Trumpai apie studijas


Vienas iš naujesnių mano straipsnių, kuriuos patalpinau vasarą į laikraštį, bet dabar teko truputį prisėdus taisyti ir manau, kad gal jis visai čia tiks, nes daugelis iš jūsų jau galvoja, kuo bus užaugę, ką studijuoti ir panašiai. Taigi, šitas straipsniukas apie studijas Danijoje, o jei norėsite galėsiu padaryti apklausą įvairių šalių atstovų, kodėl jie būtent čia rinkosi studijuoti ir panašiai; kad išvardintų trūkumus ir pliusus (keletas pateikti straipsnyje) . Mielosios skaitytojos, jums pačios spręsti ar ši apklausėlė reikalinga ir ar norit gaut atsakymus į tai. Arba net galit pačios pateikti klausimus, į kuriuos pasistengsiu aš rasti atsakymus arba paklausti kitų tautybių žmonių arba net tų žmonių, kurie jau baigė šiuos mokslus ir, kaip pasikeitė jų gyvenimas po to. J Taigi, „skanaus“ skaitymo ir laukiu jūsų nuomonių apie tai.

Kiekvienai vasarai prasidėjus dauguma emigrantų iš įvairių šalių suguža Tėvynėn praleist atostogas, o ir pasibaigus mokslo metams, lagaminus kraunasi išvarginti mokslo dauguma studentų, kurie studijuoja ir mokosi svečiose šalyse ir skuba namo. Ne išimtis ir aš - vos tik prasidėjus vasaros atostogoms, grįžau Tėvynėn iš Danijos. Danijoje lietuvaičiams mokslas nemokamas, nes Lietuva-Europos Sąjungos narė. Privalumas tas, kad Tėvynė nėra taip jau toli, bet vis dėlto, nepalakstysi jau taip dažnai. Išvykus į Daniją, labai jautėsi tas kultūrinis šokas, vis ilgėjausi namų, apimdavo nostalgija, kai negalėdavau pamatyti besikeičiančio gimtinės peizažo, prie kurio buvau taip pripratusi. Tikiu, kad ir vėl, kai išvažiuosiu vis liks tas neramumas širdy ir ilgėsiuosi šių vietų, kur praleidau savo vaikystę, paauglystę, kur kiekvienas kampelis išvaikščiotas ir savaip palytėtas... ir prieš stodama į užsienį apie tai vis svarsčiau, ar galėsiu išbūti svečioje šalyje be šeimos, artimųjų ir viską pradėti nuo pradžios? Draugų paskatinta ir su šeimos palaikymu padaviau paraiškas į vieną iš Danijos akademijų... kuri priėmė mane. Atėjus laiškui, kuris patvirtino, jog įstojau, negalėjau patikėti savo akimis ir iš pradžių pagalvojau, kad tai kažkoks neaiškus laiškas ir gal net ne man adresuotas, nes nebuvo mokslų metų pati pabaiga, o tik kovo mėnesio galas, bet kai įsigilinau, kas ten parašyta, supratau, jog adresuota man ir tai patvirtinimas, kad esu priimta į Danijos aukštąją mokyklą. Beliko pabaigti mokyklą ir išsilaikyti egzaminus. Kai dar daugelis pažįstamų ir klasės draugų buvo apmąstymų kelyje ir galvojo, kur stoti, o aš jau buvau įstojusi... kažkaip net jautėsi palengvėjimas. Buvo keistas "saugumo" jausmas, nors ir nežinojau, ar tikrai įstojau ten, kur širdis norėjo, bet vis mąsčiau: nepabandysi-nesužinosi, o ir, kas bus, kas nebus, bet žemaitis nepražus... tvirtai galiu teigti, kad be šių studijų nebūčiau susipažinus su daugeliu žmonių, kurių pagalba galima pradėti kurti "pasaulinį tinklą"- kaip juokaudavo dėstytojai, nes susipažinom su įvairių šalių atstovais, kurie buvo savotiški savos šalies ambasadoriai. Taip pat nebūčiau padariusi fotografijos parodos "Danija lietuvio akimis" ir daugiau pažinusi savęs.
Bet vis dėlto, kodėl verta studijuoti užsienyje, o šiuo metu Danijoje? Aš pasirinkau studijas, kurios vadinasi laisvalaikio vadyba, į kurias įeina: menas ir kultūra; viešbučių administracija; sportas; turizmas; renginiai. Kiekvienas žmogus gali pasirinkti sau tinkančią kryptį.
Paskaitos gan įdomios, nors prisipažinsiu, kad būna tikrai nuobodžių, bet kiekvienam turbūt pagal skonį. Mano nuomone, kad tikrai geras dalykas, kad per paskaitas iš kiekvienos srities ateidavo žmogus ir pasakodavo, su kokiomis kliūtimis ir pranašumais galima susidurti, kuriant verslą. Buvo keletą paskaitų, per kurias mums tekdavo įsijausti į darbuotojo ar vadybininko vaidmenį. O kaip ir visur, pusmečio gale vykdavo egzaminai, kurie būdavo ir žodiniu, ir rašytiniu pavidalu. Mus vertindavo septinbale danų sistema.
O kalbant apie pačius danus... jie visada besišypsantys ir norintys padėti. Juk pagal statistikos duomenis šios Skandinavijos šalies gyventojai laimingiausi žmonės pasaulyje. Mano nuomone, prieš pasirenkant studijas žmogus, turėtų įsiklausyti, ko jis pats nori ir stoti ne į tą specialybę, kuri populiari ar "ant bangos", bet būtent į tą, kuri jam prie širdies ir tai „palengvins" jam mokslus, nes tokiu atveju jis galės parodyti save ir pilnai įsiskverbti į savo sritį.* Komentuok šį pranešimą ir gauk 1 tašką! Rink taškus, tapk aktyviausiu mėnesio skaitytoju ir laimėk nemokamą sąskaitos papildymą! *

