Išsišakoję plaukų galiukai? - Tai ne problema!   Viena iš daugelio merginų problemų - išsišakoję plaukų galiukai.
Manau kiekviena sutiksite, kad begalo nemalonu pažvelgus į veidrodį matyti plaukus, su kuriais... tarsi žemė šluota? Arba, pamatome tobulų plaukų savininkę, ir štai - išsišakoję plaukų galiukai greitai pakeičia mūsų mintis. Tačiau ši problema yra gana lengvai išsprendžiama, tiesiog reikia mokėti teisingai prižiūrėti plaukus!
Žemiau pateiksiu keletą plaukų priežiūros taisyklių, kaip turėti sveikus plaukų galiukus! :)

Reguliariai kirpkite plaukus: Užsirašykite į kirpyklą iš karto, kai pamatysite, kad plaukų galiukai pradeda išsišakoti. Kirpimų dažnumas gali skirtis, visa tai priklauso nuo plaukų tipo ir nuo to, kaip prižiūrite plaukus. 
Išsišakojusių plaukų galiukų prevencija(užkirtimas):
*Pamėginkite vengti chemikalų. Natūralūs plaukai yra tikrai gražūs, jei jie jums patinka nedažykite ir nebalinkite jų. Jei dažymas neišvengiamas rinkitės mažiausiai kenksmingus plaukų dažus. 
*Apsaugokite savo plaukus nuo buvimo baseino, vandenyno arba ežero vandenyje. Galite naudoti nenuplaunamą kondicionierių, specialius aliejus arba dėvėkite maudymosi kepuraitę. Jeigu nė vienos iš priemonių neturite, prieš lipdamos į sūrų jūros ar chloruotą vandenį, sušlapinkite plaukus gėlu vandeniu - taip jie mažiau prisigers kenksmingo vandens.

Plaukų plovimas ir džiovinimas:  
*Įsitikinkite, kad naudojate jūsų tipo plaukams skirtą šampūną ir kondicionierių.
*Plaudamos plaukus, šampūną tepkite tik ant galvos odos. Kai skalausite plaukus, šampūnas pasieks ir plaukų galiukus bei nuplaus juos.
*Reguliariai naudokite maitinamąsias kaukes. Kartą ar du per mėnesį turite  palepinti plaukus.
*Švelniai džiovinkite plaukus. Trinti plaukus rankšluosčiu, kad jie išdžiūtų, ne visai gera mintis. Verčiau švelniai juos spustelėkite rankšluosčiu. Jei niekur neskubate leiskite plaukams išdžiūti natūraliai.

Plaukų šukavimas:

*Įsigykite geras šūkas ar šepetį. Geriausia kai jie yra pagaminti iš natūralių medžiagų. 
*Nešukuokite per dažnai, nes tai skatina išsišakoti plaukų galiukus labiau, nei bet kokie kiti jūsų atliekami veiksmai.
*Pasistenkit nešukuoti plaukų priešinga kryptimi, nes tai darydamos pakeliate plauko folikulą, ir dar kartą šukuodamos tą pačią vietą jūs tiesiog juos išraunate.
*Plaukus šukuokite švelniai. Pamatę susivėlusius - neskubėkite pešti, verčiau pasistenkite išnarplioti pirštais.

Taigi, nepatingėkime ir atsakingai prižiūrėkime savo plaukus. Plaukai vienas iš labiausiai puošiančių žmogų dalykų, mylėkime juos! :)


Simona

(kol kas neturiu savo kortelės)

6 Komentarai

 1. mano plaukai labai ilgi, ir su jais tvarkytis labai sunku,bet galiukai nelabai išsišakoja

  AtsakytiPanaikinti
 2. Ha, savo ilgus plaukus nusikirpau jau senai (apie 20cm. nurėžė kirpėja :)). Ir dar juos išsikarpiau. Džiaugiuosi šiuo pasirinkimu, nes dabar jie nei šakojasi, nei veliasi :)

  AtsakytiPanaikinti
 3. Aš norėjau apie plaukus rašyt!! :D Aiškiaregė tu, Simona. :D

  AtsakytiPanaikinti
 4. Labai naudingas straipsnis :) Aš tai prieš mėnesi dar turėjau iki juosmens plaukučius, tačiau juos dažnai lygindavau+ vėliau dar nusidažiau ombre, tai jie buvo labai išsausėję, tai čikšt ir nukirpau iki kaklo. Dabar nesigailiu, bet vis vien nusprendžiau auginti, daugiau nenukirpinėti ;D

  AtsakytiPanaikinti
 5. Naudingas, geras, įdomus straipsnis, tik man jau labai atsibodo apie plaaukus, dažnai rašomi jie, ir dažniausia tas pats, tik kitokia žodžių pozicija ir išdėstymas, ir daugelis patarimais net nesinaudoja, nes jau pripratę prie savo tvarkos, bet vistiek ačiū už straipsnį :), mano komentaras ateičiai kitoms rašytojoms.

  AtsakytiPanaikinti