Sveikos! Šiandien pristatau straipsnį apie garsųjį ,,Madame Tussaud'' vaškinių figūrų muziejų, kuris įsikūręs Londone. Turiu knygutę pirktą jame ir ją dažnai vartau, vis svajodama ten nuvykti, nes dar nesu buvus. Tikiuosi svajonė neliks tik svajone. Bet ką aš čia kalbu, geriau paskaitykite patį straipsnį, kuris, tikiuosi, bus įdomus. :)


Apie Madame Tussaud

 Madame Tussaud, kurios tikrasis vardas buvo Marija Grosholtz, gimė 1761 metais Strasbūre, praėjus lygiai dviems mėnesiams po tėvo Joseph Grosholtzo mirties, tad jo net nematė ir užaugo tik su mama Anne.

 Anne gavo gerą darbo pasiūlymą dirbti tarnaite Šveicarijoje, daktaro Philipe'o Ciurtuso namuose. Niekas tada net nemanė, kad būtent nuo tos dienos prasidės naujas Marijos gyvenimas... 
Marija stebėdama Philippe'o (jis buvo terapeutas, vaško figūras naudojęs žmogaus anatomijai iliustruoti) nepakartojamą darbą su vašku ir pati tuo susidomėjo. Darktaras išmokė ją visų vaško modeliavimo paslapčių. Laikui bėgant Philippe sulaukdavo vis daugiau užsakymų lipdyti iš vaško, tad nusprendė persikelti į Paryžių, o paskui jį patraukė ir Grosholtzų šeima.
Laikui bėgant Marija įgydavo vis daugiau patirties, ir jau septyniolikos nulipdė savo pirmąją vaškinę figūrą. Tai buvo Žano Žako Ruso skulptūra. Paskui jį susipažino su karališkąja šeima, Napaleonu ir kitais garsias revoliucionieriais ir lipdė jų užsakytas skulptūras. Būtent dėl šių ryšių su karališkąja šeima Marija Tussaud pateko į kalėjimą ir buvo nubausta mirties bausme, bet ją išgelbėjo talentas lipdyti vaškines figūras. Taip ji buvo įdarbinta teisme, kur turėjo lipdyti mirti nuteistųjų mirtines kaukes.
Vėliau Marija paveldėjo visą Philippe'o Ciurtuso vaškinių skulptūrų kolekciją ir su šeima (vyru Francoisi Tussaudu ir sūnumi Josephu) persikėlė gyventi į Angliją kur ir pasiliko gyventi. Čia susilaukė dar vieno sūnaus ir pradėjo keliauti po Anglijos ir Airijos miestus demonstruodama savo ir paveldėtą Philippe'o skulptūrų kolekciją.

Taip prasidėjo vaškinių figūrų muziejaus legenda. 
Na o pati Madam Tussaud, nugyvenusi ilgą gyvenimą, mirė sulaukusi 88 metų, gulėdama lovoje.


Kaip sukuriamos vaškinės figūros? 

Viskas gaminama įgudusiomis vaško meistrų rankomis, remiantis nuotraukomis, piešiniais ar net tikrais žmonių orginalais (jeigu jie dar gyvi). Pagaminti vienai figūrai reikia maždaug pusės metų. Tai labai trumpas laikas, bet per jį meistrai sugeba sukurti originalaus dydžio figūrą, kurios visos detalės, pavyzdžiui pirštų ilgis ar kiekviena delnų linija, yra sukurtos itin kruopščiai ir apgalvotai. Kūnas iš pradžių nulipdomas iš molio, tuomet aplipdomas gipsu ir padailinamas stiklo pluoštu. Viskas turi būti kieta ir patvaru, kad būtų galima dėti vaškinę galvą. Tuomet figūra nudažoma ir, po vieną, kad atrodytų kuo natūraliau, įsodinami plaukai.

Muziejaus darbuotojai domisi įžymybių, kurių figūros yra muziejuje, gyvenimu ir jas atnaujina. Pavyzdžiui, kai Paris Hilton pakliuvo į kalėjimą, jos figūra irgi pasipuošė dryžuota uniforma.
Taip pat atnaujinti skulptūras tenka ir dėl kitų priežasčių, pavyzdžiui A. Hitleris buvo nekartą apspjaudytas ir apspardytas, o B. Pittas, ir kitos įžimybės, būna nubučiuotos ir nutapšnotos gerbėjų.

Ekspozicijos

Muziejuje yra keturios skirtingos ekspozicijos: 

Pramogų sodas - politikų, filmų ir sporto žvaigžių vaškinės figūros. 
Londono dvasia - 400 metų laikotarpio Londono istorija.
Didžioji halė - karališkoji kolekcija.
Siaubo kambarys - žudikų ir niekšų vaškinės figūros 

Štai keletas nuotraukų iš ,,Madame Tussaud'' muziejaus:

Nuotrauka iš ,,Siaubo kambario''

A. Hitleris

M. Jackson

M. Cyrus

A. Enšteinas

<- Jonas Brothers su savo vaškinėmis figūromis ->

Kate Middleton ir Princas Viliamas

Diana


B. Obama

P. Hilton

Anglijos Karalienė 

Usain Bolt

Nuotrauka iš ,,Siaubo kambario''

The Beatles

J. Depp

Karalienė Elžbieta I

Z. Effron


O pabaigai - keletas video:

Kaip gaminama Lady Gagos figūra:Kaip gaminama J. Bieberio figūra:Pasivaikščiojimas po muziejų:Jeigu norite pasidomėti kainomis ir sužinoti daugiau apie muziejų apsilankykite oficialiame jo puslapyje:
http://www.madametussauds.com/London/Štai ir viskas! Laukiu nuomonių komentaruose. :)
Karolina*

8 Komentarai

 1. puikus straipsnis ! tos figūros tokios tikroviškos : o

  AtsakytiPanaikinti
 2. Buvau ir labai noriu dar ! :)) Geras straipsnelis, daug informacijos. :) Siaubo kambarys man bent jau labiausiai patiko, nors ten visai nebaisu. :D

  AtsakytiPanaikinti
 3. Labai, labai įdomus straipsnis. Patiko :)

  AtsakytiPanaikinti
 4. šiurpūs man šitie vaškiniai žmonės... nežinau dėl ko, gal dėl filmo vaško namai :D, bet turiu šiokią tokią fobiją. Geras straipsnis :), tik gaila kad vaškinis Z.Efronas negražus ir napanašus į save :D.

  AtsakytiPanaikinti
 5. Labai norėčiau nuvykti į šį muziejų :) Visos šitos figūros atrodo tokios tikroviškos :)

  AtsakytiPanaikinti
 6. Kai kurios iš tikro atrodo tokios tikroviškos, kad net patikėjau jog ten tikra įžymybė, bet kitos tiesiog nepanašios visiškai... :D

  AtsakytiPanaikinti