                   

24 Komentarai

 1. tu labai gabi ir turi didelį talentą rašyti, šaunuolė! man patiko

  AtsakytiPanaikinti
 2. dėkoju O>O nesitikėjau :) na, tikiuos, kad bus naudinga, nes tai tikrai svarbu, planuojant tolimesnį savo gyvenimą :)

  AtsakytiPanaikinti
 3. Super! Nors straipsnis ir rimtas, bet labai lengvai skaitosi,iš karto jau aišku kad esi talentinga rašytoja :) Pati planuoju užaugusi studijuoti užsienyje, bet dar nežinau nei kur nei ką. Bet laiko apsispręsti dar turiu į valias :D Man tik įdomu, kokia kalba Danijoje vyksta paskaitos?

  AtsakytiPanaikinti
 4. Tikejausi tikslesnes ir informatyvesnes informacijos. Dabar nesuzinojau nieko, tik tai, kaip tu patekai ten, tavo jausmus. Tikejausi kazko apie studijas, gyvenima, pliusus ir minusus...
  Na, o pati nesirinkciau danijos, nes ten yra tarptautines kolegijos, o ne universitetai. :-)

  AtsakytiPanaikinti
 5. Puikus straipsnis, tačiau kiek per ilgas, siūlyčiau trumpinti :)

  AtsakytiPanaikinti
 6. O man patiko, ir nepasirodė per ilgas. Gal net ir trumpokas. Na bet čia kiekvienam kitaip.
  Be to, norėčiau pamatyti bent keletą tavo nuotraukų :)
  Sėkmės rašant toliau :)

  AtsakytiPanaikinti
 7. Sveika.. :) Tu turi tikrai dideli talenta rasyti, tik ugdyk ji! Be to labai noreciau pamatyti nuotraukas! :) Man straipsnis toks fainas, nors ir rimtas. :) Na, sekmes toliau rasant. :))

  AtsakytiPanaikinti
 8. studijos vyksta anglų kalba, ten pagrinde akademijos :)) tam ir pradžioj parašiau, kad žinočiau, ko jūs norit :) o žinant kito žmogaus jausmus svečioje šalyje, manau, kad galima daryti, kai kurias išvadas, nes tada supranti, kad ir pats taip gali jaustis ir gali pagalvoti, ar tikrai tau pačiam tai tinka :) o jei rimtai, tai straipsnis tikrai per trumpas, nes "sukišti" viską labai sunku į tiek, jei bus norinčių, parašysiu apie tuos trūkumus ir pan, tam ir įdėjau kaip mini klausimus pradžioj, į ką man reikėtų orientuotis ir ačiū už kritimą tai, padeda tobulėti :)

