Scar Tissue").

Grupei priklaususių/priklausančių muzikantų kaita.

Albumai. 

"The Red Hot Chili Peppers" albumo viršelis.
Pirmasis "Red Hot Chili Peppers" albumas buvo išleistas 1984 metais - praėjus vos metams nuo grupės susikūrimo. Reikia pripažinti, kad albumo pavadinimas nebuvo itin originalus - jis buvo pavadintas pačios grupės vardu: "The Red Hot Chili Peppers". Deja, dėl grupės nesusigrojimo (tuo metu Hilleis ir Jackas dirbo kitame projekte, pavadintame "What Is This?", o jų vietas užėmė Jackas Shermanas ir Cliffas Martinezas) bei dėl nesutarimo su prodiuseriu, albumas nebuvo sėkmingas, nors jie ir turėjo subūrę nuolatinių gerbėjų būrį. Tam ypač pasitarnavo laukinė jų pasirodymų gyvai dvasia, kai jie grodavo visiškai nuogi arba užsimovę kojines ant savo lytinių organų.
Koncertinis turas taip pat nebuvo ypatingas, tad neilgai trukus, grupės keliai su Shermanu išsiskyrė.

Albumo "Freaky Styley" viršelis.
Antrasis albumas pavadinimu "Freaky Styley" buvo kur kas sėkmingesnis - gitaristo vietą užėmė sugrįžęs Hillelis Slovakas, o patį albumą prodiusavo legendinis "Parliament-Funkadelic" narys  George'as Clintonas. Šio albumo daina "Hollywood" buvo ganėtinai populiari Europoje, tačiau pats albumas nesulaukė itin didelio pasisekimo. Netrukus po "Freaky Styley" įrašymo, iš grupės pasitraukė Cliffas Martinezas, leisdamas į ją sugrįžti Jackui Ironsui.

"Uplift Mofo Party Plan" albumo viršelis
"Uplift Mofo Party Plan" - trečiasis grupės studijinis albumas. Išleistas 1987 metų rugsėjį  ir prodiusuotas Michaelo Beinthormo jis buvo vienintelis, kuris buvo įrašytas pradinės grupės sudėties. "Uplift Mofo Party Plan" buvo pirmasis albumas patekęs į „Billboard Top 200“. Tiesa,  albumo sėkmei smarkiai pakenkė EMI vangumas reklamuojant jį, tačiau fanko, pankroko ir psichodelikos mišinys "Red Hot Chili Peppers" kūriniuose atvėrė jiems kelius į Europą. Šio studijinio albumo koncertinio turo metu, prasidėjo grupės problemos su narkotikais - gitaristas Hillelis Slovakas ne kartą scenoje pasirodė apkvaišęs, dėl ko koncertai buvo sužlugdyti. Likę grupės nariai, atsisakė išmesti savo draugą iš "Red Hot Chili Peppers" ir stangėsi jį užstoti. Koncertų Europoje metu, atrodė, kad viskas susitvarkė, tačiau vos grįžus į JAV, problema atsinaujino ir 1988 metais birželio 27 dieną Hillelis Slovakas buvo rastas savo namuose negyvas.
Albumo "Mother's Milk" viršelis. 

Sukrėstam artimo draugo mirties Jackui Ironsui palikus grupę, Anthony Kiedis ir Flea, nusprendė, kad reikia tęsti grupės veiklą. Trumpai pagroję su D.H.Peligro ir Dwayne'u „Blackbird“ McKnightu, perklausose buvo sutikti Chadas Smithas ir Johnas Frusciante, kurie ir užėmė būgnininko ir gitaristo vietas. Neilgai trukus buvo įrašytas pirmasis "Red Hot Chili Peppers" albumas  "Mother's Milk", kuriam pavyko prasiveržti į platesnius vandenis - hitai "Fire", "Higher Ground", "Magic Johnson", "Pretty Little Ditty" ir "Stone Cold Bush" atvėrė kelią koncertiniam turui Europoje ir Azijoje.

