Kaip sutarti su mama?Ar jums nebūna, kad vieną dieną atrodo, jog tavo ir mamos santykiai tiesiog idealūs: bendraujate, juokaujate, tačiau pabudus kitą dieną - viskas atvirkščiai: ji pikta, suirzusi, net bijai jos ko nors paklausti, rodos, mes kokią lėkštę į galvą. Ar tau tai negadina nuotaikos? Kas negerai?  Ar taip gali būti dėl streso darbe ar namuose? Kam reiktų ir ar iš vis reiktų keistis? Kaip palaikyti mamos nuotaiką?


Jeigu ir tau kyla tokie klausimai, vadinasi esi rūpestinga ir jautri dukra, nes nori gerų santykių su mama. Geri santykiai džiugina abi puses, tada ir nuotaika geresnė, ir diena labiau vykusi. Kiekviena mergaitė norėtų, kad jos mama būtų švelni, supratinga, nesikištų ne į savo reikalus, neskaitinėtų ne savo žinučių ir nedėstytų moralų, kaip reikia gyventi. Jeigu geri santykiai būna tik kas antrą dieną - visiškai „užknisa“. Aš taip manau. Be viso kito tu dar turi jėgų rūpintis, kad jūsų santykiai būtų geri. Daugelis mamų norėtų turėti tokią dukrą kaip tu. :) Jeigu mama yra be nuotaikos, tai gal jai tikrai sunkus periodas gyvenime, kažkas sukėlė stresą: ji turi galvosūkių ar problemų darbe... Kartais suaugę žmonės ne visada pasako, kas juos neramina ir veda iš proto. Mamos nori savo vaikus šiek tiek apsaugoti nuo rūpesčių. Daugelis dalykų gali sukelti mamos nuotaikos svyravimus. Jos nuotaikų kaitą patiri savo kailiu, o priežasties gali ir nežinoti. Dabar trumpai apie mamą. Nežinia, kas su ja vyksta, bet jai nelengvas gyvenimo etapas. Pabandyk pažiūrėti į jos būseną, kaip į sunkesnį laikotarpį jos gyvenime, kuris kada nors praeis. Tai guodžia. Mama ir pati gali nujausti, kad kartais perlenkia lazdą, bešėldama ar apsiašarojusi iš nevilties. Ar ji kada nors pasako tau: „atsiprašau, mano nuotaika šiandien nekokia“? Tai tokie reikalingi žodžiai… Jeigu tai vyksta, tu neturi specialiai pasikeisti. Tu neturi ir negali padaryti taip, kad mama visada būtų geros nuotaikos. Bet tu gali sau pasakyti, kad tikrai ne tu jai šiandien sugadinai nuotaiką, nes išplovei indus, pavedžiojai šunį... O gal kurią dieną ir tavo žodis sukelia audrą. Nieko nepadarysi. Visi mes pykstamės ir taikomės, visiems „užplaukia“ ir bjaurios nuotaikos debesys. Nekaltink savęs ir neieškok vienos įvykių priežasties. Tik tada, kai dings ar sumažės problemos, dėl kurių mama taip reaguoja, jos nuotaika taps pastovi ir ji taps ankstesne miela ir rūpestinga mama. Paprasčiausiai jos neprovokuok, kai matai, kad šiandien jai „juoda diena“. O pati daugiau užsiimk savo reikalais, savo pomėgiais ir mokslais, savo draugais, kad mamos nuotaikos tavęs per daug neužvaldytų ir neprislėgtų. Kas nors gi turi išlaikyti pusiausvyrą... Jeigu jūsų namuose skraido lėkštės, tai jau pavojinga. Net atsitiktinis pataikymas gali virsti rimtu sužalojimu. Paprašyk, kad mama taip nedarytų arba bent įspėtų, kada jau reikia „dėtis šalmus ir statyti apsaugines sienas”. Juokauju, nes draugiškas pajuokavimas kartais sumažina įtampą. Žinoma, jeigu mama turi jumoro jausmą. Jeigu tomis gerosiomis dienomis jūs pasikalbate, pajuokaujate reiškia, kad tarp jūsų yra geri santykiai, nors būna visko. Pasikalbėk su mama tokiu „taikos“ momentu, pasakyk, kad ją myli, kad tau rūpi, kaip ji jaučiasi, kad tau baisu, kai ji be nuotaikos ir kai daro ką nors neapgalvoto. Gal ji supras. 


Na, o tos, kurios niekada nesipyksta su mama, tai turbūt reikėtų jus pavadinti laimės kūdikiais... :)
Iki.

4 Komentarai

 1. Labai daug nesutariu su mama, vien zodiako ženklais nelaimingi .

  AtsakytiPanaikinti
 2. Mano mama - man geriausia draugė. Ji visada man pataria, padeda jei kas neišeina, globoja ir daro dauug kitų dalykų, dėl kurių, aš jaučiuosi laimingą. Dažnai būna, kad mūsų nuomonės nesutampa, ar šiaip susipykstame dėl menkniekių... Bet visada sugebame atsisėdusios išsiaiškinti kas ne taip, kodėl mama taip supyko ir t.t. :)
  O straipsnis tikrai geras, man patiko :>

  AtsakytiPanaikinti
 3. Mes su mama labai gerai sutariame, aišku būna pykčių bet tikrai nedidelių viską isšiaiškiname ir vėl laimingai gyvenam :D

  AtsakytiPanaikinti
 4. gerai sutariu su mama, nors kartais labai užknisa, bet vėliau vėl viskas būna gerai. Geras straipsnis :)

  AtsakytiPanaikinti