Trumpai apie studijas Danijoje: tęsinys.
Sveiki mielieji skaitytojai, buvau prižadėjusi, kad parašysiu plačiau apie studijas, tad šiame straipsnyje pasistengsiu aptarti visus jūsų klausimus, kuriuos po pirmuoju straipsniu apie studijas Danijoje parašėte. Tikiuosi, kad gausite VISUS atsakymus, o jei netyčia taip gautųsi, kad kažką vis viena pamiršiu – atsiprašau, bet pasitaiko visko. Tada pasistengsiu komentaruose atsakyti į jūsų klausimus ar panašiai.
Mažiau kalbų, o daugiau darbų ir judame prie temos: „Studijos Danijoje: tęsinys“. Pati mokausi antrus metelius čia ir paminėsiu tam tikrus pliusus ir minusus. Kad daug nereikėtų perrašynėti to paties tai, „numesiu“ porą gerų nuorodų, kur daugmaž galite rasti atsakymus į jums kylančius ar dar net būsimus klausimus.Ant šių nuorodų pasispausite, ko jums labiau reikia, ar apie pačias studijas, ar gyvenimą Danijoje.Iš tiesų, dabar nemanau, kad apskritai stočiau į Daniją ar kitą užsienio valstybę, nes gan sunku būti be mylimų žmonių, nes jautiesi visiškai paliktas likimo valiai ir neturi, į ką atsiremti. Žinau, kad pati pasirinkau tą kelią, bet to nežinojau dar tada, kokia mane širdgėla slėgs palikus mylimą kraštą, kaip ilgėsiuosi namiškių, draugų ir kiekvieno ryto, kai galiu pabusti savo šiltoje lovoj, o pravėrus duris pasakyti „labas rytas, mama ir tėti“. Taip ilgiuosi to, nors tai atrodo menkniekis, bet man to labai trūksta. Aišku viena, kad baigus mokslus, „turi“ palikti namus ir kilti tolimesniais mokslo žinių laiptais, semtis gilesnės išminties... bet po velnių, tai sunku. Tikrai. Dabar turbūt visai kitaip daryčiau. Stočiau Lietuvoj ir pasibaigčiau bakalaurą, o užsienyje – magistrą. Bet kita vertus, kuo greičiau aš nutrūkau nuo tos „naminės“ grandinės, tuo labiau įgauni tos gyvenimiškos patirties, kuri tikrai padeda išlikti gyvenime. Negali niekuo pasitikėti, net pačiu savimi – kaip aš sakau. To išmokau per savo studentavimo metelius... nežinau, kaip dar išlikau aš ir nemečiau visko, nors tikrai dvejojau ne kartą ar man čia vieta, vis bėgau nuo visų, slėpiau savo emocijas ir norėjosi garsiai rėkt, kad pagaliau kažkas mane suprastų, bet kuo toliau ėjau tuo tamsiu tuneliu, vis daugiau tokių sutikdavau, kaip aš, kurie nesupranta vis dar, ko nori iš gyvenimo, todėl... tai pasirodė nebe taip jau baisu, nors ir būdavo tokių proveržių... tai būtų didžiausias minusas studijų užsienyje. Jei esi silpnas ir jautrus – nežinia, ar išliksi, bet aš po truputį laikausi, taigi, jei yra noro – verta. Patarimas: visada gerai turėti kažkokį žmogų iš tavo aplinkos, nes tada turėsi, į ką atsiremti, nebus taip baugu ir ne tokia baisi ta nežinomybė, o ir kartu gyventi galėsite, juk pigiau.

Danija, brangi šalis, tikrai. Bet man asmeniškai patinka, kai visas miestas švenčia ir vyksta įvairūs išpardavimai, nes tada gali gauti gan pigiai drabužių, kosmetikos, papuošalų ar kitų dalykų. Dėl būsto – visada gerai būna susimesti su kažkuo ir gyventi kartu, nes tikrai pigiau, bet pirma reikia pasižiūrėti ir įsivertinti save, nes ne kiekvienas žmogus gali gyventi kompanijoje, nors kartais gerai turėti kambarioką/ę, nes gali kažką pasiskolinti ar paklausti vienos, ar kitos nuomonės.

