Pasiruošimas Kalėdoms :))


Sveikos :) Na ką gi, su pirmąją žiemos diena, sveikinu jus :) Sniegas, mandarinai ir gerumas - tai dalykai kurie man asocijuojasi su didžiąją žiemos švente t.y. Kalėdomis :) Viena skaitytoja prašė parašyti straipsnį apie Kalėdas bei Kūčias tad netemsiu gumos ir pradėsiu :))

 Kūčios

Kūčios – gruodžio 24 d., Kalėdų  išvakarėse švenčiama šventė. Dabar tai paprastai yra šeimos ar artimiausių draugų vakarienė prie stalo, ant kurio būtinai yra padėti 12 patiekalų. Kodėl 12? Manoma jog tai simbolizavo 12-os mėnesių metus, skaičiuojamus pagal mėnulį. 
Tradicijos :  Kūčias pradėdavo valgyti užtekėjus Vakarinei žvaigždei. Stalą apdėdavo šienu, dalį jo dėdavo ir pastalėn.Prieš valgydami visi atsistodavo. Vyriausiasis garsiai melsdavosi, o paskui visi vieni kitiems linkėdavo sveikatos, laimės. Pirmiausia valgydavo kūčią. Dalis maisto būdavo atiduodama vėlėms, paaukojama dievams. Per Kūčias taip pat kūrendavo ugnį, degindavo šiaudų kūlius ar trinką, kurią buvo pervilkę kaimo gatve persirengėliai.
Burtai :  Verti dėmesio yra Kūčių burtai. Iš po staltiesės būdavo traukiamas šienas: ilgas šiaudas reiškė ilgą ir laimingą gyvenimą.iš kurios pusės šunys loja, iš ten tikėkis piršlių; kiek sugeba atnešti malkų vienu ypu – porinis skaičius reiškia, kad mergina ištekės ir panašiai. Dažnas būrimas su veidrodžiu, vandeniu. Sakyta, kad Kūčių naktį kalba gyvuliai ir bitės. Jie iš pranašauja ateitį. Vidurnaktį šuliniuose vanduo sekundei pavirsta vynu, kurio išgėręs žmogus tampa visažinis.
Valgiai : kaip jau sakiau, ant stalo turi stovėti 12 patiekalų, gali būti daugiau, bet tik nemažiau :)
Pagrindiniai valgiai yra kūčia, kūčiukai, žuvis, avižinis kisielius, žirneliai. :)
Valgių simbolika : 1. Obuoliai simbolizuoja Rojaus medį, Adomo ir Ievos išvarymą iš Rojaus, nuodėmės atėjimą į pasaulį. Todėl kai kur po paplotėlio valgomas obuolys.
 2. Žirneliai, kaip ir obuoliai, simbolizuoja pirmųjų žmonių išvarymą iš Rojaus, Adomo ašaras. Žirniai taip pat vadinti Marijos ar žmonių ašaromis, todėl žmonės juos valgydavo kad kitais metais nebūtų ašarų :)
3. Medus – šviesos ir sveikatos simbolis.
4.  Žuvis ir silkė yra pasninko valgis: a) primena apaštalus, kurie buvo žvejai; b) primena Dievo stebuklą prie Samareto – Simono tinklų pripildymą, minios žmonių pamaitinimą dviem žuvimis ir penkiais kepaliukais duonos; c) žuvies galva simbolizuojanti Kristaus kankinimo įrankius
5.  Spanguolės apsaugančios nuo priešų, kad nesugautų ir nesutrintų.
6.  Duona ir pyragas yra stiprybės, proto, susivaldymo, ištikimybės, gerumo, nuolankumo simbolis.

Tad tiek apie Kūčias, dabar eikime prie Kalėdų :)

Kalėdos

Kalėdos - tai tradicinė Jėzaus gimimo diena, kuri yra švenčiama gruodžio 25d. 
Tradicijos :  Per Kalėdas būdavo keliamasi anksti, nudengiamas Kūčių stalas, žiūrima, ar neapsilankė vėlės. Nuo stalo nuimtą šieną dalindavo gyvuliams.
 Pirmą Kalėdų dieną žmonės būdavo rimtai nusiteikę, niekur neidavo, nieko nedirbdavo, užsiimdavo būrimais. Šaltos Kalėdos reiškė vėlyvą pavasarį, saulėta diena – derlingus metus.
Svarbią reikšmę turėjo linkėjimai bei sveikinimai. Apeiginius linkėjimus atlikinėjo žyniai. Vėliau šis paprotys išliko kaip vaikščiojimas persirengus Kalėdų seniu arba Kalėda, gero derliaus linkėjimas. Per Kalėdas namai buvo puošiami eglės šakomis. Neaišku, ar buvo puošiamos pačios šakos. Eglės šakas dažnai puošdavo mediniais išdrožtais papuošimais.
Kalėdos šiandien:  Dabar Kalėdos švenčiamos beveik visame pasaulyje. Visur atsiranda tokių elementų kaip Kalėdų senelis, saldumynai, įvairūs žaisliukai, blizgučiais puoštos eglutės, dovanėlės. Miestai puošiami mirgančiomis lemputėmis, prekybininkai kasmet vis anksčiau ima siūlyti šventines nuolaidas. Dovanų pirkimas neretai tampa galvosūkiu: nenuostabu, kad Kalėdos sukelia didelį stresą. Paštas dirba lėčiau nei paprastai, nes nespėja išnešioti gausybės kalėdinių atvirukų. Viešosiose vietose visame pasaulyje skamba tos pačios melodijos: „Jingle Bells“, „We wish you a merry Christmas“ ir kt. Neretai prabylama apie tai, kad Kalėdos praranda šventės kaip „švento laiko“ prasmę: jos vis labiau sukomercinamos, tampa prievole.

