Rurbika - skaitau knygas

Sveiiiki! Kaip savaitgalis? Pas mus mieste, jau pradėjo stipriai pustyti, o dar tas žvarbus vėjas... Brr. Šaltą net iškišti nosį iš namų :( Jeigu ir pas Jus toks pat oras, kviečiu užsikaisti puodelį kakavos, pasiimti sausainių ir skaityti Teenage dreams blog'ą! :) 
Na, o kad neaušinti burnos, šis straipsniukas bus apie knygą, kurią aš perskaičiau :)

Michael Morpurgo "Karo žirgas"

Paprastas, nuoširdus ir jaudinantis pasakojimas mus nukelia į tuos laikus, kai Europoje siautėjo vienas baisiausių karų - Pirmasis pasaulinis. Šioje knygoje pasakojama apie jauno žirgo nuotykius to karo metu. Ką jis jautė, ką jis patyrė... Kokius jausmus šis žirgas sugebėjo sukelti aplinkiniams ir kaip jis pakeitė jų gyvenimus :)

Mano nuomonė: Turbūt tokio šilto kūrinio dar nesu skaičiusi. Šioje knygoje buvo visko - meilės, švelnumo, išdavystės, kilnių poelgių... Labiausiai nustebino, kad šioje knygoje buvo rašoma žirgo asmeniu, t.y viską ką jis jautė, ką suprato, autorius buvo taip įdomiai ir taip tikroviškai parašes, kad net atrodo, jog pats žirgas aprašė tai pats... Skaitydama šią knygą, supratau jog ir tokiame pragare kaip karas, esama tikros draugystės ne tik tarp karių, bet ir žirgų...  Šią knygą vertinu riebiu 10! Nors ji buvo ir plona, ir greit susiskaitė, bet iš šios knygos, galima pasimokyti labai daug!

Keletas citatų iš knygos:

"Jeigu įmanoma būti laimingam vidury košmaro, tai mudu su Toptornu tą vasarą buvom laimingi". 

"Gulėjo kur nugriuvęs, sunkiai kvėpavo ir tik kartą pakėlė galvą pažiūrėti į mane. Tai buvo pagalbos prašymas - mačiau jo akyse".

"Mačiau kaip pilki kareiviai priešais mus pakėlė šautuvus, ir išgirdau mirtiną kulkosvaidžio kalenimą, o paskui staiga pajutau, kad nebeturiu raitelio.. ir esu vienas eskadrono priekyje".

Tai tiek. Norėjau aprašyti dar vieną knygą, bet vėliau apsigalvojau, nes ji nebuvo tokia rimta kaip ši. Be to - gana vaikiška... Jeigu norit žinoti apie kokią knygą nerašiau, tai apie - Rachel Renee Russel "Prietrankos dienoraštis". Kas skaitė, supras apie ką aš :)

Tiek šiam kartui, tikiuosi sudomino ši knyga ir pasiimsit ją iš bibliotekos! 
O kas skaitė, laukiu atsiliepimų apie šią knygą!

Evelina :*

4 Komentarai

  1. viena pastabėlė - knygos pačios nesiskaito :) nebent greitai perskaitomos. O šiaip neblogai aprašei :)

    AtsakytiPanaikinti
  2. trumpai ir aiškiai, taip ir turi būt :).

    AtsakytiPanaikinti
  3. labai daug knygų skaitau , nors mane domina tik apie vampyrus ir t.t. , gal reiks ir šią pasiimti : )

    AtsakytiPanaikinti