Tolerancija kitam?

   Šiandien su klasiokėmis teko daryti projektą Tolerancijos dienai, ( pripažinsiu, visai neapsidžiaugiau, kai  sužinojau, kad reikės viską padaryti per savaitgalį) taisėm sulūžusį skėtį, ( tiesa pasakius nelabai pavyko)  ant jo klijavom šūkius, pieštus žmogeliukus.
   Kai viskas buvo baigta, susimąsčiau kaip vis dėl to sunku būti tolerantiškam, kaip nesuklysti vertinant žmogų. Dažnai einant gatve ir pamatant kitokį nei esi pati, norisi atsisukti ir dar kartą nužiūrėti tą  žmogų nuo galvos iki kojų, bent akies krašteliu žvilgtelėt kaip žmogus eina, jis linksmas, ar liūdnas, kokiais rūbais jis apsirengęs ir panašiai. Juk nenorėtumėt, kad visi  žiopsotų į jus? Taip pagalvojus iškart praeina noras atsisukti. Dažnai mes vadovaujamės kvailais stereotipais ir tiesiog šalinamės, laikomės atokiau nuo kai kurių.


Ne visada blondinė būna kvaila, romas ( kitaip tariant čigonas) taikosi tave apvogti ir ne visada moksliukai būna nuobodūs kalikai. Dažnai mes nemandagiai elgiamės su mokytojais ar pažįstamais. Kartais tiesiog knieti įgelti, pasišaipyti ar pasakyti nekorektišką pastabą. Dažnai mes nekenčiame garsenybių. Jei nemėgsti Justin' o  ( tai tik pavyzdys) dainų, visai nebūtina skelbti, kad jis yra gėjus net tuo neįsitikinus. Dažnai mes kreivu žvilgsniu nužvelgiame kitokios, netradicinės profesijos atstovą ( tarkim ekstracensą) ir mintyse sumenkinam viską, dėl ko žmogus dirba ir stengiasi. Dažnai mes būnam netolerantiški kitos religijos, odos spalvos, kitokių įsitikinimų, kitos orientacijos žmonėms. Turime suprasti, visi tie žmonės gali būti geriausi mūsų draugai, jei tik būsime pakantesni, nuolatos neišskirsim  mūsų skirtumų ir būsim malonūs. Kad ir kaip sunku iš pat pradžių bebūtų, linkiu visoms būti tolerantiškom ir neskubėti teisti.
Gero likusio vakaro jums linki Ieva.  ;]


* Komentuok šį pranešimą ir gauk 1 tašką! Rink taškus, tapk aktyviausiu mėnesio rašytoju ir laimėk  nemokamą sąskaitos papildymą! *

9 Komentarai

 1. Aš irgi darau tokį projektą, vedėja būsiu :)
  O apie toleranciją... Pritariu. Visada sakau, kad labai nemėgstu netolerantiškų žmoniu, tačiau kartai ir pati nepastebiu kaip kažką pasakau kitokiam nei aš ;/ Ir tai labai liūdna kai žmonės juokiasi vieni iš kitų, pašiepia vienas kitą.

  AtsakytiPanaikinti
 2. Man tai nei gejai, nei kitos rases zmones netrugdo man kaip tik visai patiktu turėti kokį juodaodį :)

  AtsakytiPanaikinti
 3. pas mus mokykloj reikia toki sketi padaryt :D

  AtsakytiPanaikinti
 4. Visai idomus straipsnis!! Prajuokino ta su spakliaus tona. :D

  AtsakytiPanaikinti
 5. tolerantišku žmogumi būti labai svarbu :) turėjau tokių nuotykių, kai eini gatve ir nuo tavęs traukia žmonės savo vaikus ir pasijauti visiškai atstumtu.... išvadina šėtono garbintoju ir t.t., nors visiškai neįsigilina į mano jausmus ar subkultūros tam tikrus bruožus, daugeliui lengviau tik teisti, bet patys nesupranta, kad kažkada gali atsidurti teisiamųjų suole.... bet galiu pripažinti, kad ne visada pavyksta laikytis tolerancijos, juk mes žmonės, o ne robotai ir kartais net ne iš noro taip pasielgiame, o tiesiog, jog nesuprantame to ar mums taip atrodo teisinga :) bet be tolerancijos net nežinau.... nebūtų daug gerų dalykų, nes tai svarbu asmeniškai tobulėjant....miau~ ;)

  AtsakytiPanaikinti
 6. Mūsų mokykloje irgi vykdomas toks projektas. Reikės piešti skėtį ir vėliau ant jo kažką priklijuosim. Paskutinę etikos pamoka, darėm tokį testuką apie tolerancija. Ha, aš esu aukso viduriuke :D O šiaip, straipsnis labai patiko. Džiaugiuosi, kad bent viena rašytoja apie tai parašė. :)

  AtsakytiPanaikinti
 7. Mums irgi mokykloje reikės skėčio, o aš visiškai sutinku su tavimi, nors nelaikau savęs tolerantiška, nes kartais savo nuomonę pasakau garsiai...

  AtsakytiPanaikinti
 8. o šitas straipsnis dabar labai tinka blog'e esančiai atmosferai, žmonės kuriem viskas neįtinka pasiskaitykit, nors nemanau kad padės. Ačiū Ieva už tokį straipsnį kuris verčia susimąstyt.

  AtsakytiPanaikinti