Viskas apie plaukų priežiūrą!
Sveikos mielosios skaitytojos, apsilankiusios mūsų blog'e šį šaltą rudenį :p Ko gero visos jaučiat, kad artėja žiema.. Tai jaučia ir jūsų plaukai. Kiekvieną ryta vis sunkiau susitvarkyti su jų elektrinimusi ir nepaklusnumu. Taigi, norėčiau jums duoti keletą patarimų ir tuo pačiu atsakyti į skaitytojos klausimą : kaip gi prižiūrėti greitai besi riebaluojančius plaukus?


Nuo išsausėjimo ir lūžinėjimo:
Tokius plaukus reikia ne tik drėkinti, bet ir saugoti. Jie todėl ir pradeda lūžinėti, nes būna itin sausi. Žiemos metu būtinai naudokite nenuplaunamą plaukų kondicionierių, bet ne dažniau kaip 2-3 kartus per savaitę. Juo plaukus suvilgykite prieš išeidamos į lauką - kondicionierius apsaugos nuo vėjo ir šalčio.
Sustiprinkite plaukus ir liaudies priemonėmis: sėmenų aliejumi, raudonųjų dumblių, raudonųjų serbentų bei mėlynių ekstraktais. Kaukė paprasta - aliejumi ištrinkite plaukus ir palaikykite 15-20 minučių, paskui išplaukite šampūnu.

Nuo elektrinimosi:
Pirkdamos priemones nuo plaukų elektrinimosi, būtinai atkreipkite dėmesį į jų sudėtį. Efektyvūs yra kviečių baltymai, pantenolis, lanolinas. Galite nusipirkti šampūną ir balzamą su antistatiku.

Riebių plaukų priežiūra: 

Dažniau naudoti šampūną. Galvą plauti patariama kasdien, o vasarą netgi du kartus per dieną. Jei jūsų plaukai ypač dažnai riebaluojasi, galite įsigyti specialių šampūnų riebiems plaukams. Daktarai pataria naudoti skaidrios spalvos šampūnus, nes juose yra mažiau klijingų medžiagų. Be to, plaunant galvą ją verta muilinti du kartus, o nusiplovus būtina pasitikrinti, ar plaukai jau neberiebės. Jei jie vis dar riebūs, vadinasi, galvos dar gerai neišsiplovėte.

Masažuoti galvą. Tačiau tai daryti reikia tik išsitrynus galvą šampūnų, nes masažavimas tarp plovimų tik padidina riebalų ant galvos kiekį.


Per daug nešukuoti. Riebius plaukus turintiems žmonėms nepatariama labai ilgai šukuotis, nes šukuojantis riebalai nuo plaukų šaknų pereina prie galiukų.

Per daug nesinervinti. Kai žmogus jaudinasi, yra streso būklėje, gaminasi hormonai, paspartinantys riebalų išskyrimą.

Skalauti alumi arba citrina. Plaukus galima skalauti tik šviežiu alumi. O jei skalaujate citrina, sumaišykite dviejų citrinų sultis su 850 g vandens ir šį mišinį pilkite ant plaukų.


Labai tikiuosi, kad šie patarimai jums padės ir plaukų priežiūra taps malonesniu, bei mažiau varginančiu procesu :) Sėkmės rūpinantis savo plaukučiais! :p 
Iki greito.. 


8 Komentarai

 1. man asmeniškai padeda alyvuogių aliejus :) bet aš jį palieku beveik dienai, kai plaunu galvą, nes mano plaukai nuo dažymo labai išsausėję :))) nes esu visom vaivorykštės spalvom turbūt dažius xDDD miau~ patiko ir ačiū už straipsnį :)

  AtsakytiPanaikinti
 2. Heh.. Man ta pati problema, labai greitai riebaluojasi plaukai. Plaunu galvą kiekvieną dieną, kai mano bendraamžės kas kelias dienas :( Labai pravertė straipsnis, tik kitą kartą galėtumėt pasiūlyt kokių kaukių dėl riebalavimosi? :O

  AtsakytiPanaikinti
 3. labai praverčiantis straipsnelis, puiku!

  AtsakytiPanaikinti
 4. Su tuo šukavimu nesuprasi kaip čia yra. Vienur rašo, jog kaip tik reikia išsišukuoti vis dažniau, kitur, jog rečiau šukuoti. :/

  AtsakytiPanaikinti
 5. Labai naudingas straipsnis. Ačiū tau ;)

  AtsakytiPanaikinti