"Blood Sugar Sex Magik" viršelis
Sulaukus neįtikėtinos sėkmės su paskutiniuoju savo albumu, "Red Hot Chili Peppers" perėjo į "Warner Brothers" kompaniją ir ten įrašė penktąjį savo albumą "Blood Sugar Sex Magik", kurį prodiusavo Rickas Rubinas. Šis albumas neretai yra laikomas pačiu sėkmingiausiu grupės istorijoje, nes kartu su juo, pasirodė net keli mega hitai: "Give It Away", "Under The Bridge", "Breaking The Girl" ir "Suck My Kiss". Tačiau albumo sėkmę užtemdė Johno Frusciantes nuopuolis - jis, nepakėlęs netikėtai užklupusios šlovės ir populiarumo, kaip ir Hillelis Slovakas paniro į narkotikų liūną. „Red Hot Chili Peppers“ trumpai grojo su Ariku Marshallu ir Jesse Tobiasu, o netrukus atrado pakaitalą Johnui frusciante buvusio „Jane's Addiction“ gitaristo Dave'o Navarro asmenyje.

"One Hot Minute" albumo viršelis
Po paskutiniojo albumo išleidimo, grupei prasidėjo tamsusis laikotarpis - jų muzikoje vis dar buvo jaučiamas fanko, pankroko ir džiazo prieskonis, bet bendra nuotaika tapo kur kas niūresnė ir tamsesnė, atsirado daugiau psichodelikos motyvų. One Hot Minute“ tapo vieninteliu albumu, įrašytu su Dave'u Navarro. Nors ir susilaukė daug kritikos, albumas sugebėjo išauginti tokius hitus kaip "My Friends", "Warped", "Aeroplane", "Coffee Shop" bei "Shallow Be Thy Game". Pradėjus ryškėti Dave'o Navarro ir likusių grupės narių nesutarimams, gitaristas nusprendė palikti grupę savo solinių projektų labui.
Grupė atsidūrėje aklavietėje - 1997 metais jie grojo tik viename koncerte, o visą kitą laiką praleido reabilitacijos klinikose. Vienoje iš jų Flea sutiko Johną Frusciantę, kuris nuo to laiko, kai atsiskyrė nuo grupės, išleido du solinius albumus ir pasiūlė jam sugrįžti. Šis nedvejodamas sutiko užimti laisvą gitaristo vietą. Tuomet teko atsisakyti visų su "One Hot Minute" albumu pasirodžiusių dainų, nes jos netiko nei prie bendros grupės nuotaikos, nei prie Johno Frusciantes grojimo stiliaus.
Albumo "Californication" viršelis

Sugrįžus po krizės atsigavusiam Johnui Frusciante, "Red Hot Chili Peppers" išleido albumą "Californication", kurio sėkmę nulėmė naujas stilių derinys, melodiškos dainos ir grupės energingumas. Su šiuo albumu pasirodė ir hitais tapusios dainos "Scar Tissue" (buvo apdovanotas "Grammy"), "Otherside", "Californication", "Around The World", "Road Trippin'", "Parallel Universe". Grupės turas truko net dvejus metus ir pasižymėjo neįtikėtino mąsto koncertais, tarp kurių buvo ir du šimtus tūkstančių žmonių sutraukęs koncertas Maskvos Raudonojoje Aikštėje.
Albumas "By The Way"

Po koncertinio turo sugrįžę į studiją, "Red Hot Chili Peppers" išleido "By The Way" albumą, kuris sulaukė įvairiausių atsiliepimų iš fanų.  Melodingiausias, lyriškiausiais ir sodriausias iš visų iki tol išleistų „Red Hot Chili Peppers“ albumų kai kuriems pasirodė pernelyg nukrypęs į popsą, tačiau iš esmės buvo sutiktas šiltai ir dainos „By The Way“ ir „Can't Stop“ geriausiųjų sąrašuose į pirmąsias vietas. Po albumo išleidimo, grupė vėl leidosi į dvejus metus trukusį turą.

