Anglų kalba – lengvai ir greitai

Sveikos! „Teenage dreams“ bendravimo kampelyje buvo mergina, kuri klausė, ar žinome internetines anglų kalbos pamokas. Pamačiusi tokią žinutę, norėjau „numesti“ porą nuorodų, bet pagalvojau, kad gimtų puikus straipsnis, jeigu apie tai parašyčiau. Taigi, šiandien siūlau paskaityti apie tai, kaip lengvai mokytis anglų kalbos.

Kam mums reikalinga anglų kalba?

                          Universitete. Turbūt daugelis jūsų ateityje svajoja jį pabaigti užsienyje, o ten greičiausiai paskaitų nebus lietuvių kalba. Net ir Vokietijoje - didelėje šalyje -  geriausiuose universitetuose dėstoma yra būtent anglų kalba. Lietuvoje, norint įstoti į universitetą, anglų kalba tai pat yra didelis privalumas, nes paskaitų dėstyti dažnai pakviečiami užsieniečiai.

                          Apsigyvenimas. Manau tarp mūsų atsiras merginų, kurios gyventi norėtų ne Lietuvoje (nieko blogo prieš Lietuvą neturiu, tik noriu suteikti kuo didesnę informaciją). Aišku, jei ruošiatės gyventi  pvz.: Italijoje, labiau pravers italų kalba, bet norint ten gauti darbą, anglų kalba yra būtinybė.

                          Darbas. Lietuvoje, norint turėti geresnį darbą, anglų kalba yra didelis pliusas, o kai kuriose pareigose tai yra BŪTINYBĖ.  Ateityje greičiausiai net neužteks anglų kalbos, nes reikės dar vienos kaip papildomos.

                          Kelionės. Kol kas mes keliaujame ne vienos, o su šeima, draugais arba mokykla.  Jie pasirūpyna, kad tavo norai būtų išgirsti (tarkime kavinėje) kalbėdami nelietuvių kalba. Kažkada ir tau reikės tuo pasirūpinti, kai turėsi savo šeimą.

                          Informacija. Mokant anglų kalbą, gali rasti labai daug įdomios ir naudingos  literatūros knygynuose, bibliotekose ar straipsnių internete. Tad,  norint tapti dar didesne “protinguole”, be šios kalbos – nė iš vietos.

Manau, kad parašiau daugybę , kam mums reikalinga anglų kalba. Viską apžvelgus galiu tik pridurti – anglų kalba = mūsų ateitis.

 
Tu jau žinai, kad anglų kalba reikalinga, kad ją reikia mokėti ir t.t. Bet ką daryti jeigu tau nesiseka ją mokytis? Tiesiog skaityk toliau. Žinoma, apačioje esantys patarimai padės merginoms, kurios NORI geriau išmokti anglų kalbos J:

·         Tvarkinga išorėje = tvarkinga galvoje.  Nusipirk pusstorį sąsiuvinį ir pusę jo paruošk  žodynėliui (kiekvieną lapą linijomis perskirk į tris dalis). Kai susiduri su nauju žodžiu, nieko nelaukdama užsirašyk jį į žodynėlį (paprastas suskirstymas:  žodis anglų kalba | jo tarimas | reikšmė lietuvių kalba) ir pasistenk įsiminti. Nenaudojant žodynėlio išgirsti žodžiai greičiausiai užsimiršta ir tu vėl jo nemoki. Išgirdus naują taisyklę ją užsirašyk į kitą sąsiuvinio pusę (ne į žodynėlį). Kiekvieną mėnesį perskaityk užrašus, ką užmiršai vėl išmok. Tai padeda!

·         Knygos anglų kalba. Kad ir kiek žodžių užsirašysi į žodyną, ten visų jų nebus. O jeigu juos tiesiog išmoksi ir nenaudosi, tau juos reikės mokytis vėl ir vėl. Kad taip neatsitiktų, padės knygos. Tai nereiškia, kad tu turi iškarto kibti skaityti „Žiedų valdovą“. Mokyklos arba miesto bibliotekoje tikrai atsiras plonų knygelių pritaikytų tau. Knygos skirtos mokymuisi yra sugrupuotos į lygius : 0 – starter iki 6 – advanced. Atrask savo lygį ir skaityk jį (savo lygio pasiklausk anglų kalbos mokytojos, ji turėtų žinoti). Anglų kalbos knygos padės neužmiršti žodžių ir taisyklingai vartoti  gramatiką, tuo labiau, kad skaitymą gali paversti malonumu su skanios angliškos arbatos puodeliu rankoje  ir keksiukų J. Vis dėl to, jei rasi nežinomą žodį užsirašyk į žodynėlį – nepakenks.  Taip pat yra vienas šaunus lengvų skaitalų anglų kalbos tinklalapis – Learn English Teans (http://learnenglishteens.britishcouncil.org/). Jame galima rasti straipsnių apie viską kas domina – madą, gamtą, knygas, tik... Anglų kalba! Įdomius straipsnius verskis ir nepamiršk nežinomų žodžių registruoti į žodynėlį J