  AtsakytiPanaikinti
 9. Labai patiko straipsnis ir tavo rašymo stilius. Norėčiau, kad įkeltum daugiau apie Daniją ir studijas, o būtų labai puiku, kad papildytum savo nuotraukomis! :))

  AtsakytiPanaikinti
 10. parašysiu, kokią dieną ir pasistengsiu foto įdėt, įsirašysiu tai į savo planą :) būtų gerai, kad daugiau konkretesnių klausimų būtų, na, bet jei kas žinote mano kontaktus :) pasistengsiu kaip nors, gal nenuvilsiu :)

  AtsakytiPanaikinti
 11. tikrai sudomino, ir norėčiau daugiau sužinot, nes aš visai pasiklydus šiuose reikaluose, o man jau būtų laikas galvot, manau šios specialybės man tiktų ir patiktų, o klausimai tokie - kaip tu šį universitetą atradai? Kaip įstojai? kaip rašei prašymą ar ką ten tokį? Iš kur žinojai kur reik siūst? Kaip ten sekėsi? Ar sunku? DAR daugiau tų klausimų, tik nežinau kaip tiksliai juos pateikt, jei sugalvosiu parašysiu :D

  AtsakytiPanaikinti
 12. Man nepatiko, kad pakeitei šriftą, nes blog'e yra bendra tvarka, kurios reikia laikytis...

  AtsakytiPanaikinti
 13. dėl šrifto tai, nežinau, kaip man gavos XD nemoku pertvarkyt, pasikonsultavau ir sakė, kad palikt, visai nieko atrodo :) patikėk, pati norėjau pakeist ir gerai matau, kad yra jau vienas šriftas, kuris nusistovėjęs yra :) tiesiog, aš pirmąkart toku dalyku naudojuos :) kai kam tai lengva, bet man.....O>O LILE-->> gal tau į pm parašyt, jei greit reikia? :)

  AtsakytiPanaikinti
 14. Nea, nereikia, man tiesiog įdomu ir vertinga :)

  AtsakytiPanaikinti
 15. trumpi atsakymai į tavo klausimus: radau jį per kastu.lt, stojimas buvo toks, kad reikėjo surašyti vienuoliktos ir dvyliktos klasės pažymius, reikėjo parašyt motivacinį ir rekomendacinius laiškus (tas pats buvo stojant ir į Angliją)..aišku, reikėjo nusiųsti savo atestatą ir po to atsiunčia laišką ar įstojai :) kai kur reikia anglų kalbos testo, mes laikėm kastu, nes jis nemokamas ir yra laikomas Vilniuje arba Klaipėdoje (tą patį vėl darė ir tie, kas stojo į Angliją)..mokytis gan sunku tie dalykai, kas susiję su matematika ir loginiu mąstymu, nes aš nesu gabi ant to visiškai ir esu labai išsiblaškiusi..tikiuosi, kad atsakiau ir nieko nepraleidau :))

  AtsakytiPanaikinti
 16. Labai patiko straipsnis. Greitai susiskaitė, norėjosi skaityti dar ir dar :D Šaunus straipsnis!

  AtsakytiPanaikinti
 17. Puikus straipsnis, man labai patiko ;) Ir susimąsčiau apie mokslą užsienyje...

  AtsakytiPanaikinti
 18. tikiuosi, kad šituo straipsniu nepaskatinsiu emigruoti žmones iš Lietuvos ;DD nebent išsimokslint užsieny ir grįžus padėt Lietuvai kažkaip :)) ar pan^^

  AtsakytiPanaikinti
 19. Gal parašysi apie studijas Švedijoje ? Labai labai padėtum :P

  AtsakytiPanaikinti
 20. mm, apie jas net nežinau nieko ;DDD galiu tik info išknisti, nes ten nestudijuoju :) šiaip vieną uniką žiūrėjau Švedijoj ir labai patiko jų programa, galiu tuoj numesti link, nes kiekvienas unikas gali tam tikrų savo akcentų turėti, bet dažniausiai reikia laikyti TOEFL ar IELTS testą :)
  http://www.du.se/en/About-Dalarna-University/
  šičia gali pasiskaityti, o jei tiksliau, apie, kokias studijas reikia info? :)

  AtsakytiPanaikinti
 21. Ilgas straipsnis, bet perskaičiau visą;)

  AtsakytiPanaikinti