Kaip gauti pinigų?


 Sveikos! Ir vėl sveikinuosi su jumis. Šiandien jau bandysiu parodyti ką sugebu, o ko ne. Labai nepeikit, labia nesiseilėkit (:D).. Tiesiog sakykit savo nuomonę tiesiai šviesiai.. Gi galima ją išsakyti ir “anonimiškai”, tad… Taigi, po truputį traukiames prie temos. Baigėsi švenčių metas. Visos dovanos jau išpakuotos, šypsenos atiduotos ir iškyla klausymas : “o ko laukti dabar?”. Visą mėnesį stengėmės, peržiurėjom daug kalėdinių filmų.. Ir atrodo neverta. Bet pripažinkite, dauguma jūsų taip jaučiates dėl dovanų stygiaus. O dovanos tai hmmm… Jas puikiai apibūdina šis viršuje paveiksliukas. Verčiu – “aš nenoriu leisti pinigų, bet aš noriu pirkti daiktus”. O dabar kviečiu visas išbraukti pirmąjį sakinį ir leisti pinigus bei pirkti daiktus. Turbūt supratote, kad šiandien parašysiu kaip susitaupyti\užsidirbti pinigų. Tema banaloka, bet kolkas tai yra vienintelė mano idėja.Kaip nusipirkti dovanų sau iš savų pinigų?
Pinigai.  Tai gal pirma pradėkime nuo kaip juos gauti (iš gimdytojų :D).

Pokalbio pradžia. Nuo ko pradėti?

1.      Geriausia, kad kai ruošiesi kalbėti tėvai nebūtų apsiverte įvairiomis sąskaitomis už elektrą. Ištaikyk akimirką kai jie bus atsipalaidavę, o tam puikiai tinka šeštadienio arba sekmadienio rytas ;]

2.      Kalbėti pradėk ne nuo „man REIKIA pinigų“. Stenkis nesierzinti ir nezysti. Ramiai paklausk mamos\tėčio ar jiems reikia pagalbos namų ruošoje.

3.     Jeigu atsako tėvai TAIP po truputį artėk prie arbatpinigių padidinimo. Pvz ; mamyte\tėveli, aš sutinku su sąlygomis, kurias turėsiu vykdyti, bet ar gali ir jūs mainais man pagelbėti? Man tikrai trūksta pinigų... Su draugėmis, net į kavinę negaliu nueiti ir t.t. Tėvai ir vėl sutiko? Pasisekė. Tik nepamiršk laikytis susitarimo :) Jeigu tėvai atsako NE arba jau ir taip namuose esi atsakinga už tvarkymą, valymą, siurbimą yra du variantai ką daryti toliau. Arba prieiti prie temos ir pasakyti kodėl teiravaisi apie namų ruošą arba pasikviesti vieną iš tėvų nueiti į miestą\prekybos centrą ir pažiurėti kiną arba išgerti kavos ir pradėdi dėstyti kam tau reikia pinigų ;]
4.  Jei reikės sutik pasidaryti sąrašą kam išleidi pinigus. Pvz: pietųs mokykloje – 7 lt; bilietas į kiną – 23 lt ir t.t. Gal tada jie pamatys kur dingsta visi mūsų pinigai. ;]

 5. Jeigu tėvams bus lengviau, pasiųlyk, kad jie tau padarytų biudžetą (biudžetas – paaiškinsiu savo žodžiais maždaug :D Biudžetas tai tavo pinigų išleidimo planas. Tarkim... Kas mėnesį tėvai tau duoda 30 lt. kavinėms, 70 lt. drabužiams, 10 lt. telefono sąskaitai ir t.t. Pagal savo biudžetą tu negali išleisti daugiau nei 70 lt., drabužiams, bet tu gali išleisti mažiau ir tada likusieji pinigai atitenka tavo taupomam dalykui arba kitoms biudžeto skiltims ;)).

 
Pavyko? Gerai. Nori dar daugiau? Gerai. Nepavyko? Gerai. Nes yra antras būdas. Užsidirbti pinigų. Nedejuokite labai, neabu iš mano pasiūlytų darbelių sunkūs. ;) Tad skaitykite toliau. ;p

 
Kaip užsidirbti pinigų? Būdai :

1.      Nuo 14-olikos galima tapti AVON (arba kitų parduotuvių tinklų) konsultante (būdama konsultante tu turėsi siūlyti tos firmos, kuriai dirbi prekes kitiems.  Jei kas nors iš žmonių kuriems pasiūlei prekes pirks per tave tau nuo tos prekės grįš kažkiek procentų atlygio ;]). Jeigu nori būti būtent AVON konsultante tau tereikia susirasti jos puslapyje kontaktus ir į gmail’ą rašyti – pvz : Aš Auksė Liepnauskaitė, man penkiolika, esu iš Klaipėdos. Norėčiau būti AVON konsultante. Ir viskas! Su šiuo darbeliu nedaug užsidirbsi, bet jeigu stengsis... Dar vienas pliusas iš šio darbelio – tu gausi nuolaidas pati pirkdama iš AVON! :] Taip pat galėsi dirbti ir mokykloje, mieste... Kur tik norėsi.
2. Beveik kiekviename mieste ir miestelyje vyksta blusturgis! Padraugauk su google ir rasi kur tavo mieste jis vyksta, kaip užpildyti registracijos anketą.. ;] Ten nusikratysi nereikalingu daiktų, drabužių, taip pat galėsi pardavinėti ir savo rankdarbius. Beje, aš ir pati prekiauju. Vieną sekmadienį keturias valandas atstovėjusi užsidirbau 116 LT. Not bad :D Taip pat blusturgyje prekiauti gali būdama betkokio amžiaus, aš pradėjau nuo dešimties. Tik žinok, kad dažniausiai už prekystalį reikia susimokėti, tad geriau eiti su drauge, bus pigiau ;]