Grįžtant prie aukštųjų mokyklų, jose gali būti 24 valandas per parą ir gali naudotis jų reikmenimis. O kalbant apie dėstytojus – jie labiau draugai nei mokytojai, niekur nesu mačiusi, kad dėstytojas „tūsintų“ su studentais, bet čia pasitaiko. Ypač pamenu, kai su savo manta anksti ryte kėblinau traukinio link ir pamačiau dėstytoją, kuris tik iš po "tūso". Buvo smagu pasilabinti netikėtomis aplinkybėmis su dėstytoju, mat teko net į tą patį traukinį sėsti.

Studijų užsienyje privalumai: pasaulinis tinklas, nes gali susipažinti su įvairių šalių atstovais, kurie gali ateityje jums būti reikalingi; galite pagerinti užsienio kalbų žinias; išmoksti ir sužinai daug tam tikrų aspektų apie kiekvieną tautą ir tai tikrai įdomiau nei sėdėti pamokoje, nes gali pats patirti tautų skirtumus, bet kai pabendrauji, su[ranti, kad mes ne tokie ir skirtingi... mums įprasta sėdėti ir pietauti su kinais, korėjiečiais; kalbėti su ispanais ar brazilais ir t.t... mes vis dėlto esame žmonės, gal kalba ir kita, bet kai bendrauji – tie skirtumai išnyksta, nes visi vienaip ar kitaip ypatingi ir kiekvienas tarsi savo šalies ambasadorius. Taip pat, turi galimybę geriau pažinti tą šalį, kurioje mokaisi, pakeliauti po ją. Tęsiant privalumus, tai diplomas yra pripažįstamas visose šalyse, o kiek girdėjau, kad Lietuvos ne visur užsienyje yra pripažįstamas aukštasis diplomas... nežinau, kiek tai tiesa, bet tik dalinuosi mintimis, ką girdėjau iš kitų.
Stojimo seka: reikalingi 11-12 klasės pažymiai, motyvacinis ir mokytojų rašyti rekomendaciniai laiškai, anglų kalbos testas (aš laikiau kastu testą, kuris yra nemokamas ir būna Klaipėdoje bei Vilniuje Kovo mėnesio pradžioje, o po to vyksta pakartotinė sesija). Duomenis reikia siųsti iki kovo pirmos, jei gerai pamenu, bent per kastu.lt taip reikėjo, žinoma, gali ir vėliau siųsti, bet pirmumo teisę gauna tie, kurie ankščiausiai atsiunčia anketas. Kai viskas išsiųsta, gauni, po kiek laiko atsakymą ar įstojai ir dar parašo tam tikrus reikalavimus laiške, pvz., kad po egzaminų atsiųsti savo atestatą.

Miau~ sudėjau, ką žinojau, tikiuosi, kad buvo naudinga... žinau, kad gan ilgas straipsnis, bet sunku neišplėstai parašyti, kai buvo daug klausimų apie tai. Šią savaitę taip pat pasistengsiu parašyti apie studijas Švedijoje, nors pliusai ir minusai turėtų būti gan panašūs, nes visgi – svečia šalis. Gero vakaro ir geros savaitės pradžios, jūsų meilės deivė ;)


* Komentuok šį pranešimą ir gauk 1 tašką! Rink taškus, tapk aktyviausiu mėnesio skaitytoju ir laimėk nemokamą sąskaitos papildymą! * 

12 Komentarai

 1. Šaunuolė, kad informuoji apie tokį aktualų dalyką :)

  AtsakytiPanaikinti
 2. Prisidėsiu ir aš. Asmeniškai nepatarčiau stoti nei per kastu.lt, nei per kalba.lt ar kitas "tarpines" svetaines. Kodėl? Mano brolis studijuoja užsienyje, Olandijoje. Pradžioje jis irgi per šias svetaines ieškojo, bet vėliau sužinojo, kad stojant epr tarpininkus tau pasiūlo universitetus silpnesnius, ne pagal tavo lygį. Kodėl tau nereikėjo IELTS? (anglų egzaminas stojant užsienyje). Todėl, kad universitetai, kuriuos siūlo kalba.lt ir kastu.lt yra nepakankamai geri, silpnoki, todėl jiems ir nereikia IELTS, užtenka kitų testų.