·         Filmai anglų kalba. Kaip knygas, taip ir filmus iš pradžių  žiūrėk paprastus, vaikiškus. Pradėti geriausia yra su subtitrais, o po to tą patį filmą žiūrėti be jų. Stenkis suprasti filmo esmę. Filmai padeda išmokti suprasti, ką tau sako kiti ir taisyklingo tarimo. Vis dėl to, kalbėjimas yra kalbos pagrindas!

·         Susirašinėk su užsieniete. Tai yra gan populiarus būdas paplitęs visame pasaulyje. Internete rasi tūkstančius svetainių, kurios siūlo susirasti susirašinėjimo draugų. Mano pasiūlymas –  renkantis svetainę, kurioje ieškositės draugų, atsižvelgti į jos populiarumą ir saugumą.  Susirašinėjimo nauda yra abipusė, jeigu susirašinėsi su taip pat besimokančia anglų kalbos panele. Šis mokymosi būdas padės tose pačiose srityse, kaip ir knygos ir dar daugiau. Susirašinėdama tu mokysiesi taisyklingai dėlioti sakinius anglų kalba ir praplėsi  žodyną daugybę kartų. Šiam pomėgiui aš naudoju „Letternet“ svetainę ( https://www.letternet.de/web/friends/home ) . Tiesa, į ją norint užsiregistruoti, anketą reikės pildyti vokiečių kalba. Lengvai susitvarkysi naudodama Google vertėją. Ši svetainė yra gan populiari Vokietijoje (ten ir sukurta), tad daugiausia norinčių susirašinėti anglų kalba bus vokiečių, nes anglai nori susirašinėti kita kalba, kad ir jie galėtų mokintis!. Man ji patinka, nes kai pažymi savo pomėgius, pagal juos svetainė ieško tau draugo.

·         Rašyk. Jeigu mėgsti rašyti, pabandyk tai padaryti anglų kalba. Šią veiklą siūlau jei nepavyko susirasti susirašinėjimo draugės. Liūdna, bet rašymo pamiršti nereikėtų, nes jis, kaip jau ir minėjau, padeda išmokti gražiai dėlioti mintis anglų kalba. Jeigu su rašymu nesiseka, pabandyk sukurti pasaką per šį žaidimą - http://learnenglishkids.britishcouncil.org/en/make-your-own/story-maker.  Įsigilink į sakinių struktūrą, o po to jau bandyk pasaką sukurti pati J

·         Vertėjauk. Kai kuriose mokyklose vyksta vertimo konkursai. Būtinai sudalyvauk! Būdama namie susirask kokį nors anglų kalba straipsnelį ir jį išversk, tai padės tau nuspręsti, ar tikrai viską supranti? Jeigu turi noro, išsiversk savo mylimą dainą anglų kalba, taip jau bent žinosi apie ką dainuojama. Užsiimdama šia veikla greičiau išmoksi žodžius.

·         Mokykis su drauge. Kurią nors šeštadienio popietę pasikviesk savo draugę į svečius ir abi kalbėkite tik... anglų kalba! Iš pradžių gali būti sunku, bet kai „pramankštinsite“ liežuvį, viskas bus gerai. Jeigu nežinote kaip pasakyti žodį, bandykite jį apibūdinti, pvz.: reikia žodžio „granatas“, o tu pamiršai kaip jis vadinamas anglų kalba. Sakytum: tai yra raudonas vaisius, jo viduje yra daug mažų raudonų burbuliukų su kauliukais ir pan. Pasidarykite ne tik mokymosi savaitgalį, bet ir malonumo: kartu gaminkite pyragą (o čia irgi prireiks įvairių frazių kaip pasakyti padaryk tą, aną), po to kartu žiūrėkite filmą (žinoma, anglų kalba), aptarkite jį: kas patiko, kas nelabai, pažaiskite žaidimą (pvz.: per minutę pasakyti kuo daugiau žodžių anglų kalba)... Vakare balkone arba kieme stebėkite žvaigždes. Toks savaitgalis bus ne tik linksmas, bet ir naudingas!

·         Diktantas. Paprašyk, kad draugė tau paskaitytų kokią nors trumpą ištraukėlę anglų kalba, o tu pabandyk rašyti, ką ji sako, po to apsikeiskite rolėmis. Tai padės plačiau išmokti rašybos  ir tarimo ypatumus.

