Tai, kas priverčia susimąstyti

                                            Akvilė

Mademethink.com - tai svetainė, kur žmonės dalijasi trumpomis situacijomis iš savo gyvenimo, kurios privertė juos susimąstyti. Vienos jų yra linksmos, įkvepiančios, o kitos liūdnos ir graudinančios. Tačiau visos sukelia kokius nors jausmus ir verčia susimąstyti. Prisipažinsiu, pati skaitydama šias trumpas istorijas vietomis nubraukdavau ašarą. Sunku patikėti, kad tai ne filmų ar knygų scenarijai, o įvykiai iš tikrų žmonių gyvenimo. Štai keletas jų:
Lisa: "Šiandien, kai tik mažasis broliukas įėjo į mano kambarį, aš ėmiau rėkti, kad dingtų, net nepažvelgusi į jį. Kai jis neklausė ir aš atsisukau šaukti dar kartą, pastebėjau, kad rankose jis laukė dubenį vyšnių (mano mėgstamiausių). Jis tyliai tarė: "Nepyk, aš tik norėjau pasidalinti jomis su tavim."
Geneva: " Šiandien laukiau eilėje parduotuvėje, o priešais mane stovėjo vyras su tuzinu rožių glėbyje. priėjęs prie kasos ir susimokėjęs, jis pastebėjo, kad kasininkė atrodo liūdna. Jis nusišypsojo ir tarė: "Perku šias 11 rožių savo žmonai." ir padavė kasininkei dvyliktąją. Ji nusišypsojo nuo ausies iki ausies."
Meg: "Šiandien, praėjus metams po mano vaikino mirties, aš nuspręndžiau, kad metas išmesti jo drabužius iš spintos. Vienoje jo palto kišenėje radau deimantinį sužadėtuvių žiedą ir koncerto bilietus, kurie datuoti šeštadienį po jo mirties. Tai privertė mane susimąstyti."
Stevey: "Šiandien vienas geriausių mano draugų nusižudė. Jis šovė sau į galvą maždaug 2 val. nakties. Ir aš ką tik pastebėjau savo mobiliąjame telefone praleistą skambutį nuo jo, datuotą vakar,1:56 val. nakties. Tai privertė mane susimąstyti."
Chetlog: "Šiandien, kaip ir kasdien pastaruosius 4 metus, mano tėtis nuskynė naują gėlės žiedą iš savo sodo, ir nunešė jį mano mamai. Šįkart nuspręndžiau eiti kartu su tėčiu aplankyti ją. Dėdamas rožę ant savo žmonos  kapo jis tarė: "Viskas ko norėčiau, tai kad būčiau kasdien įteikęs jai šviežią gėlę, kol ji buvo gyva."

Ne veltui pradėjau šį straipsnį būtent šiomis istorijomis , atrastomis šiame tinklapyje. Manau, jos ne vieną jūsų privertė susimąstyti. Visose jų paslėpta viena bendra mintis - koks svarbus yra gerumas ir rūpestingumas kitiems. Kartais atidumas gali išgelbėti gyvybę - tiesiogine to žodžio prasme!
"Svarbiausias gyvenimo klausimas yra: Ką tu darai kitų labui?" - taip pasakė Martinas Liuteris Kingas jaunesnysis. Dažnai gyvenime būna taip, kad nuolat skubame, susitelkę į savo darbus ir rūpesčius, stačia galva panirę į savo mintis net nepastebime žmonių esančių aplink. O kartais esame tiesiog perdaug pavargę, kad skirtume jiems laiko. Bet ar kada nors iš tiesų susimąstai, kiek daug reiškia paprasčiausias apkabinimas, geras žodis ar komplimentas? Gyvenk pagal auksinę taisykle ir elkis su kitais taip, kaip nori, kad su tavimi elgtųsi. jeigu nori pasakyti ką nors gero, sakyk, nes neišreikštos mintys nieko nereiškia.      "Ar ne geriau būtų, užuot smerkus blogį, skleisti gėrį?" A. De sent Egziuperi

 Neskatinu jūsų bandyti pakeisti pasaulio, nes tai tiesiog neįmanoma - pasaulis stipresnis už mus. Tik siūlau pabandyt pasikeisti patiems. O kas nutiktų, jei kasdien pabandytum padaryti bent po vieną gerą darbą? Dabar tam pats geriausias laikas - artėja gražiausios metų šventės, kai gerumas tvyro ore. Tai noriu pailiustruoti dar vienu be galo gražiu pavyzdžiu - blog'u http://www.366randomacts.org/.