Kadangi Kalėdos jau ne už kalnų, tikriausiai ne viena iš mūsų jau pradėjo galvoti ką padovanoti šeimos nariams, draugams ir kitiems artimiesiems ar ne? Tad turiu jums kelias dovanų idėjas, kad galva nenukristų galvojant pačioms. Ir kad neatsitiktų tai ko manau niekas nenori gauti dovanų t.y. iki gyvo kaulo nusibodusi dovana iš maximos. Tad štai kelio originalios dovanų idėjos jums. :)


P.S. DOVANŲ IDĖJOMS BUS DIY - DO IT YOURSELF - PASIDARYK PATI.
Nes tikrai jau net iš savo patirties žinau, kad ypač tėvai labiausia džiaugiasi dovanomis kurias padarote jūs patys, savo rankomis, su didele meile . : ) O ir draugai manau tikrai nesupyks gavę nuoširdžią dovaną padaryta jūsų :)

1.  Jei tavo mama, ar geriausia draugė be galo mėgsta siūti, ar daryti įvairius rankdarbius, ši dovana kaip tik jai. Viskas labai paprasta, tau tereikia atrasti stiklainį ar kokį kitą indą į kurį viską dėsi, o dėti gali : įvairių spalvų siūlus, adatas, sagas, žirklutes, smeigtukus ir visus kitus siuvimui reikalingus įrankius :) 
Indą į kurį viską sudėjote gražiai papuoškite, galite aprašyti linkėjimais. :)2. Jei tavo draugai dažnai būna liūdni, ar jie tiesiog mėgsta saldumynus, padovanok jiems šias skanias laimės tabletes. :) Tiesiog paimk gražų butelį, nuimk nuo jo visas etiketes, į butelio vidų suberk dražė saldainiukus, ir gražiai papuošk butelį. :)) Tavo draugai tikrai liks nustebinti ! 

 3. Prisipažinsiu, visai ir pati norėčiau gauti tokia dovanėlę, laaaabai mėgstu kakavą, ir tuos mažučius zefyriukus mmm... Na nemanau kad čia bereikia ką nors aiškinti, viskas paprasta ir akivaizdu. O jei žmogus kuriam galvojate dovanoti tokią dovaną labai mėgsta kavą ar kapučino, tai vietoj kakavos galite įberti kavos. :)

4. Štai dovana kepėjoms, arba kaip tik toms kurios nemėgsta daryti valgyti, bet jau atėjo pats laikas išmokti tai daryti :D Tiesiog viskas kas reikalinga pyragui gražiai suberk į maišelį, jį gražiai užrišk, o kad būtų gražiau gali nupirkti gražų didelį šaukštą ir jį gražiai papuoši :)


5. Štai žavi dovanėlė, kuri labai tiks rankdarbių gerbėjai. :))
Tereikia gražios medžiagos, ją susiūti pagal norimą formą, ir gražiai padekoruoti ją.
:)

 6. Štai dovaną kurią gaus mano mama ir močiutė :D
Tereikia gražaus stiklainio, kalėdinės statulėlės, vandens ir blizgučių :)
Ant stiklainio dangtelio priklijuokite tvirtai statulėlę, ir stiklainį įpilkite vandens ir įberkite blizgučių, užsukite stiklainį. :)) 
Paprasta, ir labai gražu. :)

7. Labai originali, bei šmaikšti dovana. :D
Tavo draugė nori į koncertą ar į kelionę tačiau neturi tam pinigų?
Padėk jai susitaupyti :D
Padovanok jai savo gamybos taupyklę. Tam padaryti prireiks kibirėlio nuo dažų ir dekoracinių priemonių . ;))
Na viskas labai paprasta ir viskas priklauso nuo jūsų fantazijos. 
Gali įmesti pora litų pati į taupyklę kad draugei jau būtų šiokia tokia pradžia . :D8. Padovanok savo pačios gamintas karameles. :)
Į puodą supilti cukrų ir vandenį. Virti, kol paruduos. Tada ant folijos sudėti dantų krapštukus ir ant ju supilti cukraus masę. Palaukti, kol sustings. :)) ir gražiai suvynioti į popierių :))