"Stadium Arcadium" albumas
2006 metų gegužę "Red Hot Chili Peppers" išleido devintąjį savo albumą pavadinimu „Stadium Arcadium“. Per pirmą savaitę buvo parduota daugiau kaip 1 milijonas albumo kopijų visame pasaulyje.
Albumo "I'm with You" viršelis

2011 metais rugpjūčio 30 dieną grupė išleido naujausią savo albumą "I'm With You". Šio albumo koncertinio turo metu, "Red Hot Chili Peppers" koncertavo Lietuvoje, buvo sutikti itin šiltai ir pažadėjo sugrįžti.Oficialus "Red Hot Chili Peppers" puslapis: http://redhotchilipeppers.com/
Twtteris: https://twitter.com/ChiliPeppers
Flea twitteris: https://twitter.com/flea333
Chado twtteris: https://twitter.com/RHCPchad
Facebookas: http://www.facebook.com/ChiliPeppers?ref=ts&fref=ts

Naujausias muzikinis klipas:


Ir šiek tiek lėtesnė daina:


Iki sekančių susitikimų!
Simona.
P.S. Iš kart pranešu, kad savaitgalį išvažiuosiu pas senelius ir apsilankyti bloge, o tuo labiau rašyti straipsnių tiesiog neturėsiu galimybės.

* Komentuok šį pranešimą ir gauk 1 tašką! Rink taškus, tapk aktyviausiu mėnesio skaitytoju ir laimėk nemokamą sąskaitos papildymą! * 

14 Komentarai

 1. Korteles naujoms rašytojoms darė Skaidrė, ne aš, bet sumontuosiu tau ne paintišką kortelę, kad bent fonas būtų skaidrus;}

  AtsakytiPanaikinti
 2. Labai patiko :> sužinojau tiek naujo apie RHCP <3. Tikrai didžiulis ačiū!

  AtsakytiPanaikinti
 3. Sveika!! O DIEVE!! KAI NEREALU!! Man irgi labai patinka RCHP.!!! O dieve. Beveik viska zinojau, bet aciu tau! Suzinojau dar daugiau..! ACIU. :)

  AtsakytiPanaikinti
 4. Anonimai jūs patys lievi. Šita grupė wow. Na kur gi jums patiks, kai jūs pigiausio popso aukos.

  AtsakytiPanaikinti
 5. Labai patiko straipsnis. Visas išdėstymas, rašymo stilius tikrai puikus :) Buvo labai įdomu ;)

  AtsakytiPanaikinti
 6. Viskas puiku, tik daug dalykų galiu sužinoti ir iš Viki :) Bet žinau, kad tik mums atrodo paprastas tavo straipsnis, o tu dirbai sunkiai, todėl puiku, sėkmės :)

  AtsakytiPanaikinti
 7. Straipsnis labai sudomino, ir užsimaniau pasiklausyti šios grupės :)

  AtsakytiPanaikinti
 8. labai sudomino, anksčiau neklausiau jų. Bet labai sužavėjo mane ši grupė. Dabar jau ir sukurtas atskiras grojaraštis youtube'i :D

  AtsakytiPanaikinti
 9. Labai, džiaugiuosi, kad daug kam patiko, o kai kurias ne paskatino pasiklausyti jų muzikos!
  barbora, visa ši informacija yra iš vikipedijos, tik daryta ne copy-paste, o perrašyta mano - perfrazuoti sakiniai, pridėta šiek tiek informacijos. Aš norėjau apžvelgi tik jų muzikinę veiklą, o ne leistis į smulkmeniškus dalykus ir aprašinėti Flea ir Anthony gyvenimus (kurie, beje, yra labai įdomūs. Draugė skaitė A. Kiedžio autobiografija ir man šiek tiek pasakojo). :)

  AtsakytiPanaikinti