Ruošiamės naujiems metams - RAŠYTOJŲ ATRANKA!


Labas, labas, labas dar kartą! Pastebėjau, jog jau peržengėme mėnesio 20 dieną... Ar žinote ką tai reiškia? Buvusio mėnesio pabaigą ir naujojo pradžią... Naujai pradžiai reikia ir atnaujintos komandos. :) Kelios rašytojos iš dabartinės komandos atsisveikins su mumis, todėl į jų vietas stos kitos - jaunios, sumanios, talentingos rašytojos.

Prieš jūsų akis jau daug kartų matytas tekstas, kuris paskatins galbūt pabandyti rašyti blog'e. :)

KODĖL VERTA RAŠYTI 'TEENAGE DREAMS' BLOG'E?

Tikriausiai šio klausimo reiktų paklausti esamų ar buvusių 'Teenage Dreams' rašytojų. Jos geriausiai įvardintų pliusus ir minusus, bet pasidalinsiu su jumis, manyčiau, pačiais pačiausiais.


 1. Tai puiki proga tobulėti lietuvių kalbos srityje, kadangi rašydama straipsnius tu pleti savo žodyną, mokaisi naujų rašymo paslapčių.
 2. Praleistas laikas prie kompiuterio nenueina veltui, nes tu darai gerą darbą rašydama kitiems. Rašydama tiems, kurie apsilanko čia kas dieną, norėdami perskaityti kažką naujo.
 3. Susirandi daug draugų, bendraamžių, kurie rūpi panašūs dalykai kaip ir tau.
 4. Sužinai aplinkinių nuomonę apie tavo darbus - gaudama ir kritikos, ir pagyrimų, žinoma, tobulėji.
 5. Gauni naujų žinių apie įvairius dalykus, nes rašydama straipsnius remiesi kažkokia medžiaga ir panašiai.
 6. Man, kaip administratorei, pats svarbiausias - padedi gyvuoti 'Teenage Dreams' blogui. :)
Jeigu esi pasiryžusi patirti visus šiuos šešis punktus, skaityk žemiau. :)

KOKIE REIKALAVIMAI KELIAMI RAŠYTOJOMS?

Blog'as yra gana populiarus, todėl norinčių į jį rašyti sulaukiame be galo daug. Iš visos daugumos išrinkti kelias labai sunku, todėl prieš siųsdama mums savo laišką būtinai pažiūrėk, ar atitinki mūsų keliamus reikalavimus :

1. Rašytoja turi būti raštinga. Niekas nemėgsta ir tikrai nenori skaityti straipsnių parašytų su klaidomis. Žinoma, jų visos darome, bet elementarių klaidų kaip 'smagiai - smagei', ' čia - če' būti tikrai NEGALI.
2. Rašyti būtina ąčęėįšųūų raidėmis.
3. Rašytoja turi būti pilna įdėjų. Turi suprasti, jog rašymas blog'e nėra juokas. Tavo darbus skaitys daug žmonių ir iš tavo straipsnių jie susidarys nuomonę apie tave. Jeigu rašyti banaliomis, visą laiką vienodomis temomis - tau čia ne vieta.
4. KOPIJOMS - griežtas ne. Plagiatų mums čia tikrai nereikia, todėl jeigu tave vilioja mintis į šį blog'ą dėti kopijuotus straipsnius... čia neturėsi ką veikti.
5. Turi turėti daug laiko. Dažna rašytoja prašosi būti priimti į komandą, bet vos čia patekusi po kelių dienų 'pasipusto padus'. Taip, tikrai niekas neverčia rašyti metrinius straipsnius kiekvieną dieną. 2-3 kartus į savaitę parašyti būtų pats tas, bet ir tai parašyti tris gerus straipsnius į savaitę yra sunku. O čia ir yra paslėpta gudrybė - tie 2-3 straipsniai gali būti ne vien straipsniai, bet ir rubrikos, kurios užima mažiau laiko. Viską apibendrinus - turi suprasti, jog patekusi čia dalį savo laisvalaikio turėsi skirti blog'ui.
6. Privalai mokėti dirbti komandoje, bendrauti su skaitytojais.. Naujos komandos visuomet būna didelės - iki 15 rašytojų. Per mėnesį ji, žinoma, sumažėja, bet vis tiek norėčiau, jog visos kolegės sutartų. Rašytoja turi būti mandagi skaitytojui ir visai nesvarbu, ką jis sako. Skaitytojai čia yra teisėjai. Tokia tiesa.

Privardinau daug ir galbūt net gi baugiai, bet viskas tikrai paprasta, kai čia patenki! Bet ką daryti, jog mes išsirinktume būtent tave?

KAIP PATEKTI Į TD KOMANDĄ?

