Letargo miegas, arba palaidotas gyvas...

Sveikos! Kaip praėjo antradienis? Tikiuosi taip pat gerai kaip ir man. :) 
Kaip matot, tai pirmasis mano straipsnis, tad tikiuosi jis Jums bent kiek patiks. Juk kaip yra sakoma - pirmas blynas, visada būna prisvilęs.
Šiandien rašysiu gan įdomia tema – letargo miegas. Girdėta? Tada pabandyk prisiminti kas tai, skaitydama straipsnį. :) Turbūt kyla pats pirmas klausimas, o kas tai yra?


Letargo miegas - tai tariamoji mirtis, liguistas miegas, iš kurio žmogaus neįmanoma pažadinti. Jo metu labai susilpnėja visos organizmo gyvybinės funkcijos, sulėtėja medžiagų apykaita, sumažėja arba visai dingsta reakcija į aplinkos dirgiklius. Tai būsena, kai žmogaus gyvybinės funkcijos yra sustojusios, bet smegenys veikia, lyg jis miegotų.


Letargo miegas gali tęstis nuo kelių minučių iki 20-ies metų! Ar įsivaizduojate kaip turėtu jaustis žmogus, pabudęs po 20 metų..? Svarbiausia tai, kad žmogus kuris buvo užmigęs letargo miegu, nebūna nė kiek pasenęs. Bet praėjus 1 – 3 metams, biologinis amžius sugrįžta ir per tokį laiką, žmogus tampa senu.
 
Šio miego būsena gali būti įvairaus sunkumo. Lengvais atvejais, žmogus nebūna kietai įmigęs, todėl šiek tiek reaguoja į aplinką, be to, išlieka rijimo refleksas, todėl jį galima pamaitinti, pagirdyti. Pabudęs gali kai ką atsiminti, bet tik mažąją dalį. 

Sunkiais atvejais ligonis labai kietai įminga ir net nereaguoja į skausmingus aplinkos dirgiklius. Retais atvejais žmogų gali ištikti tariamoji mirtis - oda išblykšta, šalta, vyzdžiai nereaguoja į šviesą, sunku pastebėti pulsą ir kvėpavimą. Po tokio miego, jis nieko neatsimena. O tai mano manymu, yra pats blogiausias dalykas. :(

Letargo miego priežastys

Mokslininkų nuomone, į šią būseną dažniausiai nugrimzta jautrūs, emocionalūs ar patyrę didžiulį stresą žmonės. Nežinau ar tai tiesa, bet pagal kelias istorijas, mokslininkų nuomonė pasitvirtina.

Štai keletas pavyzdžių:

 „Istorija byloja, kad įžymusis italų poetas F. Petrarka, gyvenęs XIV a., būdamas 40 metų sunkiai susirgo. Kartą jis neteko sąmonės, todėl jį palaikė mirusiu ir ruošėsi palaidoti. Laimei, to meto įstatymai draudė mirusiuosius laidoti anksčiau nei praeis para po mirties. F. Petrarka nubudo, kai jo karstas stovėjo ant duobės krašto. Po to poetas pragyveno dar 30 metų“.

"Kitoks likimas ištiko XIX a. rusų rašytoją N. Gogolį. Žinoma, kad jį vargino letargijos priepuoliai, ir jis visada bijojo būti palaidotas gyvas. 1852 m., mirus jo mylimai moteriai Jekaterinai Chomiakovai, jis sudegino antrąją „Mirusių sielų“ dalį ir sunkiai susirgo (pagal kitą versiją, jis dar nebuvo pasveikęs nuo karštinės). Tais pačiais metais N. Gogolis mirė ir buvo palaidotas Maskvoje, Danilo vienuolyno kapinėse.
Artimi draugai tikrino, ar jis neužmigęs, bet padarė išvadą, kad vis dėlto miręs. 1931 m. Maskvos valdžiai nutarus panaikinti kapines, N. Gogolio kūnas buvo perlaidotas. Atidarius karstą, ekshumacijos dalyviams atsivėrė siaubingas vaizdas: rašytojo palaikai gulėjo ant pilvo, o karsto apmušalai buvo nudraskyti".


Po tokių atvejų, buvo nuspręsta jog į mirusiųjų karstus reikia įdėti po vamzdelį (kvėpavimui) ir prie rankos pririšti virvutę, kurią patraukęs „mirusysis“ galėtu skambtelti varpeliu. O tai išgirdęs sargas jį atkastu.
Šiais laikais, į karstus dedami yra telefonai. Skamba gan juokingai, bet juk gali pasitaikyti toks atvejis, taip..?

