Kvapai!


Sveikos, merginos! Nutariau dar kartą šiandien pasivaidenti. Che, che. Sumaniau parašyti apie "Kvapus". :))
Per nosį patekęs kvapas keliauja tiesiai į priekinę smegenų dalį, kuri yra atsakinga už emocijas. Smegenyse aromatas sužadina atmintį ir iš gilių klodų iškelia prisiminimus, su kuriais asocijuojasi būtent tas kvapas. Žmogui sąmoningai to nepastebint aromatas kiekvienai akimirkai suteikia etiketę, kuri netikėčiausiu metu atgyja. Trumpai tariant, kvapas yra atsakingas už mūsų psichologinę ir emocinę būklę, kuri, kas nėra paslaptis, lemia ir mūsų fiziologinę savijautą.

Levanda

 Levandų aromatas namuose sustiprina komforto pojūtį. Šis augalas skatina atsipalaidavimą ir  puikiai pašalina streso padarinius. Panašiu poveikiu pasižymi ir cinamono ir vanilės aromatai. Levandų aliejais masažuojant kojas sumažėja kraujo spaudimas bei sulėtėja širdies ritmas.

Citrusiniai vaisiai


 Atlikę tyrimus mokslininkai nustatė, kad citrinos aromatas pagreitina širdies ritmą. Apelsinas stimuliuoja žmogaus organizmą ir didina dėmesingumą. Nustatyta, kad citrusinių vaisių aromatas teigiamai veikia žmogaus imunitetą.

Rožės


 Rožės aromatas lėtina širdies ritmą bei atpalaiduoja kūną, šalina neigiamas emocijas. Panašiu poveikiu pasižymi pušų aromatas. Neveltui po pasivaikščiojimo spygliuočių miške jaučiamės atsipalaidavę. Laukinės rožės skatina didesnį susidomėjimą mus supančia aplinka.

Kiti aromatai

 Po eksperimentų su kvapų terapija respondentai pasakojo, kad apsupti muskato aromato jaučiasi ramiau ir laimingesni ir pažymėjo, kad sumažėjo nerimo, pykčio ir gėdos pojūčiai. Panašiu poveikiu pasižymi ir sandalmedžio aromatas.

Na, baigiu straipsnį - ir mano patarimas : "Kai sunku moyktis reikia valgyt apelsinus, nes jie suteikia dėmesingumo!".

O dabar tikrai atsisveikinu šiandien,
Iki.

3 Komentarai