Truputėlis iš savos patirties...
Kaip gera sėdėti namie, žiūrėti į nuotraukas ir gurkšnoti arbatą. Taip, pagaliau baigta ir aš tai padariau, ryžausi tam žingsniui... Gerai, kad būta tokių, kurie nenusisuko ir padėjo, o būta tokių, kurie ignoravo, nors ir buvo prisižadėję padėti. Bet paroda įvyko... viskas tvarkinga ir gražu. Akmuo nuo širdies nukrito. Dėl to ir nebuvau labai aktyvi šią savaitę, nes paskutinieji pasiruošimo darbai... dužo rėmeliai, dužo stiklas, didžiulis nerimas ir visa kita... bet po to, tokia tyluma ir ramuma aplankė mane, kad kažką padariau, juk senatvėj galėsiu pasakot savo vaikams, kad kažką padariau, o ir pačiai visada smagu prisiminti tai, nes vis dėlto – ne kiekvienas tai gali padaryti ar pasiryžti tam.
Bet kas galėjo pagalvoti, kad surengti foto parodą taip sunku?? Aš tikrai ne... atrodo, jog sukabini foto ir viskas, bet ne... už to slypi daug darbų, jau vien, kiek vargo su pačiomis nuotraukomis... šitame straipsnelyje pasidalinsiu savo patirtimi, kaip suruošti foto parodą, kurią iš pirmo žvilgsnio atrodo viens du ir baigta, bet anaiptol taip nėra, bet iš tiesų, kai pradedi gilintis... būna varge vargeli, o šįkart pasijutau kaip filme. Vienas iš aktorių atsidūrė ligoninėj būtent renginio dieną, gitaristė išgaravo... buvo neramumo minutės, bet viskas gerai, kas gerai baigiasi.
Pirmiausia, kad ir ką bedarytum – viskas prasideda nuo idėjos, tada pasirenki foto nuotraukų temą ir sugalvoji jų pavadinimą. Daug laiko užima nuotraukų atrinkimas, sutvarkymas ir pats pateikimo būdas. Bet dar prieš tai, reikia surasti vietą, kur galima būtų eksponuoti. Dažnai reikia užsirašyti iš anksto į sąrašą, kad tave įtrauktų į laukimo eilę, nes gali būti ta vieta užimta būtent tą dieną, kurią nori daryti parodą. Todėl reikia tai apgalvoti iš anksto. Taip pat reikia pamąstyti ar už patalpas nereikės mokėti, ir jei reikės tai, kiek? Vien foto nuotraukų padarymas gerai paplonina kišenę, nebent susirandi kažką, kas finansuotų parodą. O kad tą pasiektum reikia gerų sponsorių ir panašiai. Kai jau turi vietą ir nuotraukas, būtina pagalvoti apie datą ir laiką, kad būtų tinkamas laikas žmonėms, nes pvz., jei bus pirmadienio rytą, vargu, ar kas ateis. Tam geriausiai tinkantis laikas yra penktadienio ar šeštadienio vakaras.
Tokių renginių dažna problema yra, kaip pritraukti žmones, nes kuo toliau, tuo mažiau žmonių domisi kultūra ir menu, o vis dažniau rūpi kompiuteriniai žaidimai ar „tūsai“, todėl svarbu kažkokį bent mini pristatymą padaryti, bet žinoma, neišsiplėsti, nes svarbiausia nuotraukos, jei bus padarytas iš to šou – nuotraukos nebebus pagrindinė renginio mintis. 
Dar pamiršau paminėti, kad reikia pasilikti pakankamai laiko sukabinti nuotraukas, nes visada gali iškilti vis kažkokių problemų. Čia yra labai būtinas punktas, kurį reikėtų įsitraukti į savo planus, o laiko planavimas tai pat svarbus.
Pati asmeniškai, kiek pabuvojau parodose, praktiškai pats fotografas pakalbėdavo ir pristatydavo savo parodą ar dar kažkas tardavo porą žodelių, nes jie žinodavo , nuotraukos tai yra pagrindų pagrindas.
Žinoma, kaip ir kiekviename kely, patirsime įvairiu kliūčių. Nebus, kas padės ar parems, kažkas nesiseks, nuotraukoms kažkas nutiks, nes man pvz, po parodos iš 100 nuotraukų liko tik 99 (Lietuvoj)... įdomiai keista tada pasidarė, nors tai buvo tik pirmoji paroda. Pradedančiajam labai sunku, bet o kam lengva? Neretai norėjau mesti tai, nes kiekviename žingsnyje vis kažkas nesisekė ir atrodė, jog pats Dievas nenorėjo, kad įvyktų ta paroda. Bet po viso to galėjau šypsotis ir dalintis savo šypsena su kitais, nes aš tai padariau, perlipau save ir įrodžiau ne tik sau, bet ir kitiems, kad kažką sugebu.


