Rubrika "Mes skaitom"!

Sveikos, su jumis rubrika kurią jau tikriausiai pamiršote. Tai rubrika "Mes skaitom"!  Tikiuosi jūsų nenuvilsiu ir rubrika taps dar aktyvesnė. Žinoma tęsiu Vilijos tradiciją- nusiforografuoti su knyga :) Tad pagaliau norėčiau pristatyti knygą pavadinimu

Nicola Morgan 
"Pirmadieniai yra
raudoni".Šią knygą apibūdinčiau labai įvairiai. Kartais ji suprantama, o kartais sunku įsijausti ir suprasti, ką rašytoja nori pasakyti. Ši knyga netinka lengvam, nerūpestingam paskaitymui. Ji gilių pamastymų ir fantazijos aprašas, tokia "sunkoka", bet nėra iš tų knygų, kurios labai rimtos ir tinka skaityti tik tam tikrai amžiaus grupei.
Trumpas knygos aprašymas
Lukas po meningito sukeltos komos pagaliau atsibunda ir iškart supranta, kad kažkas jo sąmonėje pasikeitė. Jutimai tapo keisti. Pirmadieniai yra raudoni, liūdesys turi mėlyną kvapą. Muzikos skonis gali būti pats netikėčiausias- nuo bananų tyrės iki šikšnosparnio šlapimo. Jo galvoje apsigyveno padaras, vardu  Drygas. Jis siekia blogų tikslų ir su Luko pagalba nori užvaldyti pasaulį. Drygas suteikia Lukui galią- kurti daiktus.
Pagrindinė knygos mintis 

Pasikeitę Luko jutimai ištirkųjų realūs ir mūsų pasaulyje. Lukas susirgo sinestezija,
tai liga kai susimaišo pojučiai. "Tiems, kurie nepatyrė sineztezijos, ta būsena atrodo labai keista, niekas nežino kokiam skaičiui žmonių ji būdinga. Egzistuoja teorija, kad sinestezija būdinga visiems naujagimiams, bet normaliai vystydamiesi jie jos netenka." Sako autorė.
Du žmonės nejaučia jos vienodai. Vieniems ji reiškia, pavyzdžiui, tik tiek: pagalvojus apie kurią savaitės dieną, prieš akis vis iškyla konkreti spalva, visą laiką ta pati. Kai kuriems artėjančio traukinio garsas užlies maloniais atspalviais, sustojus traukiniui jie pirštų galiukuose pajus įvairius skonius, kvapus. Žinau atrodo nerealu. Kaip galima piršte jausti skonį? Pasirodo galima. Ir tai pripažįsta žmonės sergantys sinestezija.


Pavyzdys:
Pagalvok apie aukštus ir žemus garsus. Ar ištikrūjų aukštieji yra ryškesnių spalvų, o žemieji tamsesnių? Jei taip gal būt artėji prie sineztezijos.
Įsivaizduok, kas būtų, jei girdėdama smuiko muziką, liežuvio galiuke pajustum citrininių ledų skonį? 

Dešimtbalėje sistemoje šiai knygai duočiau 9. Kai kuriose vistose buvo nesuprantamų pojučių, neaiškių sakinių. Gera knyga, patarčiau perskaityti. Gal ją jau skaitei? Paisdalink įspūdžiais.


----------------------------------------------------------------------------------------------------------Siūlik knygas, ir galbūt aš jas aprašysiu!

* Komentuok šį pranešimą ir gauk 1 tašką! Rink taškus, tapk aktyviausiu mėnesio skaitytoju ir laimėk nemokamą sąskaitos papildymą! * 

16 Komentarai

 1. "Siūlik knygas, ir galbūt aš jas aprašysiu!" - truputi nesupratau tavęs. Čia turėjai omeny, kad jas perskaityti ir tada aprašysi? Tokiu atveju siūlau visą "Bado žaidynių" serija ;)

  AtsakytiPanaikinti
 2. Teisingai spratai :)Pasistengsiu perskaityti ;)

  AtsakytiPanaikinti
 3. Sveika. Si knyga labai jau keista pasirode.. Nemanau, kad man tiktu.. :) Patariu perskaityk " Užgeses žvilgsnis".. :) Si knyga moko zeti i gyvenima sirdimi, o ne akimis.. :))

  AtsakytiPanaikinti
 4. Man tokio pobūdžio knygas kartais įdomu paskaityti, bet nedažnai, galbūt kada ir perskaitysiu :) Beje, dėl tos ligos tai įdomu :)
  P.S. fajnas straipsnis, patinka :)

  AtsakytiPanaikinti
 5. Eve Lyn - pritariu tau 100% dėl Bado žaidynių :D Nuostabesnės ir geriau parašytos knygos nesu skaičiusi.

  Beje ir tau ir rubrikos autorei siūlau paskaityti Stephanie Meyer "Sielonešė". Knyga dar nuostabesnė nei visiems pabodę vampyrai. (Ji su jais nesusijusi) Esu tikra, kad jeigu patiko Bado žaidynės, patiks ir ši. :)

  AtsakytiPanaikinti
 6. Įdomu kiek puslapių? Nes jei mažiau nei 300, tai neapsimoka jos pirkt, per 2 dienas nebeliks :D

  Ir pritariu komentuotojoms dėl bado žaidynių, nereali knyga :)

  AtsakytiPanaikinti
 7. Barbora, gali nepirkti,o iš bibliotekos pasiimti.
  O puslapių tai tikrai nedaug- 142.

  AtsakytiPanaikinti
 8. Įdomi knyga, mačiau savo bibliotekoje ją, galbūt ir pasiimsiu...

  AtsakytiPanaikinti
 9. Esu skaičiusi tą knygą, bet ji man pasirodė keista ir nuobodi :D Aš irgi siūlyčiau "bado žaidynes" :)

  AtsakytiPanaikinti
 10. hmm, tikrai keista knyga :D, bet iš tavo aprašymų sudomino ir tikrai norėčiau ją perskaityt. Ačiū :)

  AtsakytiPanaikinti
 11. perskaičius straipsnelį susidomėjau. reiks pasiimti knygą iš bibliotekos :D

  AtsakytiPanaikinti
 12. Siūlau "Vakarų fronte nieko naujo"

  AtsakytiPanaikinti