Mokykis, mokykis... O kaip?

Rašau šį straipsnį ne todėl, kad man taip šovė į galvą, o todėl, kad visai neseniai pati sau uždaviau panašų klausimą ,,kaip mokytis?''. Mane ištiko problema... Mokausi mokausi, o vis tiek nieko negaliu prisiminti. Ko gero, tai dariau netaisyklingai, todėl ėmiau ir pasidomėjau kaip taisyklingai mokytis. Man kiek pikta dėl to, jog mokyklose mokytojai nepaliaujamai kartoja, jog turime mokytis, tačiau niekas nemoko kaip. Na, bent jau man, tai tikrai niekas gyvenime nėra sakęs kaip tai daryti, o jeigu jums sakė, vadinasi pasisekė. Kaip bebūtų, manau jog dauguma iš mūsų yra susidūrę su tokia problema, kaip aš, jog atrodo tiek stengiesi, tiek mokaisi, o gaunasi šnipštas - nieko neatsimeni. Štai jums patarimai, kurie tikiuosi padės viską įsiminti geriau ir jūsų nežalos. Vis dėl to, mokomės didelę dalį savo gyvenimo ir jeigu tai darome netinkamai, mus tai žaloja. Taigi, prieš kimbant į mokslą, turi tinkamai paruošti aplinką:

1. Visų pirma, turi išjungti didžiausią namų darbų ruošos priešą - ,,facebook'' arba netgi patį kompiuterį (jeigu tau jo neprireiks namų darbų ruošai), kad vėliau nekiltų pagunda mesti namų darbus į šoną ir eiti tikrinti savo facebook`o paskyros. Galbūt ne visiems, bet daugeliui tai labai trukdo, ypač man :D. Televizorius turėtų taip pat būti išjungtas. Turi būti tyla kambaryje, kuriame tu mokaisi :)

2. Antra taisyklė - tvarkingas kambarys. Visada, prieš besimokant, jei kambarys netvarkytas, sutvarkyk jį. Taip daug ramiau galėsi ruošti pamokas ir negalvoti apie tai, kad jas paruošus, dar reikės eiti tvarkytis.

3. Galbūt turi mažesnių brolių, ar sesių, kurie tau trukdo? Susitark su visais šeimos nariais, kad netriukšmautų, nes tai gali tave labai blaškyti. :)

4. Prieš ruošiant pamokas, visada ant stalo pasistatyk stiklinę vandens. Vanduo suteikia smegenims deguonies, kuris yra būtinas mokantis... :)

5. Gali iš anksto susidaryti sąrašą visų namų darbų, kuriuos tau reikia atlikti.

Na, o dabar, taisyklingas mokymąsis:


1. Pradėjusi mokytis, sukoncentruok visą dėmesį į tai, ką darai. Jeigu būsi išsiblaškiusi, mažu, ar tau pavyks gerai viską išmokti.

2. Skirstyk laiką. Taip viskas vyks daug sklandžiau. Jeigu pvz. gavai išmokti anglų kalbos 20 žodžių, tau jiems išmokti reikės galbūt apie 30 min.? Pasakyk sau ,,aš turiu išmokti šiuos žodžius per pusę valandos, laikas bėga'' ar ką nors panašaus. Tai padeda daaaug geriau susikoncentruoti ir viską atlikti laiku. :)

3. Kas 20 - 30 minučių daryk 15 - 10 minučių pertraukas. Per jas gali paklausyti savo mėgstamos dainos, atsigerti vandens, galbūt pagulėti, o geriausia - išeiti trumpam į lauką ir pakvėpuoti gryno oro. Tai tikrai padeda. :)

4. Niekada nieko nekalk mintinai. Nebent eilėraščius. Turi gerai įsiskaityti ir suvokti tai, ką mokaisi.

Man tai padėjo. Tikiuosi, nebuvo nuobodu skaityti. :)

Sėkmės! :)

12 Komentarai

 1. Manau tikrai pravers, tai varau aš padaryti namų darbus pagal šias taisykles. :)

  AtsakytiPanaikinti
 2. Kitą kartą darant namų darbus, tikrai pravers : )

  AtsakytiPanaikinti
 3. Jusu blogas trugdo man nd daryt.

  AtsakytiPanaikinti
 4. Naudingi patarimai;) O prie jų pridėčiau dar vieną: niekada nieko neatidėliot!(kaip dabar tai darau aš:D)

  AtsakytiPanaikinti
 5. nežinojau šitų patarimų, bet būtent taip viską ir darau, ką čia parašius :D. Tai va, geras straipsnis :)

  AtsakytiPanaikinti
 6. Labai naudinga :) Nors dauguma ir buvau žinojus :)

  AtsakytiPanaikinti
 7. Žinojus daugumą, bet niekaip aš negaliu išjungti to kompiuterio, arba pabūti tyliai be muzikos. :D Kažkaip man geriau gaunasi daryti tuos namų darbus, kai muzika groja :D

  AtsakytiPanaikinti
 8. Patyta, kai kuriems žmonėms taip yra, kad be muzikos negali namų darbų daryt, bet mokslininkai ištyrę, kad neva gali padėti tik klasikinė muzika :)Bet aš asmeniškai tai nemanau, kad vien tik klasikinė, nes jeigu tos klasikos nemėgsti... :D

  AtsakytiPanaikinti
 9. Patikoo, nors viskas ir taip buvo žinoma :) Beje, geras būdas yra kai mokaisi, trinti smilkinius - taip geriau įsimenama. :)

  AtsakytiPanaikinti