SUBKULTŪROS
Sveikos, merginos!


Viena mūsų rašytoja Milda pakišo man idėją parašyti straipsnį apie subkultūras vyraujančias šiuolaikinėje visuomenėje. Tikiuosi, kad straipsnis sudomins ir patiks, todėl laukiu jūsų vertinimų komentaruose. Enojy!

Subkultūra – kultūros variantas, būdingas tam tikrai grupei žmonių, kurią vienija pasaulėžiūra, pomėgiai, socialinė padėtis, kiti ypatumai. Taip pat subkultūra vadinama žmonių visuma, kuri skiriasi nuo didžiosios kultūros, kuriai priklauso, tam tikrais elgsenos ypatumais, tikėjimais, nuostatomis, pomėgiais ir kt.

GOTAI


Gotikinė subkultūra išliko daug ilgiau negu kiti to paties laikmečio judėjimai ir darėsi vis įvairesnė. Šios subkultūros  kultūrinėms tendencijoms didelę įtaką turėjo devynioliktojo amžiaus gotikinė literatūra, taip pat siaubo filmai. Gotiška muzika apima daugybę skirtingų stilių, tačiau visiems šiems stiliams yra būdinga liūdesio bei mistiško skambesio tendencija. Subkultūros viduje vyraujantys aprangos stiliai aprėpia:
·         deathrock,
·         punk,
·         androgynous,
·         Viktorijos laikų epochos, Renesanso bei viduramžių stilius bei įvairias jų kombinacijas.
 Įvaizdžiui sustiprinti dažnai naudojama juoda spalva, ekstravagantiškas makiažas bei šukuosena.

PANKAI


Punk kultūra pradėjo formuotis JAV apie 1970 m. kaip atsvara tuo metu bepopuliarėjančiam glam rokui (rokui su pop muzikos elementais). Pagreitį judėjimas įgavo persikėlęs į Didžiąją Britaniją. Išskiriamos dvi punk judėjimo bangos: pirma (1976-1985) ir antra (po 1985). Pankroko aukso amžiumi laikomas aštuntojo dešimtmečio vidurys ir antroji jo pusė. Pankus labai lengva atpažinti dėl drastiškų stiliaus bruožų, ypatingai šukuosenos.

EMO


Pats subkultūros pavadinimas byloja apie emocionalumą, turbūt tai didžiausias šios kultūros bruožas. Kartu tai seka per didelis jautrumas, vienišumas, kartais liūdesys, nusivylimas, beprasmiškumo jausmas, problemų ieškojimas kiekviename žingsnyje. Vis dėlto jie neretai apibūdinami ir kaip labai draugiški bei mieli žmonės, sugebantys įsijausti į kito rūpesčius ir jį nuoširdžiai užjausti. Nusivylimas gyvenimu negali būti laikomas „emo“ skiriamuoju bruožu, bet tai priklauso nuo asmenybės.
Aprangoje paprastai vyrauja juoda spalva, neretai maišoma su balta bei rožine. Galima atrasti nemažai dryželių, langelių, taškelių, kaukolių, kaspinėlių, širdelių. Mėgstamos ir pieštuko formos kelnės, siaurėjančios į apačią ir pabrėžiančios „emo“ trapumą. Avalynė dažniausiai sportinė: „vensai“ arba „converse“. Ką dar mėgsta „emo“? Auskarus. Gausybę auskarų įvairiose kūno vietose.

HARAJUKU


Harajuku subkultūra pasižymi tuo, jog turi savo apsirengimo stilių, savo mėgiamą muziką, būdingus aksesuarus, lankomas vietas. Harajuku – tai Japonijoje atsiradusi subkultūra. Ji stebina savo įvairove, labai keista stilistika. Berods tai subkultūra, reikalaujanti daugiausiai kūrybiškumo. Jos nariai praleidžia didžiąją laisvalaikio dalį drabužių ir aksesuarų parduotuvėse, “Second hand’uose”, siuvyklose. Kiekvienas Harajuku paauglys tarsi pats sau dizaineris bekuriantis drabužius, šukuosenas, aksesuarus, makiažą, netgi žaislus. Dažnai rezultatas išeina keistokas ir labai spalvotas, bet nori ar nenori traukiantis akį.