Kadangi blog'as šiuo metu populiarumo, aktyvumo ir išradingumo viršūnėje, atranka bus šiek tiek sunkesnė. Galbūt. Bet neverta nusiminti, nes laiko duodame daug - iki sausio 1d. :)

Taigi pradžiai, kad pažintume jus kaip asmenybę jums reiks atsakyti į pateiktus klausimus. :)

1. Tavo vardas, amžius.
2. Ar turi kokios nors patirties? Tinka visa - rašinėliai, blog'ai ir etc.
3. Tavo rašymo ''varikliukas'' - kokiomis temomis mėgsti rašyti?
4. Rašymas - tai.... (pabaik sakinį)
5. Kiek straipsnių per savaitę galėtum parašyti?
6. Kodėl pasirinkai 'Teenage Dreams' blog'ą?
7. Kokių idėjų turi? Kuo labiau sudominsi mus - tuo geriau tau. Parašyk man, kokius straipsnius planuoti rašyti, galbūt kokius konkursus norėtum rengti ir kokių planų turi dėl TD gerinimo? Kuo konkrečiau papasakoti, tuo geriau!
8. Įvardink didžiausią TD pliusą ir minusą. Kaip galėtum prisidėti prie pliuso plėtimo ir minuso panaikinimo?
9. Tavo kontaktai (facebook, skype)
10. El.paštas, į kurį siųsti pakvietimą priėmimo atveju.

ANTROJI DALIS

Jūs turite parašyti pirmąjį straipsnį. Straipsniui tema reikia išsirinkti iš apačioje pateiktų variantų.

1. Žiemos mada
Jeigu tavo varikliukas - mada, pristatatomąjį straipsnį rašyk šia tema. Papasakok skaitytojoms, kas madinga šią žiemą. Galbūt sukursi pora derinukų arba/ir juos sukursi iš savo turimų drabužių? Galbūt apklausi paaugles ką jos mėgsti nešioti žiemą? Kaip išpildysi šią temą tik parodys, kokia originali esi ir kaip sugebi įveikti užduotis.

2. Žiema - veiklos metas
Įrodyk, jog žiemą galima nuveikti daug smagių dalykų! Pasiūlyk mūsų skaitytojoms kuo daugiau įdomios veiklos, kurią galima būtų nuveikti šaltą dieną... :) Įsijunk originalumo mygtuką ir parašyk straipsnį apie tai, kaip leisti laiką šaltuoju laikotarpiu. Kuo originalesni, gražiau aprašyti pasiūlymai - tuo geriau.





3.Prižiūrėk save žiemą!
Daug merginų susiduria su begale problemų, kurios ištinka žiemą. Vienoms - skilinėja lūpos, kitos niekaip neišsirenka žieminių batų, trečios turi problemų su plaukų priežiūra šaltuoju laikotarpiu. Pasirink vieną arba kelias susijusias problemas ir pasiūlyk variantų, kaip jas įveikti.

Straipsnis nėra nubraižytas į rėmus. Tiesa, bent vieną iš temų jūs turite atitikti, bet jūs galite pridėti savų minčių ir/ar šiek tiek pakeisti temą.

Straipsnio kriterijai :
1. Straipsnis turi būti rašytas word formatu.
2. Straipsnis gali būti (priklauso nuo temos) išskirstytas į potemes, kurias jūs plačiau aprašysite.
3. Jūsų darbo ilgis turi būti mažiausiai 1 wordo lapas.
4. Straipsnį paįvairinkite paveiksliukais, paryškintais tekstais, galbūt žmonių interviu.



 Pagalbos visada sulauksite el.pašte teenagedreamsinfo@gmail.com , skype : vilyte9 (Vilija), meoww- (Skaidrė). Jeigu norite, rašykite į el.paštą ir atsiųsime jums pavyzdinį variantą, kaip turi atrodyti straipsnis.

Svarbiausia - bandykite. Nebijokite klysti. Mes mokomės, todėl klaidų darome visos. Svarbiausia - tiesiog pabandykite. :)

Savo atsakymus į klausimus ir prikabintą straipsnį siųskite el.paštu teenagedreamsinfo@gmail.com iki sausio 1d.
 
Naujiems metams reikia naujų talentų - todėl TU esi mūsų viltis!

Nenuvilk mūsų - laukiam tavo laiško!!!! 


Linkiu jums sėkmės,
Vilija. ;}

5 Komentarai

 1. Sėkmės visoms bandančioms, lauksim pasipildymo į mūsų komandą :)

  AtsakytiPanaikinti
 2. Kokios geros temos pateiktos, manau sulauksim daug įdomių straipsnelių :)

  AtsakytiPanaikinti
 3. O kada skelbsite kas parėjo atranką?;>

  AtsakytiPanaikinti
 4. O kada vėl rinksit naujų rašytojų? :D Nes mačiau naująsias rašytojas jau skelbi. Aš pražiopsojau :D

  AtsakytiPanaikinti