Cheopso piramidė

Sveikos panelės :) Jau seniai nerašiau, tad nusprendžiau parašyti normalų, ilgą straipsnį.
Taigi, vakar rašiau PowerPoint pristatymą istorijai "Egipto piramidės-kelias į pomirtinį pasaulį" tema. Ir nustebau, kiek daug įdomybių yra apie tai internete!

Mūsų epochoje žmonės labai domisi, kas, kaip ir kodėl buvo pastatyta, padaryta, parašyta ar pasakyta. Ir šie tyrinėjimai yra labai svarbūs visai žmonijai, juk turite kažką palikti ateinančioms kartoms. Žmonės niekada nestovi vietoje, jų pažanga krenta arba leidžiasi.
Vienos labiausiai tyrinėjamos yra Egipto piramidės. Kodėl? Nes tai stebuklas. Kaip žmonės prieš 4500 m. sugebėjo pastatyti piramides, juk luitai sveria po toną! Tiesiog tai rodo, kad jie buvo protingesni už mus, bent jau už kai kuriuos.
Visi žino, kad piramidėse buvo laidojami faraonai. Cheopso piramidės patalpose yra šventykla deivei Hator. Ant sienų vaizduojami 2 žmonės, laikantys lemputes ("Ramziolemputes"). Apie tai, kad Senoji Egipto Civilizacija naudojosi elektra, mokslininkai seniai taip manė, bet nevisai rimtai. Ir tai vėl išplaukė į paviršių, nes tai rodo, kad jie buvo labiau išsilavine nei mums atrodo.

Daugelis nori išardyti Cheopsą, nes ten dar daug nežinomų patalpų. Bet ką ten rasi? Gali būti, kad tuneliai eina ne tik piramidėje, bet ir po ja. Vienas mokslininkas 1924 m. atsitiktinai surado tunelį, kurio gale buvo daug neaiškių mechanizmų. Vieną jų pavadino "Antigravitaciniu mechanizmu".

Yra ir daugiau panašių atvejų. 1945 m. Egipto princas netyčia paspaudė plytą prie sfinkso. Tuomet atsidarė tunelis, vedantis ilgais laiptais žemyn. Princas ten nusileidęs pamatė robotus. Bet į tai žiūrima skeptiškai.
Vienas mokslininkas neseniai į kažkokį tunelį paleido robotą su kameromis. Jis nuėjo iki durų su geltonomis rankenomis. Jos jau buvo kažkada atidarytos, nes apačioje žiojėjo plyšys. Šiaip ar taip, piramidėje yra daug nežinomų vietų.

Tai tiek, susipažinimui su Egiptu :) Iki :)
8 Komentarai

 1. na, nelabai jisai ilgas :D, bet buvo gana įdomus :)

  AtsakytiPanaikinti
 2. sako ilga straipsni:DDDD vis dar tikiuosi kad tave menesio pabaigoj ismes

  AtsakytiPanaikinti
 3. jis "labai ilgas" ir nukopintas.

  AtsakytiPanaikinti
 4. Man irgi dabar iškilo toks klausimas "Kaip jie sugebėjo pastatyti šią piramidę? Kaip sugebėjo tuos mechanizmus sukurti..?". Būtų labai įdomu nusikelti į tuos laikus, ir pamatyti tai savomis akimis ;)

  AtsakytiPanaikinti
 5. Brangieji Anonimai, man ant jūsų nusispjaut. Ir tai imta iš šaltinio, bet nebuvo nei vieno copy paste sakinio. Ačiū už dėmesį.

  AtsakytiPanaikinti
 6. Nėra jokių įrodymų, kad senovės egipto civilizacija pastatė piramides. Neliko jokių statymo įrankių, jų brėžinių pėdsakų. Priešingai, ant akmenų rasti diskinio pjūklo, skylių gręžimo įrankių pėdsakai, tarsi juos kažkas buvo atsivežęs, o paskui išsivežė. Senovės Egipto tekstuose randami užrašai, kad anksčiau Egiptą valdė "dievai".

  AtsakytiPanaikinti