Kas yra Haute Couture?

                                           AkvilėSveiki!

Šį mėnesį sveikinuosi pirmą kartą, ir šiandien noriu pristatyti naują savo straipsnį. Šįkart jis bus daugiau skirtas toms, kurios domisi mada, bet pravers ir kitoms, norinčioms praplėsti savo akiratį :)

 Kas yra Haute Couture?

Haute couture, iš prancūzų kalbos išvertus reiškia "Aukštoji mada". Turbūt daugelis esate girdėję šį terminą. Taip apibūdinami ypač prabangūs, geros medžiagos, kokybiški, pagal individualų užsakymą rankomis siuvami drabužiai, gausiai puošti dekoratyviais elementais. Tai yra savotiški meno kūriniai, todėl niekada nepraranda savo vertės. Haute Couture pavadinimu gali naudotis tik tie mados namai, kurie gauna Paryžiaus aukštosios mados sąjungos patvirtinimą. Jie turi atitikti keletą reikalavimų - turėti ateljė (dirbtuves) Paryžiuje, kurioje dirbtų bent 15 žmonių, bei gaminti drabužius tik rankomis. Tokie drabužiai pristatomi du kartus per metus (pavasario/ vasaros ir vasaros/žiemos kolekcijos) Paryžiuje sausio ir liepos mėnesiais. Haute Couture drabužiai tikrai nėra tie, kuriuos matome gatvėje ar parduotuvių vitrinose. Jie nėra masinės gamybos ir įperkami toli gražu ne kiekvienam. Be to ir proga dėvėti aukštosios mados kūrinius turi būti ypatinga. Dažniausiai juos galima išvysti ant podiumo, mados namuose ar aukštuomenės pobuviuose. Didžiausi aukštosios mados centrai yra Milanas, Tokijas, Paryžius, Niujorkas.

Kas yra garsiausi dizaineriai?

Mados pasaulyje jau daugelį metų vyrauja tie patys vardai. Tai - dizaineriai tinkamu laiku ir tinkamoje vietoje parodę ką nors naujo neįprasto ar tiesiog genialaus ir taip pelnę pasaulinį pripažinimą.

DKNY

Šias raides reikėtų šifruoti taip: "Donna Karan New York". Donna Karan - viena žymiausių amerikiečių dizainierių. Nors jai jau 64 metai, tačiau jos mados linija skirta jaunimui. Donna tikina, kad idėją kurti drabužius jai mestelėjo dukra: "Mano dukra ir jos klasiokės nuolat kuisdavosi po mano drabužių spintą. Galų gale man trūko kantrybė ir aš paklausiau: "Kuo norėtumėte vilkėti šį vakarą?" Pasirodo, joms reikėjo paprastų jaunatviškų suknelių, džinsinių kombinezonų, bet  tokių, kuriuos vilkėdamos atrodytų labai patraukliai." Taip savo kūrybinį darbą pradėjo Donna Karan, be kurios daugelis besidominčių mada savo gyvenimo tiesiog neįsivaizduoja.

DOLCE GABBANA

Dolce & Gabbana dizaneriai.
Netgi visiškai mados pasaulyje nesigaudantis žmogus žino šį vardą. Bet čia kalbama ne apie turginį D&G, bet apie ieną brangiausių pasaulio prekinių ženklų.Apie Dolcegabbana kuriami tikri mitai: vieni galvoja, jog tai vienas žmogus, kiti šį žodį sieja su dviem broliais, treti - su indų mitologija. Tačiau jūs tikriausiai žinote, kad po firminiu DOLCE GABBANA vardu slepiasi du italų vyrukai Dominico Dolce ir Estefano Gabbana, be kurių XX amžiaus pabaigos ir šiuolaikinės mados tiesiog negalime įsivaizduoti. Jų vizitinė kortelė - elektika ir maksimalizmas.VERSACE