  Dabar kitas dalykas. Mano žiniomis studijos Danijoje yra nemokamos, dėl to, kad ten yra tik tarptautinės kolegijos. Šiaip buvau susidomėjusi šia šalimi (pati galvoju apie užsienį), bet žinojimas, kad galima ten įstoti tik į tarptautinę kolegiją mane atbaido. Manau, kad tu, kaip kurį laiką Danijoje pagyvenusi studentė, galėtum man pasakyti, ar iš tiesų taip yra. Nejaugi visiškai nėra universitetų? :(

  AtsakytiPanaikinti
 3. kas sakė, kad Danijoje nėra universitetų? yra.... o kitas dalykas, aš asmeniškai pati irgi nebestočiau per tas visas tarpines asociacijas, nes dažnai būna, kad jos nepatenkina tavo asmeninių reikalavimų ir panašiai, tik įmečiau čia kaip info tuos puslapius, nes ten apie pačią Daniją yra ir panašiai.. o šiaip, kiekvienas renkasi per kur stoti, geriausiai būtų ieškoti pačiam ir rašyti universitetui, nes jis mielai atsakys į visus klausimus, toks būtų mano patarimas.. nes aš pati galvoju stoti dar kažkur, bet dabar tikrai ne per kažkokius tarpininkus ar panašiai :))

  AtsakytiPanaikinti
 4. pamiršau paminėti, kad tik europiečiams yra nemokamas mokslas, o kiti moka didžiulius pinigus....Danijoje švietimas yra labai remiamas :) dauguma yra patenkinti mokslu ir visa kita, čia gyvena laimingiausi žmonės pasaulyje :) yra unikų, akademijų, universitetinių koledžų :) tai vat :)

  AtsakytiPanaikinti
 5. Saunu, kad yra tokiu kurie informuoja apie studijas! Aciu tau! :)

  AtsakytiPanaikinti
 6. laukit daugiau info apie kitas šalis :)) tiesiog, bandau pažadus tęsėt :) tai turbūt prieš paskutinis pažadas ar noras iš komentarų :)

  AtsakytiPanaikinti
 7. Įdomus straipsnis :) Tikrai. Labai sudomino. Pati jau pradėjau galvoti kur reikės stori baigus mokyklą (nors dar liko 4 pilni metai..) :D

  AtsakytiPanaikinti
 8. O! labai laukiau šito straipsnio. Ir aš su pusesere_druge_klasioke galvojam kartu važiuot, nes tu mus labai užkabinai :D, žinoma jei ten nieks nepasikeis, nes dar liko 3 metai.

  AtsakytiPanaikinti
 9. tik žmonės ;D grįžkit į Lietuvą ;D dabar blogai jaučiuosi, kad masinu mauti iš Lietuvos O>O

  AtsakytiPanaikinti
 10. Su LILE ir drauge planuoju važiuot :) Nesijausk blogai, kad masini maut iš Lietuvos :D Bent jau aš planuoju (kol kas) tik mokytis tenai, na, o kai baigsiu mokslus, jei man ten patiks tik tada ten gyvensiu. :)

  AtsakytiPanaikinti
 11. na, norėčiau, kad jei bent žmogai važiuoja mokslintis į užsienį, kad padėtų kažkaip mylimai šaliai :) aš turiu planą, bet nežinau ar išdegs ;DDD na, nepabandęs - nesužinosi :)

  AtsakytiPanaikinti
 12. Nuostabus straipsnis, labai aktuali tema. Aš jau TIKRAI esu įsitikinusi, kad po 2 metų su drauge išvyksime mokytis į Angliją, kadangi turime ten pažįstamų. Tačiau kai pagalvoju apie visus mylimus žmones... Tai turbūt didžiausias studijavimo užsienyje minusas.

  AtsakytiPanaikinti