 Jį savo dukrytės garbei įkūrė jaunas vyrukas vardu Ryan. Atėjus naujiems metams, jis užsibrėžė kiekvieną 2012-tųjų metų dieną atlikti bent po vieną gerą darbą sau, savo šeimai arba pasauliui ir kasdien aprašyti juos savo tinklaraštyje. Labiau stebina ne pati idėja, bet tai, kad vaikinui puikiai sekasi ją įgyvendinti. metams baigiantis, jis jau turi 360 gerų darbų savo sąskaitoje, ir nepraleido nė dienos veltui. Tik pagalvokite, kiek tam reikėjo užsispyrimo, begalinio noro ir beabejo kūrybingumo - sugalvoti 366 skirtingus gerus darbus tikrai nelengva. Jis pasirašinėjo peticijas, buvo kraujo donoru, aukojo labdarai, statė žaidimų aikštelę vaikams, kasė šulinį ir atliko daugybę kitų rimtų dalykų. O kartais tiesiog griebdavosi originalumo - dalino vandens butelius, loterijos bilietus ar tiesiog šiltus apkabinimus miesto centre, išskalbė ir išlygino draugui drabužius, ar tiesiog davė kam nors patarimą. Geradarys apie savo projektą kalbėjo taip: " Jeigu tai, ką darau, įkvėps bent vieną žmogų, vadinasi viskas nebuvo veltui."

 Patikėk, tu irgi gali atlikti žygdarbių, kad ir nedidelių. Pavyzdžiui, šią savaitę nupirk sumuštinį benamiui,nuvalyk stovėjimo aikštelę savo kieme, arba tiesiog parašyk padėkos laišką tam, kam jau seniai norėjai padėkoti. gerumas nieko nekainuoja, bet kam nors gali reikšti be galo daug.

 Šiuo trumpu straipsneliu tiesiog norėjau jus įkvėpti, ir užkrėsti gerumu prieš Kalėdas, ir palinkėti jo nepamiršti visus metus :)


Gero vakaro,
-Akvilė

6 Komentarai

 1. Puikus straipsnis ! Verčia tikrai susimąstyti : )

  AtsakytiPanaikinti
 2. Privertei susimąstyti. Viskas ką parašei nėra lengva, neatrodo, jog būtų banalu. Tai sudėtinga, gilu. Žmogus skaitydamas šį straipsnį negali praplaukti paviršiumi, turi pagalvoti. Visas ką parašei įkvepia. Įkvepia daryti gerus darbus, vertinti žmones aplinkui, nepamiršti, jog visą laiką pasaulis keičiasi. :) ačiū.
  "I love you all" - S. S.

  AtsakytiPanaikinti
 3. Senokai nesilankiau šiame bloge. Dabar apsilankiau ir pamačius Tavo straipsnį supratau, kad vėl turiu tapti ištikimas skaitytoja ;) Nuostabus straipsnis. Labai retas atvejis, bet net neturiu kritikos tavąjam straipsniuii. Puikiai rašai! :) Keep going! ;p

  AtsakytiPanaikinti
 4. Ačiū už malonius žodžius. Jūs mane įkvepiat :)

  AtsakytiPanaikinti
 5. Tai pats pats pačiausias straipsnis šiuo metu. Skaitant tas istorijas, man tikrai nuriedėjo ašarą... Ir rimtai pagalvojus supratau, kad aš vis žadu kažką nuveikti kitų labui, bet kažkaip nesugebu to įvykdyti... Hah. Geras straipsnis :)

  AtsakytiPanaikinti