p.s. o taip pat niekada nepamirškite, kad tai taip pat turi jums suteikti smagumo, o ne vien darbo pojūtį :)* Komentuok šį pranešimą ir gauk 1 tašką! Rink taškus, tapk aktyviausiu mėnesio skaitytoju ir laimėk nemokamą sąskaitos papildymą! * 

13 Komentarai

 1. Tu esi šaunuolė, Naoku! Didžiuojuosi tavim, lyg būtum mano sesuo ir linkiu didžiausio įkvėpimo, svajonių ir troškimų išsipildymo, bei tobulėjimo ateityje. Tikiu tavim! Puuuikus straipsnis. miaaaau

  AtsakytiPanaikinti
 2. labai dėkoju :) tikiuosi tokiais darbeliais (gal jie ir maži, bet man dideli) garsint mylimos Tėvynės vardą :) iš dalies, todėl ir einu tuo keliu, nes Lietuva yra mano mylima šalelė :)) miau~~ :33

  AtsakytiPanaikinti
 3. Įsivaizduoju kiek nervų suėdė ta paroda, aš panašų dalyką organizavau, tai naktim nemiegojau ir plaukų vos nenusiroviau :D Bet koks jausmas, kai padarai :)

  AtsakytiPanaikinti
 4. wow, kiek laiko reikia turėti, kad tai įvyktų... daugelis sužinoję kiek darbo reikia įdėti tikriausiai net nepradėtų, o tuuu nepasidavei ir atkakliai siekei tikslo. PAGARBA :))).

  AtsakytiPanaikinti
 5. manau, kad kiekvieną dalyką darant reikia daug pastangų :) bet taip, renginiams daug visko reik, o tai mano ateitis, suksiuosi renginių sūkuryje :DDD tikiuos xD

  AtsakytiPanaikinti
 6. Šaunuolė esi :) Sėkmės netik straipsniuose, bet ir garsinant Lietuvą :)

  AtsakytiPanaikinti
 7. Labai patiko straipsnio struktūra ir pasirinkta tema. Didžiausia pliusą iš manęs gavai už tai, jog parašei iš savo patirties. Tada ir įdomiausia skaityti kai būna parašyta pačio žmogaus nuomone, potyriais ir t.t Be to, džiaugiuosi jog tavo paroda praėjo puikiai. Kad nemetei visko ir darei tai toliau. Pagarba tau :) Be to, ačiū už straipsnį ;)

  AtsakytiPanaikinti
 8. Labai patiko straipsnio struktūra ir pasirinkta tema. Didžiausia pliusą iš manęs gavai už tai, jog parašei iš savo patirties. Tada ir įdomiausia skaityti kai būna parašyta pačio žmogaus nuomone, potyriais ir t.t Be to, džiaugiuosi jog tavo paroda praėjo puikiai. Kad nemetei visko ir darei tai toliau. Pagarba tau :) Be to, ačiū už straipsnį ;)

  AtsakytiPanaikinti
 9. dėkoju, kad palaikot.... man tai daug reiškia :) ačiū, miau~ :3

  AtsakytiPanaikinti
 10. yyyp~

  tavo plaukai!:3
  (inlove)

  AtsakytiPanaikinti