Versace prekinį ženklą išgarsino italas Gianni Versace, jo brolis Santo Versace ir sesuo Donatella Versace. Donatella gana greitai išpopuliarino Versace vardą tiek Europoje, tiek Jungtinėse Amerikos valstijose. Dizainerė protingai pasinaudojo ryšiais su tokiomis populiariomis užsienio žvaigždėmis, kaip Madonna ir Demi Moore, pasiūlydama joms pristatyti Versace įvaizdį. Veiklioji Versace pati kuria ir yra vyriausioji Versace Young linijos vadovė. Tai vaikų mados linija įsteigta 1993-iaisiais.Žuvus broliui Gianni, Donatella laikinai išvyko į privatų viešbutį Karibuose. Atsigavusi ji greitai ėmė vadovauti Versace grupei ir šiuo metu yra vyriausioji dizainerė. Bendromis Donatellos ir kompanijos pastangomis buvo sukurtas prabangus Palazzo Versace Resort viešbučio interjeras Auksinėje pakrantėje Australijoje. Versace stiliaus simbolis, aukščiausias pasaulio viešbutis Burj al-Arab Dubajuje, Jungtiniuose Arabų Emyratuose didžiuojasi plačia ženklo baldų ir lovų patalynės kolekcija. Nors Vercae prekinis ženklas yra itin vertinamas, tačiau Donatella yra dažnai pasšiepiama dėl save desperatiškų pastangų išsaugoti jaunystę. Nors jai jau 57 metai, bet ji nuolat darosi plastines operacijas, kurios tik dar labiau deformuoja jos veidą.


Christian Dior

Jo nežinoti tiesiog neįmanoma! Tačiau visada galima apie jį sužinoti daugiau. Pavyzdžiui, ar žinai, kad talentingo berniuko tėvai ilgai tikėjo, kad sūnus Christianas dirbs diplomato darbą. Tačiau veltui dėstytojai kalė jaunuoliui į galvą politinių mokslų žinias - jis vistiek daugiausia laiko praleisdavo ne "krimsdamas" specialybės vadovėlius, o vaikštinėdamas po meno galerijas bei muziejus. Jau tada Dioras žinojo, kad ateis diena, kai jis galės parodyti pasauliui ko iš tiesų yra vertas. Netrukus taip ir nutiko - ponaitis Dioras savo prabangių drabužių kolekcijomis užkariavo visą pasaulį. Jo kolekcijos pristatomos nett karališkosioms šeimoms. Šiandien Christiano Dioro mados namų drabužiai - moteriškumo, gero stiliaus ir tiesiog storos piniginės ženklas.


Taigi štai toks neilgas straipsnis šiam vakarui. Labanakt :)
-Akvilė

8 Komentarai

 1. Uhh, bendramintė, aš ir tokius rašysiu :) Šiaip geras straipsnis :)

  AtsakytiPanaikinti
 2. Patiko straipsnis, buvo įdomu skaityti. Akvile, esi viena geriausių šio blogo rašytojų :) Labai tikiuosi artimiausiu metu asulaukti iš tavęs dar daugiau straipsnių apie madą :)

  AtsakytiPanaikinti
 3. Buvo įdomu skaityti, geras straipsniukas ! :)

  AtsakytiPanaikinti
 4. kaip man, kažkodėl tokie straipsniai nepatinka, tai pamačius pavadinimą net nesiruošiau skaityt, bet, pagalvojau jog reik perskaityt, ir man labai patiko! įtraukė, ir tada norėjau toliau skaityt. BRAVO :)

  AtsakytiPanaikinti
 5. Kadangi esu tikra mados mėgėja ir stengiuosi visas naujienas visada sužinoti, man šis straipsnis patiko :)

  AtsakytiPanaikinti
 6. Labai patiko straipsnis, domiuosi mada, taip pat labiausiai man labiausiai patinka DKNY, nors tokių drabužių mano ir mano tėvų piniginė neįperka :D

  AtsakytiPanaikinti