Senukas - vienas iš gyvenimo mokytojų

Sveikos gyvos, panelės ! Paskutinėmis dienomis, vis prisimenu įdomų žmogų... Kuriam dar ir dabar,(nors praėjo jau ketveri  metai nuo mūsų susitikimo)  pavydžių vaikiškumo, lengvabūdiškumo, nuoširdaus akių žvilgsnio, o svarbiausia - išmintingumo... Tad norėčiau ir Jus su juo supažindinti. 

Ne kiekvienas gali tapti vaikui įdomus, būti jo vaikystės suaugėliu. Atsimenu, būdama mažytė, nemėgau suaugusių žmonių, kadangi jie kalbėdavo apie pinigus, politiką, nebuvo jokios paprastos  temos mano galvelei suprasti. Tad „didelių“ žmonių draugijoje stengiausi nepasilikti. Dabar, paaugusi galiu sakyti: norėdamas sudominti vaiką, turi atsakyti į jam rūpimus klausimus, sudominti jį istorijomis, įgyti jo pasitikėjimą ir svarbiausia, viską daryti nuoširdžiai. Na, o aš savo nuoširdžią ir įdomią asmenybę  sutikau miške, ant suoliuko.

Išaušo karšta 2008 metų saulėta birželio diena. Miške vedžiojau kaimynės šunį. Buvau laiminga, kad pagaliau baigėsi mokslo metai ir turėsiu tris mėnesius atostogų.
- Sveika, mergaite, - išgirdau valiūkišką balsą. 
Pakėliau akis, ogi ten - senukas ant suoliuko sėdi. Apšepęs, pavargusiomis akimis, nelabai švariais drabužiais. Man net mintis nešovė, jog tai galėtų būti jis, tad ėmiau dairytis ieškodama žmogaus, užkalbinusio mane. 
- Aš čia,- vėl mano ausis pasiekė linksmas balsas ir aš supratau, kad su manimi kalba senukas. Tas pats, kuris sėdi ant suoliuko.
Tada būdama dešimties, jau žinojau, jog senyvus žmonės reikia ypač gerbti, tad mandagiai pasisveikinau. Senukas, pakvietė mane atsisėsti šalia jo. Sunerimavau, jog man vėl teks girdėti daugelio senyvo amžiaus žmonių kartojamų frazių: „ o kai aš buvau jaunas...“ arba „o vat mano laikais“. Bet, nenorėdama pasirodyti neišauklėta, nusprendžiau bent jau dešimt minučių palaikyti jam draugiją.  Nepasigailėjau. Turbūt  daugelis praeivių praėjusių pro mus, galvojo: apie ką ji kalba su tokiu nupiepusiu senuku, bet jie net negalėjo įsivaizduoti, koks viduje jis yra iš tikrųjų. Niekados dar nebuvau sutikusi tokio nuoširdaus, guvaus, linksmo, įdomaus žmogaus. Jis papasakojo apie savo išdaigas vaikystėje, savo pirmąją meilę Barborą, porino, kaip per karą, nešdamas iš kaimyno kiaušinius, išsigando mėtomų bombų ir su visais kiaušiniais griuvo į griovį, tad namo parnešė tik „kiaušinienę“.  Buvo be galo įdomu klausyti, bet prie mano kojų tupintis šuo, pradėjo muistysis. Žiū į laikrodį ir jau visa valanda praėjo. Tad mandagiai palinkėjau labos dienos ir su senuku susitarėm susitikti kitą dieną. Su nekantrumu laukiau, kada vėl galėsiu išgirsti jo pasakojimų. Ir štai jau kita diena. Senuką radau ant to pačio suoliuko, tad jau žengiau žingsnį jo link, kai išgirdau, dabar jau pažįstamą balsą, kuris kvietė atsisėsti šalia jo. Aš prisėdau ir pradėjau laukti naujų istorijų, bet... Išgirdau tą pačią kaip ir vakar. Sutrikau. Vis dėlto, mandagiai atsisveikinau ir grįžau namo. Trečią, ketvirtą dieną, ėjau manydama, kad papasakos kažko naujo, bet išgirsdavau vis tas pačias istorijas apie vaikystę, Barborą, kiaušinius. Kitus kartus, vedžiodama šunį, lenkiau suoliuką kelių metrų spinduliu. Man, dešimties metų mergaitei, buvo baisu vėl susitikti žmogų, kuris pasakojo vis tą patį. Tad stengiausi jį pamiršti. Nors giliai, giliai širdyje troškau išgirsti jo pasakojimus, bet baimė buvo didesnė už norą. 
          Tik dabar, būdama protingesnė, suprantu, kad senelis sirgo. Jis neprisimindavo savo pasakytų žodžių, o gaila... Bet dar ir dabar, vedžiodama savo šunį miške, prisėdu ant to pačio suoliuko . Prisimenu savo įdomų, guvų, linksmą senuką. 
Taigi, Jums turbūt iškilo klausimas, kodėl aš visą tai pasakoju Jums? Atsakymas paprastas. Noriu, kad žinotumėte: kiekvienas sutiktas žmogus – mūsų gyvenimo mokytojas. Nesvarbu kas jis: vaikas, bomžas, pensininkas, chuliganas, žmogžudys... Iš kiekvieno sutiktojo mes mokomės. Taip ir aš, supratau, kad VISI žmonės turi ką vertingo papasakoti. 
Vieni manys, jog tai tušti žodžiai, kitiems tai atrodys vertinga... Bet visada atsiras nors vienas, kuris išklausys. Ačiū Jam....

Iki greito,
                        Nuoširdžiai Jūsų Janina 13 Komentarai

 1. Jei nesunku, prašyčiau komentuoti plačiau... ;)Ne tik padėti tašką. :]
  Būčiau dėkinga "_"

  AtsakytiPanaikinti
 2. Labai nuo6irdus ir.. Na, skamba kaip iš pasakos :) Tikrai labai gražu :)

  AtsakytiPanaikinti
 3. Patiko, neturiu už ko prisikabinti :)

  AtsakytiPanaikinti
 4. Šiltas, gražus straipsnis :) Daugiau tokių.

  AtsakytiPanaikinti
 5. Man irgi patiko, tik galėjai nevartoti tokių žodžių kaip "Bomžas". Manau, jog tau irgi nelabai patiktu jei tave taip pavadintų, jog jie nekalti, kad negali džiaugtis tokiais dalykais kaip tu... Tad kitą kartą reikėtu į vartojamus žodžius pažiūrėti atidžiau :) Bet straipsnis patiko, kaip iš pasakos :D

  AtsakytiPanaikinti
 6. Visiems didžiuuuulis ačiū ! ;) Labai laukiu visų nuomonių, nes tik taip galiu sužinoti, kas Jums, mielosios, patinka :]. Ačiū dar kartelį...

  AtsakytiPanaikinti
 7. Labai nuoširdu ir gražu :)

  AtsakytiPanaikinti
 8. Labai patiko. Šaunus straipsniukas. :)

  AtsakytiPanaikinti
 9. Dėkoju ;) Nesitikėjau, kad sulauksiu tiek gerų atsiliepimų... Ačiū :]

  AtsakytiPanaikinti
 10. jei neklystu tavo pirmasis straipsnis? Na, jis puikus :)

  AtsakytiPanaikinti