Mano nuomone tai yra du darbai, kurie tikrai verti dėmesio. Bet tai tikrai ne viskas. Gal kaiminystėje gyvena močiutė, kuriai reikėtų pagalbinininkės (tik iš jos daug pinigų neiimk), gal reikia nuplauti tetos mašina ir t.t. Domėkis, ir smulkių darbelių tikrai atsiras ;)

Jeigu viską stengeisi atlikti sąžiningai manau esi pasiruošusi prisipirkti dovanų sau, kurių taip trūko per Kalėdas ;D Pabaigai dar pasakysiu porą taisyklių/faktų kurias/ius verta žinoti ;) :

         1.      Niekada nepirk loto bilietukų, kad ir kiek jie kainuotų. Žinoma, tikimybė išlošti yra, bet prisiminkit, kad loterijos organizatoriai turi iš to užsidirbti, tad...
         2.      Nusipirkite gražią taupyklę ir pvz : kas dvi savaites įmeskit ten po 5 lt. Taip visada turėsi atliekamų pinigėlių didesniam pirkiniui :]
         3.      Lietuvoje nuo 7 metų vaikai jau gali turėti nuosavą kortelę. Jas išduoda būtent „swedbank“ bankas. Kortelė – vadinasi „Zoom“. Operacija kaip ją gauti yra paprasta ir su kortele mažesnė tikimybė pamesti pinigus, nes kai pameti kortelę iš jos pinigus bankas perves į naują kortelę, o grynieji.. Jie ir liks pamesti.
        4.      Stenkis nesiskolinti pinigų.

Šiam kartui tiek ;] Tikiuosi patiko. Beje, kas nori į komentarus mestelkit savo būdus kaip užsidirbti ir taupyti pinigus :)


10 Komentarai

 1. Aš tėvams visada padedu namų ruošoje, norėdama užsidirbti. Vasarą, kai būna šilta kapstausi po daržus, o už tai gaunu nemenką atlygi :) Dabar laukiu kada sueis 16 metų. Galėsiu pradėti dirbti kepykloje, o ten per mėnesį galiu tikrai nemažai užsidirbti ;)
  O straipsnis gal ir nieko, tik tiek, jog kartais žodžiai būna sudėlioti neteisinga tvarka ir sakinys tampa nebetoks, koks turėtu būti. Bet pradžiai -gerai padirbėta! :)

  AtsakytiPanaikinti
 2. Labai geras straipsnis ir puikūs patarimai : )

  AtsakytiPanaikinti
 3. Straipsnis informatyvus. Daug pasiūlymų. Bet jau klaidos klaidelės... O pati viršūnė buvo akį rėžiantis žodis ,,siųlyti" , kuris, beje, yra rašomas su ,,ū", o ne nosine. Bet už tai neteisiu. Gyveni ir mokaisi, tiesa?
  P.S. dėl kortelės, tai su tavimi nesutinku. Pirmiausia – jas ne visur priima. Ypač mokykloje nepatogu. Antra – kiekviena bankinė operacija, nusiimant pinigus, kainuoja. Trečia – jei pamesi kortelę (tai tap pat tikėtina, kaip pamesti ir pinigus) bus ilgas procesas, kol ją persidarysi.

  AtsakytiPanaikinti
 4. Anonime, dėl klaidų tai okay, suprantu, o dėl kortelės tai... Zoom programoje esu ilgai, tad kaip sakant esi neteisi :)Taip pat nusiimant pinigus per zoom'ą nekainuoja. Ir iš vis čia kiekvieno nuomonė, man patogiau, tau ne. Kai pameti kortelę irgi nereikia taip ilgai ten viską vykdyti. Vis dėl to geriau taip, nei iš viso jų nebeatgauti :)

  AtsakytiPanaikinti
 5. Aš irgi darbą turėsiu 16 metų. Dėl zoom,aš ją turiu ir man visai patogu :)

  AtsakytiPanaikinti
 6. Galima rinkti sraiges, grybus, uogas ir jas priduoti:). Atlygis nemažas.

  AtsakytiPanaikinti
 7. Na, tėvai man pinigų duoda, kai vasarą padedu darže, taip pat šią vasarą turbūt jau varysiu dirbt į kokius šiltnamius, ar dar kur nors, manau gausiu tikrai nemažą atlygį :)

  AtsakytiPanaikinti
 8. Manau, kad pinigus reikia užsidirbti, pavyzdžiui aš kišenpinigių negaunu, man tėvai pinigų už nieką neduoda, tačiau suteikia galimybę užsidirbt. Vasarą kažką lauke darau, namus patvarkau, žiemą daugiau namuose kažką aptvarkau. O turiu tokią draugę, kuriai tėvai iš vis nieko neduoda, maždaug suteikia visas reikalingas sąlygas, maistas, drabužiai ir t,t., o pinigų gauna tik per gimtadienį. Tai jai tik sms kreditas padeda, kai prispiria. Bet aišku, grąžint be tėvų neišeina...

  AtsakytiPanaikinti