HIPIAI


Hipių stilius, maniera ir vertybės turėjo didelį poveikį kultūrai, muzikai, televizijai, filmams, literatūrai ir dailei. Jau nuo septinto dešimtmečio pradžios vyraujanti visuomenės dalis įsisavino daugelį hipių kultūros aspektų. Hipių kultūros palikimas šiuolaikinėje kultūroje yra sunkiai aprėpiamas, nes pasireiškia bemaž visur: nuo sveiko maisto iki muzikos festivalių, nuo šiuolaikinių seksualinių papročių iki kibernetinės revoliucijos. Daugelis apie hipius esame susidarę nuomonę, kad jie taikūs, nuoširdūs, gėlių vaikai. Mano nuomone, tai visiška tiesa.

Tikiuosi kad straipsnis patiko, nepaisant to, kad čia toli gražu nė pusė tų subkultūrų, apie kurias noprėjau papasakoti. Tikiuosi, kad jums patiko ir pageidausite... tęsinio. Beje, progai esanti noriu palinkėti nesužvarbti vis šąlant orams, rasti kažkieno šiltą glėbį, susirasti geros veiklos ir nepasimesti kontroliniuose darbuose, testuose, kituose mokyklos reikaluose. Guoskite save tuo, kad artėja viena emociškai šilčiausių, mieliausių švenčių- Kalėdos.


Iki greito!

15 Komentarai

 1. labai laukiau šito straipsnio :) ir patiko, nenuvylei manęs, o tęsinio tikrai laukiu ir netgi reikalauju :)) tik viena pastabėlė, kad prie "emo" antras paveiksliukas yra "scene", o ne "emo" :) o šiaip - šaunu ;)

  AtsakytiPanaikinti
 2. Man irgi labai patiko. Noriu antros dalies :) Ir šiaip labai sudomino :)

  AtsakytiPanaikinti
 3. lygtais šimtą kartų, nematėm tokio straipsnio.
  ir be to, ar yra tokių idiotų, kurie nežino kas yra gotas ar hipis?

  AtsakytiPanaikinti
 4. šiaip dažnai žmonės apsigauna ar pervertina subkultūras ir nežino iš tiesų apie jas, vien todėl jau straipsnis vertingas :)

  AtsakytiPanaikinti
 5. normalaus šrifto padaryt negalėjai??

  AtsakytiPanaikinti
 6. Ačiū, naoku, kažin kodėl pati suabejojau ta nuotrauka, kiek vėliau pakeisiu. Būtinai sulauksi tęsinio. Evelina, dėkui. Anonime- jeigu tau nepatinka, visada gali tiesiog praleist pro akis. Būtent todėl blog'e daug rašytojų- kad būtų galima rinktis, ką nori skaityti. Anonime nr. 2 man šis šriftas labai gražus.:)

  AtsakytiPanaikinti
 7. jau laukiu :33 o šiaip - niekada nereikia lysti į rėmus, o ir ne šrifte esmė..

  AtsakytiPanaikinti
 8. Šiek tiek nusivyliau, nelabai man straipsnis :)

  AtsakytiPanaikinti
 9. Straipsnio nuomonė iš tavo pusės: ok, parašysiu belenką ir sueis...vis geriau nei nieko...

  AtsakytiPanaikinti
 10. Man irgi gražus, bet vis dėl to, bloge yra rašoma vienu, bendru šriftu, o visokie išsišokimai, bandymai kažką vaizduot, tai nežinau..

  AtsakytiPanaikinti
 11. Man straipsnis labai patiko ir manau, jog jis nėra bevertis, kadangi visada įdomu sužinoti dar daugiau negu žinai. Šiaip mane kažkuo žavi kiekviena subkultūra, jos visos yra labai įdomios, o ypač man patinka hipiai. Laukiu tęsinio :)

  AtsakytiPanaikinti
 12. Labai geras straipsnis! Man labai emo patinka.. :) O sriftas labai geras!! :)) Na, noriu tesinio ir tiek!! :D

  AtsakytiPanaikinti
 13. Labai patiko. Na, o man labiausiai patinka hipiai, nes jie tokie, iš šono atrodo, patenkinti gyvenimu :D

  AtsakytiPanaikinti
 14. apie hipius norėjau pasidomėt daugiau, nuėjau į vikipediją ir radau pusę teksto žodis į žodį tokio kaip ir čia :)

  AtsakytiPanaikinti
 15. pasirodo daug ko nežinojau ;'-) patiko

  AtsakytiPanaikinti