 9. Žvakidė iš cinamono lazdelių.
Tokia taip pat padarysiu savo mamai.
Man taip gražiai atrodo, o ir kvapas tūrėtų būti geras. :)
Jums tereikia žvakę įdėti į stiklinį indą ir jį aplipdyti cinamono lazdelėmis, papuošimui galite užrišti 
raištelį, labai gražiai atrodo raudonas :)
 10. Iškepk sausainių ! Tai tikrai skani, ir graži dovana artimiesiems.
Receptų pilna internete, kiekvienam pagal skonį. :))
Štai vienas iš mano pasiūlymų jums : Imbieriniai sausainiai

Ingredientai:

100 g sviesto
100 g medaus
50 g cukraus
1 kiaušinis
400 g miltų
2 arbatiniai šaukšteliai malto imbiero
1 arbatinis šaukštelis cinamono
1 arbatinis šaukštelis maltų gvazdikėlių
0,25 arbatinio šaukštelio malto muskato

Gaminimas:

Sviestą išplakame su cukrumi, mušame po kiaušinį, beriame prieskonius. Pilame išlydytą medų. Įsijojame miltus ir minkome tešlą. Iš jos išspaudžiame sausainius ir kepame 180 C apie 15 min. Pabarstome cukraus pudra. Skanaus!

Na su dovanomis jau baigėme, dabar mums beliko supakuoti dovanas :) Tad štai keletas dovanų pakavimo idėjų jums ( nieko neaprašysiu, nes manau kad čia nėra ką iš be aiškinti : ) )


Na o dabar mums beliko papuošti namus, o ypač savo kambarį, kad jaukiai sutiktumėme Kalėdas :))
 Man gražiausias Kalėdinis papuošimas yra girliandas, nėra nieko gražiau už tai kaip jos keičia savo spalvas :)) Praeitais metais, į sieną įsikaliau dvejus vinis, ant jų pakabinau adialą, o ant viršaus dar uždėjau girliandą, ir ją įjungiau, o prie tos sienos dar pristūmiau savo lovą! Gulėjau lyg pasakų šalį :) Siūlau ir jums taip pasipuošti savo kambarį :)Nepamirškite žvakių - jos suteikia labai jaukią atmosferą :)

Galite pasidaryti gražų vainiką ant durų :) Na o pabaigai kelios snaigių karpimo pamokėlės :)Tad tiek, tikiuosi straipsnis patiko, ir pasinaudosite šiomis idėjomis :))
Iki susitikimo, Roneta :)

14 Komentarai

 1. Ištikrūjų labai geras ir naudingas straipsnis . Ačiū :))

  AtsakytiPanaikinti
 2. nieko gero, banaloka.

  AtsakytiPanaikinti
 3. Danguole - ačiū Tau :) Ir nėra už ką :)
  Anonime - man asmeniškai Kalėdos nėra banalu, o jai tau taip atrodo, tuomet labai gaila, bet ačiū ir už tokią nuomonę :)

  AtsakytiPanaikinti
 4. Fainas straipsnis :) Tik pradžia banali ir jos net neskaičiau.

  AtsakytiPanaikinti
 5. Naudingas straipsnis. :)) Labai pravers man snaigutes kaip daryt. :D

  AtsakytiPanaikinti
 6. Labai naudingas straipsnis, ir jau beveik žinau ką padovanoti savo artimiesiems :)

  AtsakytiPanaikinti
 7. Barbora - ačiū :)) na, pasistengsiu kitą kartą pradėti įdomiau : D
  Estera - Dėkoju :) Smagu, kad pravers :)
  Juste - Ačiū :) Na va kaip šaunu :)

  AtsakytiPanaikinti
 8. Man irgi labai patiko. Pasinaudosiu viena idėja tikrai. Labai tau ačiū :)

  AtsakytiPanaikinti
 9. Evelina - smagu tai girdėti :) Kuria, jei ne paslaptis ? :D

  AtsakytiPanaikinti
 10. uhhh, ačiū už įdomų straipsnį :), pasisėmiau dar daugiau gerų idėjų Kalėdoms...

  AtsakytiPanaikinti
 11. Lile - ačiū tau už gražius žodžius :)) smagu, kad padėjau :)

  AtsakytiPanaikinti
 12. Jeigu būtum pakeitus pradžią, apie tuos Kūčių papročiu ir pan., būtų galima sakyti, kad straipsnis labai geras.
  Išsamu, tvarkinga, daug nuotraukų, idėjų.
  Puiku,

  AtsakytiPanaikinti
 13. Anonime - ech, šaukštai jau po pietų : // bet labai ačiū už gražius žodžius :)

  AtsakytiPanaikinti
 14. Sveikutė labai patiko straipsnis šaunuolė ,bet truputį iškilo klausimas kur yra DIY 3.Besmegeniai tie :D tai ten tuos indelius suklijuoti ar kaip?Gal kvailokas klausimas nu ,bet vistiek paklausiu :D

  AtsakytiPanaikinti