Na, o pabaigai keli faktai:
* Ilgiausio letargo miego atvejis užregistruotas Gineso rekordų knygoje. 1954 m. Mogiliovo kaimo gyventoja Nadežda Lebedina po ginčo su vyru užmigo ir atsibudo tik 1974 m. Gydytojai nustatė, kad ji visiškai sveika.
* 1976 m. vieno Serbijos miestelio lavoninėje sargą ištiko širdies smūgis, kai vienas numirėlis staiga atsisėdo ir paprašė užrūkyti.
*Praėjusio šimtmečio pab. Anglijoje buvo sukurtas aparatas, sugebantis fiksuoti silpniausius širdies elektrinius impulsus. Per pirmąjį bandymą lavoninėje tarp mirusiųjų buvo aptikta dar gyva mergina.
* Literatūroje yra aprašyta ypač retų atvejų, kai miegas trukęs daug metų (18, 20, net 57). Pvz., Prancūzijoje buvo atvejis, kai 4 metų mergaitė išsigandusi apalpo ir užmigo 18-ai metų. Miegant jos psichika nesivystė – pabudusi ji paprašė lėlės.
* Anksčiau, kai medicina buvo dar labai atsilikusi, pasitaikydavo, kad tariamosios mirties metu ligonis būdavo palaidojamas.


Nežinau ar patiko šis straipsnis, nes rašiau bent man, įdomia tema. Kažkada mama pasakojo istorijas apie tai, bet gaila, nieko nebeprisimena :(
 
Tikiuosi niekada neužmigti šiuo miegu, o jūs? Nelabai norėčiau būti palaidota gyva...
Tai tiek.
Iki ;)

-Evelina :) 

* Komentuok šį pranešimą ir gauk 1 tašką! Rink taškus, tapk aktyviausiu mėnesio skaitytoju ir laimėk nemokamą sąskaitos papildymą! * 

17 Komentarai

 1. Straipsnis būtų labai patikęs jei ne.....būtų jau matytas! Tos pačios istorijos ir apibūdinimas.....

  AtsakytiPanaikinti
 2. Goda - heh.. Gaila. :( Šiaip, viską stengiausi rašyti pati ir rinkti tik pačią įdomiausią informaciją... O matytas turbūt todėl, kad internete yra gan daug tokių istorijų, tik tiek, kad išrinkau bent man - labiausiai patikusias :)

  AtsakytiPanaikinti
 3. matytas todel, kad jau TD turejo toki straipsni.

  AtsakytiPanaikinti
 4. Anonimiškas - kažkaip neprisimenu, kad toks buvo... Na nieko, manau nieko blogo nenutiks jei perskaitysit ir šitą ;D

  AtsakytiPanaikinti
 5. Evelina, gaila, bet buvo :) Noh8.
  Žinoma nieko tokio, manau yra ir neskaičiųsių...

  AtsakytiPanaikinti
 6. Pirmą kartą girdžiu apie tokį miegą

  AtsakytiPanaikinti
 7. Įdomus straipsnis, niekada nebuvau girdėjusi apie tokį miegą :)

  AtsakytiPanaikinti
 8. Goda - tikriausiai.. Taip ir galvojau, kad kažkas apie tai rašė.. Hah, reikės atidžiau rinktis temas :c
  Monika Jet - ir tikrai nepaskutinį :D
  Laura - tai va, dabar žinosi ;)

  Labai ačiū visiems už komentarus! :)

  AtsakytiPanaikinti
 9. Įdomus straipsnis, buvau girdėjusi apie tokį miegą IR taip pat norėčiau būti palaidota gyva.. :)

  AtsakytiPanaikinti
 10. Estera - ar aš ne taip supratau, ar kaip čia, jog tu nori būti palaidota gyva? :DD

  AtsakytiPanaikinti
 11. neseniai kazkas rase.

  AtsakytiPanaikinti
 12. Hei, rašė, galbūt seniai, bet dabar atsirado naujų skaitytojų, todėl kai kurie apie tai neskaitė dar. :)

  Man šis miegas visada kėlė šiurpą... ačiū už informacijq. ;)

  AtsakytiPanaikinti
 13. Labai įdomiai, ir negirdėta tema, viskas gerai, manau, juk čia tos temos pasikartoja tai nieko tokio. :)

  AtsakytiPanaikinti
 14. Aš rašiau šį straipsnį ir visą informaciją jau žinojau :D

  AtsakytiPanaikinti
 15. Džiugu, kad patiko! Kitą kartą pasistengsiu straipsnio temas rinktis atidžiau :D

  AtsakytiPanaikinti
 16. kažkaip neužkabino, net nesinorėjo skaityt, gal dėl to kad toks straipsnis jau buvo ir man visa informacija žinoma, bet, bent ačiū už pastangas :).

  AtsakytiPanaikinti