Svetainės, kurios tau padės išmokti anglų kalbą :

·         http://anglu24.lt/pamokos/pirma-pamoka - anglų kalba per 24 valandas. Tinklalapyje rasite pamokėles, kurios yra labai paprastos ir elementarios. Pirma pamoka – kaip angliškai pasisveikinti? Su kiekviena pamoka užduotys sunkėja ir sunkėja. Svarbiausia, kad tai puslapis, kur galite mokytis laisvai ir lengvai! O kad lengva, įsitikinsite pabandę J Išklausę visas pamokas, nepamirškite atlikti testo. Tik yra vienas didelis minusas, kodėl šitame puslapyje nesilankau. Už jį reikia mokėti, ir nepigiai.

·         http://kalbos.manodienynas.lt/comlt/english/home.htm - kursai su žodyno plėtimu, gramatikos mokymusi, praktiniais klausymo ir kalbėjimo užsiėmimais. Apie šį puslapį sužinojau per savo mokyklos dienyną. Svarbiausia, kad jis nemokamas ir gan neblogas! Rekomenduoju.

·         http://www.100balu.lt/ - 100 balų. Taipogi neblogas puslapis lietuvių kalba. Čia rasite – gramatikos, skaitymo, klausimo pratimų. Labai gerai, kad čia gali pasidaryti savo žodyną, kurį galėsi pildyti rasdama neaiškius žodžius pratimuose. Taip pat sužinosi koks tavo anglų kalbos lygis ir rasi žaidimų!

·         http://learnenglishkids.britishcouncil.org/en/ - smagus tinklalapis anglų kalba vaikams. Pilnas smagių kalbėjimo pamokėlių, dainelių, žaidimų. Tiesa, jis labiau tinka vaikams, kurių amžius maždaug penkeri metaiJ Tad jei turi brolį ar sesę, gali pamokinti savo mažąją/jį nervų tampymo draugą (juokauju, juokauju). Mokydamas kitą, pats taip pat mokaisi.

·         http://learnenglishteens.britishcouncil.org/ - jau rekomendavau, bet pasikartosiu, kad tikrai atkreiptumėte dėmesį. Šis tinklalapis pilnas įdomių straipsnių ir šiaip skaitalų. Kaip sakant angliškasis TEENAGE DREAMS :D Ypač patinka skiltis MAGAZINE, kurioje yra daug straipsnių apie knygas. Skaitykime anglų kalba!

·         http://www.lingq.com/lt/anglu-kalbos-pamokos-internete/# - kol kas dar neteko išbandyti, bet pagal atsiliepimus iš draugų galiu pasakyti, kad šis puslapis neturėtų nuvilti.

·         https://www.letternet.de/web/friends/home - jau minėta svetainė, kurioje galite susirasti susirašinėjimo draugą J

Šiam kartui tiek. Tikiuosi patiko J

9 Komentarai

 1. Kodėl sakinio gale yra raidė : J?? Labai gadina vaizdą.

  AtsakytiPanaikinti
 2. Anonimiškas - per wordą tai šypsenėlė.. :D
  Kadangi man gan gerai sekasi anglų kalba (tiesą sakant nereikia net jos mokytis...) tai šis straipsnis man neteikia kažkokios tai naudos. Bet patiko. Labai stiprus straipsnis ;)

  AtsakytiPanaikinti
 3. Anonime, gal gali pasakyti, kurioje vietoje? ;o O šiaip ačiū už pagirimus... :)

  AtsakytiPanaikinti
 4. Idėja nebloga, bet radau šiek tiek netikslumų, gramatinių klaidų. Pvz.:„Aišku, jei ruošiatės gyventi pvz.: ITALYJOJE, labiau pravers italų kalba, bet norint ten gauti darbą, anglų kalba yra būtinybė.“ :D Ne Italyjoje, o Italijoje. :)„Jie PASIRŪPYNA, kad tavo norai būtų išgirsti (tarkime kavinėje) kalbėdami nelietuvių kalba.“ Ne pasirūpyna, o pasirūpina. Ir t.t... Patarimas būtų: jei rašai straipsnį, dar kartą visą perskaityk ir ištaisyk klaidas.

  AtsakytiPanaikinti
 5. Anonime, stengiusi su šita probleba dirbti... Būtent per lietuvių kalbą šie dalykai kiša koją ir.. Aš stengsiuos!

  AtsakytiPanaikinti
 6. Man problemų su anglų kalba nėra, bet manau tai labai naudingas ir gerai parašytas straipsnis, vertas dėmesio . Šaunuolė, keep going! :p

  AtsakytiPanaikinti